326
Sütögetni, főzögetni hobbiból vagy nem hobbiból. Tippek. Segíteni egymásnak. Ki hogy főzi? Receptek átadása egymásnak. Stb..
  • gibbone
    #166
    Egybe akarom naná:D Az a jó nehéz és ráadásul ha elszúrom,akkor újra kell csinálni!Szóval mindenképp,jöhetnek a recept-tippek,de csak akkor ha már ti is kipróbáltátok őket:P
  • Bogyo5
    #165
    hááát, ha jól tudom, a pekingi kacsa az narancsos, úgyhogy nem hinném, hogy lenne abból baj, ha valami édessel töltitek meg, amellett eléggé hasonlít nekem főzés közben a kacsa viselkedése a pulykáéra. próbáljátok meg... még mindig lehet pizzát rendelni, ha nem sikerülne esetleg
  • reszelő123
    #164
    a kacsába is lehet ilyesmi édes cuccokat is tölteni, vagy inkább ne kísérletezzek?
  • Bogyo5
    #163
    de idén a kacsa mellett döntöttünk. ha minden igaz, akkor csak úgy egyben meg lesz sütve saját zsírjában...
  • Bogyo5
    #162
    nálunk már évek óta a pulyka megy... de nem kell ám az egész, mint ezeknél a barom amerikaiaknál, egyszerűen egy comb+szárny combo... és tényleg szuper lesz a vacsi. volt már gesztenyével töltött, volt aszalt szilvás, volt már csak úgy sertészsírban sült... hmmm, még nem is ebédeltem
  • Bogyo5
    #161
    milyet szeretnél? Egybe akarod megsütni ezek szerint? nekem van pár jó receptem:D:D:D
  • gibbone
    #160
    Hát lehet mégis kacsa lesz belőle...Amugy se nagy a sütőnk:D DE a csirkét már ismerem,tudok egy pár receptet is,de valami újat is ki kéne kitalálnom...Ugyhogy meg vagyok lőve rendesen[#wilting
  • Bogyo5
    #159
    nálunk a kacsa az idei nagy szám:D már beszereztük. kicsi is, és fagyasztott is, de kacsa és a miénk:D:D:D
  • macleod2005
    #158
    Hááát pulykának úgy álj neki, hogy először hasonlítsd össze a pulyka méretét, a sütőd méretével , ha házi pulykáról van szó, akkor eléggé nagy sütő kell hozzá (Elektrwördbe kapható legnagyobb sütők is lehet picik). Egyszer mi is ráfáztunk erre, ezért pulykabácsi darabokba sült.

    #157, Ha tudsz szerezni házikacsát, akkor kacsát. De ha nem, akkor inkább csirkét, mert a "bóti" kacsa drága is, fagyasztott is, meg kicsi is.
  • gibbone
    #157
    El lehet rontani??Ajjaj..akkor mit csináljak inkább?Kacsát vagy csirkét?Nem szeretném elrontani,mert anyukámékat most először én vendégelem meg karácsonykor és nem fordítva.....Help plíz:)
  • etmanuk
    #156
    Ha még olvasod: először ne karácsonyra próbáld ki lehetőleg a pulykasütést. Nagyon könnyen el lehet rontani, és fűrészpor szárazságú lesz az egész...
  • juhujjeee
    #155
    Istenien néz ki a kacsa! :D Megkívántam!
    amerikai területen nagy divat a pulyka is. Azt hogy kell egybesütve elkészíteni?
  • Jagumo
    #154
    én imádom a pocságácst! főleg ha friss! :P
  • gibbone
    #153
    Hát, szerencsére a kalóriákkal nem kell különösebben foglalkoznom, de a kacsamellet azért megnézem;)
  • Namary
    #152
    Ú, én azt nem is figyeltem:) Tényleg hasznos...
  • Bogyo5
    #151
    van igen, de amúgy minden kaja mellett ott van kiszámolva a kalória:D nem bíznak semmit a véletlenre:D:D:D
  • vernyog
    #150
    sziasztok!
    Felszaladtam az oldalra és külön meglepetés hogy diétás kaják is vannak fenn, mert én ilyeneket eszek.
    A karácsonyi készülődéshez el kel a segítség ! :D

