89
  • Shadow_THH
    #49
    apropó nem a vista tárolja a fileinfot sql szerü adatbázisokban? az tényleg biztonságosabb, az összes virus azt a pár száz kbyteos táblát fogja megtámadni
  • asysoft
    #48
    És itt mégis mit kéne látni? Vannak frissítések. Senki sem állította, h az XP bugmentes. A számra gondolsz?:) Amíg ilyenek vannak, hogy "Srí Lanka 2006. április 14-én módosítja alap időzónáját („Sri Jayawardenapura”) GMT +6:00-ról GMT +5:30-ra.", meg "Vizúr János csodálatos természetfotói ihlették ezt az asztali témát, amely Magyarország növényvilágából válogat. A téma háttérképeket, képernyőkímélőt, valamint ikonokat és kurzorokat tartalmaz.", addig nem érdemes a nézni...
  • Shadow_THH
    #47
    okos és honnan tudod hogy melyik a jó adat a xor-ból
    főleg hogy a xor kizárásos vagy tehát ha mind2 jó akkor azért sem müködik, ha pedig mind kettő elveszett akkor nem csinál semmit
  • Caro
    #46
    Egyébként RAID 5-el 3 db 200 GiB-es vinyóra 400 GiB adat fér fel, és így is minden tejlesen biztonságos:
    1. vinyó: adat 1
    2. vinyó: adat 2
    3. vinyó: adat 1 XOR adat 2
    Így ha valamelyik megdöglik, a másik 2-ből visszaállítható.
    Sokkal jobb, mint a sima mirroring.
  • Caro
    #45
    Csak gagyi Maxtort nem kell venni, Seagate meg Samsung OK.
  • roliika
    #44
    Ms fanok! Ajánlom EZT figyelmetekbe!
  • DrFantastikus
    #43
    " Hol kritizáltam én a Doom3-mat??? "

    a #31-es hozzaszolasod-ban emlegetted hogy "A sexfilmeket is duplikálni akarod a primitiv játékokkal együtt ? Csak az oprendszer egyes részeit kell duplikálni ,de ha az egészet az se 750 giga" Na erre itam : #34.
  • asysoft
    #42
    Sokakkal ellentétben én örülök, hogy lesz ilyen is a Vistában, legalább nem kell feltenni egy külön alkalmazást (arról nem is beszélve, hogy azok, akik egyáltalán nem értenek a géphez felkészülhetnek a katasztrófára).
    Ubuntu: lehet, hogy a firmwarebe építve hasznosabb, de még így is jobb, mint a semmi. Amúgy az XP sztem már elég stabil, s a Vista a hírek szerint ezen a téren is előrelépést jelent.
  • strogg
    #41
    Jaja. jogos ubuntu észrevétele. Éppen tegnap fagyot csontra a linuxom, kétszer is 1 órán belül. Le kellett vennem az egyik palást lemezt, hogy jobban hűljön a gép, mert instabil lett a melegtől.
    Ilyen esetben az OS nem tudja védeni a lemezt :(
  • ubuntu
    #40
    Hol kritizáltam én a Doom3-mat???
    Minden elismerésem az id software-é főleg, mert időről időre kiadják GPL licensz alatt az előző játékaik kódját, most épp a quake3-nál tartanak.
  • Newfronter
    #39
    Mondjuk ez igaz. Egymagában a winchester védelem nem soka ér, kell oda a proci is meg sorolhatnám.
    Ez helyes meglátás.

    Csak nem értem mi volt az előbb az FTeR-es kirohanásod.
  • ubuntu
    #38
    Teljesen mindegy mi miatt fagy le a windows, ha a winchestert biztosító, esés, túlmelegedés stb. figyelő programok a windows rendszeralklamazásainént futnak, akkor fagyás után már nem fogják védeni a winchestert.
    Egyébként notebook esetében már egy túlmelegedett bezárt autóban is megtörténhet a baj. A túlmelegedés miatt a processzor is túlmelegszik és emiatt is fagyhat a windoze, ami mégcsak nem is a windows hibája. Ha addig nem kapcsolta volna le a winchestert, akkor utána már nem tudja. Még ha firmware-ben van az esés, rázkódás, túlmelegedésérzékelő, akkor ilyen esetekben is leáll a winchester és nem megy tönkre.
    Ez egyszerűen jó vagy rossz tervezés kérdése. Jó tervezés esetében pedig az ilyen programkódok helye a hardware firmware-ben van, nem máshol.
  • strogg
    #37
    DrWho kedvéért;)))

    És természetesen markting okokból ma is egy microsoftos hír!
  • Tinman #36
    "3. Ezt a szolgáltatást INGYEN kapod, míg a 3rd party progikért fizetned kell(ene)."

