115
  • roliika
    #74
    :-DDDDDD Vagy XVIII-XVII
  • Tiberius B
    #73
    ok
  • dez
    #72
    Hát ehhez képest, hogy "És az EPR alapján [...] meghatározunk egy bizonyos tulajdonságát egy részecskének, amely tulajdonságról tudjuk, hogy a részecske ikertestvére i sugyanezzel rendelkezik, ennyi tudomásom szerint." olvasd el, miről is van szó. :)
  • Tiberius B
    #71
    egyébként szerintem a nyilatkozó nem nézte az elméleti fizikát, meg az abból kifejlődő pl. számítástechnikát
    de inkább csak erre az évtizedre gondolhatott
  • Tiberius B
    #70
    max 10 év és jön egy bazinagy ugrás a gyakorlatban
  • dez
    #69
    Wanek/lola meg olyan, mintha a XIX.sz.-ból tele-idő-portálódott volna ide. :)
  • Tiberius B
    #68
    melyik rész nem stimmel
    lehet eltévedtem a paradoxonok közt
  • dez
    #67
    ~100 évvel ezelőtt is sokan így gondolták. Plancknak pl. azt mondták az egyetemen, ne fizikát tanuljon, abban már nincs sok felfedezni való, később Planck lett az egyik úttörője a kvantummechanikának. Mellesleg Einstein is tevékenyen részt vett benne, és időközben még egy relativitás-elmélet is bejött.
  • dez
    #66
    Más szavakkal:

    Ja, bocs, most jövök rá, hogy te nem beszélni (olvasni) English. (Talán ideje lenne megtanulni... Sokkal több anyag elérhető angolul, mint magyarul, sokszor alapvető dolgok hiányoznak.)

    Akkor lásd itt:
    (De érdekes módon nem tartalmazza a teljes angol szöveg fordítását, perdig úgy lenne igazán érthető.)

