134
  • wanek
    #94
    Mellébeszéléssel nem tudod alátámasztani a baromságokat.
  • Sanyix
    #93
    Sztem ez úgy volt, hogy a pilóta belerepült egy kékes színű izébe(föld légköre), majd látta a repülő vörösen izzó hővédő burkolatát, ránézett a műszerekre, ahol egy TAS feliratú kijelző 12000 km/h-t írt (persze inkább ugyanezt mérföld per órában), ránézett a magasságmérőre, ami ~50km-et mutatott, majd a fedélzeti számítógép kijelzőjére, amin valami "Reentry trajectory" szöveg volt, ettől megijedt, és megkérdezte rádión hogy ez mi a f*sz. És erre válaszoltak neki, hogy a "repülője" oldalára az van írva hogy "Space Shuttle" :D
  • roliika
    #92
    :DDD Jó ok pihenj. :DDD Először talán tisztázzuk mit hívsz te UFO-nak, és mi az UFO valójában, aztán nézzük meg milyen jelenségek vannak amiket nem értünk és fényjelenségeket okoznak, aztán nézzük meg hány milliárd hasonló csillagrendszer lehet mint a miénk aztán gondolkodjunk. Meg persze abba is gondoljunk már bele rengeteg sok eszünkkel, hogy mi az amit egyáltanlán fel bírunk fogni, meg mi az emi érzékelünk, meg úgy összességében hol tarthatunk az univerzális fejlettségi rangsorban...stb.
  • babajaga
    #91
    Olvasd el már mire írtam.
  • wanek
    #90
    Nem is értem, hogy miért kell vitázni olyan dolgokról, amik kamu vagy álhíreken alapulnak. Ez a repülős dolog is ilyen. De ide lehetne sorolni az összes ufos baromságot is.
  • Caro
    #89
    Nem kell őt félteni szerintem :)
  • oneman
    #88
    Szegény Karcsit a mentők vinnék el, ha elolvasná ezt a fórumot :D:D:D
  • L3zl13
    #87
    Anyag még soha nem tett meg távolságot? He? Akkor nem létezik a mozgás?
  • babajaga
    #86
    "valami mozgás nélkül tesz meg bizonyos távolságot"

    Anyag távolságot idáig még nem tett meg soha, csak egyes emberek agyában.Csak milyen agy ez?
  • DragonKnight
    #85
    Hmm biztos nagyigazság van abban amit rolika mond hiszen csak azért nincsen még a kocsimban fluxuskondenzátor biturbós vákuumrásegítővel mert a gonosz katonák rátették a kezüket és annyi pénzt adtak Braun professzornak hogy mikor mindet vodkára költötte akkor egy kisebb agymosást hajtott végre magán és nem tudja hová tette azt a kockás papírt amire a budiban felrajzolta a korszak alkotó ötletét.
  • Caro
    #84
    Ezaz!, lássuk a klasszikus fizika(wanek) és az Egely-féle fizika(roliika) összecsapását! :)
  • L3zl13
    #83
    Olyan tipusú amilyenre roliika gondolt szerintem sincs. De a repülős esetet erre való példaként írta, tehát a sebességgel való érvelés itt nem működik.
    Illetve ha erre hivatkozunk, akkor azzal pont roliikának adnánk igazat.
  • roliika
    #82
    :D Az ki van zárva mert nemtudom. :D
  • Pharaoh
    #81
    Ez azért nem teljesen így van.
  • wanek
    #80
    Ez igaz is lenne, ha lenne teleportáció. De nincs és ezért marhaság.
  • L3zl13
    #79
    Szomorú, hogy roliika mellé kell állnom, de a teleportálásnak épp az a lényege, hogy valami mozgás nélkül tesz meg bizonyos távolságot. Épp ezért a sebességből adódó terhelés nem játszik szerepet.
  • babajaga
    #78
    "repcsi 10 perc alatt tett meg 2000Km-es utat"

