182
Mit lehet csinálni hogy ne kelljen otthon üllni?
  • Shep
    #142
    Mondjuk én nem nagyon nézek TV-t de amikor pont láttam akkor éppen az általad említett vízpartos UV sugaras témát emlegette :)
    A bitumen meg tényleg olvad :)
    Tényleg rendkívüli a helyzet tehát a víz osztás is jogos, de úgy látom továbbra sem érted, hogy ez itt nem a mediterrán éghajlat, na de téma lezárva. (egyébként jól bírom a meleget, de attól még nem jó ez a hőség)
  • Tinman #141
    Nem lesz hó többet? Kiváló.
    Télen mindig megfázik a fülem, aztán beggyullad a torkom, majd hörghurutom lesz. Nekem személy szerint áldás a globális felmelegedés, annak ellenére, hogy szeretem a Földünket.
  • Tinman #140
    Hozzászokunk mi is, vagy megszökünk.
    Magunknak köszönhetjük...

    Természetesen tudom, hogy a meleg hatására, nő a vérnyomás, a szív pedig gyorsabban kell, hogy dolgozzon, de naponta vannak szívrohamos esetek, csak ha éppen 20 fok van, akkor nem fogják a melegre.
    Igen, lehetséges, hogy a melegtől haltak meg ketten, de éppen úgy igaz lehet az is, hogy nem attól.

    A média folyamatosan hisztériát kelt! Mindenhol azt szajkózzák, hogy "bexarsz" olyan meleg van. A pszichológia már pedig olyan, hogyha folyamatosan azt hallod, hogy ma rosszabb nap lesz, mint tegnap, akkor hajlamos leszel el is hinni és valóban rosszabb napod lesz.

    A médiában ezt kellene hangoztatni: Itt a kánikula, irány a tópartok, folyók, strandok. A napon nagyon vigyázzanak, mert az UV sugárzás magas, lehetőleg 11 és 15 óra között ne tartózkodjanak a napon.
    Bár hazánkban, 35-38, sőt egyes helyeken akár 40 fok fölé is csúszhat a hőmérő higanyszála a mediterrán országokban ez szinte megszokott... fogyasszanak sokkal több vizet és gyümölcsöt.

    Ehelyett ez hallod:
    -Megdőlhetnek az évszázados melegrekordok.
    -Budapesten olvad a bitumen ezért nem járhatnak......
    -Hétvégén is meleg lesz, sőt melegebb, de hétfőtől még mindig nagyon meleg lesz...
    -Hőségriadó.
    -Vizet osztanak.
    -Paks teljes terhelésen.
    -Ennyi és ennyi ember már meghalt.

    Én is végigmelóztam a hetet, ráadásul az esetek 50%-ban céges autóba ültem, amiben amúgy sincs légkondi és nem sírt a szám.
    Kicsit unalmas már, hogy mindenki azt hajtogatja, hogy jaj megdöglök olyan meleg van, közben meg 100 kiló és évtizedek óta nem sportolt egy percet sem.

  • Shep
    #139
    Te érdekes egy figura vagy, gondolom tudod, melyik éghajlati övben fegszik az országunk, namármost itt maráhra nem megszokott ez a hőmérséklet. Nem azt kell nézni, hogy Afrikában 50 fok is van sok helyen, akik ott élnek hozzá vannak szokva, mint ahogy az oroszok is a kutyahideghez, de az itt élő emberek szervezete egyszerűen nem erre lett berendezkedve, persze ha mostmár mindig ez lesz akkor folyamatosan bekövetkezik az átállás.
    Amúgy azzal tiszában vagy, hogy ez a hatalmas hőség a magas vérnyomásra milyen hatással van? Szóval ...
  • Snecie Smicie
    #138
    Ez nem a legjobb kifogás.
    Majd akkor döbbenünk rá a dolog jelentőségére, amikor soha az életben nem látunk több havat Magyarországon.
  • Rockynhooo
    #137
    érdekes hogy mkit megvisel csak TÉGED nem ... lehet te transformers vagy :\
  • Kovács legény
    #136
    elmeséljem mien?;)
  • Tinman #135
    Hö-hö a szobában ahol most vagyok 31 fok van, kint meg 25.

    Mindenki azzal jön, hogy meleg van. Menjetek egy kicsit délebbre a másik kontinens valamely részére /pl. Egyiptom/ és utánna mondjátok, hogy meleg van. Langyos az idő, de a média már rögtön hisztériát csap.

