291
A két \"faj\" állandó háborúja
  • Cvd
    #131
    Mondjuk el azért hogy nem látni a motor műszerfalán az indexkontroll izzót, tehát nem lehet kijelenteni hogy nem indexelt, persze az ellenkezőjét sem. A motorosra is ugyanolyan könnyű rákenni bármit, csak pl. ezesetben erre nincs bizonyíték, az autósra van.
  • Cvd
    #130
    A KRESZ szerint meg az autós a hibás, mert igenis figyelni kell hátra is előzés előtt. Feketén-fehéren le van írva a pontok között amik meghatározzák hogy mikor kezdhet előzni, hogy előtte meg kell győződnie hogy őt nem előzik-e éppen, és nem zavarná-e meg az őt előzőt, különben nem előzhet. Az is benne van hogy először szétnézni, ha mehet az előzés akkor indexelni, majd mégegyszer szétnézni, utána előzni. És nem kib*aszni az indexet nagy kegyesen mikor már kezdi tekerni a kormányt. Ha legalább ezt megteszi és még mindig nem veszi észre a motorost, akkor is legalább a motorosnak jelezte volna hogy valszeg épp letolni készül. Szerencsétlen motoros biztosan úgy gondolta hogy itt megyek a hülye mögött már egy ideje, biztosan hall/lát, és biztosan leesett neki a nyilvánvaló hogy meg fogom előzni, sajnos azzal kalkulált hogy nem egy seggfej megy előtte.
  • vizes
    #129
    Azért a motorosok is megtanulhatnák, hogy nem elég a ráutaló magatartás, az irányváltoztatást a motorosnak is jelezni kell. Ennyit a mazsolákról.
    Könnyű mindent az autósokra kenni...
  • mikike
    #128
    szerintem ez a 60% nem reális
    ennél jóval több baleset következik be a motorosok hibájából
    elvee, ki az aki motort vesz?
    aki "szabadságra" vágyik, amit úgy képzel el, hogy minél gyorsabban megy és áthágja a szabályokat
    szóval a nem normálisak
    nem kell csodálkozni, ha utoléri őket a sorsuk
  • DummyBoy
    #127
    Az a gáz hogy nem ugyanaz a két dolog ...

    Ugyanis kocsival biztonságosabban előzöl mondjuk egy 200+ lóerős cuccal mint egy 40 lóerőssel, mig motornál mindkettővel lehet biztonságosan előzni, de a 100+ lóerőhöz már gondolkodni kell, mit is csinálsz ...
  • Csacsi
    #126
    Hát nem tudom. Nem biztos, hogy hátrafelé nézegetek, amikor valakit meg akarok előzni. Mert max 6 másodpercig volt az autós mögött a motoros. És a Seatos nézte, hogy mikor tud előzni. Félreértés ne essék. Nem védem az autóst. Szerintem mindketten hibásak, bár az autós talán nagyobbrészben. 60-40 arányban.
  • Cvd
    #125
    Szerintem meg minden egyes vezetőnek alaphelyzetként illene kezelnie márcsak a saját biztonsága érdekében is hogyha mögötte többszáz méteren keresztül jön egy akármilyen jármű ilyen közelségben, akkor az szinte biztosan előzni fog, amint olyan helyre érnek ahogy ezt megteheti. Ettől persze nem kötelező megvárni hogy elmenjen a mögötte jövő, de nagyon meg kell nézni hogy kimehet-e Vagyis mielőtt ő előzni kezdene, nincs helyzet amikor ennél jobban kellene figyelnie a mögötte jövőre. Ha ennyire balfasz, akkor ha messzebbről kezdik el előzni, még kisebb az esélye hogy észreveszi a másikat. Logikus hogyha ebben a helyzetben nem számol a mögötte jövővel, akkor nagyobb követési távolságnál sem fog jobban.
    Egyébként is mindegy mekkora volt a táv, olyan járművel csattant ami éppen előzte és kész, ezt mindenféleképp szabálytalan. Persze ha nem szándékosan csinálta, akkor már komolyabb kategória.
  • JackDaniels #124
    "Azért érdemes megfigyelni, hogy a motorosok IQ-ja fordított arányosságban van a seggük alatt lévő lóerők számával."
    Légy nyugodt ez az autósokkal is így van:) Ha van az illető alatt egy erősebb autó, akkor nem tűr senkit maga előtt, jön az "előzésikényszer" stb.
  • Szabi84
    #123
    Érdeklődésből beirtam a KTM-t a googele-ba, majd katt a képekre...
  • DummyBoy
    #122
    #72 ... és kész ...

