45061
10255461851509447102.jpg
  • csgj
    #44821
    Valószínűleg a 8 Plus mellett döntök. Az XR ahhoz képest túl drága, hogy nincs full hd-s sem a kijelzője, és hátul csak egy kamerája van, így hiányzik belőle az optikai zoom. Kicsit olyan, mintha az lenne az X-esek között az SE. Akkor már inkább 8 Plus lesz. A Black Friday-t viszont azt hiszem, megvárom. :D
  • MerlinW
    #44820
    Ha futja rá, mindenképpen XR. Ha nem akkor 8/8plus (amelyik méret megfelel). Sima X-et nem éri meg venni.
  • csgj
    #44819
    Sziasztok! Egy igazi iPhone noob vagyok, szóval először is kérek mindenkit, ne szórjatok meg virtuális kövekkel! :D
    Sokéves androidos idegeskedések után, szeretnék végre iPhone-t venni. (Valószínűleg részletre, de ez már részletkérdés. ) Már egy ideje évente vagy kétévente telefont kellett cserélnem, mert a Xiaomi vagy a Nokia vagy az LG összeszarta magát. Jelenleg egy egyéves Xiaomi Mi A1-esem van, ami folyton elfelejti, hogy wifire kéne csatlakoznia itthon, kidob az instás vagy facebookos csevegésekből teljesen indokolatlanul stb. Természetesen be is lassult. Nos, szeretném, ha az iPhone-om bizonyos szinteken megütné azt, amit az Mi A1 tud, bizonyos szinteken túlszárnyalná. Bírja sokkal tovább, legyen biztonságosabb, ne legyen kínai (haha, ez már tuti). Szerettem benne az optikai zoomot, így nem örülnék, ha ettől meg kellene válnom, de azt tudom, hogy az iPhone 7 Plustól vagy 8 Plustól kezdve biztosan sokkal jobb a kamera minden más téren. Jó lenne, ha lenne a telóban 64gb belső memória. NEM kell több. Legalább ebben is lehetne spórolni. Ja, és az iPhone XS mindenképp kiesik a versenyből, mert egyszerűen érthetetlenül drága. Másrészt pedig szeretném, ha elférne a teló a zsebemben. Az Mi A1 5,5 colos, nagyobb peremmel, mint az X-es telók. Ennél nagyobb már gondot jelent nekem. Így azon agyalok már egy ideje, hogy a 8-as, a 8 Plus, az X vagy az XR legyen-e. Szerintetek melyiket válasszam?
  • szucsy89
    #44818
    minden gyártó ezt csinálja, a nagyok legalábbis biztosan
  • MerlinW
    #44817
    10 millió eurós bünti, egy ezer milliárd dolláros cégnek:) Reggel beviszi a titkárnő Cook kávéját, majd Tim - fel sem tekintve a képernyőről - odaböki a köszönöm után hogy, "ha lesz két perce utaljon már át 12 millió dollárt az AGCM-nek"... :D

    Egyébként a nem a lassítással van baj, mert alapvetően hasznos fícsör, hanem a kommunikáció hiányával. Az előző telómon 3 és fél éves aksinál - ami 4 órát sem bírt üresjáratban:) - fogta vissza a procit, ami után megint 8 órát bírt és lassabb lett, de nem vészesen. Aztán aksicsere után visszaállt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.10.24. 21:43:37
  • bajgunar
    #44816
    https://itcafe.hu/hir/apple_samsung_olaszorszag_buntetes.html?fbclid=IwAR2YawBSzGi54dnDB22vlGfqqyU8vXiQY3TG-wuECI8mKp-3ap0QC_H_FjI
    5Ft-ot nem ér egyik se....
  • MerlinW
    #44815
    "X-et már nemtom egy kézzel kezelni biztosan"

    Reachability, lehúzod a "home line"-t és elérsz mindent, mint a régebbi telóknál a dupla home gomb.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.10.18. 20:47:52
  • Rage47
    #44814
    1 hét múlva már meg lehet tapizni :)
  • Tikal #44813
    ja, éppen hogy nem... remélem viccelsz.

