85
  • lee56
    #85
    Sok a szabadidőd mi
  • Epikurosz
    #84
    Ez jó volt, Lionhorse! :-)
    (Jé, megfejtettelek :-))
  • Esrohnoil
    #83
    Marhaprofi Időjárás Nézegető Integrált Másodlagos Ukrán Mütyürrel, azaz MINIMUM.
  • babajaga
    #82
    Én egyszer kirándulásra fizettem be egynaposra a Salzkammerguti tóvidékhez. Elötte két nappal a német TV adó mutatta hogy egy ciklon megy a műholdas felvételek szerint, és vasárnapra pont a kirándulás célja fölé ér. Bécs után mikor az A1-re tértünk elkezdett zuhogni az eső, fújt a szél. Felordítottam a buszban: hurrá megmenekültünk! Mikor Salzkammerguthoz 15km-re értünk szép napsütéses idő fogadott.A ciklon jópár tíz fokot eltért és a célhelyet csak a széle súrolta. Lehetetlen pontosan megmondani hogy egy orkán mikor és mennyire tér el a várható helytől.
  • babajaga
    #81
    Csak nehogy azt higyye bárki hogy van olyan készülék ami ránézésre megmondja hogy milyen idő lesz holnap vagy akár félnap múlva. Az időjárást csak folyamatában lehet előrejelezni ismerni kell a légnyomás változásának irányát, gyorsaságát és a hőmérséklet változásának irányát és gyorsaságát minimum.

    A nálam du-n előrelátható esős front legyengülve de ideért. Ez is egy jellemző mikor azon sipákolnak sokan hogy esőt jeleznek és alig esik. Azt azonban nem tudják hogy az az esőfelhő útközben elhullajtja a tartalmának egy részét, vagy mindet, és ezt viszont lehetetlen előre látni még műholdas felvételekkel sem.
  • Epikurosz
    #80
    Igen, ez a rövidebb.
    A hosszú pedig: automatikus elektronikus időjárás-előrejelző miniállomás otthoni használatra
  • takraj
    #79
    És mi lenne ennek a neve? "Kínai időjós"? :)
  • Epikurosz
    #78
    Ja, conrad, Fotex, Hama stb. Dobják utánad. Több típus van: 6-tól 100 ezerig.
  • babajaga
    #77
    Azt is elmondom hogy azért emelkedett gyengén a hőmérséklet mert a közelgő esőfront maga elött tolta a melegebb levegőt. Most viszont a légnyomás ugyanúgy lefelé megy de a hőmérséklet is megindult lassan lefelé ami azt jelenti hogy hidegfront széle ideért.
  • babajaga
    #76
    Rengeteg helyen a Conradnál is de mikroelektronikát áruló boltokban fotóboltokban is.

    Közepes sebességgel süllyed a légnyomás,nagyon lassan emelkedik a hőmérséklet, ez esőt jelez pár órán belül. (Fehérvár)
  • Anteris
    #75
    mondjuk ettől a viharos fasságtól eltekintve undormány szakma az a búlvárújságírás. Egyszerűen vágynak a halál, a dráma és a pusztulás után és csak azért, hogy őket nézze vagy olvassa a biomassza. Hogy fanyalogtak a múltkor is amikoe nem baszott oda eléggé az utolsó hurrikán az usában. Milyen fasza lett volna felhajtott gallérral állni szemben a kamerával miközben a háttérban egymást érték volna a vijjogó ilyen-olyan autók, meg hullák lógtak volna a fák tetején, hej az igazán bejött volna nekik. Na mindegy, a szart is van aki szippantja hát erre is találni embert...
  • takraj
    #74
    Ilyen bigyót honnan lehet szerezni? :)
  • Epikurosz
    #73
    Aham. Lekoppintották. De még mindig a dajcs az igazi.
  • rigidus
    #72
    En Grimsby-be voltam tegnap, tetocserepektol a fakig mindent vitt a szel, ill. a tengert/folyotorkollatot se lattam mostanaban ekkora hullamokat csapkodva. Hazaertem, buszallomasrol elindultam a jardan - balra egy nyilt parkolo - egy pillanat alatt elkezdett megint tombolni es mar vitt is hatizsakostol mindenestol. Egy "parkolasgatlo" oszlopot kaptam el igy megusztam, hogy az uttesten landoljak. Fel perccel kesobb egy idos hazaspar mar nem vol ennyire szerencses akik szembol feltuntek, mentem tovabb a jardan, beertem egy magas epulet szelarnyekaba, de elotte az utolso ket metert mar kemenyen egyensulyozva tettem meg. Kozben a hazaspar is odaert, akkor mar en is a szelarnyekban voltam, mondtam nekik, hogy ne menyjenek ki, de mar keso volt mire megalltak, a nenit vitte a szel az uttestre. Kocsik szerencsere nem voltak, mert zsaruk mar lezartak az utcat. Szegeny hasraesett lenyuzva az orrat/allat, mentok sehol, ugyhogy be kellett neki erni a ragtapasszal a taskambol. :-)

    Nehany perccel kesobb - amig elsosegelyeztunk - mar bontotta a parkolo autokat is visszapillantok, biciklik, kukak stb. szalltak. Szal egyaltalan nincsen eltulozva es nem alaptalan.

