188
  • Komolytalan
    #108
    Minden állításod probált triviális lenni, de ebben az esetben egyik állításod sem igaz. Öngól, Mr T-Online.
    1. Azért kaptad, hogy próbálják tartani a versenyt a chelloval, és ne hagyja ott mindenki a tré-onlájnt. Vagyis a konkurencia valós fejlesztését próbálták hazugsággal utolérni. Nem jött be.
    2. Mint lentebb leírták, ez sem így van, mivel a megnövekedett terhelés instabillá tette az eddig stabil sebességeket is. Mivel a nevetésges minimális garantált sávszél alá csak nem ment, ezért nem reklamálhatsz. Kicsit olyan a dolog, mintha eladnának neked egy autót, ami akár 8 litert is fogyaszthat százon, de 80L/100km fogyasztásig nem reklamálhatsz, a jellemző fogyasztás pedig 25-30L/100km lesz. Megnézném azt a fogyasztóvédelmet ahol ez nem nyomná ki a biztosítékot, mint megtévesztő reklám.
    3. Ja, hogy 8 megabit garantáltan mondjuk csak 448kbit? Ja, hogy csak lefelé 448kbit, felfelé csak 96kbit a garantált? Talán fel akarok tölteni egy digitális fotót, és nem 2 perc alatt a kurvagyors magenta interneten. Nagy kérés hogy gyorsabban odaérjen egy nyomdai anyag interneten mittomén Miskolcra, mintha elvinném autóval, CDn?
    Ezt akár Claudia Schiffer, de garantáltan csak a jobb kezed dolgot nem kéne tolerálnia a fogyasztóvédelemnek, pláne egy sok helyütt monopol szolgáltatónál.
  • Skynet85
    #107
    huh mire kel nekem 8 megbit mondjuk 10 megabitem van, de ez nem lényeg. Jó lenne ha nem vagdalkoznál, és ha már vagdalkozól is akkor legalább ne, marahaságokkal már bocs.

    1. Aláírom, de ezért nem hiszem hogy bárki is szolt volna...
    2. Azért kíváncsi vagyok, hogy oldják meg pl a központól való távolságot, vesznek neked házat közelebb a központhoz?? vagy pár milláért melléd építenek egy központot? Itt nem a városi adsl júzerekről van szó hanem aki vidéki...
    3.hallod öcsém ez a ,,széles sáv csak warzolni jó" szöveg oylan mitha vmelyik asvashoz tartozó zászlóshajó oldaláról volna lekoppintva! Mi van ha nagy bit sürűségű streaming tartalamt nézek ok lehet modani az nagyon max 2.5-4 mbitet visz el. De modjuk ott van a legális fájl csere sorozatok fizetős p2p ott sem árt ha nem kell 10 órát várni arra hogy 2-3GB lecsorogjon. A másik semmi közöd hogy én modjuk warezolok és arra kel a sávszél kell és kész majd akinek nem kell az vesz kisebb csomagot ajánlom neked a 512/128-at az ugye szerinted a legális dolgokra bőven elég.

  • Tinman #106
    Mi a felháborodás tárgya urak?

    1. Ingyé' kaptad, ha emelték.
    2. Ha kisebb, lett, mint amilyen volt, reklamálsz, 100%, hogy foglalkoznak veled és megoldják.
    3. Akkor most szépen mindenki írja le, hogy mire is kell neki 8 megabit, de akár 4? Warezolni? Akkor meg talán hagyjuk...
  • Sir Quno Jedi
    #105
    Szokásos jogvédőjómarkecingszöveg amit írsz és értelme sem sok van (bár elégszer hallunk ilyesmit). :DDD

    Megmondom azt is miért: MERT NINCS ALTERNATÍVÁD!

    Nekem KELL a net a melómhoz, mivel távolról kell ügyelnem, ÍGY nem marad(t) más, mint a tkontár, mint fizikai vonalszolgáltató. Itt máris beszoptam. Persze nem hozzájuk mentem netért, mert mégegyszer nem követem el ugyanazt a hibát, de a "másik" szolgáltató is rajtuk keresztül tud csak szolgáltatni és azoknak, ha lehet, még borzalmasabb az ügyfélszolgálatuk (konkrétan nem létezik olykor egyáltalán, bevallottan). Mind1, bármelyik rablóval is írod alá a szerződést, mert ugyanezt fogod tapasztalni és NAGYON hasonló szerződéseket fognak elédtolni (akárcsak a bankok egy lakáshitelnél, ezt is végigjártam).

    Hiába akarsz a piacon friss, nem kukacos almát venni ócsóér, ha csak kukacos van, rothadt és DRÁGÁN. Nincs más piac, mehetsz te a holdra is, jóccakát!