    Ne aggódj benne lesz ez is a Vista árában (mégha csak 50 cent erejéig). Kapásból belinkelek 3 olyan progit ami tudja ezeket vagy megközelítőleg ennyit és teljesen freeware.

    "2. Ez nem egészen a régi technológia másolása. A leírás alapján feljesztettek rajta."
    Igen ez kb. olyan mint anno a grafikus oprendszer... van aki kitalálja van aki meg felhasználja /khhmmm/, persze licenc nélkül hiszen "átdolgoztuk".
  • drwho
    #35
    Egyébként ma még nem tette senki, hozzá, hogy a mindennapi Micdros$oftos cikkünk ma is megvan.
  • DrFantastikus
    #34
    "A sexfilmeket is duplikálni akarod a primitiv játékokkal együtt ?"

    Ha te primitiv-nek nevezed a Doom3-at, vagy a NFS MW-t, esatobbi... akkor nem tudom mit gondoljak rollad ?! a tul-melegedes vagy egy masfele technikai hiba az egesz vinyot erinti nem csak egy particio-t, (ahol esetleg pont a "Pista" lakik) es igy meggyulhet a bajod akaar 750 Gb-vel is. !!
  • strogg
    #33
    Én már túl vagyok azon, hogy kiröhögjem őket.:)
    Ha nagyon gonosz akarok elnni azt mondanám, mint egyik kedves simerősöm: "minek bántod a wineseket, nincs elég bajuk amúgy is?"
    És valahol jogos. Mert nem én vagyok a tanárbácsi, akinek el kell mondani, hogy "bazze fizessé' azé' a szaré' , amikor van ingyenesen is itt meg itt!"
    Ergo: nem ez a feladatom, és tisztem:)
    Végzem a dolgomat, és dolgozom egy olyan rendszer(el)en ami szeritnem sokkal jobb. aki rájött már, rájött, aki nem az az ő baja. Ez a meglátásom.
    Baxogatni meg tök felesleges. Pláne ilyen kérdésekben, amikor tényleg az él, hogy vagy rájön magától, vagy nem.
  • blackeagle
    #32
    "Én azt nem értem a mélyen tisztelt linuxos kollégákban, hogy minek itt a flame?" nevetni is kell a komolytalan m$ hivőkön.
  • blackeagle
    #31
    Látom téged már megvett az m$. Milyen 750 gigáról beszélsz ? A sexfilmeket is duplikálni akarod a primitiv játékokkal együtt ? Csak az oprendszer egyes részeit kell duplikálni ,de ha az egészet az se 750 giga. Bár lehet az m$ pista 750 gigás lesz.
  • ubuntu
    #30
    A melltartóval még nem lenne baj, nem kell és kész. Csak van itt egy melltartó-és-kínai-müselyembugyi-árus, aki folyton ránk akarja tukmálni a gagyi portékáját. És amikor nem neki megpróbálkozik újabb álruhákba bújva eladni ugyanazt a melltartót nekünk újra és újra :-)))
    De hát rosszul is áll rajta a sok latex-gumimaszk és a hangja mindig lebuktatja.
    Egyébkén a flame is csak egy szórakozás, mint a fórumozás többi ága.
  • Newfronter
    #29
    Ha lefagy a windows az az ő hibája, mert magától az oprendszertől nem fog lefagyni. Azt egyéb program illetve driver okozhatja, vagy rootkit.
  • ubuntu
    #28
    Tökéletesen igazad van. Egyébként sem másik partícióra, hanem másik winchesterre kellene menteni a recovery szempontból fontos adatokat. De erre már régóta ott van a Raid-mirror, ami ugyan több helyet igényel de sokkal biztonságosabb megoldás.
    A rezgés és esés érzélelő programrészeknek pedig nem egy operációs rendszerben van a helye, hanem a firmware-ben.
