119
Videobíró a labdarúgásban
  • Rudee
    #119
    Csak nehogy rákapjanak, hogy még a bedobásokat is vissza nézzék.
  • Tyler1
    #118
    Futballtörténelem első videóbíró használat után befújt büntetője by Kassai Viktor. Remélem ezt gyorsan bevezetik minden bajnokságban.

  • DasIsFuck
    #117
    itt a 4. gólbíró technologia is ami beszáll a versenybe:)
    itt
  • Monoton
    #116
    Ja ez meg a másik :D Én azt hittem egy kis kütyü az egész. Nem értem, hogy miért nem a teniszes technológiát használják itt is.
  • bakkerman
    #115
    gyönyörű bazmeg.
  • Casillas
    #114
    vagy majd miután ivott a kapus, és visszadobja a kulacsát a kapuba, bejelez :D
  • Monoton
    #113
    Csak nehogy az első kapufánál elszálljon a rendszer
  • Casillas
    #112
    sipirc felfele

    FIFA has confirmed goal-line technology will be used at the 2014 World Cup in Brazil.





  • IXEMGabeo
    #111
    Ideje volt:) Nagyon érett már...

    Mondjuk az fura véletlen, hogy pont Kassai esete után vannak az 1. kísérletek. Talán már maga a FIFA sem bízik a világ legjobb bírójában:)
  • Tyler1
    #110
    Tessék, ezt is a magyaroknak köszönhetik!
  • Gabe18
    #109
    Az első lépés végre megtörtént:

    A Klub VB-n tesztelik először a videóbíró gólvonal technológiáját.
  • pacclacc
    #108
    remek :D
  • geo91
    #107
    itt a bozsikban már kiépülőben van a rendszer, asszem az idei szezontól már használatban lesz.
  • lee86
    #106
    Ha így marad a meccs állása, van egy érzésem, hogy a FIFA a vb után első intézkedésként bevezeti a videóbírót. Hihetetlen, hogy 2010-ben még mindig itt tartunk.
  • Forza Italia
    #105
    h ne ellenezné. ha nem ellenezte volna akkor a franciák ki se jutottak volna. bár most belegondolva lehet h jobb is lett volna.
  • Casillas
    #104
    nem egy, nem kettő szabályos gólt vettek el eddig a vébéken a csapatoktól, most épp az angoloktól, de gondolom Platini még mindig ellenzi.... :)
  • Monoton
    #103
    Ez az ötlet is porosodik már valahol ...
  • vmvr
    #102
    UEFA: Négy asszisztens segítheti a bírókat!
    Maga Michel Platini, az UEFA elnök támogatja azt az ötletet, amely szerint az elektronikus gólbírók helyett hús-vér asszisztenseket alkalmazzanak a mérkőzéseken. Az UEFA egyelőre a kísérleti stádium előkészítésénél jár, ha sikerül elfogadtatni a javaslatot a nemzetközi szövetséggel, akkor hamarosan megkezdődhet az ötlet teljes kidolgozása, majd a kipróbálása.

    - Platini támogatja azt a tervezetet, amely szerint két további asszisztens működne közre a meccseken, mindkét kapu közelében egy-egy. Van, aki szerint a kapu mögött lenne a helyük, mások a tizenhatoson belül helyeznék el őket, így a lökdősődés és a mezhúzás is jobban büntethető lenne. A gólbírók a szabadrúgásoknál, szögleteknél, tizenhatoson belüli szabálytalanságoknál segítenének, az UEFA-nál ugyanis úgy vélik, a játék sebessége ma már sokkal nagyobb mint régen, és a játékvezetők nem mindig képesek követni az eseményeket - mondta William Gallard, az UEFA kommunikációs igazgatója.
  • pacclacc
    #101
    Szerintem a cseréknek ne legyen semmi köze ehhez az egészhez. Meg lehet oldani másképp is.

    Amugy itt sokan beszéltek a pénzről. Miért is??? A magyar foci sincs eleresztve anyagilag, de ha nézünk egy közvetitést, abbol azért már jo sok dolgot ki lehet venni!

