115
  • Tiberius B
    #34
    Van egy hírem számotokra az EPR-rel meg a teleportációval kapcsolatban, semmi közük egymáshoz, a köznapi definíciók szerint. És az EPR alapján nem teleportálunk, hanem meghatározunk egy bizonyos tulajdonságát egy részecskének, amely tulajdonságról tudjuk, hogy a részecske ikertestvére i sugyanezzel rendelkezik, ennyi tudomásom szerint. Nem tűnt el anyag vhol és jelent meg máshol, mindössze információt tudunk így EGYSZER "továbbítani". Ez még nem teleportáció, csak minek kitalálni új szavakat, és főleg nem tudományos áttörés, ha jól tom, mindössze a műszerek fejlődése.
  • dez
    #33
    Amit a Nature-ban is lehoznak, az talán nem bulvárhír.
  • roliika
    #32
    Szóval ezek napszaktól és vallástól független kísérletek.:-) Én sem hiszek a miszikában, mágiában..stb...csak tudom hogy vannak olan dolgok amit még nem értünk, még nem tudunk előre jelezni, még nem tudunk kiszámolni, vagy esetleg még a létezéséről sem tudunk! Rosen erre azt mondta, hogy nem mi akalítjuk a fizikát és matematikát, mi csak próbáljuk megérteni.:-)
  • roliika
    #31
    Ok tényleg sok átbaxás van. De az gyanús ha 1962 től napjainkig rengeteg dokumentáció és független kísérlet igazolja a dolog valódiságát, nem? Vagy ha lenne ezközöd és saját magad is el tudnád végezni a kísérletet /mert nem nehéz/, akkor meg magadnak nem hinnél? Ezek olyan kísérletek, amik bárhol bármikor elvégezhetőek pár 100 ezer forintos vagy milliós készülékekkel.
  • szivar
    #30
    Jól látod a lényeget. De én legalább tudom magamról az igazságot ;).

    Lóf@szt vagyok tánctanár. Csak illemtanár...
  • wanek
    #29
    "Mások idegesítése, okoskodás" - most már értem...
  • wanek
    #28
    Mi vagy te? Népnevelő, vagy önkéntes tánc és illemtanár?
  • wanek
    #27
    Szóval aminek írásos nyoma van, az hétszentség, hogy igaz. Hmmmm... Gondolj csak bele, hogy mennyi kamuhír van. De ha ilyenről nem tudnál, az csak a tájékozatlanságodat jellemzi. Az pedig, hogy ki mit tart kamunak, már egyéni szocproblem.
    Sokan szeretnek előjönni olyan ótvaros érveléssel, hogy bezzeg 100 éve még, aztán ma már... Pedig ennek az ellenkezője is igaz.
    Ha jobban belegondolsz, egyes téveszméket akár évszázadokig is az emberek többsége igaznak vélt... Amiről ma azt hiszed, hogy az a tuti, lehet, hogy holnapra kiderül, hogy mekkora átb@szás volt...
  • szivar
    #26
    "Én nem lennék büszke a helyedben, hogy kamuhírekből naprakész vagy."

    Ha esetleg fűznél valamit a témához, azokívül hogy:
    -Hülyék vagytok mind, mert ezt csak tudósok mondják,
    -Márpedig ez nem így van,
    -Márpedig az iskolában nem ezt tanultuk, de nem csoda mert a tanárok is hülyék...

    Akkor nem tűnne ilyen kellemetlenkedőnek a hozzászólásaid zöme.

    Alias lola?
  • roliika
    #25
    Milyen kamuhír te!!???!!! Néznél utána! Szerinted Einstein is kamuzott? Csak mert Einstein-Rosen-Podolsky kísérletről van szó! Vagyis ha 1 részecskét megmérsz valahol, valahol egy másik AZONNAL megváltozik! És ezért vezették be a qwantummező fogalmát ami szerintük azt az azonnaliságot közvetíti. Qwantum összefonódás néven emlegetik de valójában kapcsolat, Eintein Bohr és Podolsky is kapcsolatkénzt értelmezi! Na mind1...
  • Anotino
    #24
    "Elmondta, hogy a huszadik század végével lezárult a nagy feltalálások, újítások korszaka, és napjainkban felesleges a következő nagy dobásra várnunk."

    Ezt minden korban kijelentette valami nagyokos. De ezt max megmosolyogni lehet.
  • uniu
    #23
    Ez utan jott nehany evre re a villanykorte... amirol persze szinten kijelentettek vmit, meghozza azt, hogy lehetetlen elkesziteni :) Jo ha vki tudja, hogy mit nemtud :)
  • Molnibalage
    #22
    Két hozzászólásdoat láttam eddig. A másik is hasonlóan értelmes volt.

