119
Videobíró a labdarúgásban
  • Sir Quno Jedi
    #39
    Ez úgy lenne korrekt, ha a játékoskra adnának egy cuccot, meg a labdába is tennének egyet, ami rádió jeleket ad és a pálya mind a négy oldalán és a pálya felett is van 2*11+1 automata, szervós CCD-kamera, amit egy pofás számgép irányít, hogy minden játékost és a labdát is 5-5 kamera vegyen minden irányból folyamatosan, bárhová is megy a pályán. Emellett a gép folyamatosan ábrázolja egy sematikus ábrán, hogy ki-mikor-hol volt és mit csinált. Egy jó szoftverrel bármikor tökéletesen reprodukálható, hogy mi történt. A meccset folyamatosan, már a meccs alatt, szakértők elemzik a szoftver segítségével és ha kell beavatkoznak a meccs folyásába, egy több fős bizottság döntései alapján stb.-stb.

    EZ a minimum, ha már a játék tiszatságáról beszélünk.

    Hogy mibe jerülne ez?! Egy profi szervós, védett dómkamera fél-egymillától indul + a kiépítés, meg a szerverek + a szoftver elkészítése + üzemeltetése, szal. nem lenne olcsó, de egy 100millás befektetés egy VB sok milliárdos üzlete mellett eltörpül és egyszer kell megvenni, azután jó ideig csak a karbantartásért és az üzemért kell fizteni (nem beszélve arról, hogy ezt hordozhatóra is meg lehet csinálni és akkor nem kell a stadionhoz kötni a telepítést, viszik oda, ahova kell).

    Ha egy szaros lottó sorsoláson ott kell lennie közjegyzőnek és kamerával veszik, akkor itt, ahol komoly pénzek fordulnak meg sportfogadáson, ez ugyanúgy elvárható lenne. Akinek meg nem tetszik, az focizhat az amatőr ligában, ott még drogteszt sincs.
  • Dexantreal
    #38
    NFL-be régóta van. Nem értem miért nem képesek itt is bevezetni. Szerintem nem nagy kölcsségű dolog egy video bíró... vagy valami tv féleség, mint NFL-ben külön a bíróknak és azon át nézni... és, akkor nem lenne elnézett ítélet, meg ilyenek.
  • VRSDM
    #37
    mégsem lenne, még ha meg is szavaznák, épp elég pénz mozog ott hogy lehessen ezt a fajta csalást alkalmazni... nincs mese, egyelőre még nem lesz szvsz
  • RiM
    #36
    hát figyelj ha ezen múlik egy VB/EB/BL/UFE/BAJNOKI/vagy akármien kupa sorsa akkor megéri vitatkozni!
  • pacclacc
    #35
    Az emberek töbsége a video biro mellet döntene! Erre az életem merném tenni!
  • jbal
    #34
    ja az már olyan unalmas h mindig vitatkozni kell egy 11-esen meg ezen kell izélni h megadta-e vagy sem.
  • pacclacc
    #33
    A mai világbam, a mai teknikai dolgokkal másotperc alatt lehet dönteni. Nem kellene ki futkozni a bironak a pálya szélére, arra ott van a negyedik játékvezetö, és a mésotperc töredéke alatt odamondja a fülesére, hogy mi volt. Én imádom a focit, de kezdem unni a müeséseket, föleg ha azt 16-oson belül csinálják. Nem minden másodpercet kellene visszanézni. Csak a vitatott szituáciokat. Kb. mecsenként vitatottszitáció olyan 4 szer van, amit érdemes lenne visszanézni. Labdába csip se rosz ötlet, de egy kis kamera, ami poton pénzért megvam, be lehetne épiteni a kapufa belső részébe, ahonnan beláthato az egész kapu, a golvonalal együtt.
  • Casillas
    #32
    sárgánál se kéne mindig, sokszor egyértelmű a lap....
  • RiM
    #31
    KELL! :)
    A videóbíró egyértelműen jöhetne! ÉS az hülye kifogás hogy zavarná a játékot, mer h akadozna a foci.../ez HÜYLESÉG mert pl ha van 1 gól és az lesgyanus ugysi áll a játék amíg a játékosok titlakoznak (eközbe ezerszer meg lehet nézi a videót)/
    elég lenne ilyenkor használi a videóbírót:
    -sárga/piros lapoknál
    -góloknál
    -nem egyértelmű szabálytalanságoknál(pl a kaputól 35 méteren belüliekre)
    Ilyenkor ugyis állni szokott a játék, szal simán működhetne.
  • Taranov
    #30
    :DDD
  • REALista
    #29
    Egyetértek!
  • Casillas
    #28
    progabe láttál már vakaha is akár egyetlen nhl vagy nfl meccset?