    Szal. valóban meg KELL nézni mit írsz alá, de ha nincs választásod és ALÁ KELL írnod valamelyik elmebeteg szerződést, akkor alá fogod te azt írni és lenyeled a békát. Utána pedig pofátlan módon úgyis arra fognak hivatkoznak, hogy nem kellett volna aláírni és hülyének néznek. ÉS ilyenkor valóban hülye vagy, de nem azért amit ők gondolnak...
  • irkab1rka
    #104
    Akkor rossz emberbe futottál bele, és általánosítasz. Nekem pont ellenkező a tapasztalatom, de csak 1x voltam a fogyasztóvédelemnél (igyaz van belső infó arról, hogy vannak ott olyanok, amilyen embereket említesz)

    Amúgy mindenkinek javaslom, hogy www.fogyasztovedelem.hu és www.fogyasztovedelem.com (két külön oldal, külön üzemeltetőkkel, de mindkettőhöz van köze a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek.)

    Mit tehetsz te? Légy tájékozott, hogy pontosan mi történik (szakmailag, jogilag, emberileg) és segíts az ismerőseidnek, hogy kicsit tudatosabb fogyasztókká váljanak. Nem kell megváltanod a világot, csak tégy egy kicsit annak érdekében, hogy ne 10 millio tudatlan lyuzer országa legyünk, hanem legyen egy jelentős kisebbség (talán egyszer többség), akinek nem lehet eladni 2 éves hűségnyilatkozattal 256 kbites vonalat, ami akár 24 Mbitet is tud (30 centiméteren jó hátszéllel napos időben ha épp mindenki alszik és nincs virus egyetlen gépen sem 100 km-es körzetben). Egyetlen ellenségünk van, a tájékozatlan fizetőképes vásárlók tömege. Ennyi fóka között egy leopárdot is simán agyonvernek. Kapischi?
  • Carbine
    #103
    Ami az ügyfélszoklgálatokat illeti, kiváltképpen a T-onlánynál, borzalmas, és azt hiszem enyhén fejezem ki magam. Elöző év dec. 13-án kitöltöttem a szerződést, egy 1024/128-as üzleti (pontosabban válalkozói) csomagról, és vittem le haverom boltjába (egyik helyi értékesítő), hogy fax-oljunk, azt jó lesz. Megtörtént, ott helyben megkaptam a modemet, hoyg izítsam be, és majd látom, ha aktíválják a kapcsolatot. 2-3 hét múlva elkezdtem furcsálni, hogy medemen még mindig nem akar villognia az ADSL led... kondoltam lenézek haverhoz, hogy robi vazzee! csörögj már rá lécci ezekre a "szakemberekre", és kérdezdd meg, hogy hol van anet??? csak mert a válalat, akinek dolgozom már nagyon kérdezgette, mikor küldöm nekik a munka anyagot, aminek már 1 hete ott kéne lennie. Telefon megy... válasz érkezik: "Háááát, nálunk nincsen semmilyen ilyen szerződés! Ilyen faxot, ŐK nem kaptak!" Elgondolkodtam, hogy most mi van, miközben a fax visszaigazolását szorongattam. Sebaj, gondoltam biztos sok a dolguk a sebesség növekedés miatt, hát, fax megint el... ZSÍÍR!!! gondoltam. Ismét eltelt kb 1,5 hét, de net az csak nincsen, viszont telefon azért jött a cégtől, hogy a késlekedésem megengedhetetlen és szerződést bontotak, hétköznapi nyelven, kirúgtak, mert nem küldtem el az rohadt emailt. ismét lecsortetek haverhoz, mondom, hogy hívja fel a f******ókat, hogy mégis mi kell nekik 1,5 hónap, hogy aktíválják azt a xart!? Erre a visszaszólnak, hogy 1 adat hiányzik... hoppácska!!! Átvettem a kagylót, és megkérdeztem ,hogy netán a telefonszámom az??? Erre, ő, hogy nem. Akkor ennyhe utalást tettem IQ-jára azzal, hogy csak arra tanították meg, hogyan vegye fel a kagylót, a tárcsázás nevű rejtélyes varázslattra már nem!? Ezek után elkülttük a hiányzó adatot is, és azt mondta a "kisasszony", hogy 2-3 nap. Gondoltam is király, meló nincs de legalább net lesz, fasza! és megint eltelt 1 hét, és semmi, akkor már inkább itthonról teleonálgattam, mert haverom már unta fejem. Felhívom őket, hááát net meg??? Elment síelni, vagy mi? Azt mondta, hogy már kell lennie, restartoljam a modemet! Mondom ok, lerakom, modem, router restart.. 