    Itt is van szó róla, és amúgy jó bevezetőnek tűnik a kvantummechanikához:
  • dez
    #65
    Rosszul tudod. Lásd pl. itt:
    A "teleportálás" tényleg egy másik dolog, de az sem "egyszerű".
  • Tiberius B
    #64
    kösz
    benézek
  • HUmanEmber41st
    #63
    Általános témák
  • Tiberius B
    #62
    A cikk tartalma: a fejlődés már nem nagy ugrásokban, hanem több évi, előre pontosan tervezett munka eredményeként keletkezik, és alapvetően a pénz mozgatja, kivéve a htárterületeket, de nem azokra gondol, hanem az életünkre
    cikk topicjának témája: megállt a fejlődés?ö
  • PoisonBorz #61
    szerintem nem állt meg, egyáltalán, csak már nem olyan hirtelen jelentik be, mint akkoriban... manapság már a csírájában publikálva van minden, lásd quantumszámítógép, 10 éve minden apró lépésből szenzáció van...
  • Aramir
    #60
    Hmmm... A cikk címéről nekem a híres "640 Kbyte mindenre elég" kijelentés jut eszembe :D
  • wanek
    #59
    Ezt inkább magadtól kérdezd.
  • Tiberius B
    #58
    merre találom?
  • roliika
    #57
    Most untam meg..hali. Miért ilyen értelmetlenek az emberek?
  • wanek
    #56
    Dehogyis! Ha százszor megismétled, 100-szor ugyanazt kapod. A te állításod szerint ennek nem így kéne lennie.
  • roliika
    #55
    Nem arról van szó, hogy ha megmérem eltőnik. Hanem arról hogy valahol máshol gyakorol valamilyen másik anyagra valamilyen hatást! Sok benne a valahol+ valamilyen tudom.:-D De ez van.
  • sz4bolcs
    #54
    Bizony. :D
  • HUmanEmber41st
    #53
    Nah azért ne vicceljük el a dolgot ( annyira :) )mert van ám itt találjunk fel dolgokat topic is!
    Na és amibe az SG belekezd..
  • wanek
    #52
    Te jöttél a kvantumszámítógéppel, meg azzal, hogy ha megmérünk valamit, akkor azonnal megváltozik...
    Ha ez így lenne, akkor pl. a száloptika, mint olyan nem is működhetne. Pontosabban sosem látnánk azt, amit.
  • roliika
    #51
    Hm...akkor a "megismert" fizikai világunk is fals! Hiszen meg lett mérve! <o,O>
  • roliika
    #50
    Akor a székem 0Kg? Köcsög boltosok. mikor veszek parizert átbaxnak...nincs is súlya.:-DD Sőt parizer sincs! :-D
  • sz4bolcs
    #49
    milyen a hangja a félkezes tapsnak? -és társai :D
  • sz4bolcs
    #48
    jaja, összefordítasz két tükröt, akkor mi látszik a tükrökben? :)
  • sz4bolcs
    #47
    Pont a mért értékkel volt kevesebb a súlya. :-) Most próbáltam humorizálni de tényleg így van :D
  • HUmanEmber41st
    #46
    És mi látszik a tükörben, mikor nem állok előtte???
  • roliika
    #45
    És még 1 érdekes kérdés! Ha a mérés befolyásolja az anyag tulajdonságát /bizonyítottan így van/, akkor ha megmérem a székem súlyát, honnét tudhatom, elötte mekkora volt a súlya? :-)
  • sz4bolcs
    #44
    Úgy futnak az emberek, hogy fel sem tűnne, hogy egy "nem-elavulós" berendezés elavul, hiszen már a vérében van a mozgás, az elavulás.
  • sz4bolcs
    #43
    Hát ez az...
    Ez csak szimpla kampány, hogy vegyen mindenki bátran "nem-elavulós" új számtech cuccokat. :)
    Aztán majd amikor megint pár év múlva dobhatja ki az ember az elavult terméket, akkor már nem is fog rá emlékezni, hogy ez egy "nem-elavulós" cucc. :D
  • roliika
    #42
    Egy kicsit tovább gondolva ... ha itt állsz, és az anyag alapvető szerkezetét valahol távol azonnal meg tudod változtatni, mondjuk 1 dobozból csinálsz 1 krumplit, na akkor az mi? Komolyan! Mi az? Jó, itt még nem tartunk /szerencsére/ de nemsokára lehet hogy igen!
  • HUmanEmber41st
    #41
    A szilikon az tényleg igazi áttörés a plasztikai sebészetben :) :)
    Látványos is !!! :) :)
  • HUmanEmber41st
    #40
    Hát ennyi erővel lehet reklámozni a pajszert, az éket, meg a görgőt.
    Ezek a találmányok tényleg sohasem fognak elavulni :) :)
  • Dj Faustus #39
    "Ez utan jott nehany evre re a villanykorte..."
    Nono, a villanykörte 1870/1880-as évekbeli találmány - Edison és Swan nevéhez fűződik (addig versenyeztek egymással, míg 1883-ban létrehozták a Edison & Swan United Electric Light Company-t, a mai AEG elődjét).
    A wolframszálas izzólámpa meg magyarok neveihez fűződik - lásd itt.


    Az 1900-as évek elején találja fel Kipping például a szilikont. Vagy ekkor dobták piacra az első kormánykerekes autót (botkormány helyett).
    Forrás: Felix R. Paturi - A technika krónikája
  • roliika
    #38
    Mondj 1 tudományos áttörést, ahol semmi köze nem volt a műszerezettségnek! Amúgy rendben van a dolog amit írtál valóban így van! De ez az adatok szempontjából /mondjuk az adat is csak fogalom/ valós teleportáció! Azonnali!
  • HUmanEmber41st
    #37
    Wanek Te lola vagy !!!!
    Le sem tagadhatod!!! :) :) :) :)
  • sz4bolcs
    #36
    Nem tudom, írta-e már valaki, de nekem egyből az ugrott be, hogy jó kis üzletpolitika:
    "Vegyétek ezt a csúcsterméket, mert ez már soha nem avul el." :-) Ennyiről lenne szó szerintem...

    Legalábbis nekem egyből az ugrott be nagy írónikusan, hogy akkor veszek valami high-tech cuccot, mondjuk egy új gépet, mert az már soha nem avul el. :)
  • Tiberius B
    #35
    Tudtommal, szerintem, kövezésemet kérem mellőzni, és továbbra is ÉPÍTŐ kritikát kérek.