75
  • Loverman
    #1
    most biztos jön majd a sok fika hogy milyen szar a Kulka Dr. House-nak, de szerintem nem. az biztos hogy MÁS, de a más nem mindig egyenlő a rosszabbal. A mai részben már fel sem tűnt hogy más a hang, mégis ugyanúgy House-ot láttam magam előtt.
  • Mikeux
    #2
    válasz: de igen szarabb az ujabb magyar hangja és érdemesebb angolul akár feliratosan nézni! A régi jó volt, bár lehet csak szokás kérdése de én már az idei nyárig végignéztem. Remélem megszokjuk :) vagy meg tanulunk olvasni. Egy biztos, sztem nagyon jó kis sorozat, várom a folytatást ősszel!! Mindent bele.
  • winnie
    #3
    "a és érdemesebb angolul akár feliratosan nézni! A régi jó volt, bár lehet csak szokás kérdése"

    hmm, de mivel kulka hangja jobban hasonlít az angolra, akkor miért a régi volt jó? ilyen volt szakácsi: http://www.youtube.com/watch?v=haPeQDL4Wt0

    amúgy az, hogy jobb vagy nem jobb, szubjektív. biztos nem volt rossz választás, mert nem általánosan hányt a nép, hanem igencsak megoszlottak a jó/rossz vélemények.

  • carville
    #4
    Hát pedig Kulkának nem olyan karakteresen csinálja... És most nem a hangjáról van szó. Kevesebbett ordít, nem hangsúlyoz annyira. Néha olyan volt mintha aludt volna szinkron közben, bár így belegondolva, máskor is ilyen...
    Jellege teljesen kiveszett.
  • sirtomi
    #5
    Eredeti hanggal nem néztem még House-t. De szerintem Kulka semmivel sem rosszabb, mint Szakácsi volt, csak más.
    A tegnapi részben már felsem tűnt annyira, hogy változott a szinkron. Ezzel az álmosabb, sokkal flegmább hanggal is jó a karakter szerintem.
  • Lifeforce
    #6
    Erről a szinész tehet.
    Amikor egy szinész bevállal egy szinkron szerepet, szerződéssel megkötném, hogy nem hagyhatja el a sorozatot.
    Ha megteszi, jó sok büntipénzel sulytaná a szerződés felbontása.
    Meg kell érteni és értetni velük, hogy egy ilyen "veszteség" a tv csatorna súlyos anyagi veszteségét okozhatja, és nem kicsit rombolja a film imidzsét.
    Ráadásul ha a szinkron stúdió, vagy a csatorna rosszul választja meg az új szinkronhangot, akkor még rádob egy lapáttal (Lásd SG1).
  • L3zl13
    #7
    Mi bajod van? Szerinted be kéne perelni Szakácsit mert meghalt?
  • L3zl13
    #8
    Csak azt tudbám a Grace klinika mivel érdemelte ki a 2. helyet az USA-ban.
  • L3zl13
    #9
    PS: House nem normális. Ilyen csajt visszautasítani...
  • winnie
    #10
    lifeforce: "Ráadásul ha a szinkron stúdió, vagy a csatorna rosszul választja meg az új szinkronhangot, akkor még rádob egy lapáttal (Lásd SG1). "

    én spec észre sem vettem, hogy szabó sípos barnabás lett jack oneill. oké, nem is néztem a sorozatot, de tök ugyanolyanok voltak. (gondolom azt nem várja el senki, hogy ugyanolyan hangja legyen egy másik embernek.

    "hogy egy ilyen "veszteség" a tv csatorna súlyos anyagi veszteségét okozhatja"

    ezt meg pláne nem értem, hiszen a stargate, ha a példánál maradunk az új hanggal (de nem annak köszönhetően) még sikeresebb lett nálunk. a néző elfogadja a váltásokat,. általában.
  • winnie
    #11
    "Csak azt tudbám a Grace klinika mivel érdemelte ki a 2. helyet az USA-ban."

    semmivel. 1. helyezett. jó elyen volt, jó időben és kapott egy kis amerikai focis rásegítést, a nézőknek meg bejön.
  • L3zl13
    #12
    Ja bocs, első. Még rosszabb.