    Mellesleg télleg elég az ilyen cuccokból mint ez a Seatos ... gyakran előfordul hogy megyek a 44-esen, előttem tötyörgő, előtte kamion. Megy a hülye a kamion mögött, nem lát kifelé semmit, de abban a pillanatban hogy kirakom az irányjelzőt hogy előznék már rántja is a kormányt, és bevág elém ... de gyorsulni nem gyorsul ... szemből meg villognak, mert a barom miatt mindenkinek fékezni kell ...

    Sok ilyen van itthon is sajna :(

    Oda kellene figyelni, és sok-sok türelem kellene :(
  • DJ BP
    #121
    ,,1!! olyan motoros sincs aki ne az autok kozt allna az elso sorban a pirosnal, majd fulgazzal repeszt vegig a csarnok iranyaba."

    Én csak azt nem értem, ez téged miért zavar? Hát azért motor, hogy elférjen, nem kell irigykedni mert ő jobban halad. Párizsban, Rómában mit gondolsz hogy közlekedik a kb. 20x több robogó? Nem győzöd kapkodni a fejed, menet közben is bújkálnak, de egyáltalán nem zavarnak a közlekedésben, picit figyelni kell rájuk, ennyi. Apró figyelmességgel eléred, hogy a másik halad, de nem, nálunk az a lényeg, hogy tegyünk keresztbe a másiknak, méghogy jót tegyünk vele, ugye. Mondom ezt úgy, hogy életembeen 2x ültem motoron, szóval inkább autóban szoktam ülni.

  • JackDaniels #120
    Nincs itt semmilyen háború. 35 vagyok, régebben motoroztam, most autóm van. Egy lenne a lényeg, hogy az oktatók ne féldisznóért adják a jogsit. Az a baj, hogy így van és minden fasz vezet. A motorosok között is vannak nemnormálisak az autósok között nemkülönben.AZ a baj a közlekedésben is mint magában a nagybetűs életben, hogy mindenki csak magával foglalkozik, a másikra nagyívben szarik. Azt viszont sosem értettem, hogy miért akar egy 1200kg-os 120LE-s autóval versenyezni egy 300kg-os 80LE-s(és még nem is mondtam sokat) motorral. Nem fogja a paraszt ésszel, hogy a nyomába sem jön. Ezért ha hagyná a motorost, had menjen, akkor sok konfliktus kiküszöbölhető lenne. Dehát a mai világban sajna annyi a barom, hogy nagyon sok.
  • TCelica
    #119
    motor vs auto
  • TCelica
    #118
    nem tom,
    de ugyse jó :)
  • Me0w
    #117
    Rohadtul nem mindegy, mivel a Seatos ott baszta el, hogy nem nezett a tukorbe kozvetlenul az elozes elott. De ha a csoka nem a seggeben motorozik, es nem arra figyel, hogy minel latvanyosabb legyen a kameranak az elozese, akkor siman el tudta volna kerulni az utkozest. Nem mindenki van arra felkeszulve, hogy a mogotte 50-el motorozo hirtelen teljesen melle er.
  • Cvd
    #116
    Nem rohadtul mindegy hogy mekkora volt a követési távolság, mikor akkor húzta rá a motorra az autót mikor már mellette volt? Ha előtte 100 métert tart a motoros akkor nem húzza rá az autót a kritikus pillanatban, vagy mi köze van a kettőnek egymáshoz? Sőt, így hogy szorosan mögötte ment a motoros jó darabon, halálbiztosan hallania/látnia kellett az autósnak a motorost már jóval a csattanás előtt is. Sokszor én is szoktam hasonlóan jelezni az előzendőnek hogy motorral jövök, mondjuk nem követem száz métereken keresztül az autót ilyen közelről. De mint látható némelyik mazsolának ez sem elegendő jelzés.
  • Sland
    #115
    Link nem jó
  • JAG1
    #114
    Ne haragudj már TC, én bírlak, de mi köze ennek pl. a témához?
  • TCelica
    #113
    Mega-Csatt -Nyilatkozik az útról leszorított kamionos és a hibát okozó terepjárós is.
  • Me0w
    #112
    Btw, a harmadiknal sokan irtak, hogy a Seatos direkt huzta ra a kormanyt, de azert megkerdeznem, hogy miert is kell az auto mogott masfel meterrel menni. Kovetesi tavolsag, stb.
  • DummyBoy
    #111
    Ezzel viszont egyetértek ...
  • JAG1
    #110
    Sztem ezeket a linkeket hanyagolni kéne, mindenki látott már ilyet ezret, nem elrettentő topik ez, hanem ellentétek megvitatása...
  • Davidus
    #109
    ez se piti. csávó szerencsére megúszta:P
  • TCelica
    #108
    Autós baleseteket is nyugodtan linkeljetek be ...
    Azokban is van tanulságos ... és elrettentő.
    Esetleg képek.
  • TCelica
    #107
    Az elsőt én belinkeltem lejjebb.
    a harmadikat meg kerestem ...
  • JAG1
    #106
    Jogos, sajnos nyár alkalmával kirajzik a taplója, aki csak a motoros találkozóra veszi elő a vasat villogni. Sajnos kevés az olyan motoros, mint leírása szerint Ádi.
  • Boconadi
    #105
    Link1