1szre, 2szer, 20szor, semmi. Felhívom megint, azt mondják csak nálam lehet a hiba, szal restaroljak, mondtam na persze. fogtam routerről gépet le, közvetlenül rákötöttem a pcre, de így sem, op. rendszer újra (ki tudhatja), de semmmi. Ok, modem vissza dobozba, üzletbe le cammogtam, és elhoztam egy másikat, azzal is próbáltam 1 napig... de semmi, jó, ezt is vissza a dobozba, mert telefonba, azt mondta az "okos", hogy a modem hibája! Elösztem a 3. modemet, de persze, hogy ugyanaz, mondom ez lehetetlen... elvittem a modemet egy DSL-es haverhoz, ott rácuppantottuk a rendszerre, és nini, működött!!! Ekkor elborult az agyam, haza mentem telefon felvesz, egyből leugadtva az ügyfélszolgálatost, mondtam, hogy leszarom magasról, hogy szerinte resetelni kell a modemet, mert neki ezt írja ki a gépe, arra a hibakódra, amit adtam, inkább kapcsoljon továba a karbantartokhoz, vagy vkihez, aki legalább egy kicsit is ért hozzá. Megtörtént, és azonnal le is rakták a kagylót, mikor elkezdtem ecsetelni a gondot. Akkor eszembe jutott, hogy vagy nekem a halyi T-com-nál ismerősöm, kérek egy szíveséget, és megnézi. Erre ő kijött, megnézte a modemet (szemmel, nem a gépen!!) és azt mondta jó, ez, majd azt mondta sűrgős dolga van, szal lép is. Jó, elment, de persze, hogy a távszerelés nem oldotta meg a gondot, még vagy 10szer zaklattam a szerelőt, mire megigérte, hogy majd a következő szombaton ide küldi a haverjt, aki Online-os hálozat felügyelő. A csori ki is jött, egyik géphez beült, átírta a felhasználó nevet, meg jelszót a teszt cuccéra, majd néztük, hogy kérem szépen, modem, router, gép minden stimmel, a hiba az onlánynál van. Srác elment, én meg elkezdtem telefolnáni, ahol megnézte a csaj, és azt mondata, tovább kapcsol, mondom, legyen, a következő egy ellenszenves férfi hang, meg felvilágosított arról, hogy a vonal engedélyezve van, csak a felhasználó nevet, sé a jelszót nem aktíválták, vmi kibaszott földöntúli óknál fogva, és ő most csak egy ideigleneset tud adni, ami 2-3 napig jó, aztán majd megint telefolnálhatok a véglegesért. Mondom hála az égnek, vége ennek a szarakodásnak! De persze NEM!!! Ahogy megjósolták, úgy 3 nappal később elment a net, lejárt az account, hát, mondom este 10kor csak nem fogok telefonálni, majd másnap reggel, 8kor felhívtam őket, mondom akkor kéne az accountom, erre ügyfélszolgálatos, arról szó sem lehet, mivel neki az jelzi a gép, hogy vonal aktív, és nem akarta elfogadni, hogy kissé már jobban értek hozzá, mint a gépe, és restartolni kell modem, ekkor megkérdeztem rogzittik-e a beszélgetést, mire ő, "igen"! Na nem baj... akkor is a qrva a***dat! és leraktam, 10 perc, meg 2 szál bagó után újra telefon, persze más vette fel, mondom, hogy hihetetlen hibakodókat ír a gép, meg Keretsrendszer hibákat, minden hülyeséget ami csak eszembe jutott... sikerült tovább kapcsolt, jöhet a 2. pálya!!! Elkezdtem ecsetelni a gondot, és azt mondta, hogy ez nem az ő rezortjuk, így ő is tovább kapcsolt (Most jött a főellenség), felvették, majd egy nagyon megfáradt hangú krapek megkérdezte, mi a bajom, hogy így tízórai közben muszály, hogy basztassák. elmondom a gondot, azt mondja, no para... aktíválja azt az accountot, amit kb 2 hónapja kellett volna, és ELNÉZÉST kért, hogy a kollégái már megint elk***ák! hozzá tette, ez elvileg egy nap, de gyakorlatilg 10 perc és OK. Királyság!!! lerakom, ekkor 10 óra körül volt, elmentem otthonról, és este 8kor haza érve néztem, hogy NET??? NYET!!! megittam 2 whiskeyt, aztán inkább lefeküdtem. reggel 9 óra magasságában ismét telefonálok, ismét végig küzdöm magam az első 2 pályán, aztán elkezdek vitatkoznia sz okoskával, hogy ők aktíváltak, én meg mondom, hogy éppen a modemet, meg a router nézem, és NEM aktíváltak, aztán várakoztatott 5 percet... aztán megint elmondta szovegét én is a sajátomat, aztán elkezdtem végig szidní a családfáját, nagyából az Árpád-ház felemelkedésétől kezdődően. Ekkore inkább várakozdtatott még pár percet, aztán hirtelen vonal megszakadt! és nézem... VAN INTERNET!!! hát röviden ennyit erről!!!

