85
  • babajaga
    #45
    A műholdas felvételekről sem lehet megállapítani hogy egy front később hogy fog viselkedni, nem érted? 90 fokban irányt tud változtatni anélkül hogy bármit lehetne előre látni.Nem láttad tavaly mikor 60fokos szögben irányt változtatott egy tornádó a mexikói öbölnél a műholdfelvételek ellenére?
  • DaemoonHunter
    #44
    Ezt nem értem. Itt már volt vihar egyszer. Miért lenne mégegy? És mikor?
  • innsbruck
    #43
    Sziasztok !
    Annamari vagyok ,(ausztriaban elek (INNSBRUCKBAN))
    ma az idöjaras jelentesben hozza tettek hogy magyarorszag a következö !!!
    ES valoszinü hogy a szellökesek sebessege nagyobb lessz magyar orszagon mint ami itt volt !!!Remelem hogy ez nem igy lessz "!!!!
    vigyazzatok magatokra mert nagyon sokan es en magam is sok szerencsetlensegeket eltünk at
    ÜDV MINDENKINEK!!
  • k9duli
    #42
    Túl sok itt a meteorológus:D
  • dronkZero
    #41
    Engem az idegesít rohadtul az időjárásjelentésben, hogy a jó tíz évvel ezelőtti műholdas felvételeket lecserélték erre a halálgagyi CGI szarra, amin csak azt látni, amit meteorológusaink mondanak a szupertehetséges grafikusoknak. Hát az pont rohadtul nem érdekel. Valós műholdképet akarok! Egyébként azt sem értem, hogy minek kell a térkép előtt szambázni, miért nem lehet szimplán bemondani. Na persze, ez valakinek karrier...
  • Filiic
    #40
    Arról nem is beszélve, hogy amikor itthon 2-3 centi hó esik, már a média arról beszél, hogy az egész országban megbénult a közlekedés. Ha tehetik ne induljanak el, stb.
  • Filiic
    #39
    És ki hinné, hogy van olyan, hogy elfagy a narancs dél usában?:c) Pedig már elég régen tanultam ilyet föci órán.
  • babajaga
    #38
    Azt hiszed hogy ez már nem fordult elő rengetegszer a történelemben? Csak az elmúlt száz évben legalább harmincszor.
  • babajaga
    #37
    "volt már ennél nagyobb szél is, de hidd el, hogy ez a szél már határeset errefelé"

    Nem a szél gyorsasága a legveszélyesebb nálunk hanem ha periódikusan lökésszerúen fúj, az tud rombolni.
  • lee56
    #36
    "Hányszor volt az hogy esőt josólnak Bácskiskunban, és jó formán még felhő sem volt."

    És, nem jobb ha előre fel készülhetsz valamire, mint hogy az a valami mégis bekövetkezik, az készit fel rá keményen :)
  • babajaga
    #35
    "Millios kütyükkel mérnek itt össze "

    Az USA-ban milliárdos kütyükkel mérnek, de amit nem lehet előre semmivel kimérni azt elvárni? A látóköröd nem messzire terjed az biztos. Ha nem vagy megelégedve el lehet menni meteorológusnak.Azt hiszed hogy a világ bármely részén ennél jobb az előrejelzés? Nagyon tévedsz.
  • Tinman #34
    Mint ahogy az is természetes, hogy Kaliforniában meg a sivatagban hó esett, itt meg egy hókristály sem ugye?
  • BCs design
    #33
    ezen én is csodálkozik mindig :D

    ez most azon a marhaságon is tultesz , hogy minden évbe leadják a szokásos ázsiai helyeket meg az usa belieket ahol teljesen természetes hogy minden évben azon a részen tájfun , usa nak meg tornádója van
  • Tinman #32
    Fogalmam sincs miről beszélsz.
    100-120 km/h-ás szelet jósoltak. Most néztem utánna, hogy itt felénk 100-105 km/h volt. Ahhoz képest, hogy tegnap d.e. 13 fok volt és sütött a nap, baromi jól megjósolták, hogy mi lesz éjfél körül, sőt azt is, hogy hajnaltól zuhogni fog az eső.

    Az, hogy ez csak az ország 1/3 részére igaz, mivel csak súrolt minket a vihar azt nem nagyon lehetett előre megjósolni.