    link2

    link3

    Mindenki döntse el maga, hogy ki volt a hibás melyikben!
  • Boconadi
    #104
    Főleg az az élvezet ha tudod hogy mekkora erő van alattad, és még is azt uralod, és megtudod fékezni magadban azt, hogy nem rántod oda neki, mert megtehetnéd.
  • Me0w
    #103
    Felreertesz. Nem autozom, mivel a munkahelyem busszal/metroval 30 percre van, nem fogom a seggemet mereszteni a 40 fokban egy autoban. Parkolni sem lehet a varosban, szoval buko. En nem tolok le egy motorost sem az utrol. De nap mint nap latom mit csinalnak a varosban, peldaul a vaci/csanadi keresztezodesnel 1!! olyan motoros sincs aki ne az autok kozt allna az elso sorban a pirosnal, majd fulgazzal repeszt vegig a csarnok iranyaba. De persze nem minden motoros egyforma, biztos itt csak pont rosszul jon ki a statisztika.
  • DummyBoy
    #102
    Természetesen nem szeretek kimenni senki elé pályán aki egy picit is gyorsabbnak tűnik mint én ... De SAJNOS ez csak én vagyok ... és egyedül kevés vagyok ehhez ...

    Egy kis OFF:

    ... mostanában elég gyakran olvasgatok motoros oldalakat, kezdek egyenesbe jönni, szeretném követni a családi hagyományokat, 30-as fejjel letenném nagymotorra a jogsit, és szeretnék venni valami kezdőmotort ... Eszembe sem jutottak a sportmotorok, 500-as túramocik körül nézelődök (Bevallom azért a 600-as Bandit megmozgatja a fantáziám, de nem tudom nem lenne e sok kezdésnek ...)

    Ahogy nézegetem ezeket az oldalakat, majd mindegyiknél be vannak linkelve a motorbalesetes oldalak, mindenhol felhivják a figyelmet arra, hogy óvatosan, körültekintve vezessen az ember fia, hogy fontos a jó ruha, bukó, stb, de a legfontosabb, az hogy senkinek ne essen bántódása ...

    Szüleim fiatalkorukban egész Európát körbemotorozták, külön mocival, ráadásul :) A család minden iskolámat segitette, az autósjogimat is fater fizette ...

    VISZONT!!! 18 évesen szerettem volna nagymotorra is letenni a jogsit (Akkor már 4 éve legálisan nyúztam a Szimót :) ) ... Amire az volt a családi válasz, hogy majd csak ha megkeresem magam rá a pénzt ...

    Most kezdem megérteni, hogy (Ebben is ...) igazuk volt ... és talán mások is elgondokodhatnának ezen ...

    Bocs az offért ...
  • JAG1
    #101
    Itt igazából a morállal, meg a vezetési kultúra hiányával van baj, nem a szabályokkal. Mindenki úgy képzeli, hogy Ő a király, a mindentvivő és mindenki más bekaphatja...
    Azért, mert összehazudott 10 millát egy dzsipre, már azt képzeli, hogy neki több joga van az úton haladni, mint a trabis öregúrnak.
    Ez itt a baj kéremszépen.

    Ezen a hozzáálláson kéne változtatni és negyed ennyi baj nem lenne...
  • RaST
    #100
    Statisztika .. Statisztika ..

    Szerintem 2x olyan szigurú B kategóriás szabályokat létrehozni, a mostaniak helyett, és nem okoznának ennyi balesetet a személyautók. Hiába a 60% a motorosok javára .. Ez humbukk ..