    Amikor a lefagyott windows következtében elveszett munkája miatt feldühödő alkalmazott leveri a notebookját az iróasztaláról nagy haragjában, akkor majd mi fogja lekapcsolni a repülő notebookban a winchestert? :-))
    Ez a funkció már rég megtalálta a helyét a nevesebb gyártók hardware-ének firmware-jében, lásd IBM ThinkPad notebookok.
  • strogg
    #27
    Tömören összefoglalva. Minek a flame arról, hogy mennyire szar az új melltartó, amikor a büdös életben nem lesz rá (remélhetőleg :D) szükségem?!
  • DrFantastikus
    #26
    "Másik particióra menteni nem nagy dolog..." de ha peldaul egy 750 Gb-es vinyo tele adatokkal... akkor megneznem hogy a Linux'-al mennyi ido alatt ??? es hova' ??? MENTESZ LE ENNYIT ??? EZZELa technologiaval amitol szol a cikk, viszont elejet veheted a "Katasztrofanak" PERSZE CSAK WinVISTA alatt.
  • strogg
    #25
    Én azt nem értem a mélyen tisztelt linuxos kollégákban, hogy minek itt a flame?
    Vazze. Egyikünk sem fogja a pöpecül működő rendszerét lecserélni pistára, akkor meg minek foglalkoznánk ezzel?
    Aki meg tapsikol, hát tegye bátran, mert eddig a win még annyit sem tudott, mint a vista. A fejlődés tehát egyértelmű. Az megint egy másik kérdés, hogy még jó sokáig el fog tartani, mire mi is elégedettek lehetünk vele.
    Szal. No Flame!
  • Newfronter
    #24
    Te hülye vagy...
  • roliika
    #23
    Jaja! :D Meg olyan jó lesz ez az előre érzékelés...eddíg külön progik voltak erre a problémára, de most már az oprendszer szerves részét fogják képezni, azaz eddíg is volt kékhalál bőven, sokszor a win hibás mem kezelése miatt, de most még "szebb" lesz a helyzet.
    1 három éves felújított gépre felteszem, kapásból a dual chanell miatt le fog fagyni, és miután nyomok 1 Ctrl+Alt+Del-t még azt is kiírja mejd, hogy domjam ki a vinyóm mert elvileg ez már 1 éve működés képtelen! :DDD Úúúúúgy várom a Vistát! :DDD
  • blackeagle
    #22
    Komolytalan az m$ . Másik particióra menteni nem nagy dolog ,azt már m$95 idejében használtam linux partición. A smart-ot meg már ezer éve támogatja a szar linuxom. Semmi új nincs a hirben ,mint ahogy a vistában se lesz ,csak a megnövekedett hw igény.
  • ubuntu
    #21
    Hát persze, hogy egyetértetek, hiszen te Newfronter és te DrFantastikus, egy és ugyanaz az oszthatatlan csodálatos személyiség vagytok :-))
    A megboldogult FTeR, newnick-ei újra offenzívába lendülnek. EvilDevil helyett lett DjDano szokás szerint sportolóktól lenyúlt képlogócskával (akkor Kimi Raikkonen fun logo, most FB Barcelona nagyon illenek ám az sg.hu-ra :-) )
    kbupdate már tradícionálisan a no-brain windozefun troll szerepét látja el rendületlenül. Már csak az Equ nevű okoska-butuska nick hiányzik a csatasorból.
    De a lényeg persze nem változik, egykori FTeR használjon akármennyi új nicket is, ugyanazt a nagyképű lekezelő-kioktató stílusú unalomig ismételt érvrendszert tudja csak ismételgetni azonos stílusban, amire már senki sem kíváncsi.
    És sajnos még tudása sincs hozzá. Multinick hadsereg fabrikálása helyett, inkább beülhetne az iskolapadba. :-D
  • Newfronter
    #20
    Én is Windows párti vagyok, csak megemlítettem ezt is.