    Utcankba is szep rendet rakott, ra se ismertem. En, meg a szereny kis hajlekom megusztuk egy kiborul kukaval + egy reggeli szemetszedessel. :-)
  • SymbioC
    #71
    Volt egy augusztus 20-a, lett is belőle jó nagy balhé. Most aztán minden mindenki inkább feleslegesen kiabál, nehogy megint bűnbak legyen.
  • Viet
    #70
    A médiára montam hogy hülyék.
  • babajaga
    #69
    Mellesleg német tervezésűek ezek csak kínjában gyátja valaki.
  • BaliBoy
    #68
    Nah várjatok. Mindjárt én is kilököm a békát az erkéjre. :D
  • Epikurosz
    #67
    Engem nem érdekel, hogy milyen idő lesz. Nekem az a fontos, hogy csicsás a csínai időjósom. He-he. :-)
  • babajaga
    #66
    Na mire leírtam már 6,4 fok van.Ez jó időt jelent.
  • babajaga
    #65
    Nem kell ennyire túlbonyolítani. Egy órával ezelött 6,6 fok volt most 6,5 tehát csökken, a légnyomás nagyon lassan emelkedik, holnap szép napsütéses idő várható ezekszerint.
  • BaliBoy
    #64
    Nem a tévést kell nézni. http://www.metoffice.gov.uk/satpics/latest_IR.html
  • Epikurosz
    #63
    Kúl vok, nem?
  • Epikurosz
    #62
    No kamu!

    Annyi, hogy a felhők alatt nem látszik az eső, és felette jobbra a villámok, mert animált a kép, és épp akkor kaptam le, amikor csak a felhők látszottak. De nekem elhihetitek a többit.
  • Epikurosz
    #61
    Nya, nekem is van kínai időjósom.
    Akkor most bemondom a helyzetjelentést és egy iciripiciri jóslatot is:-)

    Budapest, 2007. jan. 19, 16:10:
    Az ég jobbára borús, csípőshideg szél fúj, az irányát nemtom, talán Fót felől jön.
    A hőmérőnek nincs higganyszála, de 6,5 Celsius fokot mutat (ami 43,7 Fahrenheit).
    A légnyomás 992 hPa (ejtsd: hektópaszkál) = 29,29 Hghüvelyk = 74,4 Hgmm, és emelkedik.
    A levegő nedvességtartalma 78%.
    Esős, villámlásokkal kísért időre számíthatunk.
    Ha kimentek, vigyetek esernyőt, sapkát, sálat, kesztyűt.
    Derűs éjjelt!
  • babajaga
    #60
    Nehogy má kétezer évvel ezelőtt nem volt ciklon meg tornádó.
  • Freemanus
    #59
    nem tom mit kell izélni az emberiség magának csinálja örüljünk neki akkor
  • Freemanus
    #58
    ÉLjen a vihar sosehalunk meg!Jöjjön csak sose volt ilyen jooooooo
  • Picizöldfül
    #57
    Szolnokon ahol lakok halljátok reggel volt egy gyenge szellő,és déltől kezdve kajak meleg volt és hét ágra sütött a nap!!!!4
  • babajaga
    #56
    Ahhoz hasonló. Nem kell milliós műszer, ami kijelzi hogy a légnyomás merre megy és milyen gyorsan és a külső hőmérséklet 0.1 fokokban merre mozdul el és milyen gyorsan az pont elég. Tegnap este 21h-kor 9,3 fok volt 22h-tól elkezdett emelkedni, ez egyértelműen mutatta hogy a ciklon déli meleg oldalára került Fehérvár, mert a ciklonban csökkenni kellett a hőmérsékletnek inkább.Éjjel fél egykor 11.1 fok volt!!! Ilyen csak akkor fordul elő ha a vihar elkerült és csak a karja nyaldos.
  • Tinman #55
    Hiába mondod nekik... szerintem nem hiszik el, mert az Alföldön/Pesten nyugi volt, akkor tuti az egész országban az volt.
  • Tinman #54
    Teljesen komoly a kérdés: Ez ilyen Conrados időjós masina, vagy egy sokkal komolyabb cucc?
  • Gipsz75
    #53
    nálunk pedig hajnalban akkora szél volt, amire nem emlékszem...pedig a 3.x felett vagyok...egész éjjel annyira fütyült, és rázta a redőnyt, hogy kb. 2 órát tudtam nyugodtan aludni:(

    Jaaa, én Pécstől 30km-re lakom
  • k9duli
    #52
    pff nem. Ez maga a vihar centruma:))
  • babajaga
    #51
    Az én műszereim totál nyugalmat jeleznek pillanatnyilag. ( Fehérvár)
  • babajaga
    #50
    Az Alpok szétszabdalta a Tátra felé a legerősebb rész Lengyelországban kötött ki.
  • DaemoonHunter
    #49
    Itt épp fújd a szél, de sztem vihar nemlesz.
  • Szocsi88
    #48
    Most itt Sátoraljaújhelyben (az ország északkeleti részén vagyunk, a szlovák határnál Sárospataktól 10 km re) kellemes napos idő, 13 fok, egy-két felhő.

    Vihar előtti csend ?
  • DaemoonHunter
    #47
    Én Miskolc közelében élek és semmi különös nem volt. Sztem még a 100km/h-t sem érte el a szél.
  • babajaga
    #46
    Hát aki jobban ért hozzá, feltétlenül.