89
  • BiroAndras
    #89
    "Inkább a raides funkciót erősíthetnék a pistában."

    Az egy hardveres megoldás, az OS-nek semmi köze hozzá.
  • rotaboy
    #88
    Én egyáltalán nem örülök ennek a fejlesztésnek a pistában. Félek tőle, hogy ugyan az lesz a vége, mint a 98 ME párosnál, ha még van, aki emlékszik rá. „A winfos szabálytalanul lett leállítva….” „ Ez a folyamat mindössze néhány másodpercet vesz igénybe, de amennyiben például egy 750 GB-os háttértárolót, kellene átkutatni akkor az akár 6 órán át is, tarthatna.”. Tehát magyarul, áramszünet után, 375GB= 3 óra scandisk, 190GB = 1,5 óra scandisk, 100GB = 45 perc szarakodás és a végén mégis elvesznek, az adataim vagy rakhatom újrara a winfost. Hát én inkább maradnék a raidnél. Inkább a raides funkciót erősíthetnék a pistában.
  • BiroAndras
    #87
    "Igazából ezt a technologiát nem a microsoftnak köszönhetjük hanem a winchester gyártóknak hogy hömérséklet meg rázkódás érzékelőket építenek az eszközeikbe."

    Értelem szerűen a hardverbe kellenek érzékelők ehhez. De szoftver nélkül ezek semmit se érnek.

    "Eddig is léteztek programok amik kiolvassák ezeket az adatokat..."

    És akkor mi van? A legtöbb ma általánosan használt szoftvernek és technológiának egy sor régebbi változata is létezik.
    Egyébként is, ez nem csak kiolvassa az adatokat.

    "Ez is bizonyítja hogy a microsoft új dolgokat ne tud kitalálni, csak összelopkodja a jó ötleteket..."

    Ilyen értelemben majdnem mindenki lop. Pl. a linux millió unix-os ötletet/technológiát "lopott".
  • dez
    #86
    Nincs utasítás? :)
  • archkoven
    #85
    Nagyon nagy haragot és csalódottságot érzek soraidban. Nem megy a térítés?:D
    Egyébként a büdüs életben nem írkáltam equ meg fter néven.
    Régebben zeb néven osztottam itt az észt:)
  • archkoven
    #84
    "Ti meg a bamba képpel, üveges szemmel, gondolkodás nélkül a kiadott utasítást követve járó-kelőkre emlékeztettek... :)"
    ???? Most mi van?
  • Molnibalage
    #83
    Egyes emberek tapasztalatai mit sem érnek. Ha kb. 12000 ember írna be ide, akkor lenne valami értelme. Aki tanult valszámot, statisztikát az tudja, hogy milyen feltételek mellett ennyi. :)

    Nekem pl. SEMMI bajom a Maxtorral. (40GB és 80GB)
    10 GB-os a rendszervinyóm, Seagate és több, mint 7 éves...
  • Caro
    #82
    Lehet régi tapasztalat, de 5 elfüstölt vinyóból legalább 4 maxtor volt.
    Mondjuk lehet, hogy azért mert olcsó volt, és sokan vették.
    De nekem már nagyon régi 20 GB-os Seagate-jeim is vannak, és egyikkel se volt még gond.
    Meg persze van 2 db. 40 kilós Seagate is, 20 MB kapacitással :)
    Na azok már nem működnek.
    Bár lehet, hogy csak az MFM kártyámmal van baj.
  • dez
    #81
    A váratlan helyzetekért és meghibásodásokért nem vállalunk felelősséget. Meg igazából semmiért sem. Nyasgem.
    (Lásd apró betűs rész. :P)
  • Molnibalage
    #80
    "Azt is meg tudja jósolni HÓNAPRA pontosan, hogy mikorra várható a winyó meghibásodása, meg mondja a hőmérsékletét, és mindenféle statisztikákat."

