325
Volvo
  • Desiderata #245
  • Motoroj
    #244
    Törpéből szerintem elfér kettő is egy ülésen.
    Rájuk úgy sem vonatkoznak az előírások.
  • Desiderata #243
    :)
  • runner 125
    #242
    Sziasztok,

    A kérdésem a következő volna; tervezünk vásárolni 2005-6 körüli S40 1.6 diesel motorral szerelt Volvo-t. Első sorban nem is a teljesítménye érdekel, mert tisztában vagyunk vele, h alul gyenge, de nem is a száguldozás a célunk.
    Ami viszont fontos volna; mennyire megbízható ez a francia fejlesztésű diesel, illetve mennyire költséges a szervizelése? ( Nem feltétlen Volvo-nál lesz szervizelve, inkább úgy kérdezem, h az alkatrész árak milyen árban mennek? )
    Illetve meghallgatok bármiféle véleményt az autóról, esetleg más alternatívákat.

    Köszönöm.
    Üdv.M
  • RS
    #241
    Ha mindenképpen keménytetős kabriót szeretnél, akkor ennél nincs jobb.
  • tarus21
    #240
    Én csak jótolvastam róla. Megbízható, nagy, ha van család, akkor mindenki elfér benne. Szerintem.
  • fann
    #239
    Sziasztok!

    Új autó vásárlása előtt állok, Autópulton olvastam egy cikket a Volvo C70-esről. Érdekelne a véleményetek.
  • Motoroj
    #238
    Nem tudom miről van szó, ez kinek a véleményét tükrözi?
  • mogyi33
    #237
    Sziasztok, mikor került le a volvo "fejéről" a legjobb családi autóért járó korona??? A 2009-es éve családi autói közé a Mazda, a Honda, a Toyota is bekerült, de a Volvoról egyáltalán nem tesz említést az autopult:( Én le vagyok maradva...
  • ubul97
    #236
    Napot
    Ha már volvo:
  • zika69
    #235
    Sziasztok,
    A kézikönyvben valóban nincs benne, megnéztem az Autodata-ba és ott van a 6-os bizti ami ABS, ESP, biztije is.
    Ezt nézd meg!
  • Carmang
    #234
    Én sem találtam a kézikönyvben tolatólámpára vonatkozó biztosítékot. A beltéri négyes viszont valóban az ABS biztije.
  • kovacspityu
    #233
    Sziasztok, tud-e valaki segíteni: 2001-es S40-esemnek kihúnytak tolatólámpái. Izzók jók, keresem a biztosítékot. A füzetben egyik dobozban(egy az utastérben, egy a motortérben) sem említi a tolatólámpák biztosítékát. A HAYNES-könyvben az utastéri 4-es biztosítékot mondja(Reversing lights), az autóban, a biztosíték doboz fedelén viszont a 4-es bizti az ABS. Most akkor mi van? Tud valaki segíteni? Legalább odáig szeretnék eljutni, hogy nem a kapcsoló romlott-e el...Előre is köszönöm.
  • gabica12
    #232
    Volvo 340 Dízelhez van egy eladó adagolóm,felújított állapotban. Ha valakit érdekel akkor [email protected] vagy a 06305182278-as telefonszámon érdeklődhet!
  • Motoroj
    #231
    Hát ez a baj.
  • madmanic
    #230
    Szerelő... Nemigen látsz különbséget.

    Muszáj volt kicserélni, teljesen vakok voltak már, a gyári 60/55w meg eleve egy vicc... Olcsó volt, láttam vele. Csak fordítva világít.
  • madmanic
    #229
    Fene sem figyelte mikor kicseréltem másfél éve... Nemigen látsz különbséget.

    A gyári 60/55w os fényszóró amúgy is vicc volt, ráadásul teljesen vakok voltak már..
  • Motoroj
    #228
    Ki volt az a kókánymester, aki beletette?
  • madmanic
    #227
    Hali!