    A probléma az, hogy ki mit tekint áttörésnek.
    Inkább ma azt nevezném áttörésnek ami ott is elterjed és hasznos, ahol még 20-30 éve nem használták. pl. számítógép,mobiltelefon,(Marconi mikor is használta az első drótnélkülit és mióta van a Bell-féle telefon?,) a DNS megismerése önmagában is nagy tény, de ahhoz hogy gyakorlati haszna legyen 40-50 ÉVNEK kellett eltelnie.

    Vagy a műanyagipar és kompozitok fejlődése. 50-60 éve másodrendű anyagoknak számítottak. Akkor használták, ha nem volt más. Ma tisztán kompozit műanyagból készül pl. az új Airbus-ok teljes függőleges vezérsíkja. (Na persze) nem bólvi anyag az.)

    Vagy csak a társadalom hozzáállása a dolgokhoz is annak számít. 50 éve mondtad volna azt, hogy újrahasznosítás és megújuló energiaforrás. Röhögtek volna rajtad. Bár e téren leassan átaeünk a ló túloldalára. Egyesek nehezen fogják fel, hogy milyen K*BASZOTT nehéz ezt egy szabályozott rendszerbe beillesztni.Gyakorlatilag hagyományos erőműben az ennek megfelelő kapacitás legalább 50%-át meg kell építeni az ingadozások kiküszöbölésére.

    Az atomenergiát ellenzőket is lecsapnám legszívesbben vagy csak a villanyórájukat. Azt hiszik az erőművek passzióból termelnek áramot?
  • wanek
    #21
    Én nem lennék büszke a helyedben, hogy kamuhírekből naprakész vagy.
  • roliika
    #20
    Neeeeem? Ja végülis csak 410m-re teleportáltak eddíg max...hát ha ez neked nem működő...
  • Athlon64
    #19
    Egyébként azért is jó, hogy a kinaiak nyomatják az űrprogramjukat, mert így újra van versenyhelyzet a mindig is HiTech űrkutatásban!
  • Athlon64
    #18
    Viszont ha olyanra gondolt amire még seki sem gondolt akkor honnét tudja, hogy nem éppen holnap fedez vagy talaál fel valaki valami egetrengetőt?
  • Axon
    #17
    "hisz eleg nagy dolgokra van kilatas (quantumszamitogep, hidegfuzio, nanorobotok stb.), de ez mind meg a jovo zeneje!"

    Igazából ezek sem számítanának "nagy dobásnak" Nicholas Donofrio szemszögéből, hiszen ezeknek is lefektették már régebben az elméleti alapjait a gyakorlati megvalósítás pedig már inkább egy technológiai folyamat eredménye.

    Gondolom valami olyasmi nagydobásra gondolt Nicholas, amiről még senki sem hallott, még csak nem is képzelte el soha-senki, de ilyemiről mostanában tényleg nem érkeznek hírek, vagy csak mi, közönséges földi halandók nem hallunk ezekről.
    De az tényleg nem számít semmiféle nagy innovációnak, ha több processzormagot integrálnak egy lapkára, vagy még több adatot préselnek rá egy 12 centis műanyag korongra.
  • Praetor
    #16
    Hja, ezt időről időre eljátsza valaki.

    Véleményem szerint is igen komoly találmányok fognak megjelenni ebben a században, főleg hogy az energiaválság fokozza az alternatív erőforrások felkutatását. És ez még csak 1 terület.
  • Dj Faustus #15
    "A 19. sz. végén is bejelentette a new yorki szabadalmi hivatal vmi főmuftija hogy minden fő dolgot feltaláltak már csak a részleteken lehet finomítani"
    1899-ben az Egyesűlt Államok Találmányi Hivatalának New York-i részlegvezetője kezdeményezte a polgármesternél a hivatal bezárását (rájött a századfordulós pánik...). Persze a javaslatát elutasították.

    A cikkre reflektálva: igaz, ami igaz - mostanában nehezebb feltalálni valamit hisz sokkal komplikáltabb rendszerek vannak, mint például 100 évvel ezelőtt - de azért korántsincs vége az újítások korának.