    Sajnálom, hogy kisebb regény kerekedett a sztoriból, de nem nagyon tudtam nézni, hogy vki már a cég alkalmazottait kezdi sajnálni, meg minket szégyenkezésre kárhoztatni, hogy mit sír a szánk, inkább öröljünk, hogy megtisztelnek a szolgáltatók, és meg engedik, hogy előfizessünk náluk, most nekem is csak itt van a ynakamon ez a rohadt HSZ-dés, és még 8 hónapig meg is marad. szal erről ennyit!

    Még 1szer bocs a NAGYON terjedelmes szövegért
  • Anor
    #102
    Hát ez az ameddig ennyire számít a fogyasztó és ennyi joga van a szolgáltató cégekkel szemben nincs sok értelme rágódni ilyen témákon :(
  • Reznor
    #101
    Ahogy elnézem akkor nekem okom sincs pattogni. Nekem 3Mbit/384 k volt az eddigi előfizetett net, invitelnél. Ez havi 13000 ft-omba kerül 2 éven át, amiből kb 1 lement. Most jött az emelés, kb 1 hete emelték meg. Hm. Megnéztem, 6500 Kbit / sec a sebességem, ami lefelé megy. A gondom az, hogy nekem inkább a feltöltést emelték volna meg.. Az 384-ről felment 400-ra. Kösz szépen. Ezzel elégedetlen vagyok. Legyen 3-4 mbit a letöltésem, de adjanak 1-2mbit feltöltést. Sokkal jobban szeretném... Már várom, hogy mikor lesz vége a 2 évnek. Csak után hova megyek át? Sztem sehova. Nincs a környéken nomrális szolgáltatás. Rádiós net gagyi, használhatatlan. Főleg az én környékemen. Nincs is rálátás. Egy gödörben van a város. Mi meg annak a legmélyebb bugyrában... :(( Majd jön az áramhálózati net. Az az egyetlen bizodalmam.
  • Tower
    #100
    A Hírközlési Fogysztói Jogok Képviselőjével volt már dolgom. A Vodánál nettezés közben egy betárcsázó prigival lenyúlták a kártyámról a pénzt. Kb. hat alkalommal váltottam levelet a Vodával, mire elismerték, hogy a jelzett időpontban adathívást kezdeményeztek a telefonomról, de személyiségi jogokra hivatkozva, megtagadták a hívott szám kiadását, sőt még fizetés ellenében sem voltak hajlandók, az általuk csak előrefizető mobilhasználó, 10-ed rendű álampolgárnak híváslistát adni. A bűnözöknek van joga, csak az ügyfélnek nincs, akikből olyan jól megélnek. Néz meg egy Vodás ügyintéző intézményt. A terhes anyának is fél órát állnia kell, amig megkapja a telefonját, mig az ügyintéző végig ül. A kis problémámmal fordultam a Hírközlési Fogysztói Jogok Képviselőjéhez. Kétszer írtam E-mailt, amire visszaigazolást sem kaptam. Akkor felhívtam őket telefonon. Cinikusan közölték, hogy az ügyem folyamatban van, de rájuk nem vonatkozik a közigazgatásban elfogadott 30 napos határidő. Ez négy éve történt. Azóta sem kaptam választ.
  • Komolytalan
    #99
    Szerintem nem is Chello vs ADSL összehasonlítás a korrekt, hanem UPC vs T-* cégek. Ugyebár nem csak T-* ADSL van, hanem van pl T-kábel is, ami elvileg ugyanaz a technológia mint a UPC-é, gyakorlatilag meg egy rakás fos. Nekem irodában T-kábel van, nem sokan lógunk rajta, nem töltögetünk, és mikor formában van, akkor 1/5-e sebességet tudja durván ugyanazért a pénzért mint amit az otthoni chello (ez se céges előfizetés, mert nem éri meg ugyanazért 3x pénzt fizetni csak azért, hogy számla legyen róla). Egy hete esténként 1-2 órára kihagy. Biztos sávszélt akarnak emelni azzal, hogy kitiltják a felhasználók X%-át pár órára. Letöltésben nem érdekel a dolog, de mivel webre fejlesztek, feltöltésnél igen fájdalmasan érint amikor a T-kábeles neten 10-20 másodpercig vánszorog felfelé 1-1 anyag, vagy otthon felsuhan 2 másodperc alatt ugyanaz. Stabilitás meg nyilvánvalóan fontos volna. Ja, és T-kábel ügyfélszolgálat, elszállt net esetén: húzzam ki a modemet 1 napra. Azt hittem rosszul hallok, visszakérdeztem hogy 1 percre? Nem, 1 napra. Hátezhülyebazmeg.