    Azt még megértem, hogy a sok balfék el van ájulva attól a rakás áltudományos ostobaságtól amit a Helyszinelőkben tolnak a képünkbe, de a Grace klinika...
  • HJPOWER
    #13
    Minőségi sorozat!
  • petruszvaldesz
    #14
    Azért a Dr. House is vanám pár baromság!!! De sokkal élvezhetőbb mint a grace klinika ami tul képpen egy mexikói sorozat szintjén van..
  • winnie
    #15
    jaj, megint a dedó. "az én sorozatom a jobb, mert a tiéd sz*r", hehe. (de jólátni, hogy végre valaki, aki keni-vgája a mexikóiakat)
  • aRoma
    #16
    szvsz sokat számít a megszokott hang.
    mikor újraszinkronozták a SW-ot majd lehaltam Darth Vader elcseszett hangjától
  • AZTA
    #17
    a Dr. House feliratosan is jó csak néha elég unalmas olvasgatni a sok orvosi kifejezést amiből azért elég sok van egy-egy részben
    ezzel az uj csávoval meg az a baj hogy néha olyan halkan mond egy-egy mondadot hogy nem is hallani szinte
  • Carbine
    #18
    Én meg próbálom véleményem olyan formában tálalni, hogy az ne sértse senki ön érzetét... na jó, ez hülyeség, mert aki akar, az mindenen meg tud sértödni.
    Személy szerint az 1. évadban Szakácsi hangjával, 2., illetve 3. évadot pedig eredeti nyelven néztem meg, kétszer, illetve most szerdai részt Kulka János hangjával, és meglátásom szerint Kulkában, és az általa szinkronizált karakter között az egyetlen hasonlóság, az arogancia.
    Hiányzik belőle az igazi át élés, és House könnyed szarkaztizmusát, egyszerüen megfojtja. Szinte érzi az ember, hogy felolvassa a szöveget. Aki eddig nem nézte eredeti nyelven, az inkább ne is tegye! Nem éri meg a kockázatot.
    Na szép jó napot!
  • aRoma
    #19
    igen, Szakácsinál érződött, h élvezi a szereplőt
  • winnie
    #20
    " Szakácsinál érződött, h élvezi a szereplőt"

    belső infó: nem élvezte, nyűg volt neki. de iszonyat profi színész, remek szinkronos és meg tudta úgy csinálni, hogy úgy tűnjön mintha (kivéve az első 2-3 részt, ahol is hihetetlenül unott). ezért is riszpekt neki.
  • Mythic
    #21
    Húúú bazz, ez a csaj ilyen dogos? :) Na már más szemmel fogom nézni a sorozatot!.
  • heyman8909
    #22
    nem tudjátok mikor indul újra a grace klinika, vagy egyátalán újraindul -e?
  • Su0my
    #23
    Szakácsi csöppet túljátszotta a szerepet.
    Kulka hangja viszont kicsit furcsa egyelőre és való igaz, hogy még nem tudta átélni a karaktert.

    Én spec utálom eredeti hanggal nézni a sorozatokat, főleg amiatt, mert a sok gyökér azt hiszi, hogy ha úgy nézi, akkor ő valami nagyon nagy király és minden egyes szinkronizálással kapcsolatos témában verheti a mellét, hogy őőőőááóóóó milyen SZ*R ez amagyar szinkron folyik a nyálam bááá...
  • winnie
    #24
    "nem tudjátok mikor indul újra a grace klinika, vagy egyátalán újraindul -e?"

    újra? max folytatódik és akkor, amikor a második évad elkezdődött, vagyis ősszel.
  • L3zl13
    #25
    "Én spec utálom eredeti hanggal nézni a sorozatokat, főleg amiatt, mert a sok gyökér azt hiszi, hogy ha úgy nézi, akkor ő valami nagyon nagy király és minden egyes szinkronizálással kapcsolatos témában verheti a mellét"

    Tehát azért utálod eredeti hanggal nézni, mert mások akik úgy nézték utánna azt hitték ők a királyok, és verték a mellüket...
    Teljesen logikus.
    Vagy esetleg félsz, hogy ha megnézed eredeti hanggal, akkor elkapod a gyökérbetgséget?
  • A1274815
    #26
    Egy hülye ötlet:
    Mi lenne, ha a hangok frekvencia spektrumával játszanánk. Pontosabban megszerezzük valakinek a hangjainak a frekvencia spectrumát, majd egy másvalaki beszél és beszéd közben lecseréljük a frekvencia spektruamát a megszerzettére, akkor már csak a stílust kell utánozni.
  • Laci az AGY
    #27
    Aki eredeti hanggal néz sorozatot, annak kevés aránya gondolja h ő mekkora májer, hogy nem szorul magyar hangokra (a még zorallabb még feliratot se tölt le hozzá). A nagyobbik aránya (ide sorolnám magam) meg azért, mert ez tény, sokkal jobb az eredeti hang... ott nincs félrefordítás, és hangsúlybeli problémák (az bennevan h a szinész elbakizza). az már csak a mi mázlink, ha a magyar hang jobban hangzik mint az eredeti.
  • L3zl13
    #28
    Szólj a helyszinelőknek. Ők biztos meg tudnák csinálni, de más nem hiszem.
    Torzítani biztos tudják a hangot. Talán még hasonlóvá is lehet tenni valamelyest, de "lecserélni a frekvencia spektrumát" szerintem ilyenre nem vagyunk jelenleg képesek.
  • csuszi
    #29

