188
  • Plow
    #148
    Én mondjuk neten szoktam nézni autóversenyeket(nascar,irl,f1 szabadedzés)és közben msn-ezek,és idegesít amikor megakad fél percre ,hogy rohadjak el...
  • gyozo
    #147
    Lakossági szinten persze
  • gyozo
    #146
    Mondj csak egyetlen legális tevékenységet, amihez több kell 2Mb-nél!
    De lehet, hogy tényleg maradi vagyok.
  • leeloodallas
    #145
    Hy! Én egy somogyi faluban élek, Jákóban. Nálunk egy Hungarocom nevű pesti cég "szolgáltatja" a netet, bár csak két éve. Monopol helyzetben vannak, hisz semmi más lehetőség nincs a szélessávú netezésre. Most duplázták a sebességet, így 1(!!!), azaz egy megabit az elméleti sebesség. Ez havi szinten potom 13000, azaz tizenháromezer magyar forintba kerül. Nekem a másfél évem alatt úgy 3-4 hónap volt problémamentes, de a január például arról szólt, hogy fél nepig volt net (az elméleti sebesség 1/3-1/4 része), aztán fél napig semmi. A több tíz bejelntésből 2-3 alkalommal vizsgálták ki a jelentett hibát, a legtöbb esetben hülyének akartak nézni. Aztán március közepén az új igazgató elismerte, hogy halvány fogalmuk sincs a hiba eredetéről, hogy mit tehetnének, ezért az elnézésemet kéri az elmúlt másfél év alatt, másnap pedig kiküldték számomra a rendes havi csekket, mert a szolgáltatás megfelel "az európai standardnak". Bár ez egy viszonylag kis cég, én a biztonság kedvéért nem fizetem be a csekket, és a még nagyobb biztonság kedvéért feljelentem a céget minden lehetséges fórumon. Javaslom ezt az utat mindenkinek!
  • Carbine
    #144
    Persze... ez egyszerű lett volna, ha...
    Nem lett volna az anyag több, mint 500 MB, és tartalmazott volna olyan információkat, melyek nem publikusak, értem ez alatt pályázati tervezetet, és hozzá csatolt egyéb dokumentumokat, 3d-s modelleket.
    És ugyan úgy nem mézték volna jó szemmel, azt, hogy má, általuk nem megbizhatónak tartott helyről kerüljön hozzájuk az adat, és találgassák, hogy megszerezhette-e így vki más is. ráadásul, ha vissza jelezne, hogy vmi apró hiba van, (és persze ezt emailben) és ezt rákövetkező napra javítsam!? Akkor üljek egész nap a netkávézóba, vagy egy költözzek be egy ismerőshöz???
  • izsook
    #143
    Nem vagy átverve, mivel olyan szolgáltatásról beszélgetünk, ami nincs minőségileg leszabályozva és még monopol helyzetbe is van a szolgáltató, amit nem kicsit használ ki, embereket téveszt meg a reklámjaival. Ha most bejönne egy olyan szolgáltató szegedre, ami normális netet tud adni olcsóbban szerintem rengetegen otthagynák az invi T-tuaretihei duót
    Ja és szerintem maradi vagy!
  • Athlon64
    #142
    Királyúl fogalmazol! Tetszik az írásod!