    Szóval szerintem teljesen nyilvánvaló, hogy ha van választási lehetőség akkor az ember inkább olyat választ, ami elkerüli a T-* cégek hálózatát. De ha nincs - pl ahol az irodánk van, ott nincs más, csak T-kábel - akkor szivacs. Otthon 1 másodpercig se volt kérdés, hogy UPC (pár eFt-ért drágábban, merthogy kábeltv is kellett), vagy ADSL.
  • Tower
    #98
    A cikkben meg lett említve a fogyasztóvédelem. Sajnos az a tapasztalatom, hogy nincs ott olyan ember, aki műszakilag fel tudná fogni a probléma lényegét. Más mobilos, betárcsázós, egyenleglenyúlós internetes szivatásnál, még azt is kétségbe vonták, hogy fogyasztó vagyok. Ülnek a valamikor megszerzett jolfizetett székükben, miközben eljárt felettük az idő, legalább is amit a műszaki hozzáértésüket illeti. De van jó előre megfogalmazott levelük, amiben le van írva, hogy miért nem illetékesek vizsgálódni az ügyben. Ha voltál oly elővigyázatlan,hogy megadtad a telefonszámodat, szóban küldenek el a fenébe, hogy minél ritkábban kelljen leírni, hogy hülye vagyok hozzá. Az a baj, hogy akiknek piacvédő törvényeket kellene hozni, közvetve, vagy közvetlenül érdekeltek az átverésben.
  • Cobra.
    #97
    Aki kapott bármekkora emelést, az ne sírjon.
    Bp III. kerület jobbik része: ugyanúgy maradt a régi 2mbites sebesség, csak mert nem is annyira régen, amikor kiépítették az ADSL rendszert a környéken, olyan központot létesítettek, ami csak ennyit tud szolgáltatni. A legnagyobb vicc, hogy ezt nem is a T-Comtól tudtam meg, hanem a Polifórumon egy embertől, aki elég jól átlátja a dolgokat (mivel ő is a kerületben lakik).
    Szóval most még 1 év húség aláírásával kapok majd 1000Ft kedvezményt, mert visszaváltottam a 4mbites csomagra, de persze marad a 2 mbit.
  • Anor
    #96
    Kedves Chriss745!
    Teljesen igazad van, ingyen emelés nem kellene pattogni. De mi van akkor ha nekem eddi volt egy jól működő 3M/384K -es vonalam ami stabilan működött most pedig van egy instabil folyamatosan szakadozó vonalam ami néha a 2M-et sem éri el az upload-ról nem is szólva. A kutya sem kérte őket hogy emeljék most meg hogy szar segíteni nem akarnak mert a minimum felett van arról nem is beszélve hogy 4000Ft-al többet fizetek a mostani árnál a szarabb minőségű szolgáltatásért :(
  • HJPOWER
    #95
    Nagyon jó cikk, köszi Dániel!
  • Sir Quno Jedi
    #94
    - az én csomagom, most 8megás
    - kapok belőle 5-6megát néha, afelett semmit, még a saját tesztjük szerint sem
    - az újaknak egy 8megás csomag 7900Ft, egy 4megás 5410Ft (még csak nem is prepaid)
    - nekem 10900Ft, ennyit is fizetek havonta, mert én már "ügyfél" vagyok, ergó le vagyok szarva
    - hűségnyilatkozatom van, tehát maradhatok és szívhatok
    - igen én írtam alá, de NEM volt alternatíva, mindegyik ilyet irat alá veled
    - kibírom és tűröm
    - egyik sem jobb...

    Ki dumál még hülyeségeket?!
  • FoToS
    #93
    Én is igy jártam mint sok más felhasználó.Vártam azt a pontot amikro emelik majdnem az utolsó percben.Erre nem birja el a vonal,holott a központól légvonakban lakom 500m-re.Egyből letöltöttem a felmondó nyilatkozatot és ét is mentem a UPC-het 10mb igaz torrent oldalról nem jön a cucc úgyahogy kellene,de máshonnan simán :)
  • Chriss745
    #92
    Nem értem miről beszéltek! Senkinek sem emeltek árat a már meglévő szerződésesek közül. Amíg eddig 2Mbit-ed volt, most 4 lett, a 8 helyett, és tök ingyen, ezért sírsz? 2x akkora neted van így is, és egy büdös vassal nem fizetsz többet.