    Az óránként 12000km! Milyen repülőgép az amelyik a levegőben ekkora terhelést kibír? Semilyen.
  • lacalaca85
    #77
    Víz-égésről: kémia, valaki? hm? mit kapsz, ha hidrogéngázt elégetsz? Vizet, meg felszabaduló energiát. Mit kapsz, ha a vizet szétbontod? Hidrogént meg oxigént, meg villanyszámlát. Szerintem spanyol úr jobban jár, ha a csodamasináját vízzel működő lángvágóként adja el ;)

    Visszatérve az LHC-hoz meg a Higgs-bozonhoz: miért lesz tőle jobb nekünk? Hmmm... Szerintetek Maxwellt is megkérdezték, hogy az egyenleteinek milyen haszna lesz a napi életben?
  • babajaga
    #76
    Milyen színű a fémes szín? Mert fémes fény az van de fémes szín? Pár fém van csak aminek tényleg van színe, arany réz. Meghát a fémeknek eltérő erősen a fajsúlya nem könnyű ám ködöt képezni csak úgy.
  • Pharaoh
    #75
    Meg van az a Tiltott találmányok vagy milyen magyar film a 80-as évekből, ahol hipi gyerek a panel lakásban szintén feltalálta a lebegtetést mások meg mindenféle örökmozgót (pl villanymotorral hajtott dinamó. LOL) De ugye, ami a TV-ben van azt azonnal el kell hinni, mert az biztos úgy van, ahogy ők mondják.
  • kukacos
    #74
    Naaa, léccilécci... miért nem? A világnak szüksége van a bölcsességedre! Tényleg kíváncsiak vagyunk rá, nem ronthatod el ezt a pompás szórakozást. Vagy technikai okai vannak, mondjuk légypapírra írtad, kézzel? Saját kezű illusztrációkkal, mint egy Blake-kötet? Látni szeretnénk!

    (Nem lehetne valahogy petíciót indítani az SG-n ezügyben?)
  • L3zl13
    #73
    "A fémes ködöt - vigyázat urban legend - Tesla is elő tudta állítani"

    Jó, hogy elismered, hogy urban legend, de vajon a pilótás sztori mennyivel jobban bizonyított, mint a Teslás?

    "vannak videók, hogy lebegtet bármilyen tárgyat...fizikusok szerint...én nem vagyok az... ez nem meglepő, mert kellően nagy energiábal bármi lebegtethető"

    A Hutchinsonos ködről van videód?
    A lebegtetéssel kapcsolatban: Éppen ez a lényeg! A fizikusok által képtelennek tartott kisérleteit nem tudja szabadon reprodukálni, amit meg mégis, az hagyományos fizikával magyarázható.
  • Me0w
    #72
    Hangfelvételek a teleportálásról? És mi van rajtuk "zsupsz" vagy inkább "paff"?

    Adams mar megadta a valaszt:
    It sounded as if a hundred thousand people had said "wop" at the same time.
    :D
  • roliika
    #71
    Kezdek nem ráérni de elmegyarázom. :D A pilóta bele repült egy örvénylő felhő szerűségbe, ami fémes színű volt, és mikor kijött belőle, egy jópár kilóméterrel arrébb volt, közben be volt kapcsolva a rádiója. A felhő egy örvénylő alagútra hasonlított. A fémes ködöt - vigyázat urban legend - Tesla is elő tudta állítani, ennek nincs köze a páratartalomhoz. Sőt Hutchinson szintén, bár őt ami hulladékot talált kb mindent beletet az áramkörébe...vannak videók, hogy lebegtet bármilyen tárgyat...fizikusok szerint...én nem vagyok az... ez nem meglepő, mert kellően nagy energiábal bármi lebegtethető...de hogy mi az a fémes köd, passz.
  • Me0w
    #70
    Azt hiszem, erre egy dolgot lehet csak irni ->
  • L3zl13
    #69
    "repcsi 10 perc alatt tett meg 2000Km-es utat, vagy"
    A pilóta be volt lőve.

    "a hajó vontatmánya eltűt de a kötél feszes maradt"
    Ez meg nem is teleportáció, hanem csak a láthatatlanná válás tipikus esete. Hiszen ha feszes maradt a kötél akkor még mindig ott volt a cucc ami feszesen tartotta. :D

    "a radarokon a repülő úgy tűnt mintha cikkcakkban repülne"
    Lehet, hogy mondjuk cikkcakkban repült?