    Egy ismerősöm 36 évesen halt meg, ebből több mint 20 évet lemotorozott .. Pedig szabályosan haladt. Csak a 70 éves nagypapi felejtett elsöbbséget adni ..
  • Sland
    #99


    Tegnap este nagyon ideges voltam több okból is, és motorozással próbáltam elfeledni bánatom, ahogy te is említetted.
    Bp-Vác útvonalat megjártam, Legyorsabban 110el mentem. Élveztem a szelet, a napsütést, a jóidőt meg a többit amit motorozás közben lehet :)
    Egyből elfelejtettem minden gondomat, jól éreztem magam, aztán újjult erővel vágtam bele a további teendőkbe :)

    Motorozás csökkenti a feszültséget. Már akinek ugye...
  • TCelica
    #98
    Sok ember motorozik és nem is lassan.
    De nem mindenki csinál balesetet.
    És nem is mindig a motoros a hibás ...
  • Kaszi46
    #97
    priviben linket thy!:)
  • Csacsi
    #96
    "És attól hogy 2x olyan sebességgel közlekedik nem biztos hogy magától okozna balesetet."

    Pontosan ez a balesetveszélyes. A megengedett sebességhatár kétszeresével menni.
  • TCelica
    #95
    Te jó Isten mit láttam ...
    Ez nagyon DURVA volt.
    Belinkelném de sztem repülnék is innen ... pedig sztem sokakat elrettentene egy s más dologtól ...
  • TCelica
    #94
    Persze ez igy van. :)
    De ha be is ér kimész elé?
    Mert sztem nem. :)
    És attól hogy 2x olyan sebességgel közlekedik nem biztos hogy magától okozna balesetet.

    A képről még annyit.
    Visszanéztem ... helyen a hozzászólásokat és ezt találtam.

    ""két motorral voltak, kanyarban előzött a Corsa, frontális csatt, ott is maradtak mind a hárman. Aznap reggel köszöntem el a csajtól, hogy "vigyázz magadra", mert Komáromból hajnalban ment le a barátjához, Alsóörsre. Ő vigyázott is. Csak egy gusztustalan, felelőtlen, agyhalott alak nem..."
  • cenobite
    #93
  • Boconadi
    #92
    Motorosoknál egy jó bőrruhával, egy jó sisakkal, jó gumikkal, és nagyon jó fékekkel nagyon, hangsúlyozom NAGYON sokat lehetne segíteni az esésekben és a balesetekben. Ezek azok a dolgok, amikkel SOSEM szabad spórolni, mert az ember életébe kerülhet!
    A videó is ezt tükrözi! Akinek jó volt a ruhája legtöbb esetben túlélte. Azonban ha a szerencse nincs veled akkor kevés akármilyen védőfelszerelés is... (gondolok arra az esetre, amikor becsúszott a kocsi alá. Az egész út tiszta volt, csak egy autó állt ott, pont annak ment neki. Egyik ismerősöm ugyan így halt meg az Eger-Mezőkövesd szakaszon... Ő túl élhette volna rendes ruhával, de nem vett.) Ne spóroljatok ilyenekkel!!! Én egyszer nem vettem fel a felsőmet, akkor jött ki egy cigóasszony elém. Másfél hónapig gipszben volt a karom, és körül voltam tekerve idióta kötésekkel. Pedig csak 1x nem vettem fel!


    Apámnak az unokatestvére elvesztette a lábát egy hülye autós miatt. És ő nem sportmotorral ment, hanem csopperral. A rendőrségi vizsgálatok egyértelműen a kocsis hibájára utaltak. Pedig csak motorozott, ahogyan azt majdnem minden nap megtette.

    A frontális ütközésben meghalt motorost is ismertem... Egyik ismerősöm barátja volt. Nem tehetett róla, hogy meghalt, mert nem hibázott. Ő is csak motorozott, ahogyan azt majdnem minden nap megtette.

    Másik haverom Rudi két barátját vesztette el motoros balesetben. Az M3-mas autópályán Mezőkövesd közelében motoroztak ketten, egy motoron. (egy honda CBR 929R -el) Előzésbe kezdtek, amikor index nélkül kivágott eléjük egy rs4-es audi. Hátulról bele mentek, a hátsó leesett és azonnal életét vesztette. Az elülső ember pedig a kórházban halt meg, mert már nem tudtak rajta segíteni. Pedig ők is csak motoroztak ugyan úgy, ahogyan azt majdnem minden nap megtették.


    Még nagyon sokan vannak így, akik nem azért motoroznak, hogy feszítsenek, hanem mert élvezik. Mert szeretnek motorozni, élvezni azt, csak azért, hogy elfeledjék a hétköznapi gondjaikat egy időre, és ezt nem csak azzal lehet megoldani, hogy gyorsan és extrémen megyünk. A szép lassú motorozásnak is vannak előnyei. SŐTT!

    Úgyhogy szeretném, és szeretnénk, ha ezt a két "motorosfajzatot" eltávolítanátok egymástól ugyanúgy ahogyan az autósokat is két részre lehet bontani.
    Ugyan így van rendes és idióta autós is.

    +fav, read only...