    Amúgy meg az új előfizetéseknél amikor megrendeled a 8Mbit-et, de a vonalad csak 4-et bír, akkor nem vehetsz 8-asat, csak 4-eset, nem basznak itt átt senkit. Haver akart 8-ast venni, de 25-ös csillapítása volt hozzá. T-com mondta, hogy ne fizessen 8-ért, csak a 4 fog menni, és 4-es csomagot tudott venni. És Enternetes volt a srác.

    Itt az a baj, hogy mindenki annyira ért a techológiához, hogy az ő vonala bírja a 8 megát, de csak 4-re állította be neki a köcsög, szemét, mocsok T-com. Honnan tudod, hogy mennyit bír a vonalad?

    Javaslom, ha valaki ezentúl fikázza a vonalát, hogy miért nem állítják magasabbra, üsse már be a csillapítás, jelszínt/zaj arányát, meg a transmit power-t! Ha egyátalán tudja mi az, és nem csak arra veri a nyálát, hogy a szomszédnak megy a gigabit, neki meg miért nem. Lehet azért, mert ő egy másik DSLAM-be van bekötve, azért...
  • Dav999 #91
    Hát nekem a 8mbit 6.3mb/s / 356kb/s. De az a szép, hogy átváltunk egy hűségakció keretében a jobb netre(régóta megvan a kapcsolat +1 év hűségért olcsóbb és gyorsabb net). Hát olcsóbb lett az tény, mondjuk az is kabaré, hogy eddig 4-5 év alatt 1-2 ezerrel vitték lejjebb maguktól, most meg 9 ezer. De ez nagyon aranyos, hogy nem szólnak, hogy mivan.. Illetve azt mondták miután kérdeztem, hogy ezt így, hogy, hogy hívjam fel a t-comot(a t-online ügyfélszolgálata...) ezen és ezen a számon. Mert lehet, nem bírja a vonal.. Ja?! Akkor esetleg nem kéne ilyen ajánlatot tenni.


    De most akkor a jövőben vajon ezt megoldják vagy esélytelen?
  • moRtiZ
    #90
    Nekem anno meg 2 megabites koromba volt olyan, hogy valamiert szepen bekorlatoztak 1 mbit-re, és 1 napig úgy volt. Persze letöltésnél egyből feltünt, hogy gond van, szal ment is a telefon. Ügyfélszolga nem tud segiteni blablabla, min. savszel megvan. Én meg anyáztam neki, meg orditbáltam vele kicsit, hogy ne nézzen hülyének és adjon nekem egy technikai személyzetet... Vele is beszéltem, megmondtam neki hogy ugyanmár mi ez fos amit csinálnak, legyenek már észnél... Srác is próbált beoltani, de mondtam neki a hivatalos Axelero teszttel csináltam a dolgot (akkor még ez nem volt publikus, egy ip cimen volt), ő csodálkozott honnan tudom a címet (egy pesti Axeleros haver adta). Mondtam nem ez számít hanem az eredmény, bemondtam neki az eredményreferenciát, és 1 órán belül újra maxon ment a sávszélem. Most 8 megabit nekem tökéletesen működik.
  • Anotino
    #89
    Csak mert neked nincs ra szukseged, nem jelenti azt, hogy masnak sem. Epp ugy alakul, hogy racuppannak 3-4 -en es maris 1 mbit-nel vagy. A feltoltesi sebesseg meg meg egy felhasznalonak is nevetsegesen keves. Kb pont annyira eleg, hogy a letoltesi csomagokat elkuldje.


