48
  • Anaid
    #48
    Réges rég...készítettek is olyan szerkezetet, amellyel ha jól emlékszem nem sebet, de hatékonyan kezeltek reumás...stb embereket a bőrre gyakorolt minielektrosokkal vmi olyasmit olvastam, hogy a fájdalmat is csökkentette...Hát tényleg nem újdonságról van szó, legfeljebb a mehanizmus nem volt ismeretes.
    Nemtom hanyadszorra írom, de még mindig nem értem, hogy amikor oly rég óta tudják, hogy az elektromosságnak milyen hatásai vannak a szervezetre, miért fújják, hogy a villámcsapást, vagy elektromos ütést szenvedett és túlélő embereknek ismeretle eredetű fájdalmai vannak, bár fizikai sérülésük nincs(, vagy nem kimutatható?) mit csodálkoznak rajta, ha már ellenkező irányban használták az elektromosságot????
  • horvatholiver
    #47
    BEMER készüléket lehet bérelni, kipróbálni:
    Mobil: +36 (30) 400-25-27
    Web: www.kezelohely.hu
  • horvatholiver
    #46
    BEMER 3000 készülékek forgalmazása, mágnesterápiás és fényterápiás készülékek professzionális és otthoni használatra. +36(30)400-2527 Kipróbálható, bérelhető, megvásárolható.

    www.bemerinfo.hu

    Horváth Olivér
    Mobil: +36 (30) 400-25-27
    E-mail: [email protected]
    Web: www.bemerinfo.hu

    Tevékenységünk:

    BEMER 3000 készülékek forgalmazása, bérbeadása
    Betanítás
    Terápiás és üzleti bemutatók
    További részletekért látogasson el weboldalunkra!

    Ingyenes házhozszállítás és betanítás az egész ország területén!

  • Epikurosz
    #45
    "Az ára kb. 5-600 ezer."

    No, látod, ez a kóklerség. Edison korabeli technika, semmi kvantumtechnika nincs benne, filléres alkatrészekből megépíthető, és ennyit elkérni érte....

    Olyan ez is, talán, mint Bill Nelson (alias Desiré Dubounet, aki mellesleg Budapesten traviskodik, de dollármilliókat keresett már) SCIO készüléke. A pasas azt mondja, hogy a NASA-nál dolgozott, mint orvos (vagy ki tudja?).
    Csinált egy ilyen elektromos kütyüt, ami elektromágneses hullámokat sugároz, de előtte egy notebook segítségével elemzi a belsődet. Ha nem hiszed, járj utána. Ismertető itt.
  • atlagember
    #44
    Aztán majd jönnek a kókler, meg kínai elemes sebgyógyító készülékek, amik nemhogy felgyorsítanák, hanem leállítják a gyógyulást.
  • Tinman #43
    Az, hogy sokan használják nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy van is nekik.
    Akinek ilyen gépe van az 1000-2000 Ft-ért szokta fél órára kiadni 1-1 betegnek.

    Van egy orvos ismerősöm, akinek van egy ilyen gépe.
    Először persze mindenki agyonfikázta - ÉN IS!- ő pedig csak annyit kért, hogy ingyen 7 napon át minden nap 30 percet xy beteg feküdjön bele.

    Akár hiszitek, akár nem, ma már egymásnak adják a kilincset nála az emberek.
    Talán felesleges mondanom, hogy már csak ebből is simán megtudna élni!

    Láttam már pikkelysömörös beteget 1 hónap után boldogan távozni, láttam már évek óta hátfájásra panaszkodót 2 hét után botot eldobva sétálni, de a legdurvább amire emlékszem az egy 4-5 éves kisgyerek. Elég nagy fájdalmai vannak valamilyen nagyon komoly izületi betegség miatt. A srác ha fél órát eltölt 1 nap a Bemer ágyban, akkor majdnem 16-18 órát szinte fájdalom nélkül elvolt, fél éve jár ilyen kezelésre és az betegsége is rengeteget javult.

    Ez most úgy hangzik, mint valamilyen hülye reklám a tévében, hogyha megveszed ezt meg ezt akkor ez meg ez lesz és örökké élsz.
    Én baromi szkeptikus vagyok az ilyesmi iránt, de ez a Bemer valamit tud.