    Teljesen elment az eszük.
  • Rage47
    #44812
    nem nagyobb, mint a 8 plus


    de nekem a 8 mérete a határ :( X-et már nemtom egy kézzel kezelni biztosan
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.10.17. 17:18:16
  • dzsegameló
    #44811
    Egy alma logot kap és már költözök is bele! Méretre nekem teljesen jó lenne, még talán kicsit kicsi is, de inkább ez legyen mint egy X vagy X max.
  • Tikal #44810
    nem tetszik, én normális méretű telefont akarok :(
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.10.16. 18:17:48
  • passatgt
    #44809
    https://www.palm.com
  • Tikal #44808
    mikor lesz vége a telefon méret növekedésnek? az Xr nagyobb mint egy 8 Plus.. ez nem normális. Pedig azt akartam venni, de a faszom akar egy tabletet a zsebében hordani.
  • Solt
    #44807
    Feltettem egy egyszerű kérdést ami után annyinak kellett volna történnie, hogy ha valaki használ a leírtaknak megfelelő applikációt akkor beírja, hogy mi vele a tapasztalata, ha egy ilyen emberke sincs, akkor néma csend.

    Ehhez képest az egyik jó képességű beírja, hogy app store, te meg linkelsz nekem egy oldalt aminek a kérdéshez nem sok köze van mivel személyes tapasztalat után érdeklődtem. Majd beállsz a sorba és odaszúrod, hogy egyébként app store! Tényleg úgy érzed ezer éves tagként Merlin, hogy egy normálisan feltett kérdésre így kell reagálni?

    A vásárlási szokásaid pedig totálisan irrelevánsak a témát illetően. Engedd meg nekem, hogy én a saját preferenciáim alapján döntsem el, hogy mire van szükségem és azért mennyit vagyok hajlandó fizetni. Százezer feletti összeget hagytam már az app store-ban, szóval ezzel a fellengzős stílussal rossz helyen kopogtatsz.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2018.10.14. 19:50:49
  • MerlinW
    #44806
    "Egyébként App Store" - ezt töröltem a hsz-ből. Igen csak az App Store-t használom. Ha kell egy app, baromira nem érdekel, hogy az mennyibe kerül. Ha egy mobil app-nál azt nézem, az annyit jelent, hogy nincs rá szükségem. Ennyi.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.10.14. 18:33:10
  • Solt
    #44805
    Felhívnám a figyelmedet a szerkesztésre. Gondolhatod, hogy nem a hozzászólás jelenlegi állapotára reagáltam azt amit.
  • rastaman
    #44804
    elnézést, hogy valaki jóindulatúan hozzászólt
  • Solt
    #44803
    Egy stabilan és megbízhatóan működő price tracker volt.
  • Tikal #44802
    Lövésem sincs mi az az App Zapp....
  • Solt
    #44801
    Értem, tehát az AppZapp helyett az App Store-t használjátok. Ennél az is jobb lett volna, ha nem reagáltok semmit.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2018.10.13. 15:14:46
  • MerlinW
    #44800
    tessék
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2018.10.13. 15:09:54
  • Solt
    #44799
    ?
  • Rage47
    #44798
    App Store
  • Solt
    #44797
    Az AppZapp helyett mit használtok Urak?
  • Rage47
    #44796
    Szerintem a mininoccs még rosszabbul néz ki, főleg, hogy nincs benne FaceID. Egy okot tudok elfogadni, ha van FaceID (iPhone-on is ronda számomra), amúgy felesleges, és inkább csináljanak Samsung-féle minikávákat, az néz ki a legjobban szerintem. Az ilyen kamunoccsok zavaróak, hiába van benne kamuFaceID meg 2 kamera (talán egy kínai telefon tud rendes arcfelismerést, de azt nem veszik errefelé úgysem).
    Helyet nem sprórolnak a noccsal, mert sokan úgyis bekapcsolják a felső fekete sávot, hogy eltűnjön.
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2018.10.11. 10:45:54
  • szucsy89
    #44795
    A Pixel 3 mondjuk pont kivétel, és bűnronda is, de azért 5-700 körül meg szokott állni ezeknek a telefonoknak az ára.
    Tény, hogy ha már noccs, akkor az iphone a legszebb a lentiek miatt.
  • Rage47
    #44794
    Igen, biztosan azért nem hajlították be a Pixel 3-nál az alsó kávát, nehogy drága legyen a 900 eurós teló :D
  • szucsy89
    #44793
    MKBHD-nek volt erről egy videója régebben.

