192
  • wanek
    #112
    Ez oké, én is így gondolom, de nem tőled vártam a választ. Ebben mi egyetértünk :)
  • Sanyix
    #111
    "Akkor miért nem jöttek ide?" Azért mert annyi tankot meg atomot kaptak volna a nyakukba, hogy besz@rnak :)
    Az usa egyedül csak gyenge, kis hatalmakkal képes harcolni sikeresen, bár a sikeresség is kétséges(irak, vietnám) :\
  • Epikurosz
    #110
    A közemberek mindenkit utálnak, aki kicsit jobban él, mint ők. Itt Magyarországon is. Ha szegény vagy lenéznek, ha gazdag vagy utálnak és irigykednek rád.

    Nincs új a Nap alatt.
  • wanek
    #109
    Ezeket honnan veszed? Jártál ott? Ugye, nem. Akkor mire föl írtad? Én jópár országban jártam az általad felsoroltakból. Biztosíthatlak, hogy úgy utálják őket, mint a szart. A politikai jópofizgatás, meg időnként egyes közös gazdasági érdek még semmit sem jelent. A közemberek utálják őket.
  • wanek
    #108
    "hogyha nincs USA akkor mi mint alsobbrendű faj, már félig rég kiirtva lennénk vagy németül dolgoznánk "rabszolgaként" a felsöbbrendű fajnak." - ide speciel az oroszok jöttek be, nem az usácskád.

    "Meg mindig a délszláv válság jut eszembe. A nagy EUs hatalmak annak ellenére, hogy egyértelműen az ő hatáskörük évekig nézték a népirtást." - csúnya dolog a népirtás, abban egyetértünk. De milyen jogon is lenne "nagy EUs hatalmak" hatásköre? Egy szuverén állam belügye volt, ami mellesleg nem is volt az EU tagja. Akkor mire föl? Erősjánosként, mint ahogy usácskád csinálja? 56-ban csak pofázni tudtak, meg uszítani. Akkor miért nem jöttek ide?
  • wanek
    #107
    Vagy csak egy PR fogás.
  • wanek
    #106
    Egyszerűbb lett volna, ha linket adsz. Így akár te is írhattad.
    Sajnos azt sem tudom eldönteni, hogy azok az állítások igazak-e, mert nem áll rendelkezésemre hiteles forrás.
  • Epikurosz
    #105
    De modjuk a Dunai vízlépcső ügyében már nem.
  • Epikurosz
    #104
    Én a Reális Zöldekről kb. 10 évvel ezelőtt hallottam (talán még meg sem volt alakulva, és már akkor).
    Különben egyetértek velük ebben az ügyben.
  • Sanyix
    #103
    Hmm szép, jó tudni hogy vannak még gondolkodó, értelmes zöldek is.
  • fade2black
    #102
    Ez az mérleg másik serpenyője. És mindenki eldönti mi mit ér belerakja aztán kész. Javaslom teis rakd mellé a két postot, történelmi ismereteidet azt, hogy mi miért történt, mi jobb nekünk... aztán ami neked többet ér az döntsön.
  • Molnibalage
    #101
    ÁMEN! Igen, csupa nagybetűvel. Az első értelmes zöld akiről eddig hallottam.
  • fade2black
    #100
    ??? aztis hegyre kell rakni vagy bazisok kell belőle különben ami 4-500m nél alacsonyabban repül aztmár nem látja.

    Találtam egy jó összefoglalást a Reális Zöldektől, igaz OFF de nekem annyira tetszik, hogy copy+paste. Sorry
    "A lokátornak TUBES –en való elhelyezése honvédelmi, környezetvédelmi és gazdasági szempontból egyértelműen rosszabb, sokoldalúan hátrányos megoldás, a Zengőre tervezett lokátorhoz képest. A tubesi lokátor telepítés esetén, a Paks környéki légitér lokátoros megfigyelése, további legálabb kettő radarállomás telepítését teszi szükségessé, vagy kerozint fogyasztó, repülőgépen elhelyezett költséges üzemű lokátorral pótolható.
    Tubestől a Paksi Atomerőmű ÉK 360 fokos rendszerben 43-44 fokos irányban 71 km távolságra fekszik. A 611 m magas Tubestől ugyancsak 43-44 fok irányban kb. 11 km-re, Dobogó nevű 594 m magas és hozzátartozóan a Szószék nevű 586 m magas hegycsúcs terül el. Ezek takarják a Paksi Atomerőmű tengerszintnél fél km-el alacsonyabb légterét.