    Na azt megnézném. Egy csapágyhibát vagy a fejmozgató hibáját mégis hogy jelzi előre???
    Érdekes módón nekem soha senki és semmi nem tudja megjósólni, hogy mikor száll el a vinyóm.....
  • mrzool
    #79
    "Ezen kívül igen, van néhány bug a kernelben nyilvánvalóan, arról pedig, hogy egyes magyar és külföldi 'hírportálokon' (nem kívánom megnevezni) állandóan hazugságokat lehet olvasni a linux kernelről, arról nem a fejlesztők tehetnek!"

    Az a baj, hogy az exploit oldalakon is lehet ezekről olvasni... Most akkor világméretű összeesküvés van? Ne égesd már magad...
  • virs lee
    #78
    Ehhe ehhe, nem nagyon az IBM APS-ről lett lopva ez az RPCS...
  • noss
    #77
    hú micsoda antilinux-antivindóz flém van itt :E
    mit kezdenétek egy *bsd-fannal? :)
    ált. azt mondhatom, hogy akinek komolyabb tudása van bármely OS terén, az nem vitatkozik itt balfékekkel..

    carónak v kinek megsúgnám, hogy az általa ellenjavalt Maxtor-t már egy ideje felvásárolta az általa javalt Szigét! (nem mintha lenne vmi ráció a hsz-ában..)
  • dnes82
    #76
    Az M$ megtalalta a /proc/ide/hdX/smart_values filet, es most flessel ra? :))) Szanalmas. De strogg-nak igaza van: igy is eleg bajuk van (sajnos).
  • blackeagle
    #75
    Én átgondolnám még 1x ezt a baromságot.
  • grebber
    #74
    Végre a DX10 melett egy másik ok ami miatt jobb lesz mint az XP.
  • cyberass
    #73
    Igen ez ismét rendkívüli mértékű hozzáértésről tesz tanúbizonyságot.

    "addig a linuxban magát a főmotort a kernelt nem tudják már sok éve normálisan orvosolni"

    A Linux maga a kernel... Amit a kezedbe kapsz hogy installáld az 1 distro ami a kernelen kívül rengeteg egyéb szoftvert tartalmaz. (hadd ne soroljam el)

    Ezen kívül igen, van néhány bug a kernelben nyilvánvalóan, arról pedig, hogy egyes magyar és külföldi 'hírportálokon' (nem kívánom megnevezni) állandóan hazugságokat lehet olvasni a linux kernelről, arról nem a fejlesztők tehetnek!
    Egyikmásik cikktől égnek áll a hajam, hogy mekkora légbőlkapott hülyeség. (és nem csak nekem.)
  • DrFantastikus
    #72
    " hogy míg a windowsban sok programhibát, és szinte semmi kernel problémát, addig a linuxban magát a főmotort a kernelt nem tudják már sok éve normálisan orvosolni, és akkor hol van még az a sok 100 program, amik a distribekben van benne, csak soha nem derülnek ki a hibájuk, mivel 90%-kat a kutya nem használja..."

    EZ ABSOLUT IGY VAN !!!!!!!!!!!!!!! BRAVO !!!
  • ubuntu
    #71
    pontosabban
    ...amikor Equ meg FTeR voltál akkor IS a "hittérítős" szövegeddel trollkodtál...
  • ubuntu
    #70
    Szánalmas kis pattanásos béna lamer tini, aki minden idejét itt veri el, barátnő, munka, vagy tanulás helyett. Megpróbálja azonosítani magát a nagy Microsofttal, hogy így élje ki frusztrációit sikertelenségei miatt. Rendszermérnöknek próbálja kiadni magát, közben folyton belesül a lelkes Ms párti érveléseibe, mert keveri az alapfogalmakat is szegény pára. Miután rendesen beégeti magát, előveszi a többi nickjét, és azokkal próbál vele egyetértő tömeget emulálni magának.
    De az 1ügyű és tenyérbemászó stílusa mindig elárulja. Hiába a 85-ösnek még a Microsoft programjai sem tudnak átlagot megközelítő IQ-t biztosítani.
    archkoven, amikor Equ meg FTeR voltál akkor a "hittérítős" szövegeddel trollkodtál rendszeresen. Ideje bevenni a gyógyszeredet :-))))
  • dez
    #69
    Ti meg a bamba képpel, üveges szemmel, gondolkodás nélkül a kiadott utasítást követve járó-kelőkre emlékeztettek... :)

