119
Videobíró a labdarúgásban
  • Dexantreal
    #79
    De nem fogják, mert túl drága.
    Bár van már NFL-ben, NBA-ben.... NHL-t, nemtom... sztem mi is simán beszerelnénk a MO-n lévő egy-két fő stadionba videó bírót, ha engedélyeznék.
    Ez mindenki érdeke.
    Írni kellene nekik egy levelet... Platininek, csak most a videóbíró témában.
  • vmvr
    #78
    még egy ok, ami a bevezetése mellett szól
  • Dexantreal
    #77
    Hja, török-magyaron jól gyütt volna a vidi...
  • Grenzjager
    #76
    Bundesligában történt, hogy a hazai csapat gól kapott, de mielőtt középre volna a bíró kitekintett a kivetítőre, ami a szurkolók kedvéért játszotta vissza az eseményeket, és helyesen nem adta meg a gólt. Elismerte mindenki hogy jól döntött, aztán szépen megbüntették... asszem hogy a Bayern volt az egyik csapat.
  • Zenszkij
    #75
    :), amekkora bunda volt az egész, simán elképzelem, hogy visszanézve is ezt a döntést hozza :)
  • Casillas
    #74
    válogatott meccset nézve jutott eszembe ez a topik, na meg a bírónak a jó büdös kurva anyja is.
  • pacclacc
    #73
    Én tényleg nem bánnám ha valaki lépni merne a dologba!
  • Mars Delight
    #72
    Emlékezzünk csak a CSKA Moszkva elleni Henry gólra amit kezezés gyanánt nem adták meg..pedig nem volt kéz és Wenger szeretné a legjobban a videobírót,kül. sztem nem hülyeség..
  • vmvr
    #71
    Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere szerint az UEFA új elnöke, Michel Platini latba vethetné befolyását a videotechnika minél szélesebb alkalmazásáért.

    Az ugyancsak francia tréner szerint a technika vívmányait fel kellene használni a labdarúgásban is.

    "A futball népszerűségének megmaradása illetve növekedése miatt meg kell tenni minden lehetőt!" - nyilatkozta Wenger.

    "Soha nem lehet száz százalékig helyes ítéletet hozni a játékvezetőknek, de a kényes helyzetekben fel lehetne használni a technika vívmányait. Tudom, hogy Platini nem híve a videó alkalmazásának, de törekedni kell a szabályok és a játékvezetői ítéletek tökéletesítésére."
  • pacclacc
    #70
    Vannak akik nem szeretnének tiszta focit! Neki igy is jó. Legyen nekünk is! Nem kell gyözködni! Hozászokik majd akkor ha bevezetik! Blatter elöbb fog megdögleni mint mi! Remélem!!!
  • hunbasser
    #69
    nem lenne sok idő.bíró nyomja a vakert mikibe,h "nézzétek már vissza",ez kb 10 mp lenne,visszaszólnának neki,h mi a helyzet,és a bíró dönt.fél perc sem lenne
  • pacclacc
    #68
    Jo tényleg ne keverjük össza az NFL-el. Elég azt tudni, hogy pillanatok alatt vissza tudnak lassitani egy vitatottab szitut. És nem kerülne több percbe, ha olajozott szabályok mellet használnák. Nem kellenek több kamerát, mint egy tévés közvetités alkalmával. Magyar bajnokin sincs sok kamer az mégis észre lehet venni a biroi tévedéseket, ha visszalasitanak.

    Szeretnék tiszta játékot látni!!! Ha az emberek töbsége, ugy gondolja, hogy helye lenne a kamerának, akkor a te véleményed nem nagyon érdekelne. Persze erre még várni kell.
  • RiM
    #67
    én nem mondtam h legyenek új kamerák, a meglevők bőven elegek, simán meglehet állapítani mindent a meglevőkkel
  • Matthew Prosac
    #66
    szeretnél te úgy focizni irigy .*.*.*.*.
  • ProGabe #65
    elolvastad amit írtam ugyebár,tehát tudhatod hogy láttam már jópár NFL meccset,de itt most nem az volt a lényeg hogy hányszor,meddig áll a játék,csak felvilágosítottam pacclacc-ot hogy ott sem 1 perc mire visszanézik,tehát én 100%-ig csak az ő hszére reagáltam,nem az NFL meccseket analizáltam,étted? :D
  • DJ BP
    #64
    de minek ilyen rendszer, a meglévő TV közvetítés miért nem elég??? Minek plusz kamera? NFL-ben sincs
  • DJ BP
    #63
    hát te meg ne vágott NFL meccset nézzél,ott nézi a főbíró min egy percig,de van az kettő is...