    Az adófizető és személyében kockáztatott magyar nép, a döntéshozótól elvárhatja, hogy a különböző lokátor telepítések hatékonyságát és teljes költségét, valamint a NATO -mint védelmi szervezet véleményét és anyagi hozzájárulását széleskörűen megismerje.
    Megalapozatlan állítás, hogy a Zengőn elhelyezett radar ártana a bánáti bazsarózsának. Ha Zengőn elhelyezett radar elhelyezése bekerített területen történik, akkor a bánáti bazsarózsát a legfőbb ellenségétől a szépet kedvelő de felelőtlen kirándulóktól védjük meg. A radarállomáshoz vezető útra erdőgazdálkodási okokból is szükség van.

    Honvédelmi szempontból radarelhelyezésre a Zengőnél nincs jobb hely, és anyagilag sincs kedvezőbb megoldás. Aki nem Zengőre telepíti a lokátort, az semmibe veszi a magyar nemzeti érdekeket és érdemi ok nélkül, kockáztat magyar életeket és magyar gazdasági érdekeket.
    A földön egyre több a repülőtér, a levegőben egyre több a repülőgép köztük olyanok is, amelyeket amatőrök vezetnek. A Zengő a Mecsek legmagasabb keleti pontja, egyfajta szilárd torony az Alföld szélén, ahonnan Újvidék, Zimony, Fehértemplom, Temesvár, Nagyvárad, Szatmárnémeti Munkács, Ungvár vonaláig biztosítva van a mélyen repülő repülőgépre való rálátás. A Tubes nem ilyen.
    Budapest, 2006. november 12.
    Juhos László a Reális Zöldek Klub elnöke"
  • Epikurosz
    #99
    csak egy szó: mobil radarok. Igaz, drágábbak a fixeknél.
  • NEXUS6
    #98
    Én méregzöldeknek hívom őket.;) Amúgy nem ártana egy másik veszélyeztetett fajt is felvenniük a kedvenceik közé: a Homo Sapienst

    Félünk vagy nem félünk az EU-ban az USA-tól? Jó kérdés! Attól nem félünk, hogy közvetlen katonai támadást intéz valamelyik EU tagállam ellen, de hogy pl EU állampolgárokat hurcolnak el Guanómanóra, vagy esetleg más módon avatkozik be a belügyenkbe attól igen.

    Azonkívül, mivel ma már a NATO nem csak az euroatlanti érdekszféra katonai védelmére szolgál, hanem egyfajta backup erőként is a világcsendőr amcsi haderő mögött, így bármelyik olyan kalandor külpolitikai húzás eredménye az EU-t is fenyegeti, amibe a NATO-t is bevonják.
    Lásd Irak, Afganisztán, és általában az un. terrorizmus elleni háború.

    Milyen lenne élni a kommunizmusban? jó kérdés! Egy biztos. Mi voltunk a legfejlettebb komcsi állam, és az a gazdasági modell, amit most Kína valósít meg, az valamikor 20-30 éve Magyarországon született.

    Nem a csillagháború nyirta ki az oroszokat, az csak kegyelemdöfés volt. De az biztos, hogy a hidegháború alatt az amcsik 50 évig nem csupán lekövették fegyverkezésben az oroszokat, hanem éppen ők voltak akik olyan fegyverkezési versenybe vitték őket, amit azok csak a lakossák teljes kizsákmányolásával tudtak lekövetni.

    Az amcsik a hidegháború alatt folyamatosan hatalmas haderőt állomásoztattak körben az orosz határokon, az oroszok csak 2 óceánt átlépve érhették el az amcsikat. Kinek kellett akkor jobban félnie a másiktól? Kinek kellett a totális megsemmisítéstől félnie?

    És igazad van, ne köpdössük őket, hanem köszönjük meg '56-ot is. Hiszen rengeteg "bátorítást" adtak a Szabadeurópa rádióban a magyar forradalmároknak, akik aztán bízva a nyugati segítségben, vakmerően szálltak szembe a világ legnagyobb szárazföldi haderejével.

    Én azt mondanám olyan dologba kergettek bele bennünket, amit ők nem is gondoltak komolyan, csak éppen nekünk az életünk függöt tőle.
  • fade2black
    #97
    Mégeccer olvasd el:
    The Air Force is planning to retire the F-117 from October 2006 over the next several years...