    De szerintem inkább ti vélitek az egyedüli utat felfedezni a Windowsban...
  • archkoven
    #68
    Szánalmas ez a sok kis linuxos hittéritő:))))

    Engem azokra az aluljáróban ácsorgó szerencsétlen krisnásokra, jehovákra stb. emlékeztetnek akik tudják, hogy az ő vallásuk az egyetlen ami az üdvözülésbe vezeti a hivet, csak éppen a kutyát nem érdekli, hogy mit beszélnek; a járókelők átnéznek rajtuk. Csak ácsorognak tovább és meg vannak győződve róla, hogy valami kurva fontos ügyben agitálnak.

    Szóval magatokra ismertetek linuxoskáim?:))))))
  • dez
    #67
    Ez nem erről szól, hanem hogy a közérdeket nézzük, vagy csak egy adott cégét... (Nem tudom, mi értelme van annyira védeni a MS-ot, hacsak nem dolgozunk ott.)
  • dez
    #66
    Mert biztos nem 3 nap beleírni egy ilyen S.M.A.R.T.-lekezelést Linuxba... :P
  • Caro
    #65
    Egy "kevéssel" többet is tud a linux kernele, mint a windowsé.
    Bár szerintem mindegyik elavult. Mindkét rendszert a visszafele kompatibilitás húzza le nagyon.
    Meg linuxban, hogy egy csomó fontos információ csak text-ben van meg valahol, de a programnak binárisan kéne.
    Ezért a text->bináris és rossz esetben kiíratásnál még egy bináris->text konverzió egy csomó időt elvesz.
    De ennek ellenére gyorsabb a winnél, ha alkalmazás sebességről van szó.
  • droland
    #64
    Bár a mondatod szó szerinti értelmezésben igaz:

    "csak a kényszer miatt kell ezt használniuk, ha játszani akarnak (tapasztalat)." - tehát csak akkor használják kényszerből ha jásztani akarnak, munkára meg egyébként is
  • droland
    #63
    Sanyix a probléma az, hogy egy MS gyűlölőnél a windowsra CSAK A JÁTÉK jut eszébe, szerintem ez probléma...
  • droland
    #62
    Még annyit, hogy elég érdekesnek tartom, hogy míg a windowsban sok programhibát, és szinte semmi kernel problémát, addig a linuxban magát a főmotort a kernelt nem tudják már sok éve normálisan orvosolni, és akkor hol van még az a sok 100 program, amik a distribekben van benne, csak soha nem derülnek ki a hibájuk, mivel 90%-kat a kutya nem használja...

    ugye...
  • droland
    #61
    Köszönjük a linket. Régóta tudjuk, hogy van egy olyan cég, ami nem csak kiad egy szoftvert az embereknek és opensource mellveréssel ordítja, hogy ha valami nem működik, akkor old meg magad, hanem kiadás után még foglalkozik a munkájával és szerintem ez igazán kedves, köszönjük a linket
  • Sanyix
    #60
    Hát ha a játékok nagy része nem csak winre lenne, az emberek nagy része röhögve törölné a wint, ugyanis nem kell nekik csak a kényszer miatt kell ezt használniuk, ha játszani akarnak (tapasztalat).
  • Newfronter
    #59
    Kinek van kedve újrarakni a rendszert? Hm? Jó az a backup nagyon is.
    Sőőt, ha egy kicsit értesz a géphez, nem kell újrarakni a rendszert. :)
    Ugyanis ez ATTÓL függ.
  • DjDano
    #58
    A linux fanok megint teleszemetelik a topikot... de végülis hol lázadjanak ha nem itt LOL
  • roberttoth
    #57
    Sziasztok!