    Az ára kb. 5-600 ezer.
  • dez
    #42
    Hát, ilyen alapon minden computerbubusnak szőrtüszőgyulladása lenne. :D
  • Epikurosz
    #41
    "de nem ártana kideríteni az okot is. ;)"

    Sok ülés a monitor előtt (nem a netezés miatt, elsősorban, hanem munka). Gondotam már arra, hogy notebookkal kimegyek az erdőbe, de sok a szúnyog. :-)
  • dez
    #40
    Ja, egyébként már jól tudják a jobb orvosok, hogy ez a "passzív gyógyászat" ("busz") sokszor nem célravezető. Úgy mondják, "aki nem akar meggyógyulni, azt nem lehet meggyógyítani".
  • dez
    #39
    Szerintem jól látod. Azzal a kiegészítéssel, hogy néha a "busz" nem is a megadott útvonalon jár, illetve természetesen nem csak egyféle mankó (autó, motor, stb. :) ) létezik.
  • dez
    #38
    A honlapon található nyilatkozatok szerint pl. a Honvéd Kórházban is sikeresen alkalmazzák, meg néhány más helyen is, itthon is. Többszázezrekbe kerül - de a hagyományosabb gyógyászati segédeszközök sem olcsó mulatságok.
  • Epikurosz
    #37
    Petike, a mértéket mindenben meg kell tanulni.
  • mcganyol
    #36
    a gyógyszer olyan mint a busz, odavisz ahová szeretnéd (többnyire) és közben csak bután bambulsz ki a fejedből (nem kell tenned semmit).
    A homeopatikus szerek inkább olyan mint a mankó. Járnod még neked kell, de ezek esetleg segít(het)nek benne.
    A gond csak az, hogy van ahová nem visz buszjárat, de gyalog, mankóval lehet esélyed odajutni.

    Nem feltétlen kell ezzel egyetérteni, csak én így látom és tapasztaltam. Lehet tévedek, akkor kifizettem x összeget egy kamura/átverésre. Ó, ha ez lenne a világon az egyetlen amivel lehúzzák az embereket! :D
  • Epikurosz
    #35
    Azért olyan sokan nem használhatják, én most hallok róla először.
    Különben mennyi az a drága?
  • Tinman #34
    Ez már rég szabadalmaztatva vagyon.

    http://www.bemer3000.hu/

    Ne tudjátok meg hányan használják... fogalmam sincs, hogy a "hit" ebben a készülékben, vagy egyéb más, de aki eddig használta azok 99%-ban gyógyulásról számolnak be.
    Kár, hogy baromi drága :-(
  • Peti0011
    #33
    hmm ez érdekes amikor én egyszer kiskoromban megfogtam a konektort nem igazán gyógyító érzés fogott el inkább olyan izmot öszerándító volt szval elég szar inkáb megvárom mig magátol meggyógyul a sebem
  • dez
    #32
    Hát, akár tőled is tanulhattam volna, de több ilyen tudományos baklövésekről szóló dokufilmben is szerepelt már.
    Nos hát ez az, hogy nem a hatásosságát bizonygatják, hanem a hatástalanságát általában. Ehhez képest, magam is tapasztaltam már egyszer (mivel egyszer próbáltam) markánsan hatását. (Ez továbbra sem jelenti feltétlenül azt, hogy minden homeopatikum hat.) Pedig nem vagyok bebeszélős fajta. Próbáltam már pár dolgot, volt, ami hatott, volt, ami nem (ugyanarra is több dolgot).
    A Bepanthen csökkenti a gyulladást, de nem ártana kideríteni az okot is. ;)
  • Epikurosz
    #31
    Nekem is kell ilyen... Áron vesszeje :-)

    dez:
    "márpedig kövek nem esnek az égből" - ezt tőlem tanultad ;), de tedd már meg, hogy belinkelsz ide valami tudományo linket, ahol bizonyítékokat mutatnak a homeopátia hatásosságára vonatkozóan.

    Nem azért, de épp szőrtüszőgyulladással szenvedek, amelyet a balga bőrdokim nem tudott kikezelni, és hátha...

    Most Bepanthent nyomatok, ami valamelyest segít. Előtte Arnika kenőcsöt használtam (+ egy titkos, általam ismert adalékot), és az meg is szüntette a viszketést, és beindult a gyóyulás, igaz lassan.

    Ha lenne elektromos sokkolóm, most azt is kipróbálnám. :-)
  • UnnameD
    #30
    VIO
    Itt mondjuk nem gyógyítás céljából raktam össze :)
  • dez
    #29
    "A következő lépés az eddig csak mendemondákon alapuló, immár tudományosan is leírt jelenség gyakorlatba való átültetése lesz"

    Hm, eddig sem mendemondákon alapult, hanem a mendemondák alapultak rá. :)
  • UnnameD
    #28
    Komolyra fordítva a szót, már kb 100 éve létezik egy VIO nevü szerkezet, ami 20-30kV os feszültséggel a bőrre szikráztatva fertőtlenít az ózon révén, és gyógyít is némileg. Nekem egy 60 éves német készülékem van, még mindig remekül müködik.
  • dez
    #27
    Pontosítok: már eddig is igazolhatták volna a hatást (sebgyógyulás gyorsulása, ami mérhető), csak épp a többi tudós nem hitt volna nekik. Ezért korábban nem lett volna célszerű úgy publikálni, hogy nincs pl. ilyen sejtbiológiai, sőt genetikai alátámasztás.

