90029
  • arty
    #83412
    xbox one?

    "Mantle appears to have much in common with the GNM API used in PlayStation 4, offering low-level GPU access while retaining a very high level of compatibility with Microsoft's existing programmable pixel shader language (HLSL). " by digitalfoundry
  • grebber
    #83411
    Star Citizen Hangar 4K resolution - single R9 GPU
  • Solten
    #83410
  • Solten
    #83409
    Mindenesetre az AMD vegre felkavarta az allo feceszt es forradalmat csinalt. Igaz ehhez az kellett hogy a piacot meghatarozo konzolokba bekeruljon a termeke.

    AMD-puccs: alacsony szinten programozható GPU-k

    "A spekulációk szerint a Mantle API az Xbox One grafikus interfészének gyakorlatilag teljes portolása PC-re"

  • arty
    #83408
    hívom én már mindennek :D

    anandtech szerint xboxone közeli, df szerint ps4 közeli - na, ennyire nem tud még senki semmit :D

    (nvidia api??)
  • Borg
    #83407
    R9 290X lett a neve. És még nincsenek teljesítmény mérések.
  • bakkerman
    #83406
    végülis mivan ezzel a HD8000 szériával? Nem úgy volt,hogy idén nyáron/ősszel jön ki? Vagy lemaradtam valamiről? Néznék egy összehasonlítást 7770 vs 8770,de sehol nem találok,ahol meg van azok még nem megerősitekk infók...törölték a szériát,vagy mi?
  • Inquisitor
    #83405
    "mantis pontosan annyira lesz hw közeli, amennyire a glide tudott lenni (konzolhoz képest semennyire), ..."

    A MANTLE nem csak szerintem az XBOX ONE és PlayStation 4 rendszereken is használható, pont ez benne a lényeg, hogy NEM volt ilyen HW közeli egyetlen API sem eddig. Nvidianak 5 éve van saját HW közeli API-ja. 0 darab játék támogatással ...
  • Omlás
    #83404
    Kicsit túlzsúfoltak voltak a napjaim melóban így kicsit csúszva informálódtam a fejleményekről hát megpörgették a propellert a srácok rendesen :D
    Kíváncsian várom mi sül ki ebből :)
  • arty
    #83403
    mert gondolod a mantist 0-ról tegnap írták? :) totál lényegtelen a származás, a lényeg a működési elv, a "felesleges" kötésektől tisztított felület.

    mantis pontosan annyira lesz hw közeli, amennyire a glide tudott lenni (konzolhoz képest semennyire), hiszen nem egy hw-t kell vele lefedni, hanem sokat, ergo kell még egy fordító réteg - a glide is pont így működött és az is igencsak érzékelhető sebességelőnyt tudhatott a magáénak a dxhez képest
  • Inquisitor
    #83402
    Sajnos már régen volt alkalmam kipróbálni, ezért lehet tévedek, de normálisabb lejátszókban eleve állítható, hogy analóg vagy digitális kimenet és az is melyik. Azért picit kényelmesebb a lejátszóban átlőni, mint ha minden lejátszás után oda és vissza kéne állítgatni. Én régen MPC HC-ban és PowerDVD-ben láttam ilyet, de meglepődnék ha az összes normális lejátszó nem tudná.
  • Inquisitor
    #83401
    Ne fárasszuk már egymást, a 3DFx glide NEM volt egy saját HW közeli API. Az egy sima saját gyártású OpenGL driver volt. Úgy is hívták miniGL. Eddig egyik "saját APi" sem volt HW közeli, az S3 féle MeTaL sem ...

    Más fórumokon meg NVidia CUDA-hoz hasonlítják, aminek meg halál semmi köze grafikus API-hoz ...

    Persze a nagy arcú "9x gyorsabb kirajzolás" szöveget nem kel komolyan venni, sem annyira nem lesz HW közeli, mint a konzoloknál, de ahhoz nagyon hasonló lesz. Olyasmire lehet számítani, mint ha adott sorozatban eggyel nagyobb kártyára váltanál. Van aki +30-50%-ra saccolja.
  • Solt
    #83400
    El sem kellett volna jutni idáig, ha anno az érintettek nem mondanak nemet. Ez már kényszer lépés volt amit meg kellett lépniük, különben a hajukra kenhetik a fejlesztéseiket...