    Mindig elmondják, hogy a VÁRHATÓ időjárás. Ezt senki, soha nem állította, hogy 100%, hogy így lesz... ők azt mondják el, hogy mire lehet számítani, ami 200000x jobb és pontosabb annál, mintha te lennél ezentúl az időjós és a hasadra csapva mondanád meg, hogy milyen idő várható.

    Jelenleg mi itt Nyugat-Dunántúlon köszönettel tartozunk az időjárásjelentőknek, mert a kint hagyott cuccokat rendesen elvitte volna a francba a szél.
    Egyébként a közel 2 kilós baromi nagy lábtörlőnket a kert másik végében találtam meg, a diófáról 7-8 elég szép darab ág letörött, a kint felejtett ásólapát 15-20 métert vándorolt, a telepakolt és súlyos kuka ment ameddig tudott a tartalma meg ezerfelé.

    Igen, volt már ennél nagyobb szél is, de hidd el, hogy ez a szél már határeset errefelé... amikor ennél csak egy picivel nagyobb volt, akkor már megkezdte a tetőt.
  • k9duli
    #31
    Figyelj én elhiszem hogy volt máshol szél.De tegnap azt olvastam hogy délbudán várható a legnagyobb szél.
    80km van tőle kb kecskemét. Ahoz képest egy tavaszi zápor nagyobb szelet csap mint ez a "világvége".
    Magán vélemény, de amikor időjárás van, mostanában csak nevetni tudok. Millios kütyükkel mérnek itt össze vissza, és nap mint nap rádöbbenek hogy nem is az van amit mondtak.Lássunk egy időjárás jelentést:
    Helyenként felszakadozik a felhőzet,de éjszakon csapadék vagy hó várható.Délen előfordúlhatnak kisebb záporok.A hőmérséklet a déli órákban emelkedni fog, majd estefelé egy hidegfront miatt ujra csökken. Fronthatás várható.
    Ez nem időjárás jelentés ez olyan mint egy jóslás.Ez 0. Létszámleépítést szeretnék, vagy én is időjós akarok lenni.
    Nem vagyok megelégedve a munkájukkal. Hányszor volt az hogy esőt josólnak Bácskiskunban, és jó formán még felhő sem volt.Nem lehet őket felelőségre vonni mert ilyen az időjárás kiszámíthatatlan.De valami mércét kikéne találni erre, mert ez nem kéne hogy lottó legyen.
  • Filiic
    #30
    Igen, csak ezzel az a baj, hogy van akinek rövid az agya. Volt ennél már egy párszor nagyobb szél is, csak akkor nem világvégének nevezték, hanem egyszerű viharnak.
  • babajaga
    #29
    Tudod ez a jó ha nekem nincs a bajom a fenét se érdekli hogy másnak van. Az Alpokon azért átjutott valamennyi abból kapott a nyugati rész.
  • Tinman #28
    Ahhoz képest, hogy akkor ez csak a széle volt nem volt elhanyagolható :

    "Siófok környékén mérték péntek hajnalban a legerősebb széllökést, amelynek sebessége elérte a 108 kilométer/órát"

    "Zalaegerszegen ledőlt a pékség kéménye és megrongálta a tetőt. Szintén Zala megyében, Keszthelyen átszakította az elektromos vezetéket és az útra dőlt egy fa, amelynek nekiment egy autó, de senki nem sérült meg. Fakidőlés miatt állt a forgalom 30 percig Keszthely Balatonszentgyörgy között."

    Erről beszéltem... azért ez a szellentésnél picit több volt.
  • babajaga
    #27
    Tudod az előrejelzés sehol a világon nem 100%-os. Az én kis állomásom este 10-kor már jelezte hogy nem mi rajtunk keresztül megy a ciklon hanem az Alpoknak nekiütközve északra kitért. Ezt előre semilyen műszerrel nem lehetett érzékelni csak akkor amikor a kitérés megkezdődött.
  • Tinman #26
    Nem tudom ti hol éltek, de Vas, Somogy, Zala térségben eléggé odavágott a vihar.
    Fogalmazhatnék úgy is, hogy ami viszonylag könnyű volt és nem volt lekötve az vitte.
    Éjjel kettőkor azon filóztam, hogy túléljük-e ha az ablakunk előtt álló öreg fenyő rádől a házra, mert valami hihetetlen mértékben megdőlt.
    Most a város tele van szeméttel, ágakkal, néhol törmelékkel, lesz dolga a takarítóknak. Sajnos nincs szélsebesség mérőm, de hogy 1-2 széllökés simán 100km/h felett volt abban biztos vagyok.

