90029
  • Solt
    #83371
    Az FPS mint végeredmény nem csak a kirajzolási sebességtől függ, de úgy tudom jelenleg ezen a téren voltak a legnagyobb gondok. Én is kíváncsi vagyok, hogy ez a valóságban mit jelent majd...

    Józan paraszti ésszel nekem ebből az egészből az jön le, hogy végre nem lesz az AMD bekorlátozva a DX alá, ahol a többiek lemaradása miatt a fejlesztéseik a gyakorlatban nem domborultak ki. Könnyebbek lesznek a konzolos portolások, no meg a felszabaduló "erőt" fordíthatják a látványra, vagy a sebesség növelésére... plusz ugye átkerülhetnek olyan effektek konzolról, amire jelenleg nincs lehetőség.

    Ha ez az egész jól sül el, az nagy lendületet adhat a PC-s játékoknak...

    A TrueHD-hez bevallom őszintén nem tudok hozzászólni, totál kuka vagyok hozzá! :))
  • Solt
    #83370
    Már az nagy szó, hogy közelebb kerülünk a konzolokhoz... No meg végre kiiktatódik a DX okozta fék, ami azért igencsak nagy szó szerintem. Ha ráharapnak erre a programozók, és több nagy motort is felkészítenek erre, akkor igencsak jó irányba viheti el a PC-s piacot. ( szerintem ) Nyilván veszélyei is vannak, én sem szeretném ha most meg az AMD kerülne monopol helyzetbe. Remélem a többiek felkötik a gatyát...

    Az új API-t már a mostani GCN is támogatja, tehát, ha BF4-be ez december környékén bekerül, akkor abból már a mostani GCN tulajok is profitálni fognak. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a valóságban majd mit fog jelenteni...
  • Inquisitor
    #83369
    "Akkor a pisix is innovatív volt."

    Amíg NV be nem kebelezte. Amikor még önálló volt, legalább még VOLT rá próbálkozás, hogy a játékmenet részévé legyen a fizika, most szinte kizárólag a játékot nem befolyásoló elemek, füst, köd, szikrák, stb. használják azt hali. Így meg csak arra jó, hogy ha nincs HW támogatás kikapcsold, hogy ne lassítson.
  • Inquisitor
    #83368
    Kíváncsi vagyok, hogy a MANTLE-ből profitáló rendszerek a marketing rizsában szereplő kilencszeres (9x!) kirajzolási sebességből a valós játékokban mennyit fognak profitálni, mert lemegyek hídba, ha kijön a BF4 és a GCN-es olcsóbb kártyákon (pl. HD7790) max. beállításokkal megy full HD-ban ...

    A TrueHD-n értetlenkedőket a PH-n meg nem értem. Anno az Aureal kitalálta a pöpec 3D hangzást, amit a Creative akkor csak nagy késéssel vagy sem tudott megcsinálni, utóbbi években meg ennek fejlesztése teljesen elsorvadt. Ha a fele igaz a marketingnek, akkor lesz olyan nagy lépés az AMD TrueHD Audio, mint anno Aureal 3D a többi hangkártyához képest.
  • Borg
    #83367
    Azért ennek ugye nem csak előnye van, hanem veszélyei is... újra bevezetik a kékhalálok és a hard lockupok világát :) Kérdés, hogy ez megéri e majd azért a plusz...őő... hány %-ért is?

    A konzolos világ minőségellenőrzését továbbra sem fogják tudni kiterjeszteni a PC-re, ami sokkal változóbb összeállítású. Nem véletlenül nem ment tovább a DX se.


    Mindenesetre az hogy a nr2 kártya csak átnevezés 7970-ről, jól mutatja, hogy felesleges elkapkodni a VGA váltást, nem lesz itt most akkora ugrás. BF4 is bőven el lesz még a jelenlegi kártyákkal, csak a szokásos marketing hülyítés megy.


    Majd ha jövő ilyenkorra használhatóvá válik a Mantle, ott el lehet gondolkodni, hogy merre tovább.
  • Solt
    #83366
    De ez alapjaiban más mesterem! :) Kikerülik az MS féle DX korlátait, ráadásul oprednszer független lesz, ha jól tudom...

    Viszont abban igazad van, hogy minket ez nem fog érinteni, mert a szimulátor fejlesztők basznak az ilyen újításokra, mi még 10 év múlva is DX9-n fogunk megrohadni! :D
  • Her Laca
    #83365
    Akkor a pisix is innovatív volt.
    Megint kavarintanak egyet a bili tartalmán de kb semmi haszna sem lesz mint annyi más innovatív okosságukból. Majd max 10 év múlva. De azért mégsem veszek tőlük procit ugyi:) Max vga t ha nem csíkoz a clodban és nem eszik meg a felhők a gcn csodamasinát .
  • Solt
    #83364
    Az, hogy innovatív az már most egyértelmű, ezen kár vitát indítani. Közelebb hozza a konzolt és a PC-t, ami a jelen helyzetben a PC-re nézve hízelgő.

