325
Volvo
  • ramgab
    #285
    Igen, én is hátsókerekes párti vagyok.
    Végül Diesel 850-es lett.
  • Motoroj
    #284
    Hát, 1M-ból mondjuk eléggé határeset lenne egy V70. De az biztos hogy ilyet érdemes nézni, méretben teljesen egy kategória a 740-nel, viszont sokkal használhatóbb a kombi felépítés miatt. Nekem csak az nem tetszik, hogy nem hátul hajt.
  • ramgab
    #283
    Átírással, esetleges javításokkal, mindennel együtt max 1M.
  • Motoroj
    #282
    Mennyit szánnál rá az egészre?
  • madmanic
    #281
    ja, hogy ez a tied.. bocsi félreértettem
  • madmanic
    #280
    ez, ha rám hallgatsz, felejtős.. tedd hozzá inkább amit ráköltenél..

  • Carmang
    #279
    Attól függ mennyit mész évente. Ha tényleg nagyon sokat, akkor a gázos tulajok tapasztalatai szerint a gáz sokkal olcsóbb összességében.
  • ramgab
    #278
    Ezek szerint jobb venni egy dieselt mint egy benzinest gázosíttatni.
  • Carmang
    #277
    Ha finoman nyomod neki, lehetséges :)
  • ramgab
    #276
    Eléggé le van harcolva, egy-két kilóból újjá lehetne varázsolni de akkor is egy öreg negyfogyasztású autó lesz fekete matricával, extrák nélkül.
    http://www.hasznaltauto.hu/auto/volvo/740/volvo_740_2.3_gl_automata-5292580

    Most V70-eseket nézegetek, a dieselekre azt mondják a tulajok, hogy 6-7 litert ezsnek. Lehetséges ez ?
  • Motoroj
    #275
    Tulajdonképpen miért cserélnéd le?
  • madmanic
    #274
    Az enyém 2.0 T benzin gáz üzemű v40 semmi gond vele... mondjuk zsebbe nyúlós autó volt de most már kényelmes, biztonságos, azdaságos gázzal városban 11-12 liter, hosszú úton mentem vele 8 literrel is..
  • ramgab
    #273
    2.3, szívó, karburátor, autómata
  • Carmang
    #272
    Azt mondják nyomatékos, jóféle motor.
    Amúgy válogass a 2001, vagy utáni évjáratok közül. Azok már jobban összerakott cuccok.
  • Motoroj
    #271
    A 740-ben milyen motor van?
  • ramgab
    #270
    Olyan kocsim már van ami nem megy viszont eszik, most valami másra vágyom.
    1.9 Diesel 95LE ?
  • Carmang
    #269
    1.6-ot nem érdemes, tudom tapasztalatból :) Nem megy, de legalább eszik.
    2.0, vagy 2.0T ajánlott. Készülj fel, hogy sokkal kisebb az autó, mint a hetes.
  • ramgab
    #268
    A kábel tartozhat az ülésnyomás érzékelőhöz is, az én 740-esemben is van rettentő vastag kábal pedig az fapados.