    Amúgy tényleg érdekes a dolog. Ha valaki leírja kisbetükkel, hogy az általa eladott termék minimum ennyit meg annyit tud, akkor nyugodtan hazudhatja a reklámba, hogy milyen f*asza is a terméke? Ez nem megtévesztés?!
    Tehát egy gyümölcslére ráírják, hogy 100% gyümölcs tartalom és a kisbetükkel meg azt, hogy minimum 20% gyümölcs tartalom van.
    Bár ilyen esetekben azthiszem hozzá szokták tenni, hogy "akár".
    Azaz "akár 8mbit sávszélesség"
  • pylu
    #141
    UPC POWA!!! Tréonlány FOSTALICSKA!!!
  • Imi1
    #140
    Arról is lehetne egy cikk, hogy a régi előfizetőkkel hogyan bánnak. Tavaly le is mondtam 3 hónapra a netet emiatt. Most is meg kell tennem, mert nem válthatok csomagot. Most aki belép 3500ft-ért kap 1280/128-at én pedig 5000-et fizetek az 1024/96-ért. Még szerencse, hogy van itthon egy WLAN router-em, amivel átmegyek a szomszédomhoz és beszállok 3 hónapra hozzá. Úgy tűnik ez jó a T-com-nak. Nem lenne jobb, ha szinkronizálná az árait. Aki már függő az szívjon az újakat, pedig édesgessük magunkhoz. Ha lenne más megoldás nem őket választanám. Az egészhez tegyük hozzá a kötelező telefon előfizetést. Így könnyű hatalmasnak lenni és gazdagnak...
  • gyozo
    #139
    Azért egy kicsit előjöhetne pár emberből az "örüljünk, hogy van lyuk a s***ügkön" életérzés halványan.
    Vagy túl vén f*sz vagyok már, de emlékszem még az első szines hírekre, az egykori MTV2-n, miszerint egyes művész emberkék mennyire lelkendeznek, hogy milyen jó ez az Internet. Akkoriban és még a 14400-as modemem mögül kaptam fel a fejemet bambán felfigyelve a hirre, mert éppen el voltam foglalva azzal, hogy a 14400-es modemmel hossza kűzdelem árán lehúzzak egy kapitális, 260 kilobyte méretű, ledér öltözetű hölgyet ábrázoló képet, akinek egy idegen objektum becsúszott az egyik testnyílásába. Akkor ez még a BBS keretin belül zajlott és röpke 10-20 perce időt vett igénybe a többszori modem leszakadás miatt. Akkor még csak legyintettem egyet, hogy az Internet is csak olyan lesz, mint a Mars expedíció, ha élek 100 évig, talán megérem.
    Eltelt az emberi léptékben igazán nem soknak mondható 15 év, és most nem merem ideírni, hogy mennyit töltök le egy hónap alatt az amúgy cikk szerint eszméletlen gáz, nagy marketing átb*száson keresztül, amit azok a szemét T-sek DSL-nek álcáznak.
    Most akkor át vagyok verve vagy nem, kedves cikk író? Tessék már nekem jól megírni, mert nem tudom
  • him13
    #138
    Hali!
    Hali Kerepesen lakom és Invitel netem van.Azt írják hogy már elkezdték a sávszélesség növelést de nálam még semmi!
    Ha valaki a közelben lakik az PLZ küldjön vmi információt hogy nála volt-e már növelés vagy tuggya -e hogy mikor lesz!Előre is kössz
    tsá
  • Komolytalan
    #137
    Szerintem te nem érted a problémát. Azt nézd már meg, hogy mi az a termék vagy szolgálatás, ahol a reklámozotthoz képest 90-95%-os minőségbeli ingadozás megengedett? Ugye akár 8mit, garantált 448kbit. Ha egy 1 kg-os címkéjű kenyér 95 deka akkor a fogyasztóvédelem feltolja a péklapátot a gyártó seggébe, ráadásul a lapos végével és meg is forgatja. Nemhogy 5 dekásnál. Pedig a weboldalon megtekinthető, naponta egyoldalúan módosítható ÁSZFbe lehet ők is beírnák, hogy az 1kg-os kenyér tömege valójában 5 deka és 1kg között változhat. De az 5 dekás akkor se kenyér, az már kifli. A 448 kbites net nem szélessávú, hanem alamizsna.
    Egyszerűen arról van szó, hogy ha egy kenyérnél nem elég azt definiálni, hogy színe barna, és onnan kezdve akár tehénszar, akár préselt avar, akár tökmind1mit barnára festve el lehet adni kenyérként, akkor a net szolgáltatásnál se legyen már elég definiálni azt, hogy az elméleti maximális sebesség ennyi és ennyi, merthogy ez a net kapcsolat minősége szempontjából ugyanúgy elégtelen, sőt másodrendű ismérv a minőség meghatározásához, mint a kenyérnél a szín.
  • Bucser
    #136
    tudom nehéz elképzelni de nem mindenhol van kábeltévé... És ahol nincs kábeltévé ott biza nem sok vacila van.. marad a DSL-. az meg indegy hogy ki szolgáltat ugyanis a vonalat a T-com adja vagy az Invitel... De ontsad csak a hülyeségedet...
  • Gerygrey
    #135
    Értem a problémát, de az a user aki anno előfizetetett 2 Megabitre oszt' most majdnem 7 Megabit, az jobb, ha hallgat :-)
    Az új usereknél viszont genyóság, hogy előfizet 8-ra és örül ha 3-on megy...