    kösziii
  • Bogyo5
    #149
    Jaj ez is ott van? na megnézem:d Köszi:d
  • Namary
    #148
    Azóta eljöttem arról a honlapról, én a recepteket lapozgatva találtam meg, nem kerestem célirányosan :) érdemes körbenézni szerintem.
  • Bogyo5
    #147
    kacsamell???? hol hol hol:D:D:D:D
    :D:D:D:D
  • Namary
    #146
    Találtam rajta egy isteni kacsamellreceptet, karácsonyra pont jó lesz!
  • eliza99
    #145
    köszi én tuti megnézem !!!!! :::::::::::::::))))))))
  • mámászítá
    #144
    nővagyok
  • mámászítá
    #143
    éppen most láttam, hogy a novagyok.hu-n rengetek jó kis recept van
  • Bogyo5
    #142
    Ha már így sütünk főzünk nincs valakinek ötlete túrós sütire? A megszokottak kizárva. Új forma, és új elv kellene...
  • Bogyo5
    #141
    én nem szeretem a pogit... a krémess sütikre utazom:D
  • hellobello
    #140
    Nekem a nagymamám tud isteni pogikat sütni: sajtosat, terpetőset, túrósat, sósat. Hmmmm.... Nyami !
  • malvin99
    #139
    Anyám kavicspogácsáját tuti hogy nem veri:D Már meggyanúsítottuk, hogy felesben dolgozik egy fogtechnikussal...:)
  • marimama71
    #138
    :)
  • marimama71
    #137
    Én is most készülök pogit sütni, de én tejfölöset készíték, másodjára, az elsőbn megfőztem az élesztőt és kemény lett:$
  • vizes
    #136
    Egy tojást felvertem, sütés előtt egyszer és sütés közben mégegyszer megkentem vele.
  • Aquir
    #135
    szépbarnás:)
  • vizes
    #134
    Nos, én ma délután kiflit és zsömlét sütöttem. Friss snidlinget is raktam bele.

  • Aquir
    #133
    adj egy harit :|
  • Jagumo
    #132
    finomnak néz ki:)
  • blackgamer
    #131
    tegnap sütöttem pogácsát, életemben először egyedül, ez alapján
    csak élesztővel és tejföl nélkül, finom lett és nem is volt ördöngős
  • Rincewind
    #130
    Tradicionalis Amerikai Cheesecake itthoni hozzavalokbol

    Ami kell:

    - 5 doboz Philadelphia kremsajt (natur)
    - 4 tojas
    - 1 kupa cukor
    - Fel pohar tejfol
    - 4 tojas
    - Egy evikanal vanilia
    - Zselatin
    - Ket zacsko melyhutott malna (3 ha kicsi a zacsi).
    - Ket zacsko Gyori Edes
    - 4 evokanal margarin

    Darald le a Gyori edest es keverd ossze az elotte felolvasztott margarinnal. Majd a "pasztat" nyomkodd bele egy tortaformaba es kb. 3-4 percig susd 150 fokon (eppen csak annyi ideig, hogy elomelegedjen egy picit).

    Dobd bele egy nagy talba az 5 doboz sajtkremet, a cukrot, a vaniliat, es a tejfolt, majd nagy fordulatszamon keverd ossze. Ezutan kis fordulatszamon adagold hozza a 4 tojast, egyenkent. Ontsd ra a kremet a keksz alapra es susd kb. egy orag (vagy amig el nem kezd picit barnulni a teteje) alacsony hofonok (150 alatt olyan 120 korul).

    Amig sul a torta, rakd bele a melyhutott malnat egy labasba (lehet hozzaadni egy kicsi cukrot is, de ez egyenfuggo), es amikor megolvadt adj hozza egy keves zselatint (csak annyit, hogy lehules utan jol osszesurusodjon). Egy enyhen folyekony malna "szoszt" kene, hogy kapjal, nagyobb malna darabokkal.

    Ha kesz a torta, hagyni kell egy kicsit hulni, es amikor mind a torta mind a malna mar csak langyos, onts ra a malnat a torta tetejere (az a jo, ha olyan 1 centi vastagon ellepi a tortat), vard amig teljesen kihul es rakd be a hutobe egy-ket orara.

    Hutes utan fogyaszthato. Isteni! ^^
  • Jagumo
    #129
    én nemtudom ,az a baj hogy inaktív a topik :D
  • ForzaInter
    #128
    vki csinált már garnéla rákot?.d

    most vettem, de nemtom hogy be kell fűszerezni, vagy csak simá süssem meg:D
  • Jagumo
    #127
    Hello

    lenne egy olyan kérdésem, hogy:D

    mostkészült el a kertben a Kemencént és már csak arra vár hogy sühetessünk benne :D szóval, valami jópzzatészta kéne nekem amit megsüthetünk benne ha tudtok segíteni, és keresem neten , de nemsokat találok :(