  • pocok1313
    #88

    én nem értek hozzá:(
    ez jó net? XD
    (nem az enyém
    munkahelyi :S )
  • Estal
    #87
    Egy apró ötlet..
    Mondjuk előfizetsz 8mbps-re n forintért, de csak 4mbps jön, akkor jogosan teheted fel a kérdést, hogy miért fizetsz többet egy olyan szolgáltatásért, amely n-x forintért elérhető. Tehát ez olyan, mintha az 1kg-os kenyér és a .5kg-os csak árban térne el, tömegben pedig csak a címkén. Itt merül fel az, hogy miért fizetsz többet egy nem létező többletszolgáltatásért? Valami olyan rémlik nekem, hogy az fogyasztóvédelmi kérdés, hogy valaki egy el nem végzett szolgáltatásért pénzt kér, és még ki is számlázza. Szerintem ezen az úton kell elindulni, és a szolgáltató figyelmét felhívni (aka. asztalverés, ordítozás, fenyegetőzés), hogy nem vagy hajlandó többet fizetni, mint amit ér.
  • Teso2
    #86
    Invitel Szeged:
    Jelenleg 2 Mbit netem van...van?...Mióta lejárt hűségnyilatkozatom érdekes módon lecsökkent a 2 Mbit...változó, de főleg estefelé: 400-1300 kbits/s!!! Igéret szerinti 8 Mbit még ködhatáron sincs. Ha bejelentem, egyből helyszinelnének...ez volt már 3x, és beakarják bizonyítani, hogy nálam, a géppel van baj..(hehe) mértünk már független laptoppal, akkor se született jobb eredmény. Megoldás nincs, csak ha váltok, vagy ha további hűségnyilatkozatot teszek???? Szememben elég elfogadhatatlan és gátlástalan mószer ez. Ha valaki hasonlóképp járt, kérem jelezze, hogy lehet ebből kilábalni.
  • galocza
    #85
    én nagyobb szemtelenségnek tartom a 2(?) évvel ezelőtti akciót, amikor korlátlan kapcsolattal rendelkező ügyfelekkel szerződést bontottak, mert ki is használták azt.
  • galocza
    #84
    én sem értem, mi ez a mbit hajsza.
    költözés előtt 1024/128as matáv adsl volt, az nekem elég, költözés után vettem minimálcsomagokat (tel+adsl) ideiglenesen - rengeteg probléma volt vele, majd eljöve a yo (teljes hurokátengedés) 1280/256, lövöldözni is jó, és amit le kell tölteni, arra bőven elég, és _valahogy_ a hibák is megszűntek. ők amúgy vállalják, hogy ha nem bírja a madzag a vásárolt csomagot, átrakják alacsonyabb (és olcsóbb) verzióra. plusz nincs 24 órás bontás, amit mindig is utáltam.
    az apróbetűt, ászfet meg el kell olvasni, jó reggelt, az embernek tudnia kell(ene), mit ír alá, még akkor is, ha a hírdetésben a max érték szerepel, minden szolgáltatónál szerepel a minimális biztosítandó érték. az ember nem a hírdetést írja alá, hanem a szerződést, amiben benne van vmi ilyesmi, hogy ebben-abban az ászf az irányadó...
  • Dömsödi
    #83
    Nekem kábelnetem van t-online. 1MBIT
    Még nem emeltek 4Mbitre-re

    Könyörgöm: Mi a túrónak 4 Mbitnél nagyobb sávszél???
    Annyi komplet DVD-t tudsz leszedni vele, hogy meg se tudod nézni... Akkor meg minek?
    Az emelésem után, ha olcsóbb lesz az 1MBIT akkor én lemondok a 4 MBIT örömeiről, mert úgyse tudom kihasználni...
    Esetleg ha a !Mbit mellé adnának nézhető TV csatornákat
  • Berber
    #82
    Most mértem, nekem annyi, sőt kicsit több mint amit fizetek. Viszont nem is 8 mbit-et fizetek :P
  • aaaaa
    #81
    A felháborodás meg azért van, mert aki kicsit is ért hozzá tudja, hogy olyan helyeken sem adják meg az előirt sávszélt, ahol bőven tudnák. Csak odahazudják hogy ennyit bír, a sok birka meg elhiszi. Fokozottan igaz ez a feltöltésre ahol, 1000% hogy tudna többet, de ott is lecsalnak, a megadott amúgy is aránytalanul alacsony értékből.
    Az értékeket meg jó lenne, ha tartanák, ha nem megy, nem kell akkorának hirdetni, ilyen egyszerű. Én személy szerint a 8 megabit helyett eddig majdnem mindenhol a 76-os hozzászólásban említett 7 Mbit-et láttam csak...
  • aaaaa
    #80
    Nem hinném hogy amiatt kevesebb a sávszélességed, mert 2 házzal arrébb megemelték a duplájára... Persze hülyeségekkel egymásnak ugrasztani az embereket, ahelyett hogy megoldanák a problémát, már a politikában is évszázadok óta jól bevált taktika sajnos...
  • Loverman
    #79
    hmm... ez piacgazdaság, hatóság hol nem sz*rja le hogy a cégek a szolgáltatásokban átb*sszák a népet? és ez így van minden egyes országban ahol kapitalizmus van. milyen hatóságnak kéne vizsgálnia vajon hogy a narancslében csak 49% a gyümölcs és hogy kisebb adatforgalmat kapsz az ígértnél? lol nőjjünk fel
  • Furky
    #78
    Utóbbi pár hónapban elkezdtem járni egy holland szerverre a multi san andreassal:) Nekem 8mbites t-onlineos előfizetésem van, az értékek azonosak kb az előttem hozzászóló Doink értékeivel. Szóval én azt vettem észre, hogy a pingem olyan 40-52 körül ugrál általában, míg a lengyelek feljönnek, és repülnek szépen sorban, mert 100as pinglimit van... Angoloknak, osztrákoknak is 50-60 körül van a pingje... jah mégvalami:) kb 900m-re lakom a dslam-hoz. Nekem így megfelelő ez, már csak a hazai fizetésekhez kellene igazítani az árakat:) Mert az tényleg nem az igazi...
  • Plow
    #77
    "Én nem értem miért ez a nagy felháborodás! Került valakinek pénzébe az emelés?