    Vagy tévedek???
  • Dexantreal
    #100
    Ok.
  • Casillas
    #99
    azért hogy tényleg ne nézessen meg mindenki minden kis hülyeséget, hanem legyen valami "komolyabb" tétje is, amit jelenleg csak egy cserével lehet jól jellemezni fociban
  • Dexantreal
    #98
    Ja igen, tényleg!
    Thanks infot, csak má elfelejtettem vmelyest a dolgokat.
    2 challenge és 3 időkérés.
    Rendben.
    De a cserés dologra nem emlékszem, de biztos így van.
  • LasDen #97
    2-2 challenge van és 3-3 időkérés........és sztem a cseréket úgy akarja összekötni, mint az NFL-ben, hogy ha nincs igazuk akkor 1 időkérés minusz............gondolom én.........talán megoldható lenne, hogy ne legyen annyira üresjárattal teli a meccs......
  • Dexantreal
    #96
    Tisztára, mint az NFL... mondjuk logódból érthető is.
    Azonban ellenvetésem nincs, támogatom!
    Remek elgondolás!
    Ám azt nem értem, a cseréknek mi közük a chalennge csökkkentéséhez, vagy meg nem nézéséhez?
    Semmi sztem, ugyanúgy lehetne challengelni.
    NFL-ben amúgy nem 3-3 challenge van? :S
  • Casillas
    #95
    írtam pár hete a törökök elleni meccs után egy másik fórumra, hogy szerintem hogy lehetne megoldani, bekopizom ide is, most hogy mozgolódás van a topikban, hátha érdekel valakit:

    csapatonként 2 lehetőség megnézetni vitatott eseteket, ha a csapatnak volt igaza, akkor marad a 2 lehetőség, ha tévednek, akkor 1 marad, és mínusz 1 cserelehetőség. "challenge" közben természetesen áll az óra, hogy ne lehessen így időt húzni.
    aki már hármat cserélt, nem nézetheti vissza.

    ja és olvasható lejjebb, hogy "mindig leballag a bíró és megnézi", ezt se kellene, ott a negyedik játékvezető, esetleg ahhoz odamegy a partjelző, vagy egy ellenőr, vagy akármi, hogy ne egyedüli döntés legyen, ezt a rádiós fülesen meg továbbítja a bírónak, amiket már úgyis használnak magasabb szinten...
    nagyon minimális beruházással sokkal kevesebb vita lenne, és jogtalan vereségek se lennének olyan gyakran mint most, legalábbis nem játékvezetői hiba miatt...
  • Gabe18
    #94
    Egyértelmű hogy be kellene vezetni.A játék annyira felgyorsult hogy az egy szem biró nem tud örökké közelben lenni,a partjelző meg a másik oldalon lévő eseményekből ugyan mit lát?
    A videóbiró mellett a vele kapcsolatos szabályokat is meg kell hozni,mikor mit lehet megnézni.Értelem szerűen nem lehetne megnézni minden becsúszást hogy szabályos volt-e.
    Azt már bőven el kell felejteni hogy azért nem csinálják,mert akkor az Örmény harmadosztályban nincs rá pénz és akkor nem ugyanazok a feltételek mint az angol elsőben.Ezen egyszerüen túl kell lépni,és fokozatossan megkövetelni egyre több helyen.Először csak VB-n,EB-n,Aztán nemzetközi klub meccseken,majd első osztályú csapatoknál,stb...
    Már térfelenként 1-1 kamera a 16-os vonal magasságában óriási segitség lenne sokszor,szóval nem kell egyből 30 kamerás mega beruházásokra gondolni.
  • Dexantreal
    #93
    Arra, hogy írtam ugye lentebb is:
    -"Mellé ment a dolog, előfordul, de ti lehurrogtok, mint állat.
    Kösz :P. "
    Erre ő:
    - "igazán nincs mit "

    Bajnokságban is sokszor ilyesféle volt :P.
  • Zizou5
    #92
    ebbol a hozzaszolasodbol, nem ertem mire akarsz utalni?
  • Dexantreal
    #91
    Aha, jól van, thanks infot.
    Az ember meg tévedhet, baszki a bajnokságba se komáltam ezt:
    "
    2007. szept. 17. 22:08 | privát | galéria | válasz erre | #86

    igazán nincs mit
    Válasz 'Dexantreal' üzenetére (#85) Üres a hordó, repül a korsó,mindenki fekszik az alkoholtól,
    micsoda álmok, micsoda lányok,mindenkit basznak a siófoki srácok!


