95
  • kukacos
    #55
    Neutronbomba, mint humánus fegyver :) Szerintem kellemesebb dolog elégni egy tizedmásodperc alatt, mint hosszú hónapokig szenvedni a sugárzástól, de ízlés kérdése. Mellesleg neutronbomba szerencsére már nincs szolgálatban, amikor volt, akkor sem a polgári lakosság, hanem katonák (tankok) ellen szánták.
  • CmdrPetya
    #54
    hellO
    na erre varjon gombot valaki CIFUnak tegnap volt a szülnapja nekem is és úgyebar cifu megfázot hát én is ilyen véletlenek is létezek komoly! Igaz én tegnap vagyis 02.27én (19 éves voltam) nem tom cifu mennyi de ha úgyanennyi amit kétlek akkor ez mégnagyobb véletlen vagy nem!:D
    Ja cikk kira bár egy helyesbítés az atom ledobásáról hosszú vitta folyt amerikába és rengeteg tudós ellenezte a dolgot még végül a katonai vezetés döntött hogy a szigetharcok allat rengetek amerikai katon hallt meg és nem kockáztattnak egy partraszállást japánba.Plusz ehez hozzájárult Pearl Harbor is... - amerikai felfogás vágjunk vissza ha van mivel kb ennyi!
    bb all
  • RoLii
    #53
    Mondjuk piszkos bombat lehet mindenfele lejart szavatossagu cuccbol is csinalni :(
  • nenad
    #52
    civil vagy katona aldozat egyre megy. Politikusnak nevezett nyilvanvaloan elmebeteg emberek hoznak donteseket egesz nemzetekre vonatkozoan.
    Allatok emberi testben, vagy ahogy xy mondta.
    "eloszor ket labon felegyenesedve"

    (bar lehet hogy az allat, tul szep hatarozo)
  • Molnibalage
    #51
    Lehet, hogy voltak, de már 100%, hogy üzemképtelenek. Atomfegyverek rendszeres karbantartást igényelnek.
  • Plutonium
    #50
    Ez nem atombomba, hanem hidrogén. A hidrogén bomba pedig nem nukleáris, hanem fúziós elven működik.
  • RoLii
    #49
    Par eve a Haditechnikaban volt errol szo. Es az allitolagos hatoanyagarol is a voroshiganyrol. De az akkori adatok alapjan kacsa volt mindketto.
  • Kryon
    #48
    Én úgy tudom,hogy ilyet a szovjetek csináltak,és bőröndbombának nevezik.Egy kis plutóniumtöltet van egy aktatáskába építve.Indításához nem kell kód,vagy felhatalmazás,lényegében bárki használhatná.kb. 1-2 km-es körzetben pusztít.
    És a hátborzongató az,hogy a híresztelések szerint több mint 140-et gyártottak,de csak 30-40 db. hollétét ismerik...,a többi gyakorlatilag eltünt.......
  • Kryon
    #47
    Jobbulást!És boldog szülinapot!
    Jó a cikk,várom a folytatást.....
  • RoLii
    #46
    Ez a "Car Bomba", katonai alkalmazasra alkalmatlan volt :)
    amugy ahogy olvastam rola, meglehetosen tiszta fegyver, (mint altalaban a ketfazisu toltetek)
  • RoLii
    #45
    Kiveve ha lapos roppalyaval rendelkezo IRBMrol van szo...ezert volt olyan veszelyes a kubai raketavalsag pl.. ha meg tudod szakitani a parancsnoki lancot, van esely hogy a szarazfoldi telepitesu fegyverek jo reszevel vegezz, de persze ekkor meg ottvannak az SSBN-ek (ballisztikus raketavl felszerelt nuklearis meghajtasu tengeralattjarok amik pl a kommunikacio kiesese utan bizonyos idovel el is indithatjak a raketakat (direkt parancs nelkul)...(ez azert eleg bizarrul hangzik, de persze logikus..) "aki elsokent tamad masodikkent hal meg"
  • Chappy
    #44
    Jó cikk.

