149
Ha már egyszer álmodtál, vagy csak bevillant egy kép a szemed előtt a jövődről, beszélj róla, mert ez nem hülyeség!
  • Dying Soul
    #69
    Nem, #40
  • Dying Soul
    #68
    Tudják, hogy lehet odáig gyorsítani valamit, a bökkenő az, hogy az anyag hihetetlen nehéz lesz és több energia kéne, hogy gyorsuljon, de annyi energia meg nincs és mindig egyre több kell neki.
  • Iori
    #67
    igen, ezt hívják Deja Vu jelenségnek
    további info itt
  • Broafka
    #66
    ha ebben hiszel, akkor megálmodod, de ha abban hiszel hogy a sorsodat te irányítod, akkor nem biztos, vagy ha álmodsz is, az is csak véletlenül volt, már ha a véletlenekben is hiszel :)
  • Nuxa
    #65
    jaja!
  • TothLaci
    #64
    Lehet, sőt egész biztosan :)))
    Pedig milyen jó lenne, ha néha látnám a jövőmet az álmomban.
    pl: Kaptam egy Xbox 360-ast a születésnapomra :D
    vagy: összejöttem egy 22 év körüli csajjal.
    Ezek idáig nem történtek meg, de az, hogy kaptam "karót", az már többször is megismétlődött :D
  • Nuxa
    #63
    Egyszer megálmodtam, hogy Hétfőn, az első angol óra elmarad; elmaradt. Az benne a furcsa, hogy a tanár hírtelen megbetegedett, én meg valahogy úgy emékeztem, hogy a tanár bejött egy órára a hétfőt megelőző héten, pénteken, és azt mondt, hogy az első óra, az angol óra elmarad. Én el se mentem akkor hétfőn suliba, 2.órára mikór betértem, mondták, hogy a tanár beteg volt, és a többieknek meg nem szabadott hazamenniük, = jól jártam!!
  • Nuxa
    #62
    Goth elmélete egyrészt igaz, de ha így lenne, akkor minden pillanatunkban látnánk dézsavűt, nem? Akkor minden egy pillanattal előrébb tolódna, ez benne a hiba, mármint az elméletedben Goth! Szerintem!! :D
  • REALista
    #61
    #42)))
  • Vlala #60
    Lehet, hogy évekre is, csak az évekkel ezelőtti álmaidra nem emlékszel kristálytisztán. Ebből származik a Deja Vue?
  • TothLaci
    #59
    Álmodtam olyat, hogy jöttek az UFO-k...
    Na jó, a poént félretéve tényleg létezik ilyen, de csak napokra látsz előre, és nem évekre!
    És ez olyankor szokot előfordulni, amikor nem egy hosszú "történetet" álmodsz, hanem csak képek ugranak be...
  • Shodan
    #58
    Én meg azóta hiszem hogy csak pár %-át használjuk ki, mióta az esőemberről láttam egy dokumentum filmet.Egy könyvnek az oldalát 10 másodperc alatt felfogja, és az egyik szemével az egyik a másikkal a másikat oldaltát olvassa és mindenre emlékszik!
  • Fülüke
    #57
    Halottakat látok!
  • Vlala #56
    Nekem volt töb olyan, hogy a napom az álmomhoz hasonlóan alakult. Ez persze lehet véletlen is.

    Deja vue-m is volt már, de én azt hittem, én vagyok bolond. :)
  • Tinman #55
    Már vagy 20 alkalommal volt ilyenem... 2 alkalommal felírtam ami nagyon "gyanús" volt. Nagyjából 3-6 hónapra rá bekövetkezett amit leírtam. Nagyon ledöbbentem amikor egy állásinterjún tudtam, hogy mit kérdez majd a 2 tag, és hirtelen beugrott a környezet is ahol ülök. A másik pedig egy olyan könyvben egy kép és cikk volt melyet előtte még nem láthattam, hiszen egy idegen nyelvű könyv volt.
    Azóta hiszek abban, hogy az agyunk tényleg csak alig pár %-át használjuk ki.
    Ismerek olyat akiknek szintén tapasztaltak már párszor ilyesmit, de sokkal több olyat akik eddig soha.

    A relativitáselméletnek ehhez sok esetben vajmi kevés köze van. Nem állítom, hogy vannak akik az általad leírtak alapján "működnek", de a 3-6 hónap már kissé túlmutat ezen.
    Ahogy van olyan ember aki gyógyítani képes pusztán az akaratával, úgy olyan is van aki esetenként a jövőt érzékeli -de nem tudja szabályozni az érzékelést, csak spontán jön-, vagy éppen kanalakat hajlít meg egy újjal.