    Akkor erről ennyit.
  • babajaga
    #25
    ...hülyék...

    Kik? Menj el meteorológusnak.
  • babajaga
    #24
    Tévedsz! Ez ciklon ki is tért az irányából amit semmiféle műholdas felvételeken nem lehet előre látni. aug 20.-án meg azt nem lehetett pontosan látni hogy ilyen erőssé válik és pont Pest közepén csap le. A meteorológia jelzi a vihart nem a kormány mégis mindkét alkalommal a kormányt hibáztatják soksn.
  • Gabe Dearborne
    #23
    Hja kérlek, a média abból él, hogy mindenből szenzációt fabrikál. Valaha úgy tanultam: az nem hír, ha egy kutya megharap egy postást. Ha a postás harapja meg a kutyát, az már hír.
  • k9duli
    #22
    Kecskemét: Este egyszer kétszer fingottam, éreztem hogy erős szelet kavart, de ezenkívűl nem éreztem erős szelet.Ugy hogy megint leszerepelt a media. Szeretnének valami felkavaró hírt mondani, így felnagyítanak minden kis szart.
  • babajaga
    #21
    Dehát leírtam hogy egy bizonyos út megtétele után minden vihar lecsillapodik, és minket az Alpok és Kárpátok véd.
  • Viet
    #20
    ...hülyék...
  • exatly
    #19
    Itt a kormány lecsendesítette a szelet.
  • szotyikaa
    #18
    Jajj de nagy vihar volt.
  • halgatyó
    #17
    Most péntek reggel van. Itt dél-Buda környékén szélcsend.
  • egyember1
    #16
    kellemesen szeles ido volt itt ma (Bristol) gyakran elofordult, hogy nem birtam lepni a szeltol, vagy, hogy majd felboritott a biciklin... :)
    mar par oraja csend van. delutan volt a legrosszabb.
    sok szerencset!
  • juzosch
    #15
    Én is mekkorát röhögtem azon hogy nem világvége jön, csak egy vihar:D
  • irkab1rka
    #14
    Bevallom én keverem a sz@rt. Csak azért csinátam, hogy megvezessem a figyelmeteket. Most, hogy enyém a média osztatlan figyelme:

    ENGEM MINISZTERELNÖKNETK!!!

  • ssdb
    #13
    loller... egyik média világvégét renget másik cáfol... namosmelyik az objektív?
  • Vorpal
    #12
    aug 20 al én is összetörve jöttem meg vértő tocsogó esővizből - ez remélem feleakkora kamu lesz,)
  • babajaga
    #11
    Viszont azt tudhatja bárki hogy az ilyen viharok ereje az út megtétele után elkerülhetetlenül csökken, az USA -beli tornádókkal is így van. Magyarország azért jó helyzetben van hiszen nyugatról az Alpok, északról a Kárpátok védelmet nyújt.
  • Commandante
    #10
    Hát nemtom, az igaz, hogy itt Hamburgban eléggé fújt ma a szél, meg hogy Hannoverben az asszonyállat telefonjában ís szépen fütyül, de ez itt mindig is így volt. A 200 km/h kamu, itt olyan 110-120 km/h-t mondanak, az pedig nem a világ vége.
  • plamex
    #9
    ha ennyire beharangozzák biztos nem lesz semmi .. (Murphy ?)
  • akyyy
    #8
    Ez olyan mint anno, nyáron, hogy jön miskolcra meg egész borsodra a nagy jégesső meg minden ( régebben volt egy jó nagy, voltak is károk dögivel) de annyira felfújták a másikat hogy hűha. itt is mindneki akocsijával olyna hülye helyre próbáltak álni hogy lol:D

    valaki takarókkal párnákkal takarta le a kocsit h ne károsodjön.
    és az egészből nem lett csak egy kis esső:D
  • Atkamon
    #7
    majd legközelebb:)
  • davos80
    #6
    Itt van,öt perc múlva.