    "de vannak hangfelvételek is, aazokat nme leet semmibevenni"
    Hangfelvételek a teleportálásról? És mi van rajtuk "zsupsz" vagy inkább "paff"?
    Nem értem egy hangfelvétellel hogyan lehetne bizonyítani a teleportálást...
  • roliika
    #68
    Nem.
  • roliika
    #67
    Hát ez csak háát..valami kvantum állapot teleportáció, ez még nem az igazi...de folyamatosan iszonyat nagy pénzeket költenek a kutatásokra...fotont ténylegesen már sikerült hivatalosan, de azért az meglepő volt számomra, hogy egy japán konferencián a fickó úgy beszélt a kvantum kriptogáfiáról, mintha ott lenne a zsebében egy ilyen cucc...szerintem már a dolog létezik 10-20 vagy több éve katonai szinten, hiszen már Einstein is az elméletét megalapozta...Bohr-nak azért annyira nem tettszett a dolog, sem Rosen-nek de az alapja megvan, és nem vét semmilyen torvény ellen....jajj de jó lenne egy topic a teleportációról. :) Természetbe is előfordulhat...ez tényleg urban legend...ahol alacsony a Föld mágneses ere és egyéb speciális tényezők is létrejönnek, ott történt már ilyesmire példa, pl hogy repcsi 10 perc alatt tett meg 2000Km-es utat, vagy, hogy a hajó vontatmánya eltűt de a kötél feszes maradt, vagy, hogy a radarokon a repülő úgy tűnt mintha cikkcakkban repülne...ez talán példa a teleportációra, talán csak legenda, talán csak műszeres hibák véletlen sora, de vannak hangfelvételek is, aazokat nme leet semmibevenni, sem a hitelesnek mondhat beszámolókat.
  • kukacos
    #66
    Be szép lenne, ha ő is erre gondolt volna :) De szerintem nála a spontán teleportáció az, amikor a dolgok maguktól eltűnnek, és megjelennek máshol.
  • L3zl13
    #65
    És régebben, mielőtt alkoholt tettek volna bele (mert ugye ez csak az utóbbi években van így az oktánszám növelése miatt) vajon mi hajtotta az autókat? Kismanók?

    Ráadásul ha az autókat az az 5% alkohol hajtja, akkor minek teszünk bele benzint? És különben is mi értelme a gagyi vizes autónak? Hiszen ezek szerint már most is 200%-os hatásfokkal működnek a benzinégésű motorok.
  • kukacos
    #64
    Nem tudnád feltenni valahova a netre?
  • kukacos
    #63
    fotonkibocsátás =/= kvantumcsomag, úgy mint ahogy sumér éjjeliedény =/= kis köcsög
  • roliika
    #62
    Államvizsga volt, nem valami szakmunkás izé...
  • Caro
    #61
    Én sem tudom mi. Veszel 3 kvantumot, amiből 2 entagled, mérsz egyet az egyiken, a másikon végrehajtasz egy transzformációt, és végül a másik helyen lesz ott a cucc :)
    Én ugyan még nem tanultam q-mechanikát, de ez volt már funkcionálanalízisból :)
  • roliika
    #60
    Igazából egy vizsgamunka része volt és a vizsgáztató is nagyon érdekesnek találta...a véletlen fogalmáról, meg hogy létezik-e erről írtam egy kis 60-70 oldalas dokumentációt, és a teleportáció is bele került.
  • kukacos
    #59
    Visszatérve az LHC-ra, a technikai problémák miatt a világvége kapott egy kis haladékot :D
  • kukacos
    #58
    Ja ezt nem is te írtad.
  • Pharaoh
    #57
    Már kiderűlt, hogy az valahol máshol volt
  • kukacos
    #56
    Informatika szakon hagytak spontán teleportációról vizsgamunkát írni? Nyugtass meg, hogy valami társtud speci volt, különben az oktatás színvonala már alacsonyabb, mint gondoltam ;)
  • roliika
    #55
    Nem értem mi a meglepő a teleportáción...épp olyan természetes dolog, minthogy pl süt a Nap...