    A piac kisajátítás viszont benne van sajnos, ebben igazad van.
  • Her Laca
    #83363
    Kisajátítják a piacot.lófaxt innovatív .Semmivel sem lesznek jobbak a játékok majd emlékezzünk erre a mondatomra .
  • Solt
    #83362
    Szerintem meg inkább kiiktatták a visszatartó erőt! :) Teljesen logikus lépés, vártak már eleget...
  • arty
    #83361
    hát szvsz CF-et igen kevesen használnak itt.... ha egyáltalán :/

    gondolom az xp-s driver már le van sz.... by amd :/
  • arty
    #83360
    amdfizix :((((((((((((((((((((((((((((
  • Sir Quno Jedi
    #83359
    Az 5970 az dual GPU-s, azaz az is egy crossfire konfig, csak nem két külön kártyát köt össze, hanem egy kártyán van a két GPU. Ergó az alapból crossfire-be megy. Gondolom ezé panaszkodik a winfos. A fijjúg majd megmondják van-e valami mód rá, hogy menjen mégis XP-ből is a 3 moncsis cucc, de a hibaüzenet az végülis "értelmes".

    http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5970/Pages/ati-radeon-hd-5970-overview.aspx#2


    "Dual GPUs with a total of 4.3 billion 40nm transistors"

    "ATI CrossFireX™ multi-GPU technology7
    Dual card performance scaling"
  • High end PC #83358
    kérdés!
    sziasztok, 32bites XP is van a gépemen, és nem működik a 3 monitoros rendszer. Amikor ki akarom terjeszteni az asztalt a 3. monitorra, azt írja, hogy a CrossfireX jelenleg engedélyezett, ehhez a művelethez kapcsoljam ki. Nem értem miről beszél. Egy régi Sapphire 5970 4GB kártyáról van szó. Még csak CF menüpontot sem találtam CCC-ben. Idegesítő, hogy a többi Windows alatt megy rendesen (Vista,7,8) a 3 monitoros munkafelület, XP alatt meg sötét az egyik monitor. Ötletek?
    kössz
  • grebber
    #83357
    Hm ha nem lép valami hasonló komolyat az nvidia (mint az amd ezzel a mantle apival) akkor nekik leáldozott és marad nekik a mobil piac
  • grebber
    #83356
    Váratlan, de innovatív irányba fejleszt az AMD
  • arty
    #83355
    legtöbb cimben se fullhd, se 60fps nem lesz :)

    4k meg sajna még pécén is csak álom lesz sok-sok évig
  • Inquisitor
    #83354
    "Mondjuk ha jól tudom ez egyfajta 7970 lesz átnevezve."
    + AMD TrueAudio, tehát új UVD (4?) lesz rajta. Ha csak nem derül ki a sima HD7790-ről, hogy abban is benne van, de meglepne.

  • broman191
    #83353
    Valahogy úgy gyártótól függően... :)
  • ToM1113
    #83352
    Akkor 90-100k körül lesz nálunk?


    Mondjuk ha jól tudom ez egyfajta 7970 lesz átnevezve.
    90 ért még nem is lenne olyan vészes.
  • benőmenő
    #83351
    Az itt 300 euro körül lesz, mint általában :(
  • broman191
    #83350
    *#83347-re: A dollárról aktuális árfolyammal forintra számolt árhoz add hozzá a "remek" 27%-os magyar ÁFÁt plusz pár százaléknyi kisker hasznot, aztán kijön valami reálisnak mondható majdani ár... :)
  • broman191
    #83349
    Nyomják rendesen a 4K témát...vicces ehhez képest, hogy a megjelenő next-gen konzoloknál milyen vidáman villogtak sokan, hogy a játékokban végre FullHD @ 60 FPS lesz elérhető nagyszerű minőségben...érdekes lesz majd x év múlva amikor 4K-ban kell szenvedniük. :D
  • ToM1113
    #83348
    Bocsánat rosszul emlékeztem, szval a 280x et írták 300 dollárra.
  • ToM1113
    #83347
    ezek az árak.... megnézem hol kapok majd 60-70 ezer körül mondjuk r9 270-et.
  • broman191
    #83346
    4K gaming muhaha...ahhoz még megjelenhet pár GPU generáció hogy megfelelő sebessége legyen egy karival. :)
  • ToM1113
    #83345
    :D

    de hogy még ilyen süket dumával kezdjenek... mikor már 1 órát késtek.
  • Solten
    #83344
    huuu
  • broman191
    #83343
    Ordítások a színfalak mögött, megjöttek az nVidia emberei :DD
  • broman191
    #83342
    Ha az nVidia jön valamivel később, akkor az AMD is jön majd valami 290X edisönnel, a szivárgott adatok alapján bőven van még potenciál az új cuccban az órajelek terén. :)
  • broman191
    #83341
    Apa kezdődik! :DD
  • ToM1113
    #83340
    apu kezdődik!!!
  • Her Laca
    #83339
    Gondolom csak erősebb valamivel,ha nem az lenne mi értelme lenne kiadni.
    Majd pár hónap múlva jön a másik aztán az is csinál egy 3% al erősebb kütyüt ,mi meg majd jóóóól megvesszük őket mert az nekünk csudijó lesz:)
  • ToM1113
    #83338
    We appreciate your patience, everyone!

    We'll be live at the top of the hour, in less than 10 minutes.


    A MÁV nem késik ennyit... :D
  • broman191
    #83337
    Elvileg valami olyasmi, veri a Titan-t, legalábbis benchmark-ra matyizásban... :D
  • Her Laca
    #83336
    Lehet nagy az érdeklődés ,osztán megkotlott a rendszer. Volt már ilyen,majd helyrejön,vagy a holnapi hírekből minden kiderül.
    De most végül is mit is tajkoltak össze az AMD nél?
    Ez most valami űberistenfaxamittudomén mi lett,vagy sem?
  • benőmenő
    #83335
    Na mostmár a livestream is lehalt :D
  • broman191
    #83334
    A Lady Gaga - Just Dance szövegének pár sora most kissé önkritikus lehet, nagyszerű választás AMD! :DD
  • ToM1113
    #83333
    ja oks. Egyébként hihetetlen... :D

  • benőmenő
    #83332
    Gondolom még nem kezdődött el.