    Tény, ha megnyerik maguknak a nagy fejlesztőket, akkor komolyan nyeregbe kerülhetnek, ami vissza is üthet, de, ha nyitott az API akkor nem látom, hogy az NV miért ne csinálhatna olyan drivert ami megfelelően támogatja azt. Szerintem ez azért más mint az Intel esete, de annyira nem vagyok képben, hogy erről véleményt alkossak. :)
  • grebber
    #83399
    Prohardveren ott a cikk hogy nyitott lesz ez a mantle bárki használhatja majd.
    Meg az is itt van hogy intel és nv is már évek óta csatlakozhatott volna ,de nem tették mert a saját cuccaikat erőltették.

    Kiváncsi vagyok mit hoz a jővő.
  • arty
    #83398
    kié a Mantle? :)

    lásd még intel c compiler, ami intelnek kedvező kódot fordít, aztán hajrá amd, hozz ki jobb cput :)
  • Solt
    #83397
    Hol látod benne a csapdát?

    ( az akadozó helyesírásról Gere Tamás tehet! :D )
  • Solt
    #83396
    Nem lesz ilyen... :)

    Igen innovatív... ha ez nincs, akkor csak lessünk messziről a konzolok után! Évekkel ezelőtt meg kellett volna már ezt lépni...

    Nem, nem saját API, (bár ezt nem is tudom honnan vetted) hanem olyan hardver az NV részéről, ami támogatja ezt az API-t.
  • arty
    #83395
    a kis hangszoron jobbklikk, lejátszóeszközök, ott az amd hdmi kimenet legyen az alapértelmezett hangeszköz
  • arty
    #83394
    ez kb ugy lesz nyitva, mint a fizix volt ... (csapda, sajna - nv se fog belesétálni, ahogyan az amd se tette)
  • arty
    #83393
    "Remélem a többiek felkötik a gatyát..."

    és azt pontosan hogy is nézne ki?

    lesz mindenkinek saját api??
  • arty
    #83392
    innovativ???

    a világ a 3dfx halálakor tullépett a "saját-api" problémakörön....
  • arty
    #83391
    jah, marha jo lesz, ha két kártya kell majd ha minden játékkal "normálisan" akarsz játszani :(
  • Solt
    #83390
    Hmmm... tényleg megy a mozgolódás rendesen! :)
  • Solten
    #83389
    Mert valtozott a piac, valtoztak az erdekeik: link :)
    A zart sz.rsagokat kar eroltetni, bukasra vannak itelve.
  • Solt
    #83388
    Be van kapcsolva a TV Andrij Mikolajovics? :D
  • Solt
    #83386
    Akkor nemsokára lesz egy AMD-s verzió is! :DD
  • Shevchenko
    #83385
    Sziasztok!
    Van egy SAPPHIRE HD 6850 1GB GDDR5 PCIE kártyám, összekötöm a HDMI kábellel ((mind a két oldala HDMI)) a TV-vel és még mindig nincs hang, mi lehet a gond vagy milyen drivert kell felrakin, hogy történjen végre valami:-)
    Köszi!
  • Her Laca
    #83384
    Úgy ,hogy Torvalds kollega most kap lét (amit valszeg előzőleg nem kapott és ezért berágott:XD) így majd most dicsérni fogja őket:)
  • Solt
    #83383
    Egyébként, ha a Steam OS alatt linux fog futni, akkor a közös munka kapcsán ezen, hogy tették túl magukat? :D

  • Solt
    #83382
    Úgy-úgy... tiszta izgalom lesz az év vége! :) Jó lenne, ha az NV felvenné a kesztyűt és előállna egy olyan hardverrel ami támogatja majd a Mantle-t... Akkor nyernénk igazából ezen az egészen! :)
  • broman191
    #83381
    Jó lenne látni hogy milyen mértékben képes egy játék futásteljesítményén javítani a DirectX-hez/OpenGL-hez képest a Mantle, minden okosságát kihasználva...ha minden jól megy akkor november közepén kicsit okosabbak leszünk. :)
  • Solt
    #83380
    Még egy kis Mantle api