    (tudom, ne amerikai sportot mondjak, ez egy egyszerű kérdés volt)
  • vmvr
    #27
    wengernek igaza volt EBBEN, hogy modern világban élünk kérem, akkor használjuk már ki.
    Nem lenne nagy meló megnézni, hogy mi a pálya, mi történt, addig a szurkolók meg izgulnak egy kicsit.
  • Zizou5
    #26
    fav
  • ProGabe #25
    ja és nem írtam a szúrkolói ellentámadásokat,mármint amik lennének,hiszen hogy nézne már ki az,hogy a bíró szépen lebattyog,megnézi,dönt,elmondja az ítéletet,visszavonja,áááááááá,kivitelezhetetlen

    madrid topikban írtam,hogy tervezik a chipet a labdákba,na az pl jó ötlet,azonnali információt ad,a lényeg:gólvonal alá is chip,ha áthalad rajta a labda,jelez a bírónak,később játékosok mezére is chip,fasza program hozzá és megoldva a les is,igaz ez is drága,de a vb,eb arra való hogy ilyeneket kipróbáljanak
  • vmvr
    #24
    nem is kell visszanézni minden mp-t, nem lenne nagy meló egy vitatott esetet vissszanézni, sztem kb. 1perc, majd hozzáírni a hosszabításhoz.
  • ProGabe #23
    Wenger,hm,már bocs de néha elgurul nála a gyógyszer,ha jól emlélszem ő vetette fel azt is,hogy gólkülönbség alapján(3,vagy 4 gól fölött,nem emlékszem pontosan) osszanak ki több-kevesebb pontot...
    értelmes válasz rá érkezett is valakitől egyből:ha az arsenal veri meg a wigant 5-0-ra akkor kapjon pluszt az arsenal,de ha a wigan 2-0-ra az ars-t akkor azok ne??miközben értelemszerűen a második eset a "kirivóbb"
  • _Vegeta_
    #22
    Szerintem nagy baromsag. Egyreszt a profibirokat szivatnak csak ezzel masreszt pedig egy ilyen porgos jateknal mint a foci nincs ido arra hogy minden mpet vegigelemezzenek. Persze idegesito amikor a csapatod ellen fuj a biro pedig visszanezve egyertelmu hogy nem volt igaza de ez is a focihoz tartozik.
  • ProGabe #21
    nem lesz,ennyi,mégis hogyan állítsák meg a játékot?
    1. aki focizik az tudja hogy az eleve milyen szar mikor megáll a játék
    2. pénz,tudom hogy pl füles i alig van még,de azért az kivitelezhetőbb
    3. a "dehát egy csomó sportban már van"-hoz:soroljatok!!és ne amerikaiakat,amik szinte eleve így "születtek"
    4. nosza,kezdjétek átnevelni a focistákat,merthogy bizony a rá/megjátszás kicsi koruk óta beléjük van nevelve,ennyi,ezen nincs mit szépíteni,hozzá tartozik a játékhoz

    mint ahogy a bírói tévedések,bénázások,csalások,stb,stb,stb...
  • vmvr
    #20
    "Egyre több sportágban élnek a technikai fejlődés adta lehetőségekkel és a vitatott helyzeteket visszanézik videóról, csak a futball irányítói nem engednek az elveikből" - mondta Wenger. "Napjainkban a videobíró nélküli mérkőzés olyan, mintha félhomályban rendeznék az esti villanyfényes meccseket. A különböző kameraállások lehetővé teszik, hogy százszázalékos bizonyossággal meggyőződjünk egy-egy játékvezetői ítélet helyességéről. Nem értem, hogy tévedések esetén miért nem adunk esélyt a bíróknak a korrigálásra."