    Már megbocsáss, de mi a különbség? Ugyanúgy havi 10 rongyot fizet, ugyanazt a szolgáltatást várja el, teljesen jogosan.

    De hát a magyar ilyen... mindig nyámorog valamin. Ha a szomszédnak 8 megabit akkó' nekem mér' 7 ?
    Te nagyon nem érted mi a probléma. Itt az van, hogy reklámoznak egy szolgáltatást, majd az apróbetűbe leírják hogy nem is ennyi az annyi, amit pofátlanságnak tartok. Mert így bárki reklámozhat mindenféle szirszart, aminek semmi köze a valósághoz, például hogy ingyen adja a boltban a kenyeret, az apróbetűbe pedig leírja hogy 200 Ft kezelési költség megfizetése után.

    Nem kell itt a 33.6-os modemekkel meg az ISDN-el jönni, nekem is volt jópár évvel ezelőtt, de azóta nagyon sok minden változott. Ez most olyan mintha azt mondanád: "miért nyavajog a nép hogy nincs körgyűrű meg több autópálya, hiszen húsz évvel ezelőtt is csak kétsávos utak voltak, mégis tudtunk közlekedni"
  • izsook
    #134
    Ennek a szolgáltatásnak a minőségi mutatóit valami rendeletbe vagy törvénybe kellene lefoglalni, hogy ne tudjanak szerződésekkel embereket átverni, mert itt most végül is az megy nagyüzembe! És nekem nem csak a sebességgel vannak problémáim, hanem a kapcsolat megszakadásokkal is.
    Nem tud valaki egy olyan oldalt, ahol arról lehet informálódni, hogy mekkora sebességet tud a modemem???
  • rosemberg
    #133
    Hát barátom ez nem elégedetlenség én azért fizetek elő 8 Mbit-re mert szükségem van rá nem azért mert nagyzolási mániám van. De ha elmész japánba ott kiröhögnem a 8Mbit-es vonaladdal amikor üvegszálat húznak a lakásokhoz nem a kiselejtezni való rézcérnákra kötik az internetet. hiszed vagy nem de már játékserver is dobott ki mert lassú volt az internetem. Persze ha szomáliában élnék ott se tetszene ha 1 kilós kenyér helyett 80dkg-os kenyeret kapnék ugyanazért a pénzért. És hidd el ott is szólnak érte. Persze megértelek örülni kell ennek is hogy megemelték tök jó csak kár hogy nem tudják szolgáltatni amit mondanak.
  • rosemberg
    #132
    Hát nagyon igazad van pont ez volt velem is 8Mbit-re fizetek elő és kb 2Mbit volt a sebességem.
    Írtam nekik levelet az volt a reakció hogy csak a 2Mbit-et garantálják a 8Mbit-et nem.Mondom fasza akkor minek kellett megpiszkálni eddig a 3Mbit-esre fizettem és mindíg jól működött megemelik 8-ra és nem mindíg működik jól és aki fizet 4Mbit-re az meg röhög a markában hogy tölt annyival amit fizet én meg a duplájáért csak néha tölthetek gyorsabban.
  • Tinman #131
    Értem a problémát, de az a user aki anno előfizetetett 2 Megabitre oszt' most majdnem 7 Megabit, az jobb, ha hallgat :-)
    Az új usereknél viszont genyóság, hogy előfizet 8-ra és örül ha 3-on megy... de hát ott az AKÁR szó. Ez van... alig 1 éve kicsiny falumban ISDN net vót' 10k-ért és forgalomkorlátos volt, meg csúcsidő meg amit akarsz.
    Én csak köszit tudok mondani, mert drasztikusan kevesebbet fizetek, sokkal nagyobb speedért.

    De hát a magyar ilyen... mindig nyámorog valamin. Ha a szomszédnak 8 megabit akkó' nekem mér' 7 ? Ez van, ki lehet menni Szomáliába oszt' lehet nyavajogni, mert még kenyér se lesz a bótba ;-)
  • Mynet
    #130
    Na akkor most én is beszélnék. Ha már így összejöttünk.