  • HUmanEmber41st
    #14
    Szerintem ha a gravitáció, az elektromágneses erőtér egyesített elméletét kidolgozzák, vagy "csak" a gravitációról tud meg valaki valami korszakalkotót...ez a nyilatkozat egy jóadag nagyképűségen, beképzeltségen alapszik.
    Mivel, azt hiszi ez az ember, h nincs nála okosabb, és a fent említett kutatásokkal nem érnek el semmi újat.
  • BuzzFuzz
    #13
    Az egyik volt tanáromat idézve: "hülyeség, marhaság, baromság" :)
  • Mike
    #12
    marhaság szerintem is
    kb olyan mint amikor azt mondták, most már feltaláltak mindent
    vagy minek kellen bárkinek is otthon pc
  • sokadikgab
    #11
    A teleportaciot kifelejtettem, ahogy sok minden mast is, de sajnos ez meg nem mukodo dolog... es egy darabig me'g biztosan nem is lesz ...
  • roliika
    #10
    Pedig nem. teleportáció gyakorlati megvalósítása az új dolog!
  • sokadikgab
    #9
    "Véget ért a nagy újítások kora?" <- Ez marhaság nem?

    Szerintem nem marahasag. Itt a nagy ujitasokon, felfedezeseken van a hangsuly szerintem. Nem holmi "kicsinysegeken" mint pl. hogy hany mag van egy processzoron, DVD, BR, HDDVD, LCD vagy a Plazma stb. Ez mind csak biznisz.

    Mikor felfedeztek fel valami tenyleg nagy dolgot utoljara? pl. atombomba, tranzisztor, antibiotikum stb. Mar eleg regen ... En se mondom,h. megallt a fejlodes, hisz eleg nagy dolgokra van kilatas (quantumszamitogep, hidegfuzio, nanorobotok stb.), de ez mind meg a jovo zeneje!
  • Cat #8
    itt nem arról van szó, hogy nincs fejlődés. Van. De ne hasonlítsuk már a 650 MBos cd -> 4,7-es DVD -> 25 GB Bluray vonalat a villanyégő, a tranzisztor stb. feltalásásához... Ezek csupán az optikai technológia finomításai, egy meglévő dolog továbbfejlesztése. Az általa vágyott ugrás jóval nagyobb léptékű, ami már valóban nem nagyon lesz. Gondolom a cikkbe is ezért rakták be az időgépet, de ide sorolhatnám a teleportációt, az antigravitációt stb. Ezek az igazán nagy dolgok!
  • roliika
    #7
    Amúgy nem 300 GB.:-D Több terra is tárolható, attól függ, hogy hány rétegű.
  • roliika
    #6
    És lön Kánaán...
  • roliika
    #5
    Nem maradtam le.:-) Holografikus lemez csak olvasható egyenlőre írni macerás. Azért nem említettem...de most nem is ez a lényeg. anem hogy nem állt le a fejlődés.
  • Szefmester
    #4
    Blue ray? kicsit lemaradtál... holografikus tárolók? 300GB és már létezik csak pofátlanul drága. Ha fejlődés valaha is megálna az azért lenne mert kipusztultunk. :) persze fejlődés akkor is lenne csak nélkülünk.
  • wanek
    #3
    Ha hallgattál volna, talán te is bölcsebb maradtál volna.
  • Emmegki
    #2
    A 19. sz. végén is bejelentette a new yorki szabadalmi hivatal vmi főmuftija hogy minden fő dolgot feltaláltak már csak a részleteken lehet finomítani
  • roliika
    #1
    "Véget ért a nagy újítások kora?" <- Ez marhaság nem? Ez az IBM egyik vezetője, úgy tűnik inkább belefáradt ezekbe a dolgokba. Jobb lett volna ha nem mond semmit. Mert elég nagy zöldségeket beszél. Miért? Mert a fejlődés SOHA nem áll meg maximum stagnál, de állni nem áll!/Középkor pl/ De most erről szó sincs! Nem elég új fejlesztés a több mag egy processzoron? Vagy , hogy végre beismerték hogy van hidegfúzió? Vagy az Einstein-Rosen-Podolsky kísérletei álltal létrejött teleportáció, ami megalapozza a qwantum számítógépek alapjait és az adatok teleportációját?/Ma már 410m-re teleportálhatóak adatok!!! és nincs megállás ez még semmi, és ezek csak hivatalos adatok!/ Nem valós teleportáció, hanem a fény részecske spinjének AZONNALI megváltozása, de az adatok szempontjából ez bizony teleportáció ha tettszik ha nem/ Vagy nézzük az egyre nagyobb kapacitású háttértárolókat pl Blue-ray...miről beszél hát ez a jóember? Nincs jelentős fejlődés? Na ne már...