    © Dexantreal
    2007. szept. 17. 21:05 | privát | galéria | válasz erre | #85

    Pénzügyileg gondoltam....
    ... mindegy ne mfontos.
    Látjátok, ezért nem komálom az ilyen hozzáállást.
    Csak egy példát akartam mondani, ami a kis orsázgokra vonatkozik-e témában, hogy nem tudják fél zsebből kifizetni.
    Mellé ment a dolog, előfordul, de ti lehurrogtok, mint állat.
    Kösz :P.
    Michael Schumacher rulz!. Forza Ferrari!
    Egy lapát, két lapát, három lapát, legyőzzük a kommunistát.
    "Filozófikusak!" by Donatello :D. "Wangoballwime?" by HP:D
    "
    ... így lehurrogni és, akkor basztassatok engem.
    Nah nagy szart.
    Az ember tévedhet :P.
  • banok
    #90
    A Bundesliga most hétvégi fodulójában 2 érvényes gólt nem adtak meg. Kapufáról pattant a gólvonal mőgé és gyosan kivágáták/kipattant - Bayern, ill. Werder meccs.
  • pacclacc
    #89
    Videobiro nincs mikor nagy szükség lenne rá.
    Mint labdarugást kedvelő ember vagyok, és szeretem a tisztességes dolgokat, én sorgalmaznám a videobiro bevezetését! Nem érdekelne az se ha kedvenc csapat, egy lesgol rug, és a video segitségével ezt a biro nem adja meg, egyrészt nem érdemelnénk meg és kész.

    Gondolom tudjátok hogy Gera piroslapját eltörölték, amit a törökök ellen szedett össze.

    Kérdem én hogyan tudták megálapitani azt, hogy Gera nem érdemelt pirosat. Hát ugy hogy a nagyokosak ott a Fifánál megnézték videon.
    Hát ezért kellene videobiro. Miért a meccs után kell dönteni???

    Véleményem szerint ha hoznak egy döntést meccsen akkor azt már ne lehessen megváltoztatni, inkább legyen ott videobiro, és akkor utánna már ne keljen foglalkozni ilyen dolgokkal!

    Bocsi a hosszu szonoklatért. Meg a hülyeségért csak unatkoztam. Nem értek hozzá.

    AZ NFL sem Videobiroval született
  • Zizou5
    #88
    dex. szaud arábiaba tartozik kuvait, omán quatar, arab emirsegek(dubai meg hasonlok) es en voltam kint dubaiba. hat apam. aranyat szarnak az emberek. szoval elegge el vagy tajolva. bar egyiptomba 5x voltam, na ott valoban nagy szegenyseg van. az emberek atlag fizetese 5-20e forintig vannak. ez nekik arra eleg, hogy megvegyek a cigit meg neha kaja.[itt sharm el sheikhre vagy hurghadara gondoltam, hisz ott a felszolgaloknak meg ilyeneknek, a lakas es a kaja biztositva van] de pl. cairoba, a nilusba ontik a szemetet. mindenki lemegy a folyohoz ledobja a szemetet a vizbe es csa. igy oldjak meg, es a szegenyeknek, hisz rohadt sok szegeny van, ott "kukaznak". pl. az elozo egyiptomi miniszter, beakarta vezetettni a "kukas auto" meg az ilyesmi dolgokat, de cairo nepe nem engedte, hisz akkor nem tudnanak mibol megelni. : )
  • Dexantreal
    #87
  • 9csöves9
    #86
    igazán nincs mit
  • Dexantreal
    #85
    Pénzügyileg gondoltam....
    ... mindegy ne mfontos.
    Látjátok, ezért nem komálom az ilyen hozzáállást.
    Csak egy példát akartam mondani, ami a kis orsázgokra vonatkozik-e témában, hogy nem tudják fél zsebből kifizetni.
    Mellé ment a dolog, előfordul, de ti lehurrogtok, mint állat.
    Kösz :P.
  • hunbasser
    #84
    uhh,ez fájt...
  • 9csöves9
    #83
    ha nem ő írta volna azthinném irónia

    Szaúd-Arábia zsebrevágná az egész fifát
  • banok
    #82
    Szaúd-Arábia kis vagyonú ország? oO
    tájékozódj barátom...
  • Dexantreal
    #81
    Egy nemistom...Egyiptomnak, Szaúd-Arábiának, ilyen kis vagyonú országoknak ,vagy nemtom, sztem drága lenne
  • Casillas
    #80
    és mi drága rajta?
    minden stadionban van kamera tévéközvetítés miatt, nem kéne újakat tenni