    Mikor megjelent az adsl, onnéttól egészn 2 évvel ezelőttig itt nálunk (Bp. 21.ker Kis-Duna partja) be sem voltak hajlandók kötni, olyannyira, hogy elküldtük a megrendelőt, kaptunk postán felhasználóinevet meg jelszót és ennyi, 1 hónap múlva csörögnek hogy túl távol lakunk és nem megoldható. 2 éve újra próbálkoztunk és azóta egy 2mbites netem volt Tvnetworks-nél aminél a mérőoldalak atomstabilan 2100kbps-t (gyakorlatba stabilan jött minden 265KBps-el) mondtak letöltésre. Február vége, emeltek sávszélességet ugye 8mbit-et kellett volna kapnom ami átjött belőle az 2500-3500 között ingadozótt (gyakorlatilag 430 KBps-el jött max, a fölé egy pillanatra sem ment, alá viszont az esetek 60%-ban.). A feltöltésem az 512 kbps helyett mérések szerint max 430 kbps. Ez gyakorlatban 54 KBps max.

    Minap eljátszotta azt is, hogy sebesség 1700 kbps fölé az Istenért sem akart menni. (Ez szerencsére modem restart orvosolta.)

    Én egyedül az upload miatt tartom meg a csomagomat és nem váltok vissza a 4mbites csomagra (így is az uploadom 2,5x-e a réginek, míg 4mbitesnél 5KBps-el lenne csak több). Letöltés annyira nem izgat már, tényleg bőven elég 2mbit normál használatra de még letöltésre is. Azt nem értem meg miért nem kínálnak a szolgáltatók szimmetrikus internetet, vagy föltöltés javára asszimetrikusat. Egyes szolgáltatóknál van szimmetrikus internet, de horror áron és nevetséges 384-512 kbps sebességgel. :(
  • Tinman #129
    "Akinek nem tetszik az elmehet ebből az országból"

    /El is megyek /
  • takysoft
    #128
    fIzet... nem f[i]ü[//i]zet
  • takysoft
    #127
    Amit én ehhez hozzá tudok szólni:

    én levelem hozzájuk:

    Tisztelt T-online Ügyfélszolgálat!
    Néhány hónapja kötöttem önöknél internet előfizetést, Kábelnet
    prémium
    csomagot. Azért választottam ezt, mert az ügyfélszolgálatnál
    biztosítottak, ez teljesen egyenértékű az ADSL kapcsolattal.
    Utánanéztem
    az áraknak, és így is volt. Ellenben a februári sebességemelés a
    Kábelnetre nem terjedt ki, így ha ADSL-t kötöttem volna, magasabb
    sávszélességhez jutottam volna. Ami NEM egyenértékű, ahogyan engem
    erről
    biztosítottak. Engem pedig most köt a hűségnyilatkozat, és nem tudok
    váltani. Úgy érzem átvágtak, hisz az altalam ismert összes
    szolgáltató
    emelt sávszélességet(Invitel, UPC, sőt még a t-Online is ADSL-nél).
    Miért ér kevesebbet az én Kábelnet kapcsolatom, annál, amit ADSL
    prémium
    nével szolgáltatnak?
    Az után érdeklődök, hogy lesz-e a Kábelnet előfizetéseknél is
    szávszélességemelés, illetve van-e lehetőség váltani Kábelnetről
    ADSL-re?

    Tisztelettel:
    László




    válaszlevél:

    Tisztelt Ügyfelünk!



    Köszönjük levelét!


    Ezúton tájékoztatom, hogy nagy valószínűséggel még az idén sor
    kerülhet a kábelnet szolgáltatások sávszélesség emelésére is.
    Tekintettel az eltérő technológiára itt elsősorban nem a fizikai
    hálózat adottságai, hanem az előfizetők sűrűsége és a kiépített
    kapacitások határozzák meg az elérhető sebességeket, jelentős
    fejlesztésekre van szükség.

    Megértését és türelmét ezúton is köszönjük!

    További, a szolgáltatásokkal és számlázással kapcsolatos kérdés
    esetén szívesen állunk rendelkezésére Online Ügyfélszolgálatunkon
    keresztül, vagy e-mailben az [email protected] vagy a
    [email protected] címen és az 1234 telefonszámon.


