12300
10528995171446015691.jpg
  • skinnyman
    #6992
    Ezzel kezdtem, hogy ilyen a valóságban nem létezik, az egészet úgy írtam, hogy ha mégis létezne. Ha már időutazás van benne, figyelhettek volna arra, hogy ekkora ellentmondás ne legyen már benne.
  • skinnyman
    #6991
    Pontosan. Akkor viszont az előző évad végén a robbanás megakadályozása amellett, hogy túl amerikai volt, lehetetlen is :)
  • winnie
    #6990
    "Ellentmondás. Ugye?"

    az időutazás maga ellentmondás, szóval ha ilyesmin agyalsz, akkor ne ezt a műfajt válaszd. fogadd el olyannak, amiként ábrázolják, az ellentmondást pedig egy emberi ésszel egyelőre még fel nem érhető dolog korrigálja.
  • LasDen #6989
    ebbe az időutazás dologba nem kéne most belemenni.....uccse tudjuk megmagyarázni mit hogy.......
  • ancsie18
    #6988
    Igen, ha valami történt vele gyermekkorában, ami annak a következménye volt, amit ő idősebb korában tett, az azt jelenti, hogy az idő egy egyenes vonalon halad és nem lehet belenyúlni. Szerintem.
  • skinnyman
    #6987
    Én egyvalamit nem értek. Van ugyebár ez az időutazás dolog a sorozatban. Ez önmagában eléggé sok paradoxont és ellentmondást jelenthet, és mivel nem létezik ilyen a valóságban, elég érdekes vitatkozni vele, de én mégis fogok. Az időutazás vagy úgy működik, mint a Vissza a jövőben (vissza lehet utazni a mútban és megváltoztatni azt, ezáltal megváltoztatni a jelent és jövőt is), vagypedig eleve úgy történnek meg a dolgok a jelenben, hogy valaki már visszautazhatott a múltba (így pl a mostani Heroes rész alapján a Heroes-ban ez a rendszer működik, mert a kis Hiro még azelőtt hallotta saját magáról a Takezo legendát, hogy bármi fogalma lett volna, hogy az majd valójában lesz/volt valahány év múlva/valahány évvel ezelőtt). Viszont ebben a 2. esetben a jelen/jövő NEM változtatható meg a múltból, mert már eleve úgy kellett volna megtörténnie. Tehát nem menthették volna meg NY-ot a robbanástól. Vagypedig a kis Hiro nem hallhatott volna mesét saját magáról. Ellentmondás. Ugye?
  • Kojiro
    #6986
    sztem sylar megjavul mert beleszeret mayaba és adam gonosz lesz ezért sylar kinyirja és halhatatlan lesz, aztán megint gonosz lesz, meghal mindenki a virustól ő meg nem és kész :D
  • Pharaoh
    #6985
    Claire vagy Taketó vérével úgy is megmentik a világot megint.
  • macselek #6984
    vagy addigra mindenki meghal:)
  • ryhdeksan
    #6983
    nah megnéztem az újabb részt, eléggé kavarodik a dolog
    takezo nem öregedik semmit, érdekes
    meg ha nincs meg az ellenszer előre mehetne peter vagy hiro a jövőbe 100 évet és meglenne az ellenszer ^^
  • winnie
    #6982
    a 2. évad ugyanarra a sémára épül, mint az első - csak hogy itt jön be a szokásos "második évados panaszária", ami az utóbbi évek fansorozatainál mind jött menetrendszerűen. ld. lost, prison break. (nem egyszer le lett írva itt is, hogy a nagy lelkendezés "gagyi pb, a heroes az igazi, de durva" egy évre rá heroes -ra való panaszkodásba fog átcsapni. majd jövőre. addig meg jön valami a heroes helyére:)
  • light00
    #6981
    De azért ha belegondoltok, az első évadban is rengeteg mellékszereplő volt, jó nem kaptak ennyi szerepet, meg hamar kinyírta őket Sylar, de voltak ám bőven...
  • szucsy89
    #6980
    hmm érdekes...de van benne vmi
  • LasDen #6979
    akko az megin duplikálás.....me az 1. évadban Eden tutta befolyásolni az embereket......
  • Kojiro
    #6978
    jaja szintet lépnek meg ilyenek :D