    Sok más dologgal az a helyzet, hogy a hatást ki lehet mutatni, de még nem értik, hogyan működik. Mivel még sokmindent nem tudnak a szervezetről.
  • dez
    #26
    A cikkhez: tehát, eddig csak azért nem volt bizonyított, mert a kutatók nem hitték el, hogy működhet, és nem foglalkoztak vele...
  • dez
    #25
    (Egyszóval vannak visszaélések, de azoktól a gyógyszeripar sem mentes - csak épp a gyógyszerekben sokkal többen bíznak, minden kétség nélkül. Pedig...)
  • dez
    #24
    (Természetesen nem lesz valami hatásos csak azért, mert rá van írva a dobozra, hogy "homeopatikum".)
  • dez
    #23
    Én se nagyon hittem benne, amig ki nem próbáltam - magam csodálkoztam a legjobban. Azóta (na jó, nem csak azóta) olyanokon nevetek, mint te. ;)

    A te fajtád azt se hitte el, ha a fejére esett egy meteor, mert a Francia Tudományos Akadémia közleményt adott ki, hogy márpedig kövek nem esnek az égből.
  • dez
    #22
    Homeopatikum, mint orrcsepp, fájdalomcsillapító, torokfájásra, mézzel? Ilyet se hallottam még.
  • irkab1rka
    #21
    MUHAHHAHAHAHHAHAHAA

    srácok, az sg-n azért öszefújja a szemetet a szél nem?

    Mióta nincs Hofi Géza, az SG fórumba járok röhögni.
    Az igaz, hogy sírni is, az igaz...

    Amúgy én is kipróbáltam a homeopátiát, de mégsem nőtt ki az agyam... Nektek se fog.

    Vigyázzatok a kokleritisszel, nem halálos, de drága a kezelés :D:DDD:D:DDD
  • Tripax
    #20
    A CT másra való, az nem gyógyszer. De ha megpróbáltad mesélj valamit. De fejvesztve ne rohangálj mert megfázhatsz.
  • NEXUS6
    #19
    "Ami a homeopátiás kezelést illeti, az többnyire placebó-hatáson alapul."

    Merthogy a placebo hatás min is alapul????

    ;)
  • UnnameD
    #18
    Aszem lemegyek, és átölelem a tesla tekercset.
  • Gabest
    #17
    Hm, szal nyakazás után segíthet egy CT valamit?
  • csimmasz
    #16
    Nekem még egy homeopátiás szer sohasem segített,pedig probáltam vagy 4-5 félét,de legalább olyan drága mint a gyogyszer.
    (orrcsepp,fájdalomcsillapító,torokfályásra,stb)
    Bár a torok spay-nak lehet hogy volt valami hatása mert méz is volt benne.?
  • Epikurosz
    #15
    Nos, a homeopátia esetében nincsenek bizonyító erejű kliniai vizsgálatok. Ezek hiányában pedig nem igazán beszélhetünk valóban gyógyító hatásról. Ezzel szemben a gyógynövények ilyen hatása bizonyított.
  • marcio mela
    #14
    vagy az égvilágon semmit se erősít fel.az a fontos hogy kiállja-e a tudományos vizsgálatokat.az ogyi hány homeopátiás szert minősített gyógyszernek?
  • marcio mela
    #13
    vagy abban ami bizonyított
  • marcio mela
    #12
    vagy abban ami bizonyított
  • Riddick
    #11
    Placebo hatás homeopátiánál? Nem vagy tisztában a fogalmakkal! A homeopátia a szervezet öngyógyitó folyamatait erősiti fel,különböző növényi,állati összetevőkből álló,komplex ill. mono készítményekkel. Aki a sima orvolást hiszi tényleges gyógyításnak,az süket vak és néma!
  • Epikurosz
    #10
    Tudtommal elektromos tér önmagában nincs, csak elektromágneses tér, de rég tanultam fizikát.

    A 150 évvel ezelőtt orvos nem Mesmer volt, aki mágnesekkel gyógyított?

    Különben fürdőhelyeken korábban is (70-es, 80-as évek pld.) alkalmaztak magnetoterápiát.

    Még a végén kiderül, hogy a "vízerek" valóban léteznek, és nem mindegy, hogy hol van az ágyad...
  • Inquisitor
    #9
    "Ami a homeopátiás kezelést illeti, az többnyire placebó-hatáson alapul."
    Meg a legtöbb gyógyszer is. Lásd például pánikbetegségre, skifofréniára felírt gyógyszereket és boldogságtabletákat, meg az ahogyan megbundázzák a gyógyszerteszteket. :)
    (Csak 5%-al kell jobbnak lennia a "placebonál", persze a tesztek elött véletlenül a "gyógyszerre" nem reagáló többséget gyórsan kiszűrik ...)