    Üdvözlettel:

    T-Online Magyarország Zrt.
  • torjoz
    #126
    Igen, de aki 8 mbitért füzet, és stabil 4 mbitje van, az miért füzetne 8 mbites csomagért? Én ezen vagyok felháborodva! KB olyan, mintha bemennél a gumishoz, kérnél 4 téligumit, és mondjuk felraknának hátra 2 -őt és azt mondanák, hogy bocsi, de az apróbetűben a számlánál ott van, hogy a garantált a cserénél csak 2 gumi!
  • tothzozo
    #125
    Magyarországon, ezt is meglehet csinálni!!!!
    Miért???
    Mert a legtöbb felhasználó, "buta" meg alapból mi a hogyan gazdagodjunk meg (mocskosul)másokon ország vagyunk!!!!
  • huuu
    #124
    aki ezt írta menjen, ide és olvasson: http://www.t-com.hu/egyeni/internet/adsl/adslsavszelessegnoveles/fooldal.vm
  • Tinman #123
    Ne túlozzunk azért... 512k nagyon kevés, de 4 megabit felett már kár sírni.
    Aki 33.6-ról indult mint jómagam /havi számla 20 e felett!/ az qrvára megbecsüli, hogy most nem 2 Megabit, hanem 6.5. Mondjuk ki sem tudom használni, meg sokra nem is megyek vele, mert pl. Youtoube nem hogy 600k körül nem jön, de örülök, ha 100-al... leszedtem ezt az Obli paralax pakkot, az is vagy fél napig jött 120k körül. Hiába a nagy lehetséges speed ki sem tudom használni.
  • huuu
    #122
    ez a cikk egy marhaság
    Ki mondta azt, hogy 8 megás net lesz?
  • csibra
    #121
    Carbine! Azt azért tudod ugye, hogy nem csak otthonról lehet e-mailt küldeni. Szerintem ha fontos lett volna neked az a munka, akkor el tudsz fáradni egy internetcafe-ba vagy ismerőshöz, és elküldeni onnan azt a bizonyos munkaanyagot.
  • csibra
    #120
    Amúgy abban a pillanatban ahogy nálunk elérhetővé válik más szolgáltató (Pantel, GTS) teljes váltással (azaz a drótot is ők adják) már megyek is hozzájuk.
  • Gerygrey
    #119
    Biztos vannak páran akik nem, nem vonom kétségbe. De átlagos home user szerinted mit csinál az otthoni netelőfizetésével?
  • csibra
    #118
    Valami egyéb dolog is bejátszik a távolság-sebesség ügyben, mert én a fennti útvonaltervező szerint és ténylegesen is kb 200m-re lakom a dslam központtól (csak egy van a városban, így nem lehetek máshova bekötve) ennek ellenére a 8 megabit (ami a kép szerint bőven meg kéne legyen) csak 5,7, felfelé is csak 330kbit van 512 helyett. A DSL "modemem" (igazából DLS NT) jófajta SIEMENS gyártmány, ami állítólag tud 8 megabitet. A másik, hogy amíg csak 2 mega volt az stabil volt, ez az 5,7 viszont ingadozik 2 és 5,7 között.
  • Gerygrey
    #117
    Egyébként nem értem, hogy lehetséges hogy a fogyasztóvédelem megengedi, hogy ilyen kikötés kerüljön az ÁSZF-be? Mert ennyi erővel nyitok egy benzinkutat, és 8 liter benzin áráért 2-t kap majd a kedves vásárló, mindezt persze szerződésben rögzítve, legálisan. Semmivel sem lenne nagyobb vétség mint amit a T-online csinál.
  • Sir Quno Jedi
    #116
    Momentán én nem is warezolok a 8mbitemen.
  • torjoz
    #115
    Nekem az emelést követő pár hétig 7-7,5 mbiten kotort a netem, most meg örülök, ha a leveleimet meg tudom nézni! Ez is kábel gond? Idő közben biztos átraktam a házamat, vagy megpenészesedtek a kábeleim?! mostani sebességem: 17-29 kbit le, és 1-9 kbit fel! De jó is volt amikor még csak az a sz*r lassú 2 mbitem volt!(pedig én nem kértem, hogy emeljék meg, pláne ilyen emelést, ami drasztikus csökkentés!)
  • Gerygrey
    #114
    1. Ingyé' kaptad, ha emelték.
    Ha viszont most fizetek elő, akkor én 8 megabitre fizetek elő, nem 1-2 megabitre, tehát itt nem arról van szó hogy lett-e emelés vagy nem lett, hanem hogy jelen állapotok szerint a 8 megabites csomag áráért nem 8 megabites csomagot kap a t-online ügyfél.