    fasz
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    Nem fikázásból, de Kulkával az egész "House"-feeling úgy ahogy van elveszett! Lehet, hogy Szakácsi Sanyi bácsi unta az egészet, de akkor is jobb szinkronszínész volt, mint Kulka valaha is lesz - mondom ezt néhány olyan film megtekintése után, amiben K.J. adta a hangját.
    Egyes-egyedül a Matrix Nevoringhi-je feküdt neki, ahhoz más hangot el sem tudnék képzelni!
    Szakácsi Sándor nélkül már Bruce Willis sem tudja megmenteni a világot a 4. Die Hard-ban...
  • AljasGetto
    #31
    Az tényleg nagyon szánalmas lett!!! Ha gyerekkéntígy láttam volna, csak röhögtem volna rajta... :)

  • sonic1xx
    #32
    hááát, sztem Kulka nem vmi nagy ász, és (bár már páran írták), de tényleg olyan mintha aludna, és nincs benn semmi átélés. De azért én szurkolok neki, hogy belejöjjön a szinkronszerepébe!!! Kár lenne ha ezen elcsúszna a sorozat
  • jin
    #33
    Szakácsi szinkronhangjával minden egyes House beszólás, poén nagyon átjött. Kulka erre még nem képes, és lehet, hogy nem is lesz.
  • kbupdate
    #34
    egyáltalán nézi vki ezt a szart?
  • Lifeforce
    #35
    LOL
    Egy kicsit félreérthető voltam sorry.
    Természetesen nem Szakácsira gondoltam, sajnálom ha ennyire félreérthető volt.
    Ezt arra írtam, hogy kezd rendszeres lenni a szinkronhang csere, és általában sikerül is elbaltázni a második szinkronhangot.
  • Lifeforce
    #36
    Én csak annyira vagyok hülye és fan, hogy megvettem eredetiban a 7 évadot.
    És bizony rajtam kívül sokan nem nézik a TV-ben az 5. évad után, mert szerintem nagyon rossz lett az új szinkron kiosztás.
    Nem szeressem egy "katonai" sorozatban a mexikoi sorozat szépfiu és buta szöszkét szinkronizáló hangokat :(
  • L3zl13
    #37
    A szinkroncserékre és a szerződésekre vonatkozóan:

    Ha hirtelen lép ki valaki, akkor igazad van. Tényleg szükséges valami retorzió.
    Ugyanakkor nem lehet elvárni a szinésztől, hogy élete végéig elkötelezze magát, ha esetleg évtizedekig megy egy sorozat. Ráadásul a tv csatorna sem egyszerre veszi meg az összes meglévő évadot. Tehát sem a szinész, sem a csatorna nem tudja kezdetben, hogy mennyi időre kéne szóljon a szerződés.
    Így aztán nehéz volna a szinészeket hibáztatni minden szinkroncseréért.
  • winnie
    #38
    "Ezt arra írtam, hogy kezd rendszeres lenni a szinkronhang csere, "

    azért nem annyira rendszeres, viszonylag még mindig ritka, tekintve a sorozatok nagy számát. viszont, ha lenne ilyen szerződés (ami nem lehetne, hisz ki tudja, hogy ha megkötöm most, akkor 10 év múlva is fogok-e szinkronizálni, pesten fogok-e élni, stb), akkor senki sem menne bele, csak azok, akik az életüket szinkronizálással töltik és sosem lenne olyan sorozat, ami ilyen "elit" hangokat kap...
  • winnie
    #39
    "Én csak annyira vagyok hülye és fan, hogy megvettem eredetiban a 7 évadot."

    ősszel jön magyarul is, várnod kelleett volna:)

    "És bizony rajtam kívül sokan nem nézik a TV-ben az 5. évad után, mert szerintem nagyon rossz lett az új szinkron kiosztás."

    gondolom töltögető népek. ők kisebbság, szerencsére/sajnos a tévét néző tömegek meglehetősen immunisak olyasmire, hogy szinkronhang.

    "Nem szeressem egy "katonai" sorozatban a mexikoi sorozat szépfiu és buta szöszkét szinkronizáló hangokat :("

    nnna, de ha már csaillagkapu, akkor az eredetiben is voltak buta szöszkék és mexikói sorozatok hangok.
  • xido
    #40
    hogyne tudná Willis megmenteni a Die hard 4-ben a világot Szakácsi művészúr nélkül,mikor Dörner az igazi Willis hang:)