    Wenger Mester megmondja a tutit
  • endiboy
    #19
    tudom mennyi minden múlik a dolgon, nfl meccseket nézek, ott már van egy ideje :P
  • pacclacc
    #18
    Akkor keresd meg Blatter képét és akasz rá bonbát!
  • Casillas
    #17
    egyébként sztem úgy meg lehetne oldani, mint az nfl-ben vagy teniszben, hogy mondjuk mindkét csapatnak mindkét félidőben van 2 lehetősége challenge-et kérni, ilyenkor visszanézik több szögből az adott szitut, és döntenek
  • vmvr
    #16
    igen, és így még talán a bírói bundázások is elkerülhetők.
  • Casillas
    #15
    pl előző vb-n spanyolok meccse a koreaiak ellen a 3 meg nem adott szabályos góllal :\
  • OPM
    #14
  • vmvr
    #13
    hát igen, számtalan eset van amikor, ha lett volna videobíró, az egész meccs más lett volna
  • akyyy
    #12
    miről szól ez avideóbíró? mert eddig is vannak kamerák, mé nem azokat használják? vagy majd a bíró a pályán lát valamit, lefujja, és valami PDA-n vagy mobilján meg megnézi ujra?:D:D:D
  • zmeor
    #11
    kéne mindenképp

    én is az Arsenalos eseteket sorakoztatnám fel..
    meg a Spanyol - Franica meccset a vb ről amikor Henry akkorát tetetett mint az állat és abból lett a gól:S
  • N1ggA
    #10
    szegény krisztiánó ronáldó... ha bevezetik, az a pályafutásának a vége
  • vmvr
    #9
    HunBasser, csinálj bannert!:D (de télleg)
  • hunbasser
    #8
    bannert majd csináljak? XD
  • vmvr
    #7
    hát igen, többi sportákban, ahol használják be is vált, én eleinte ellen voltam, mert elrontja a foci szépségét stb. de miután volt egy pár ominózus Arsenal mérkőzés, ahol eléggé érdekes szitációkat fújtak be az Arsenal ellen les címén, meg kezezés stb. hogy bosszanott, ezért úgy gondoltam, milyen jó lenne, ha ezeket vissza lehetne nézni, és a bíró hiphop tudná, hogy mi történt. És mostmár úgy gondolom ez még nem rontja el a foci szépségét. De sajnos minden a pénzen múlik, így pénz kell a videobíró bevezetéséhez.
  • pacclacc
    #6
    Lassan minden sportba, bevezették kivéve a fociba. Nagyon kellene. Elegem van a bundázo társaságba. Legalább nehezitsük meg a dolgukat. Blatter ur amég ott lesz addig nem lesz videobiró. Nyilatkozta ez a köcsög. Biztos elfogadott már kenőpénzt.
  • endiboy
    #5
    LoL zidán

    de télleg nem ártana fociba se
  • hunbasser
    #4
    2 kamera lesekre(egy normális és egy távoli),2 kamera a gólvonalakra állítva,és még 2 kamera.az egyik a labda közelében lévőket figyelni,a másik meg a meccskép lenne.
    de még az sem lenne hülyeség,ha még 1-1 kamera lenne a térfelekre(ugye ha a Zidane féle fejeseket nem szúrják ki -.-)
  • vmvr
    #3
    igen, én is emellett vagyok, de miért egyértelmű szerinted, te hogyan tennéd be, mik az elképzeléseid?:)
  • hunbasser
    #2
    egyértelmű
  • vmvr
    #1
    jöhet minden vélemény, hogy be kell-e vezetni a labdarúgásba a videobírót, avagy nem.