    2. Ha kisebb, lett, mint amilyen volt, reklamálsz, 100%, hogy foglalkoznak veled és megoldják.
    Ugyanaz a szitu, ha új ügyfél vagyok, mit csináljak? Akkor simán átbasztak?

    3. Akkor most szépen mindenki írja le, hogy mire is kell neki 8 megabit, de akár 4? Warezolni? Akkor meg talán hagyjuk...
    Aha, tehát a piacon is számoljak be arról hogy mi a tervem azzal a 8 darab tojással amit vásárolni szándékozom? Mert ha Demszkyt akarom dobálni vele akkor nem kapom meg, vagy mi? Ez nem így működik. Mert akkor én is mondhatom, hogy "hát sajnálom, véletlenül elnéztem a számlát és egy nullával kevesebb lesz az általam befizetett összeg végén?"

    Nekem Chellom van, és igen, warezre kell a 10 megabit, mi másra. Ha nem lenne warez, bőségesen elég lenne 1 megabites net. Szóval ne mondd hogy "ha warezolsz kussolj" mert ha megszűnne a warez, igen sokan dobnák vissza a 8-10 megabites előfizetésüket.
  • izsook
    #113
    Nekem stabil 2 megám volt (i n v i t e l) minden zsír nincs szakadás nincs sebesség csökkenés csak öröm és dalolás hajnalokig tartó orgia.........
    Szóval megemelték "8" megára lemérem az 5700-6800-as érték már jó volt, de a kedvenc játékkommal BF2-vel való játék annyiba maradt, hogy 2 percenként ledobált és mindig újra kellett csatlakoznom eltelt 1 hét még mindig szar gondoltam biztos még a megemeléssel foglalkoznak, de kiderült, hogy ez már a megemelt változat, na akkor mondom csináljanak valamit, mert a sebesség az nem érdekel, de legalább a kapcsolatom legyen folyamatos. Kijön a szerelő délelőtt, mondtam neki, hogy nem vagyok otthon, majd délután nem nagyon ért rá, kérdem tőle, hogy miért is akar bejönni? Mit akar megnézni a gépemen? Mert hogy mióta megemelték a sávszélt azóta nem volt se software se hardware cserém. Ja akkor rárakok egy szűrőt a központba. Már ez kicsit gyanús volt, mondom mindegy rakjad, majd szólok megint, ha nem javul, a szűrő annyi volt, hogy le vették 4700-ra, ennyit mérek maximum a hivatalos programmal a szolgáltató oldalán. Na most akkor miért fizetek 8 megát, ha csak 4-et kapok? Szerintem ez a sávszél emelés egy nagy kamuháziság, és tömegesen kellene fellépni ellene, csak sajnos sok a birka.
  • Sir Quno Jedi
    #112
    Ezt a "kevés helyről lehet letölteni annyival lefele" baromságot mégis honnan veszitek?!!! Őrület, ez valami urban legend?! :DDD
  • IStexI
    #111
    Hát az szívás... Én hűség nélkül füzetek ennél kevesebbet a upc-nél és 10megabitet kapok. Hűséggel most 9900. Sajnálom az adsl júzereket... A chellovel viszont tejjesen meg vagyok elégedve. Március 1.-én nyomtam 1 resetet és nem hittem a szememnek: 1,2megával jött a cucc akkor amikorra ígérték... Amúgy ekkora sebességet fölöslegesnek tartok mivel csak kevés helyről lehet ennyivel tölteni. Viszont felfelé lehetne több is... Igaz adsl-hez képest mi 2xer annyit kapunk felefele de nekem pl untig elég lenne 2megabit lefele ha felefele is annyi lenne.
  • Sir Quno Jedi
    #110
    Nálunk a cégnél is van egypár sötét alak (és kommunikációs is akad), aki szerint az "512kbps mindenre elég mindenkinek"! Ezúton is gratulálok nekik! Beszarás!
  • Arthas
    #109
    Én t-oflinnék vagyok. elméletileg 8 megabitnek kéne lennie, fizetek érte havi 11900 ft.t és kapok ezért 3 megabitet....