    jó, de ott nem csak a visszanézéskor állnak, ott rengetegszer áll 10 percekre a játék, visszanézés meg kb. 2x van egy meccsen. Szóval az NFL nem a visszanézések miatt lassú, ne ferdítsünk, támadó-védekező sor cserénél is állnak, büntetésekkor állnak, időkéréseknél állnak stb. stb. visszanézés mitt max 10-15 percet áll a játék, annyit meg el tudnánk viselni a szabályosság érdekében
  • RiM
    #62
    hát ha azt nézed és vki piros lapot kap akkor is elmegy 2-3 perc és azaltt a 4dik játékvezető meglesi bemondja a vezetőbírónak h figyi öreg tévedté vond vissza a pirosat azt cső..
    gól ünneplésnél is elmegy az idő 2 perc tuti szal akkor is van rá ideje meglesni...
    11esnél, ott is szal van rá idő!
  • ProGabe #61
    hát te meg ne vágott NFL meccset nézzél,ott nézi a főbíró min egy percig,de van az kettő is...
    egyszerűen nem lehetne,értsétek meg hogy ez benne van a játékban,a csalás,a tévedés,a bundázás,minden,ez van,ilyen a világ,sírjátok ki a bajotokat otthon a párnán aztán kész... (bocs ha valakinek kicsit durva volt -.-,dehát mint írtam gonosz egy világ ez :D)
  • pacclacc
    #60
    Kamerákat be lehet vezetni, csak megfelelő rendszer és szabájok kellenek. Nem kell hozá nagy tudás csak egy kis jozan paraszti ész!
  • pacclacc
    #59
    nem kell kifukkoznia a bironak arra ott a 4 játékvezető, vagy egy ötödik, és az mellet létezik füles.
  • pacclacc
    #58
    azt nem értem, hogy itt irják, hogy 2-3 percig állna a játék, gondolkozon már el. fél perc alatt a tévébe vagy 20* visszalasitják. Nézen meg egy NFL meccset! Nem perc kérdése hanem másodperc!
  • ProGabe #57
    ne keverjétek már bele a tiszta játékidőt mérő sportokat könyörgöm,fociban MINDIG,MINDEN KÖRÜLMÉNYEK között futó óra van,ez az egyik jellegzetessége...
  • vmvr
    #56
    a villa nem kis klub azért.

    De igazad van, egy kiscsapat nem tudná finanszírozni, szóval majd a fifának kéne valamilyen jó tanulmányt írnija, hogy hogy kéne, de hát míg Blatter nem akarja a dolgot, addig nem is lesz.
  • mosoporr
    #55
    persze,hogy kell.
    wb cimek és euro milliok mulnak a biro szemén,pedig néha ők is pislognak
  • RiM
    #54
    Lehet h annak tűnik de nem az ;D :)

    Csak ez a VB-k és az EB-ket oldaná meg...klubcsapatok nem tudnák finanszírozni...(nem Real Madridra, Chelseara, Barccelonára, Milanra...kell gondolni hanem a kisebb klubbokra...(Aston Villa, Getafe...)
  • Sir Quno Jedi
    #53
    Nem.
  • vmvr
    #52
    Ez kicsit bonyolult, nem?
  • Me0w
    #51
    Hogyha a 10x porgosebb NHL-ben be tudtak vezetni es senkinek nem bassza a csoret, hogy a 3x20 percbol elmegy 3 esetleg a visszanezesre, akkor nehogymar itt ne ferjen bele...
  • Nadi
    #50
    Sztem nem kéne semmi változtatás, ha mégis, akkor a chipes megoldás...
    A műesés, időhúzás hozzátartozik a focihoz, sztem így jó, ahogy van!
  • Takezó
    #49
    2-3 perc rohadt sok, annyit nem áll a játék általában - szvsz ezért elbaszott ötlet ez. A korábban említett chipes megoldás sokkal normálisabbnak tűnik.
  • Me0w
    #48
    Eleg ha a VB-ken es a nemzetkozi kupameccseken bevezetik eloszor, senki nem fog lazadni ha a magyar masodosztalyban nem lehet visszanezni a dolgokat. Es mennyi idot vesz igenybe? Az edzo jelzi, hogy szeretne kikerni az egyik lehetoseget a visszanezesre, a 4. jatekvezeto aki ugyis a partvonal mellett van odamegy, megnezi 3 kameraallasbol es kozli a jatekvezetovel, hogy mi a helyzet. Max. 2-3 perc, altalaban tobbet all a jatek egy mueses utan :)
  • pacclacc
    #47
    Ha neked az élvezetes, mikor jogtalanul állitanak ki játékost, vagy épp szabályos goltol nem adnak meg. Hát akkor jo, lelked rajta.
  • Dexantreal
    #46
    Lol.... egyszerű, de nagyszerű.
  • Monoton
    #45
    óriáskivetítőn benyomni és kész :D
  • Dexantreal
    #44
    Amerikai fociba is sokat áll a játék, mégis nagyon sokan szeretik Amerikában és Európában egyaránt. A játék élvezetén pedig fikarcnyit se változtat és nincs legalább vita... csak néha egy kisebb összeszólalás, vagy bunyó... de ez vele jár az amerikai focival.
  • ForzaInter
    #43
    nem lenne jó elrontaná a mecs élvezetét így is sokat áll a játék
  • tobias88
    #42
    a fifa "most" is gyorsító intézkedéseket vezetett be a fociban, pl sárgát adhatsz a szabadrugás elvégzésének akadályozásáért, nem hinném hogy ezt bevezetnék
  • tobias88
    #41
    csak ez az nfl-be úgy oldható meg, hogy ott nincs 2. 3. osztály, de pk egy kupameccsen mi lenne a helyzet pl Angliában? Nálunk meg nem is lenne rá pénz
  • DJ BP
    #40
    ez kicsit túlzás... a mostani TV-s kamerákat visszanéznék, nagy eséllyel megállapítják. Nem kell ide semmi újdonság