    Petrelli mama kapcsán merült fel bennem a legutóbbi rész kapcsán, hogy ő valahogy mindig rá tudott venni eddig mindenkit arra, amit ő akart.
    nem tudom, hogy ez nála valamilyen "képesség"-e, de
    - Nathant az egész első évadban befolyásolta akaratával (az utolsót kivéve; az is lehet, hogy ő "engedte el")
    - Lindermannt is befolyásolhatta sok mindenben, utalnak rá párszor
    - Clairet ráveszi, hogy mennyen világgá, pedig nem akar
    - Mattet ráveszi, hogy tartsa titokban a "dolgait", pedig ő aztán tényleg szeretné tudni az igazat
    - Peternek a legutóbbi részben azt mondja "emlékezz!" és ő emléxik.
  • Shiwo
    #6977
    hát sztem Nikire ráférne 1 kis "ápdét" mert már nem skizó, csak erőd..szal sok extra nincs benne..arra meg kiváncsi vok, hogy Alejandronak mi lehet a képessége, mert sztem nem csak annyi, hogy semlegesíti Mayáét..
  • ProGabe #6976
    most mi a baj?ezt már winnie írta! :)

    a lényeg:azzal,hogy bejönnek az újak,a régiek helyét teszik bizonytalanná
  • Kojiro
    #6975
    Kring:
    "Azt már csak én teszem hozzá, hogy akkor lőttek azon elképzelésnek, hogy mindig újabb és újabb hősök kerülnek a sorozatba és a régiek lemorzsolódnak? Anno nagyon ezt hangoztatták, de van egy olyan érzésem, hogy a nézők ragaszkodnának a régi nagyokhoz, a kezdő hősökhöz - ami viszont szerintem egy idő után, az ocsú lemorzsolása után nem lenne túl érdekes, lévén tudnánk, hogy senkit sem ölnének meg, hogy senki sincs veszélyben. Remélem azért ezt a bizonytalanságot meghagyják az emberben."

    neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(
  • LasDen #6974
    lehet, de sztem jobb lenne ha csak villámolni tudna....
    sok ez má nekem......képesség jobbra-balra, mnindenki update-eli magát.....
  • Kojiro
    #6973
    egy tőről is fakadhat az hogy valaki villámzik meg mongyuk esőt csinál/szüntet meg
    épp úgy ahogy mattnek sem 1 képessége van
    és hironak sem
    és a haitinek sem
    és lehet, hogy van még egy rakás szereplő akinek több van, vagy sokkal nagyobb spektrumban tudja használni az erejét, mint azt ebben a kezdeti fázisban gondolná
  • ProGabe #6972
    ezeket a hibákat nemrég maga Tim Kring is elismerte!
  • LasDen #6971
    sztem Elle csak villámokat tud szórni.......és sztem elég szar lenne ha már ő lenne a 3. aki több képességet tud felhalmozni......
  • Shiwo
    #6970
    nálunk már nem
  • Kojiro
    #6969
    az az esik a hó miamiban arra utalt vajjon-e hogy lesz egy mutáns aki időjárást változtat? (esetleg épp Elle az?)

    amugy: ESIK A HÓÓÓ :D
  • Shiwo
    #6968
    az áll kézre :D
  • LasDen #6967
    ezt mondjátok má meg, hogy mé írja mindenki Sylernek??? (Semmi bántás csak kérdés)
  • Shiwo
    #6966
    sztem kiesik vagy 3 a "jobbak" közül, sztem a végén Takezo is kilesz golyózva..ha nem ő, akkor meg Syler
  • LasDen #6965
    de volt szó róla és persze ki is szórják őket.....de én nem csak 3-t írtam :D
  • szucsy89
    #6964
    de amúgy nem volt szó róla hogy 3 vagy 4 szereplő meg fog halni?úgyhogy fognak meghalni páran...
  • Kojiro
    #6963
    ja engem is zavar amúgy, hogy sokan vannak (ez így önmagában nem lenne akkor baj ha tudnák kezelni), de ami mégjobban zavar, az a fordulatos cselekmény hiánya és a meglévő fordulatok totális kiszámíthatósága (pl mikor hiro visszamegy legelőször a 17. századba és kiderül, hogy takezó gaijin. na akkor már mindenki egyből tudta, hogy hiro lesz a legendás takezó, mégis 6 részen át húzták, és húúú mekkora meglepi volt). az első évad totális ellentéte lett ez így...
    ott minden részben volt valami, hogy "hű bazz! de dúrva!":
    - miszte iszák képessége, meg amikor megfesti a robbanást az ütött
    - mikor jön future hiro
    - mikor körvonalazódik Noah végülis kinek az oldalán áll és miért
    - lindermann személye
    - sylar rejtélye majd az a rész mikor megtudod ki ő és mit miért csinál
    - peter képesse
    - kiderül, hogy claire nathan lánya