    Zalaegerszeg környékén keresnék 97 es v40 első fényszórókat emberi áron, vagy kölcsön egy műszaki erejéig sok sörért..

    Angol autóból való az enyém mint kiderült..
  • Joannee
    #226
    Sziasztok!

    Nyílt hétvége lesz a Duna Autónál, november 21-22-én (szombat, vasárnap)!
    Lesz Off-road és SUV akció is!
    14 autómárka egy helyen!

    www.autovaros.hu
  • madmanic
    #225
    #195
  • fodytomy
    #224
    Sziasztok.

    A szerelő szerint a fékrásegítő ment tönkre! A vákumcső levételével megszűnik a szorító erő.
    Valami ötletetek, hol lehet beszerezni, bontoból?

    Köszi.
    Mind a 4 kerék befogott, mert a tárcsákon látszott. :)
  • madmanic
    #223
    nézd meg a tárcsákat, ha szivárványos valamelyik (megégett) az fog be..

  • madmanic
    #222
    régebbi típusoknál hajlamosak a dugattyúk berohadni, én is jártam így ( '97 es v40 ) nem ment és füstölt a jobb első.

    féknyereg csere volt sajnos, teljesen megrágta a rozsda a dugattyút.

    javító készlet felejtős!

    szerelő..

    ha mind a 4 egyszerre ( honnan tudod? )én folyadék van benne, nem ereszti akkor nincs ötletem..
  • Carmang
    #221
    Szerintem irány a szakszerviz.
    AZONNAL!
  • Motoroj
    #220
    A fékolaj milyen hőmérsékletű ilyenkor?
  • fodytomy
    #219
    Szisztok.
    Van esetleg valakinek tapasztalata Volvo s40-essel kapcsolatban?
    A probléma a következő:
    A fékrendszer bemelegedése után, a fékek elkezdenek befogni, mind a 4!

    Tud valaki erre valamilyen megoldást?
    A főfékmunkahenger Jó!

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • afrenky
    #218
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni.Volvo340 GL öt ajtós 1.4-es motorral.A kardántengelye oda van.Viszont van egy Volvo 340 három ajtós,ugyan úgy 1.4-es motorral de jó kardántengellyel.
    Össze lehet a kettőt hozni?
    Vagy esetleg valaki szerelési kézikönyvet,robbantott ábrást.Esetleg Cd,vagy letölthetőség.
    köszönettel Frenky
  • Motoroj
    #217
  • Hopi69
    #216
    Sziasztok!


    CASKA autóspecifikus multimédia állomások most bevezető áron!!! Érdemes megnézni, tényleg itt a legolcsóbb:

    www.zselehifi.hu
  • Carmang
    #215
    Voltam :)
  • inside69
    #214
    Volt Volvo találkozó Tökölön!

    Volvo találkozó

  • Motoroj
    #213
    Igen, arra gondoltam.
  • Carmang
    #212
    Az országos? Az a XII. volt :) Meg van a matrica (nem ragasztottam ki a gépre).
  • Motoroj
    #211
    Olyan nagyszabású találkozó nem tudom mikor lesz legközelebb, pedig a tavalyi már sokadik volt.
  • Carmang
    #210
    Ja, országos találkozókra gondoltam.
    Kisebb összejövetelek random előfordulnak, az index.hu Volvós topikja, vagy a volvo4xx.hu szerveződésében.
  • Carmang
    #209
    Még nincs hír a szervezéséről sem.
    Tavaly feloszlott a Volvo Baráti Társaság (asszem Bt.), és így most nincs aki hivatalosan elindítson egy ilyen talit...
  • Motoroj
    #208
    Az idén már volt valami.
  • Martinez01
    #207
    Heló!
    Nem tudtok lessz magyarországon Volvo-s találkozó? Mert mennék a Volvo 460 SE-mmel:D
  • madmanic
    #206
    #195