    Jó felkeveredett a langyos fos ezen a héten... :)
  • Solt
    #83379
    Hát, én még az első résszel kezdtem anno, aztán rajtam maradt! :D Én szeressem... :))
  • Her Laca
    #83378
    GTA? Ki játszik egy óvodásoknak írt játékkal??
  • Solt
    #83377
    Reméljük a legjobbakat... :)

    #83374: Én úgy tudom, hogy a MANTLE támogatás csak decemberben lesz benne a játékban valami tapasz formájában. Legalábbis ezt olvastam valamelyik cikk hozzászólásban...

    #83375: Na ez így durván hangzik... egyre kíváncsibb vagyok! :)

    #83376: Az egésznek akkor lenne értelme, ha ezek a nagy AAA címek is megkapnák a támogatást... az igazán nagy húzás meg az lenne, ha a GTAV is... :)
  • broman191
    #83376
    A 4K népszerűsítő dumát muszáj nyomni, az egyre magasabb felbontást hajhászó megjelenítő alkalmatosságokat gyártó vállalatok miatt, akik ne adj isten profit visszaesést élnének meg, hogyha sokáig leragadnának a hosszú ideje árult FullHD termékek mellett, így gondolom bőkezűen támogatták az előadást... :) A "4K & full-full @ 60 FPS" talán nem lesz gond a BF4-nek egy R9-290X mellett, viszont sok-sok nem éppen 4K-ra kitalált címnél valószínűleg esélytelen lesz, alapul véve hogy például egy Titan nem tud stabil 60 FPS-t biztosítani a Crysis 3-nak 1080p-ben sem, a grafikus beállításokat istenesen feltornázva...és azóta még találtak ki további GPU-éhes jóságokat a CryEngine-hez. Persze lehet mondani hogy le van sz4rva a Crysis, de ott van még ezeregy további példa, mint a Far Cry 3, Metro Last Light, Assassins Creed 3, Hitman Absolution, Tomb Raider stb. amelyek szintén nem lennének képesek a "4K & full-full @ 60 FPS" feltételt teljesíteni egy Titan/290X mellett sem, pedig az utolsó kettő még "házon belüli" cím is ráadásul.
  • Inquisitor
    #83375
    Konkrétan a BF4-ről volt az éjszakai kifejtésben egy szöveg, hogy 4K-ban 60FPS-el ment két darab HD7950-en. Így szerintem várható, hogy ezt a 290X egymagában is bírná.
    természetesen maximum beállításokkal. És nyilván a MANTLE támogatás ebbe belejétszik.

    Borg, emlékeim szerint a DX7 előtti verziókat támogató játékok is tök instabilak voltak még többnyire. :)
    Viszont az ID és partnerei az OGL-es játékokkal meg nem igazán.
  • Inquisitor
    #83374
    " ha BF4-be ez december környékén bekerül"
    Konkrétan benne van és az első szériás limitált R9-290x-hez JÁR, az meg ugye októberben rendelhető.

    Ami érdekes volt, hogy a Frostbite motort kiemelték, de MANTLE támogatású játékok amiket mutogattak, nem egy CryEngine-es volt ... csak hát hülyén jött volna ki, ha a kiemelt partner mellett nagyon emlegetik.
  • Borg
    #83373
    Emlékszel még a win95-98-on stabilan futtatott játékokra?:) Persze hogy nem, mivel nemigen voltak ilyenek :D

    Na szóval azért a DX fejlődése nem kicsit biztosabbá tette a játékok futtatását. Lehet hogy ma már fékezi is valamelyest, de nem kéne visszaesni a ló azon oldalára :)
  • Solt
    #83372
    A másik, hogy annyira belekezdtek a 4K reklámozásába, hogy valaminek lennie kell mögötte, mert, ha a jelenlegi teljesítményeket nézzük, ekkora felbontáson fix 60 fps-t nem tudom milyen gpu kombináció lenne képes...

    Ha a generációnkénti 20-25% javulást vesszük alapul, akkor is még évek, mire a jelenlegi keretek között értelmesen tudna dolgozni egy gpu-s rendszer ekkora felbontáson.