    Azaz 2006 octban KEZdődött meg a retire és ez elhúzódik a következő években. (Ez egyébként az ami eddigis menni szokott: Felét bedarálják alkatrésznek, evvel a másik felét felújítják és elkonzerválják a föld alá hátha még kelleni fog, vagy ellehet adni.)

    Ha keresel biztos találsz közelebbi forrást haditechnikában is lehozták egyébként ha jólemlékszem.
  • Molnibalage
    #96
    Igen de wikibe bárki írhat nem? Valami EREDETI közlemény lenne a jó.
    Meg itt arról van szó, hogy 2006 october. Nos, az már volt és jelenleg asszem most is van irakban egy 8 gépes alakulat vagy asszem pont az elmúlt hetekben tért vissza.
  • Molnibalage
    #95
    Hát én is így látom az EU kurva nagy magasztos elveit. EU meg a nagy demokrácia. Lukasenkonak még beszólni sincs erejük, nemhogy a tökét szorongatni annak a fasznak valami úton-módon. Bekaphatja az EU ott ahol van. Amikor az modják, hogy "európai eszmeiség" akkor rohadtul ideges leszek. Az európai eszemiség abból áll, hogy becsukjuk a szemunket és a fülünket, amikor kellemetlen lenn, ha valami értelmeset kéne csinálni...
  • fade2black
    #94
    f117
    The Air Force is planning to retire the F-117 from October 2006 over the next several years, and no new pilots will be trained to fly the plane....

    Hihetetlen egy olyan gépet vonnak ki a használatból azért mert "korszerűtlen" ami világ egyik legnagyobb harcértékű bombázója, technológiáját tekintve pedig a jelenlegi ruszki, EUs "bombázók" a nyomába se érnek.
    Azt hiszem jól sejteti ez a kis lépés az USA technológiai fölényét nemde?
  • fade2black
    #93
    erre gondoltam volna utoljára. :)

    Már rég bejelentették, meghogy az utód az F22 de ez nagy kamu szerintem, a helyzet az, hogy az utóda létezik de semennyire se publikus, látni először ugyanúgy fogjuk mint az f-117et az első háborűban amikor szükség lesz rá.
    Tessék egy link arról, hogy kivonják [L]http://en.wikipedia.org/wiki/F-117[/L]
  • fade2black
    #92
    Annyit hozzátennék, hogy szerintem mi itt EUban nemigen félünk az USAtól. Sokkal jobban félünk egy esetleges új Orosz diktátortól. Vagy attól, hogy pár őrült nekirepül paksnak. Bazsarózsánk ugye van abban a 10km*2m széles úton meg a hegytetőn de radarunk ami délről lefedné paks légterét az nincs. Persze fontos a bazsarózsa. Hozzátenném ha a Tubesre rakják a radart az pont nemfedi le a paksi légteret kb 500m alatt bárki továbbra is berepülhet minden észlelés nélkül.
    Aki nemhiszi csak annyit tegyen vegyen elő egy térképet és huzzon vonalakat. Éljenek a Sötétzöldek....
    "Sötétzöld" ez teccik.

    Másik érdekes, a nagy USA utálatban MOon, hogyha nincs USA akkor mi mint alsobbrendű faj, már félig rég kiirtva lennénk vagy németül dolgoznánk "rabszolgaként" a felsöbbrendű fajnak. Vagy ha USA nemindítja be a "csillagháborús" időszakot akkor jóesélyel nemdől össze a SZU és még mindig a fantasztikus kommunizmusban élnénk.
    Meg mindig a délszláv válság jut eszembe. A nagy EUs hatalmak annak ellenére, hogy egyértelműen az ő hatáskörük évekig nézték a népirtást. Ami folyt és folyt. És a végén mi állította meg? Azhogy Bill C meg USA aki aztse tudta, holvan Horvátország és Szerbia és egyébként se USA érdekszféra hisz EUtól van egy köpésre megkérdezte a tanácsadóit: Békére tudom kényszeríteni őket evvel megmentve több 100.000 horvátt, szerb, bosnyák ember életét avval ha odaküldök egy repülőgépanyahajót és aki lő azt jól lebombázom? Mire a tanácsadók aszondták igen. No akkor küldjünk oda ahoz a nemtudom hollévő országhoz egy anyahajót és legyen béke.
    és béke lett.
    És én ezt köszönöm nekik. És bhol megértem, hogy a horvátok, bosnyákok mért olyannyira USA imádók. Talán nemvolt még nemzet az ő történelmükben aki önzetlenül segített volna nekik.
    A mienkben se sok nagyon, aki mégis azt leköpdössük.
  • Inquisitor
    #91
    "Vezetékek nélkül hogy lopsz áramot ennyit?"
    Elmegyek pl. a Petőfi adó fél kilóméteres körzetébe és simán pár méter húzal segítségével :)
  • Molnibalage
    #90
    Én az F-117 kivonására gondolk. SEMMIT nem hallottam eddig erről.
  • fade2black
    #89
    Melyik részére gondolsz? Bocs 4pont is van lövésem sincs melyik érdekel.
  • NEXUS6
    #88
    Az amerika ellenesség valójában nem elválasztható a jelenlegi amerikai vezetéssel szembeni ellenszenvtől. Márpedig azt még amerikában is az emberek 60-70%-a értékeli negatívnak.