    Mindig ez a vita :)
    Igaza volt BiroAndrasnak, az emberek 99%-a a windowst használja, mert nem kell értenie hozzá a géphez. Amúgy tényleg kényelmes a Windows használata. Akárki szidhatja, de akkor is felhasználóbarátabb bármely Linuxnál.
    Az, hogy egy ilyen részt beleépítenek a Vistába, szerintem jó. Lehet, hogy spanyol viasz, de a 99% usernek az 50%-ának simán szüksége van rá, mert annyira nem ért hozzá.
    A Linux funoknak: amíg a konzol az első program,amit indítasz az elindulás után, addig ne is várd, hogy többen fogják használni. /Amúgy én is használom a Linuxot, de nem javaslom azoknak, akik a számítógépet nem ismerik/

    De visszatérve: Lehet, hogy ez is pereket indít majd, mint a Netscape a beépített IE ellen.
    Elvégreis ki venne fizetős Hdd csekkoló programot, ha gyárilag is benne van? ... Lesz itt per ismét :)
  • fako
    #56
    "Szintén általános probléma ha megsérül a merevlemeznek az a része, amelyen a Windows partíciója található. Ezen segít a Windows Recovery Environment, ugyanis a Vista ugyanis egy második partíción eltárolja a rendszeradatokat."

    Nemtudom kit izgat ha megserul a vista. Barmikor ujra lehet telepiteni. Sokkal fontosabb lenne az ertekes adatokat backupolni. Akit meg komolyan erdekelnek az adatai az nem a vistara bizza azt, hanem valamilyen raidet hasznal.

  • fako
    #55
    a raid vezerlo megoldja neked. Ha minden winyo jo akkor nem hasznalja a paritast, ha pedig 1 meghibasodik a paritas segitsegevel allitja elo az adatot. Ha meg 2 winyo rossz akkor mar nem mukodik.
    Annyit tennek meg hozza hogy raid 5 eseteben a paritas nem dedikalt wincsin van, hanem szet van szorva az osszes wincsi kozt.
  • ubuntu
    #54
    Az előző hozzászólásom neked szólt.
  • Newfronter
    #53
    OFF
    WD POWWA :D
    ON
  • ubuntu
    #52
    Valahol nagyon el vagy tévedve.

    " © blackeagle ma 15:10 | Privát | Válasz | #31
    Látom téged már megvett az m$. Milyen 750 gigáról beszélsz ? A sexfilmeket is duplikálni akarod a primitiv játékokkal együtt ? Csak az oprendszer egyes részeit kell duplikálni ,de ha az egészet az se 750 giga. Bár lehet az m$ pista 750 gigás lesz.
    Válasz 'DrFantastikus' üzenetére (#26) "

    "DrFantastikus
    ma 15:25 | Privát | Válasz | #34
    "A sexfilmeket is duplikálni akarod a primitiv játékokkal együtt ?"

    " DrFantastikus ma 15:25 | Privát | Válasz | #34
    Ha te primitiv-nek nevezed a Doom3-at, vagy a NFS MW-t, esatobbi... akkor nem tudom mit gondoljak rollad ?! a tul-melegedes vagy egy masfele technikai hiba az egesz vinyot erinti nem csak egy particio-t, (ahol esetleg pont a "Pista" lakik) es igy meggyulhet a bajod akaar 750 Gb-vel is. !!

    PENTIUM 4-Prescott.3GHz,2GbDDR500MHz,ASUS.P4C800-E DeLuxe,GeForceFX5900XT-128Mb-256bit,2HddSATA'II'WesternDigital-RAPTOR-160Gb 10.000rpm'RAID0,Audigi.X-Fi,SamsungLCD19'
    Válasz 'ubuntu' üzenetére (#30) "

    Namármost #31 != #30
  • Newfronter
    #51
    WinFS ha jól tudom.
    Egyébként az régen szar ha bejutott a gépedre egy vírus.
  • asysoft
    #50
    Már nincs Maxtor, felvásárolta a Seagate. (Ja igen, ez az SG-n a rövidhírek között volt. Hát nem tudom, sztem kicsit lényegesebb, mint néhány "nagyhír":))