    "Meghalt 2 ember a hőségtől." -mondják ők.
    Az egyik szívrohamban, a másik meg rosszul lett és már nem tudtak rajta segíteni. De rögtön a hőségtől... ha 15 fokkal hidegebb van, lehet, hogy akkor is bekövetkezett volna, de az is lehet, hogy nem.
    De rögtön tényként kezeleni, hogy a rossz és gonosz afrikai légáramlatok tehetnek róla, elég nagy fasssság.
  • Bandee1987
    #134
    Fonyódliget. De most is megyek péntek-szombat-vasárnap csak az északi partra :)
  • JCSR ODIN
    #133
    Medencében szex.
  • trogerzsiger
    #132
    ugye? netán te is ezt csinálod?
  • Taptarap
    #131
    veszekedni az asszonnyal.:)
  • miilann
    #130
    #94

    [megmondta]
  • dieselG
    #129
    A napokban a Retyezát-hegységben voltam Erdély déli részén, hegyi túrán. Mit ne mondjak, tegnapelőtt barátokkal még a hóban fürödtünk szó szerint, hógolyóztunk, építettünk egy kis hóembert, ökörködtünk, de a hűvösség miatt egyszerűen nem lehetett érezni a napsugárzást 2600 méter magasan. Közben gondoltunk az anyaországi hőségriadóra, amit nem nagyon hittük el eleinte. Jól le is égtünk. Azért tök fura, hogy két nappal ezelőtt még hóembert építettünk, most meg öl a negyven fok és kenegetem a hólyagos vállam. :D Idebent szerencsére van klíma.. Meg is érdemlem, mert tegnap egy klíma nélküli autóban vezettem egész nap Erdélyből Szegedre, majd Alföldön keresztül Gyöngyös környékéig 600km-t.
  • Shep
    #128
    Ezt a z infot hol találtad?
  • tigeroo
    #127
    menni vizbe basszus
  • minigirl
    #126
    Ha holnap reggelig meg nem halok, akkor megyek tópartra, napra. Addig is, a kád tele van hideg vízzel. :)
  • Rockynhooo
    #125
    40fok után, a hőségriadó miatt, a munkát úgykell végezni törvényszerint h fél óra munka fél óra pihenő!
  • Sanyix
    #124
    62 fok már halálos :\ vagy egyhuzamban 2 percig vagy a melóhelyen?
  • R0sc0
    #123
    én mindjárt megyek dolgozni, nem a legjobb melo de legalább van légkondi :P
  • grizzlyisback
    #122
    hehe merre voltál? én csodálkozom hogy nem égtem le, mindig leszoktam, igaz most 30faktorossal kentem magam, és amikor éreztem hogy perzsel akkor elbujtam az árnyékban
  • ruffirant
    #121
    akinek a közelébe van akár csak eg horgásztó menjel el oda lubickolni.én is azt teszem,már utál az összes horgász.
  • Bandee1987
    #120
    tegnap balcsin voltam egész nap (főleg vízben), rákvörös vagyok :) napozókrém nem sokat ért.
  • PíszLávJuniti
    #119
    embereket égettek?
  • grizzlyisback
    #118
    a dél körüli időszak gyilkos, de egyébként balatont tudom ajánlani, aki megteheti, jó móka
  • odex
    #117
    a legjobb ötlet ha szarsz g*cit xd
  • BIZ0906
    #116
    De még te jobban is jársz mert a melegből kijössz egy kicsit hűvösebbre. :)
  • BIZ0906
    #115
    szarügy
  • BiG G
    #114
    Hasznos tanácsok kánikula esetére 8-)
  • wardogzombie
    #113
    sirtok ríttok mi az a 40 fok? hüvös idő. a melóhelyemen 62 fok van és 12órába huzom az igát ugyhogy pszt
  • DJ Skyline
    #112
    lehetne inkább a kérdés, hogy hogyan lehet túlélni a hőséget! :\
  • Realtibi
    #111
    betonozni egész nap
  • Pintyőke
    #110
    A meleg mondjon le. :D
  • Rockynhooo
    #109
    lehet testvérek vagytok
  • vegicsek
    #108
    Gyanús vagy te nekem, én is kb 20 km-re lakom Jászberénytől :)
  • Czdano
    #107
    Tök jó tudni h a 20 kmre levö jászberényben lesz a legnagyobb meleg :(
  • minigirl
    #106
    Leginkább tóparton döglünk a haverokkal... Hétvégén pl sátorozni megyünk.
  • Mustang GT
    #105
    egy hideg medencében összejönni 20 k.... jó csajjal, akik tollpihékkel simogatnak és jéghideg sört kínálnak
  • havercsotány
    #104
    simán el kell menni strandra még ha egy két órára is megéri!! go mindenki a strandokra go go go
  • korrmy
    #103
    fuhh háát nem kell itt 40 fokban annyira panaszkodni...
    én ma egész nap hőlégfúvóval égettem le a festéket az ablakkeretről..
    no ez ám a jó móka egész nap.
    ez a szar oan mint egy hajszárító, csak 1800watt teljesítmény és baromi meleg:)
    így van a szobában vagy 50fok, mert ugye kint nem lehet csinálni, mert napszúrást is kapsz..
    A ventit méég tennap eltörtem ojje:)
    No mostmáá lehet sííni!! ááá ge*i meleg vaan!
    No de ehelyett sokkal jobb a drága barátnő roni..
    Soproni!!!!