    Nem nagy történet ez az egész. Az emberiség ahogy fejlődik, remélhetőleg egyre több dologra lesz képes... a szerv megvan hozzá, már csak használni kell ;-)
  • Mr Csé
    #54
    előre láttam hogy bannolni fognak :D
  • Denniske
    #53
    nám
  • dogfish
    #52
    :)))))))))))))))
  • CheAteR88 #51
    lehet:D
  • Csirke4
    #50
    Sztem aludnod kéne, nem?:D
  • Toltoka
    #49
    ugyanaz... de nekem olyan mintha már erről álmodtam volna vagy ilyesmi... énis azthittem hogy hülyevok de ezt elolvasva megnyugothatok :D
  • fernando torres
    #48
  • Goth
    #47
    Vagyis ez nemis azt bizonyítja hogy megláthatunk dolgokat a jövőből, hanem inkább azt, hogy a közeljövő bekövetkezendő cselekményei már a bekövetkezés előtti pillanatban is jelen vannak, ezt érzékeli a tudatunk, és a testi reakciókat kiváltja, ilyen pl. a pulzusszám növekedése. De ez nem azt jelenti, hogy megláthatnánk dolgokat amik még nem következtek be, inkább azt, hogy pillanatokkal a bekövetkezés előtt jelen van a bekövetkezés hatása, amit mi esetleg megérezhetünk.
    Az információ hatásainak visszaugrása az időben talán Einstein elméletével magyarázható. Vagyis, ha ez a dolog, amit mi érzékelhetünk ha meglátunk egy képet, a fénysebességnél gyorsabban terjed, képes visszaugrani az időben. Mert ugye minél nagyobb sebességgel halad valami a térben, annál inkább kitágítja azt, és "megnyúlik" az idő a haladó test számára. Ha a fény sebességét a haladó test sebessége képes lenne meghaladni, akkor ez a folyamat, "az idő kereke" megfordulna, és visszafelé mozoghatna az időben.
    Nem tudják a tudósok, hogy hogyan lehet a fénysebességnél gyorsabbat létrehozni, ezért nem lehet (még) az időben visszafelé haladni. Ha a gondolatnak is létezik egy terjedési sebessége, ami előfordulhat hogy gyorsabb a fénynél, akkor ez képes lenne az időben visszább ugrani, és a gondolat eljuthatna hozzánk még maga a gondolatot kiváltó ok létrejötte előtt. Így elvileg lehetséges lenne az, hogy néha egy pillanattal hamarabb megérezzük, hogy valami különös dolog fog történni a következő pillanatban.
  • Goth
    #46
    Higyj akkor abban, amit a #44-ben írtam =)
    Nem kizárt hogy a kísérlet egy csalás volt, de lehet hogy tényleg így van :p
  • Matthew Prosac
    #45
    most egy világ dőlt össze bennem...
    [Mulder-féle "I want to believe"-fazon]
  • Goth
    #44
    Tudományosan is bizonyított, hogy az ember képes belelátni a jövőbe.
    Múltkor láttam egy szép kísérletet, egy asszonyt rákapcsoltak a gépre, és egymás után gyorsan különböző képeket vetítettek ki neki. Voltak közte horrorisztikusabb, félelmetes, véres képek. AMikor ezek a képek jöttek, maga a kép megjelenése előtt néhány tizedmásodperccel a műszer jóval nagyobb pulzusszámot mért, míg a közömbös és kellemes képeknél ez az érték normális volt. Vagyis, a nő már néhány tizedmásodperccel a kép megjelenése előtt megérezte, hogy miféle képet fog látni. Ez szerintem érdekes :o
  • fernando torres
    #43
  • Goth
    #42
    Ez az amit Deja Vuenek neveznek és mindenféle paranormális dolgokat tulajdonítanak neki, meg természetfölötti képességeket stb... Pedig valójában a folyamat annyi, hogy látsz valamit, és az információ az agyad memória-központját hamarabb eléri, minthogy magát az infót felfogtad volna. Mivel az információ először a memóriádba jut el és onnan dolgozod fel, úgy érzed, mintha már megtapasztaltad volna egyszer.
  • Nuxa
    #41
    Az Északi vagy a Déli félteke a lassabb? És az egyenlítőn nincs dézsávűjük az embereknek? :DDDDDDDDDDDDDDD
  • Dying Soul
    #40
    Az agy egyik féltekéje lassabban észleli a dolgokat, de a másik által már a memóriába kerülnek a dolgok, és ezután tűnik úgy az egész, hogy ezt már láttad valahol.
  • OrioN the S
    #39
    mindenkinek van dezsávűje -.-
  • Nuxa
    #38
    És mivel?
  • Dying Soul
    #37
    megtudták magyarázni.
  • Nuxa
    #36
    Amúgy ezt az egész Dézsavű dolgot meg tudták már magyarázni a tudós fickók? Nem tudok róla, már régóta érdekel ez a téma.
  • Nuxa
    #35
    Mikor tükörbe nézel, nem akkor?? :DDD
  • Nuxa
    #34
    Mi köze a topighoz? :DD
  • REALista
    #33
    Most olyan Dezsávű érzésem van!Mintha már láttam volna valahol ezt a Lámát!
  • Nuxa
    #32
    Photoshop?
  • Ron Ragm
    #31
    pedig aranyos egy jószág
  • Nuxa
    #30
    Akkor Dézsavu?