    Hidd el a világ 80%-a a háta közepére se kívánja azt a nagyhatalmi arroganciát ami jelenleg a világnak arról a feléről sugárzik, és ebben a 80%-ban maguk az amerikaiak is benne vannak!
  • Dj Faustus #87
    Az általad belinkelt oldalon megfigyelők megfigyelései találhatóak, amelyek - emberi mivoltuktól fakadóan - szubjektívek is lehetnek.

    Gondoljunk csak a marsi csatornákra (Lowell 1905-ben értelmes lények munkájának tekintette őket - aztán az 1950-es években kiderült hogy mégsem az, csak érzéki csalódás):
  • Epikurosz
    #86
    - Ausztráli, Új-Zéland - ugye nem kell magyaráznom?
  • Epikurosz
    #85
    A jelentések miért állnak meg '69-nél? Netán, mert akkor holdraszálltunk (mégis)?
  • Epikurosz
    #84
    "egyszerűbb azt mondani, hogy hol szeretik őket [amerikaiakat]. Egyedül izraelben. Mindenhol máshol utálják őket."

    Tévedsz. Soroljam?
    - Izrael
    - Kanada
    - Mexikó (ha nem szeretnék, nem mennének oda :-)
    - van pár közép-amerikai ország, ahol szimpik
    - Brazília, Argentína, Chile, Paraguay annyira nem utálja (kicsit ellenmtmondok magamnak)
    - Európában: olaszok, románok, spanyolok, lengyelek, balti államok, balkáni államok (Szerbia kivételével), Ukrajna, lényegében az összes nyugat-európai ország, kivéve a franciákat
    - India (fontos!)
    - Japán
    - ázsiai kistigrisek
    - Kína ellenfeelt lát benne, de csodálja, és majmolja. A kínaiak ma angol beceneveket vesznek fel, utánozzák Amerikát.
    - moszlim országok: fogas kérdés, mert ők csak magukat szeretik, de a mérsékeltnek mondott iszlám államok (Jordánia, Egyiptom, Marokkó, Pakisztán stb.) szívesene gyüttműködnek vele.

    Hol is tartunk?
  • Reyes
    #83
    Na ettől a post-tól kezdve nem fogok adni a szavadra....

  • roliika
    #82
    Te kuka vagy. Inkább nézd meg a belinkelt oldalt...
  • wanek
    #81
    Nem gondolkodtál még el azon, hogy beíratkozz egy táltos képzőbe?
  • wanek
    #80
    Szerintem te nem 1, hanem az összes ufo magazint megveszed/megvetted. Ez a mániád. Talán egyszer kinövöd.
  • roliika
    #79
    Vettem 1 UFO magazint. Akit érdekel, miért akarnak oly nagyon igyekezni az emberek a Hold felé, olvassa a 17-24 oldalakat. Érdekes jeleségek zajlanak égi kísérőnkön /piros és kékes fényjelenségek, eltűnő kráterek, építménynek tűnő kiemelkedések, stb/.NASA Hold anomáliák katalógusa.
  • Molnibalage
    #78
    Nos, ha tényleg kivonják őket az azért lehet, mert:

    1. A t³pus a '70-es évek végének gyermke, és üzemletetési költsége és karbantartásigénye a gép speciális volta igen magas. Főleg a spec. festése problémás.