    Na de visszakanyarodva a hírhez: Pozitív dolog ez akárhogy nézzük, mert nem kell külön kieg az oprendszerhez. Sőt így kevesebb memóriát használ.
    Már most is meglepett, hogy a Vista milyen kevés memcsit eszik...
  • DrFantastikus
    #19
    JA bezzeg a Vista IGERETES-nek latszik , az alabbi problemak fel sem merulnek benne. Es meg pofas is !! Es drivere-k meg lesznek majd hozza, soot MAR van egy nehany...
  • DrFantastikus
    #18
    "Fos linux kit érdekel? mindenki Windowst használ, mert ez KELL AZ EMBEREKNEK! hehe:)" irta kbupdate.

    EZZEL TOKELETESEN EGGYET ERTEK !!!!!!!!!!!!!! mert: ugyan vegigprobaltam tobb (vagy10-15) Linux distro-t de egy sem megy rendesen egy szerintem kozepes gepen mint az enyem. Vagy Multimedia a szar vagy telepites-es gond, vagy ugy szar az egesz ahogy van. Minden IDIOTA HOZZANEMERTO belepiszkal a kodok-ba , na ezt jelenti az OpenSource. !!!!!
  • nebancsa
    #17
    Igazából ezt a technologiát nem a microsoftnak köszönhetjük hanem a winchester gyártóknak hogy hömérséklet meg rázkódás érzékelőket építenek az eszközeikbe. Eddig is léteztek programok amik kiolvassák ezeket az adatokat...
    Ez is bizonyítja hogy a microsoft új dolgokat ne tud kitalálni, csak összelopkodja a jó ötleteket...
  • BiroAndras
    #16
    "Ez mind nagyon szép meg minden, csak nem a jócskán meghosszabbított Vista béta teszt időszak közepén kellene előállni ilyen új ötletekkel."

    Honnan tudod, hogy új ötlet? Lehet, hogy már régóta fejlesztik, csak eddig nem
    meséltek róla.

    "Főleg nem akkor amikor már meg kellett volna jelennie a Vistának."

    Nem 1 csapat dolgozik a Vistán. Ez a fejlesztés nem befolyásolja a többi részt.
    Lehet, hogy egyszerűen az egyik csapat munka nélkül maradt valami miatt, és nem kellenek a folyamatban levő többi fejlesztéshez sem, így kaptak egy feladatot az "egyszer majd meg kéne csinálni" listáról.
  • BiroAndras
    #15
    Az ügyeletes fikázók már megint átsiklottak néhány jelentéktelen részlet felett:
    1. Ha nem új a technológia, akkor már nem is szabad használni? Inkább örüljetek, hogy ezzel is fejlődik a win (bár el tudom képzelni, hogy egyes linux fanatikusok ennek nem örülnek).
    2. Ez nem egészen a régi technológia másolása. A leírás alapján feljesztettek rajta. Nem csak detektálja a problémákat, hanem be is avatkozik, ha szükséges.
    3. Ezt a szolgáltatást INGYEN kapod, míg a 3rd party progikért fizetned kell(ene).
    4. Igen, azért lesz integrálva, mert a láma júzereknek a képébe kell dörgölni a technológiát, hogy használják. De tudomásul kell venni, hogy a júzerek 99%-a ebbe a kategóriába tartozik. Az MS többek közt azért sikeres, mert a 99%-ot célozza az 1% helyett.
  • Razgon
    #14
    Óóó, a jó öreg Active Smart! Egyszer már megmentette az adataimat egy nagyobb katasztrófától, még idejében sikerült menteni mindent..

    Szóval a Microsoft teszi amit szokott, feltalálja a spanyolviaszt... Ilyen program már az XP-ben is lehetett volna, tisztelt M$!
  • kbupdate
    #13
    Fos linux kit érdekel? mindenki Windowst használ, mert ez KELL AZ EMBEREKNEK! hehe:)
  • Newfronter
    #12
    Attól függ kinek. Én pl. .NET C# programozást tanulok. (Már van linuxra is...)
  • NEXUS6
    #11
    Akit komolyabban érdekel a számítástechnika, annak még mindíg nem a windóz a fő oprendszere!

    Bocs.
  • DjDano
    #10
    az ilyen galuska típusu emberekre oda se kell figyelni, had írjanak hülyeségeket ha ahhoz van kedvük