    Igen, az Apple behajlította az OLED-et a kijelző alá, ezért nincs káva alul az X szériánál. Viszont ez a technológia drága, így az 500 EUR Androidos telefonokon ezért nincs így megcsinálva, szemben az 1200-as iPhone-al, ami valljuk be, érthető.

    Szóval nem boszorkányság ez, csak sok gyártó nem akar elszállni az árakkal mert az 1000 EUR-s szegmensben nem biztos, hogy versenyképes lenne pl. a Samsunggal (akit pedig hatalmas dícséret illet, hogy még nem szálltak fel erre a notch vonatra, és úgy látszik nem is fognak, mert a trendek azt mutatják, hogy kezd eltűnni a notch. Kezdetben egyre kisebb volt, a OnePlus 6T-n már csak egy csepp lesz stb.)
  • Jim Morrison
    #44792
    a kamera, led, kozelseg/fény esetleg iris scanner miert nem igenyli a notchot? tudtommal még senki nem rakta a kepernyo ala
  • Rage47
    #44791
    Fura, hogy egyik gyártó sem tudja megoldani az alsó rész eltüntetését, mint ahogy az X-en az Apple behajlítja az OLED kijelzőt maga alá, hogy eltűnjön. A notch-ot tudják csak másolni, bár annak sincs értelme, mert nem raknak bele olyan techet, ami igényelné.
  • kl24h
    #44790
    És még azt tenném hozzá, hogy az X megjelenése óta számomra elrontották a képernyőt, felül kicifrázták, jobb lett volna, ha egyenes lett volna, mint a 8 és régebbiek esetében. Az egy nagyon jó, hogy a képernyő majdnem teljesen lefedi a telefon nagyságát, de az a kicifrázás nem tetszik. Ott van pl. a Huawei Mate 10 Pro (tavaly jelent meg, az X után), egyenes képernyővel és majdnem teljesen lefedi a telefont, tehát én ilyen iPhone-ra gondoltam.
  • Tikal #44789
    mi az a csúnya notch a xiaomi-n?
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.10.09. 17:01:34
  • Jim Morrison
    #44788
    kétlem, hogy megbukna, ahhoz nagyon rossznak kellene lennie :)
  • zola2000
    #44787
    Most két dolgot remélek
    Az első hogy ez a széria megbukik

    A második hogy a bukás után az apple összeszedi magát és a következő szériával az iPhone megint a legjobb telefon lesz.
  • zola2000
    #44786
    Nem csoda:

    https://youtu.be/d0qM9PSAqUU

    Az árkülönbséget nézve elég durva, meg azt hogy a bionic 12 chipet hogy felhájpolta az apple erre a snapdragon 845nél mégsem lett jobb.
  • kl24h
    #44785
    Nem váltottak ki nagy izgalmat az új iPhone-ok
  • MerlinW
    #44784
    Oh ezt nem tudtam.
  • szucsy89
    #44782
    óriási a pali :)
  • passatgt
    #44781
    arkit a9-től megy, 6s is az, van rajta