    2. A gép nem többfeladatos és nem rep.hordozós típus. Ma, amikor már nem nagyon várja őket tárt karokkal senki, ez igen nagy hátrány. Persze légitankolással messzire repülhet, de ez leterheli a pilótát és a tankerflotta is elég szűkös lett mostanában.

    3. Fegyverterhelése nem túl jó, alapból 2x2000 fontos LGB. Ma már nem kell ekkora bomba a nagy pontosság miatt. Lehet, hogy most már ez is tud sok kisebb JDAM-et vinni, de erről én nem tudok.

    4. Ott is takarékoskodnak és ez a típus már nem fér bele a keretbe, főleg ha már van F/A-22 és lesz majd F-35.
  • wanek
    #77
    "Az Amerika-elenesség - sajnos! mer' azér' én is filoamcsi vagyok - terjed." - egyszerűbb azt mondani, hogy hol szeretik őket. Egyedül izraelben. Mindenhol máshol utálják őket. A gyűlölet mértéke pedig egyre fokozódik.
    Persze ezt a zsidók próbálják úgy magyarázni, hogy csak divatból utálják az usat. De ez nem divat, hanem ez a valóság. Mellesleg a zsidókat is egyre jobban utálják, de ez itt most mellékes.
  • Epikurosz
    #76
    Itt is jól vagyok, csak nem akarom mutatni. :-)
    Nekem csak egy józan paraszti szem van. Azt látom, hogy Amerika is megnyitotta piacait a gagyi kínai áruk előtt, híres autógyárak is, pld. a GM, küzdenek a fennmaradásért. Hatalmas az államadósság. Az Amerika-elenesség - sajnos! mer' azér' én is filoamcsi vagyok - terjed. Dél-Amerika kvázi teljesen Amerika-ellenes. Mexikóból özönlik a munkáskéz. Szóval, ha ottani wasp lennék, engem ezek nyugtalanítanának.
  • Molnibalage
    #75
    Na errő még egy árva hangot sem halottam. Valami link ehhez, ami alátámasztja?
    Az lehetséges okokat majd leírom később.
  • wanek
    #74
    Ha nincs többlet, akkor nem lehet mit büntetlenül visszaforgatni, sőt, kölcsönt kell felvenni. Nagyon rossz elképzelés az, aki állandóan a hiányra játszik, mert az csak egyet jelent: az ország egyre nagyobb eladósodását. És mivel a hitelek után kamatot is kell fizetni, így sokkal többe kerül a mulatozás. Az eladósodás csak a bankoknak jó, mert sokkal többet kap vissza, mint amennyit adott. Magyarország például jelenleg is adósságcsapdában van, mert hozzá nem értő, lelkiismeretlen emberek vezetik jelenleg is az országot.
    Egyébként ha ennyire nem érted, akkor gondolj a saját havi költségvetésedre. Befolyik egy fix összeg, a kiadásaid is általában fixek (ha rendezett életmódot élsz). A rezsi, kaja, élvezeti cikkek, stb. mind előre tervezhetők. Ha marad pénzed, azt fel tudod bármire használni. Pl. beteszed a bankba kamatozni (te adsz kölcsön), vagy veszel valami olyat, amire éppen szükséged van.
    Ha eleve tartozásaid vannak, és csak úgy jössz ki egy hónapban, hogy további kölcsönöket veszel fel, akkor előbb-utóbb eljutsz arra a pontra, hogy még a gatyádat is el kell adnod, hogy ne halj éhen. Magyarország egyébként ebben a stádiumban van, csak már nem nagyon van mit eladni. Aki ezt a "jobb tartozni, eladósodni" politikát bevezette nálunk, az az a fekete jános, aki a MNB élén állt az átkosban, és akit gyurcsótány még ki is tüntetett ezért a gazemberségért.
  • Yeti
    #73
    "A költségvetés folyamatosan több milliárd dolláros TÖBBLETTEL zár(de szép lenne ha nálunk is lenne ilyen h a költségvetés többlettel zár"

    Miért hiszik azt az emberek, hogy ha a költségvetés többlettel zár, akkor az jó? Az az ideális, ha nagyjából nulla, de inkább kicsi hiány legyen mint többlet. Az adózóktól beszedett pénzt el kell költeni, vissza kell forgatni a gazdaságba, stb. Nincs sok értelme tartogatni. Akkor minek szednének be annyit, ha nem tudják elkölteni?