    Készülök lecserélni a 740GL-emet egy V40-re.
    Melyik motort nem érdemes ebből megvenni ?
    Ill a 1.6 105LE mennit eszik a tapasztalatok szerint ?
    Köszi !
  • Carmang
    #267
    Passz.
  • fifi
    #266
    mi volt akkor az az ülés alatt?
  • Carmang
    #265
    Ülés alatti légzsák? Mire? :) Az oldallégzsák a háttámlából nyílik ki, hogy védje a karod. Egyébként a szélvédő egyik oldalán, alul az összes bennelevő légzsák fel van matricázva.
  • fifi
    #264
    ha full előretolod az ülést nincs alatta egy kis "zacskó"?
    nekem volt SIPS/?/ a v40-ben a kábelek nekem is feltűntek, és az alsó légzsák csak egy porszívózás alkalmával másfél év múlva :)
  • Desiderata #263
    lehet hogy szerviz kulcs, amivel beindul a motor, de csomagtartó nem nyílik
  • Carmang
    #262
    Talán a motortérben. Egy kis dobozt keress, műanyag, vagy gumi borítású résszel, az védi a kulcslyukat.
  • vtomika
    #261
    kösz szépen.Anyit még tudna valaki segíteni,hogy kaptam a kocsihoz egy kis kulcsot is,gondolom a riasztó kikapcsoló kulcsa.Hol lehet kikapcsolni??
  • Motoroj
    #260
    SIPS? Az Side Impact Protection System, tehát oldalütközés elleni védelmi rendszer. Jelen esetben pl. az ülésből nyílik ki az oldallégzsák.
  • vtomika
    #259
    közben megtaláltam rá van irva az ülésre,hogy sipa. csak azt me, tudom mit jelent. Valaki??
  • Carmang
    #258
    Valószínűleg az ülésfűtés vezetékei. Ez úgy megy, hogy mindent előre bekábeleznek, akkor is ha nem rendelik meg bele a cuccot. Így később könnyebben bővíthető, és az autó összerakása is eleve egyszerűbb. Valszeg a klímaszabályzó nyomógomboknál a két szélső gombod "üres", azaz nincs bekötve az ülésfűtés. Szükséged lesz fűtőpárnákra, meg a gombok bekötésére, de ez ilyen utólagos berhelés sajnos nem olcsó.
  • vtomika
    #257
    bocs mobilon irtam és nemtom miért lett ilyen.anyit tudok h a kábelek a háttámlába mennek. Ja és mi az a sips
  • vtomika
    #256
    csak vezető oldali légzsák van a kocsiban. Valahogy meg kellene tudnom,hogy mik azok a kábelek. Valakinek nincs ötlete??
  • Motoroj
    #255
    Van SIPS a kocsiban? Az is lehet hogy az oldallégzsák vezetéke.
  • vtomika
    #254
    üdv.én is volvo s40 1,6 benzines tulaj lettem. Mikor takaritottam a kocsit észrevettem,hogy kábelek mennek az ülésbe.Gondolom ülésfütés viszont kapcsolója az nincs sehol.Hogy tudnám megnézni,hogy tényleg az-e és kipróbálni??
    kösz
  • patyo401
    #253
    Köszi szépen rákeresek , remélem tudnak segiteni.
  • madmanic
    #252
    próbálj rákeresni az alsóújlaki volvo bontóra, vagy vasi impala a cégnév azt hiszem, az ember is és a felesége is nagyon vágja a kérdést, nekem már nagyon sokat segítettek.
  • patyo401
    #251
    Kecskeméti vagyok de Hollandiában élek igy a Magyar szakemberek segitségét csak itt vagy telefonon tudom igénybevenni.
    Most már eljutottam odáig hogy a pipák a helyükön maradnak és a gyartyák sem lazulnak ki:D
  • patyo401
    #250
    Nos, amikor kanyarodok "persze leveszem a lábam a gázrol " jövök ki a kanyarbol nyomom a gázt és akkor szaggat. De nem csak akkor csinálja hanem rendesen megyek az uton és mikor gázt adok akkor is vagy gondolkodik vagy beszaggat vagy olyat csinál mintha rázos uton mennél gyorsan ( tudod amik voltak a keresztezödésekben régen vagy ma is vannak nemtudom) de nem mindig csinálja. Van hogy eltudok menni vagy 100 km-t is ugy hogy csak egyszer kétszer csainálja.És a motor csinálja nem a válto.
  • madmanic
    #249
    ezt a kanyarban SZAGGAT dolgot kifejtenéd?

    hogy érzed a motor akadozik vagy a váltó? Próbálj meg egy kanyart ahol a szaggatást érezted úgy, hogy "kiteszed üresbe".

    ( nekem váltótartó bakokat kellet cserélnem, hol lógott az egész hol megfeszült ) 97' v40
  • Motoroj
    #248
    „az 1-es és 2-es gyertyapipákat le is nyomja magárol”

    Az komoly. Hová valósi vagy?
  • Carmang
    #247
    Van a környékeden Volvós szakember? Neki kellene megmutatnod a gépet.
  • patyo401
    #246
    Sziasztok!
    Segitséget szeretnék kérni. Van egy 96-os 1,8 as benzines s40-em. A problémám az,hogy szaggatott leginkább kanyarok után. Kicseréltem a gyertyákat az üzemanyagszüröt majd a kábeleket és a trafokat is ( ezek bontottak) de még mindig csinálja söt az 1-es és 2-es gyertyapipákat le is nyomja magárol.Lekérdeztük a komputert de nem irt semmi hibát nekem azt mondták nem elektromos a baj hanem mechanikus.Már semmi ötletem sincs ha esetleg valakinek van vagy már találkozott ilyen bajjal akkor nagyon megköszönném a segitséget mert már kiábrándulok a volvobol.
    Köszönettel Patyo