    ...és ez még csak az első 11 rész kb, és sokkal több volt benne, nem csak ennyi, ez csak amire hirtelen emléxem, hogy tetszett

    az egész eszméletlenül izgalmas volt...
    de most ez ami itt a S2ben megy... lapos mint Marcy Darcy
  • LasDen #6962
    így is még 10+ marad......az hogy az összes színesbőrű az csak vmi véletlen.......de télleg.......
  • Kojiro
    #6961
    és akkor ki lenne benne? :D sylar-peter-hiro-adam? :)
    minden színesbőrüt kinyirnál? :D értem :)
    amúgy sztem dramaturgiailag Noah a legjobb karakter. ha őt kinyirják végérvényesen, akkor megyek tüntetni én is :)
  • LasDen #6960
    hát én kiírtanék pár szereplőt......Alejandro és MAya, Micah, Noah, Monica (Sylar kinyírja és akko a képesség maradna), Niki, Molly, Haitian....és még Nathan is mehetne me nagyon nyomorék.....
  • BlackShadow
    #6959
    viszont itt nem olyan "feltűnő" ha szarrá nyújtják a sorozatot, mint pb 2. évadában :) mivel van egy valag szereplő, egyik részben ezekkel, másikban azokkal foglalkoznak stb :)
  • szucsy89
    #6958
    jó de ez a sok szál már télleg gáz kicsit...bár én még tudom követni xD
    a pb-be csak 2 szál van, nem bonyolították agyon, mégis jó...pl ebbe a részbe se fért bele egy csomó szereplő, gondolom a következőből se egy fog kimaradni...nem azt mondom hogy 3szereplő legyen öszvissz, de ne 100
  • Kicsikiraly
    #6957
    sztem is, és mohi öli meg. de nathan is meghalhat, hisz a jövőben ott volt angela és azt mondta, hogy nathan meghalt a vírus első kitörésekor, és lehet h elkapja nikitől vagy mittudomén :D
  • winnie
    #6956
    "Hát igen sajnos eléggé túlzásba esett az író ezzel a sok szereplővel."

    író? kábé 12-15 ember van benne a stábban, nem egy írja a sorozatot, hanem sokan találják ki a sztorit. ráadásul ez alényege a sorozatnak, hogy ennyi ember van.

    "Az meg végképp hülyeség szerintem, hogy morzsolódjanak le a régiek és jöjjenek újat helyettük. Akkor mégis mi tartja össze a sorozatot?"

    a mitológia. azért gondolták így, hogy újak is bekapcsolódhassanak. a 24-ben is így megy és egyre többen nézik. meg aztán baromi érdekes lenne egy sorozat 12 szereplővel, akik tudjuk, hogy nem halhatnak meg. ha jönnek újak, akkor valós a veszély, hogy kinírják, mondjuk hirót.
  • rtfmZoli
    #6955
    Claire apja fog meghalni, de mivel Peternek van teleportációs képessége, ezért megmenti?!(West nyirja ki / Mohinder )- szerintem
  • rtfmZoli
    #6954
    Hiro tényleg elég gyík, én mikor a múzeumban voltak (első évad)egyből kapcsoltam a Takezo Kensei festmény láttán, hogy biztos hiro lesz az(bár a festményen a Future Hiro szerepel, úgyhogy lehet, hogy megy még egy kicsit kardozni)
  • Gumbo
    #6953
    de te szerintem azt se tudod mi az