    NEM!"

    És ahoz mit szólsz ,hogy előfizettem 4 mbites netre és kapok 1-et néha valami csoda folytán 1,5...wow

    A környéken(4 házra tőlem) akinek 2 mbites nete volt annak meg megy a 4,mert ugye duplázás...szóval az én káromra jótékonykodnak...
  • Doink
    #76
    Invitel:
    Szerintem jólenne ha nem limitálna le minden 8 megabites felhasználót 15%-al, 4 megabitest meg 10-el. Tök érdekes hogy mindenkinél ugyanazok az értékek vannak az inviteles vonalon :) És ezt így már vonalminőségre elég nehéz fogni :)
    Dehát idejük van Június 31. ! körzet: (88)

  • m4G1c
    #75
    "Én nem értem miért ez a nagy felháborodás! Került valakinek pénzébe az emelés?

    NEM!"
    - és a kibaszott tonlánynak? valszeg neki sem.

    az árakkal kapcsolatban furcsa, hogy a németeknél a 6 megás net kb. 7000 forintban van.

    a technológiára pedig pl. én simán hivatkozhatok, mert a kábel nyugodtan mehetne följebb, és a mi környékünket csak azzal árasztották el. mellesleg havi 10 rongyban fáj nekem az az 1 mbites net. szóval ilyen féreg cégnél kár a "gaz előfizetők" mentalitásáról prédikálni, ezeket a t-etveket kellene ugyanúgy baszogatnia a törvénynek, mint a dajcsetelekomot auszland.
  • vjanika
    #74
    boccs ez Cat-nak ment volna(#73) zavart1]
  • vjanika
    #73
    Azért azt lássuk be, hogy a szolgáltatónak illene tájékoztatni a leendő ügyfelet arról, hogy mekkora csomagra érdemes előfizetnie, mert neki azt tudnia kellene ponsosan, hogy milyen távolságra van a végpont a központtól, tehát max. mekkora sebesség érhető el az adott kábelszakaszon. Jobb helyeken ilyenkor egy "kimérést" is illene elvégezni, hogy biztosra menjenek.
    Aki meg a T-nél bármire is előfizet és problémája van az meg MEGÉRDEMLI!!!
  • Cat #72
    "nem értem miért ez a nagy felháborodás! Került valakinek pénzébe az emelés?

    NEM!"

    Vedd észre, hogy igazságtalanság van. Két ember előfizet 8 megabitre, egyik megkapja, másik nem. Utóbbi eset természetesen technikai probléma, de a szolgáltató ugyanugy fizettetni vele az emelt összeget akkor is, ha nem kapja meg a kért szolgáltatást, ráadásul mivel hűségszerződés van, váltani sem tud. Ezt a kérdést igenis szabályozni kell.
  • Tetsuo
    #71
    Rohadjanak meg.
  • Aramir
    #70
    Nem akarlak elkeseríteni, he 64 Kbyte az pont fél megabitnek felel meg. A 384-es netnél kaptál jóval többet, mint kellett volna.
  • 505thZajcev[PT]
    #69
    Az lehet, hogy savszelben adnak top5-ot csak minosegben nem. En elotte tobb even at broadband-es, majd chellos voltam, es az is szinten maga volt a pokol. Ugralgatott a ping, megszakadozott a kapcsolat. Ez ha siman csak netezgetsz, csetelgetsz nem annyira feltuno, de ha hardcore jatszol, vagy csak siman jatszol, akkor mar eszre fogod venni, hogy bizony a magyar helyzet katasztrofalis nehol. Nezzd meg, hogy az az osztrak gyerek milyen pingekkel jatszik egesz europaban, es nezd meg egy magyar milyen pingekkel jatszik. Nezd meg, es megerted miert 25 dezso naluk a net....