    Megyek, gyártok gyorsan 1et, úgyis van itthon urá
  • RelakS
    #43
    We are currently upgrading our servers.
    Please try again in a few hours.
    We apologize for the inconvenience.
  • kBagyula #42
    Detonáció a vége érdekes...
  • irkab1rka
    #41
    Ismét egy jó cikk.
    Mégiscsak érdemes az SG-t olvasni.
  • Thrawn
    #40
    Igen, többszáz méterrel acél felett robbannak. Vagy - a töltet erejének függvényében - akár kilométerekre a cél felett. Már ha a cél egy város. Ha talajszinten robbanna, a lökéshullám nem terjedne olyan messzire, mivel az összedőlő épületek a lökéshullámot csillapítanák. Felülről jóval nagyobb területen tudja a robbanás kifejteni a hatását.
  • RelakS
    #39
    Őőő... Én úgy tudom, hogy ezek a bombák a felszín fölött pár száz méterrel durrannak. Vagy ha nem is annyira magasan, de jóval fölötte
  • kBagyula #38
    ...igen arra (azokra) gondoltam. Úgy vagyok vele, hogy ha már "hajigálják" akkor úgy sikerüljön, hogy pont rám pottyanjon lehetőleg.
  • RelakS
    #37
    Aztán csodálkozol, hogy miért durrogsz a löncshús után?
  • RelakS
    #36
    Ja, az atomtengeralattjárókon figyelő rakétahalom apróbb gondot jelent, ami miatt senki nem is próbált elsőcsapni :)
  • kBagyula #35
    Ugyanígy beszélhetünk akár a konzervekről is. Lásd: 42M támadó kézigránát robbanófeje vs. löncshús konzerv.
  • ZilogR
    #34
    Hát igen... Erősen elképzelhető, hogy nem a nukleáris fegyverek állnak az élen - ez amolyan a köztudatba beszivárgott "ellenszenv" hatása lehet (pl.: nukleáris erőművek elleni tüntetések). Ellenben azt már kevesebben veszik zokon (vagy nem is tudják), hogy a cigaretták mérete miért éppen akkora amekkora... Lehet elgondolkodnának, ha megtudnák, hogy a Piripócsi Dohánygyár egy óra alatt tudna ugyanazon a gépsoron, amin a kedvenc nikotinrúdját gyártja mondjuk kalasnyikov lőszert produkálni - pl.: erről is szívesen olvasnék valahol...

    -=ZR=-

    Amúgy a legjobb fegyver még mindíg a tépőzárral ellátott petárda - odadobod, ottmarad. Lehet parázni
  • Laci73
    #33
    Relaks:"Kis szerencsével még azelőtt megsemmisíti a jenki rakétákat, hogy elindulhatnának a kilövőállásból."

    1. A hordozóeszközöknek, így pl. a leggyakrabban eszünkbe jutó nagy hatótávolságú interkontinentális-ballisztikus rakétáknak (ICBM) csak egy része van fixen telepítve: jelentős részük hordozókon, pl. tengeralattjárókon, speciális gépjárműveken vagy vasúti szerelvényeken "állomásozik" - így biztosítva a mobilitást, és az első csapás "túlélését". Az ötvenes években - amikor a fő hordozóeszköz a repülőgép volt (nagy hatótávolságú rakéta azaz ICBM még nem létezett) az USA atomhordozó bombázóinak egy része mindig levegőben tartózkodott - szintén az első csapás kivédése miatt.

    2. Egy ICBM rakétának, ami a leggyorsabb eszköz a célbajuttatásra, 10-12 perc kell pl. az USA- ex SZU távolság megtételére (a hiedelemmel ellentétben az Északi-sark felett repülve, ez ugyanis a legrövidebb út) Ezalatt ezerszer észreveszik. Sőt, már indítás közben annyi hőt termel a rakéta, hogy ezt azonnal kiszúrják a kandi kémműholdak.
  • RelakS
    #32
    Hátizsák? Ez engem a Red Alert2 mobil atombombáira emlékeztet, bár az teherautón volt
  • teddybear
    #31
    Gratulálok Cifu, mint a cikkhez, mind a szülinaphoz!
  • RelakS
    #30
    Hofi is megmondta:

    Az amerikaiak feltalálták az atombombát. Ha ledobják, eltünik az ember is, meg a sör is. Ha a neutront dobják le, akkor csak az ember tűnik el. Most mi a francot dobhattak le, csak a söröm tűnt el!
  • teddybear
    #29
    Ez utóbbit rosszul tudod, az amerikaiak régebben hadrendben tartottak egy úgyn. "hátizsák" atombombát. A súlya 30 kg körül volt, és a külömleges beszivárgó egységek használták volna. Robbanóereje kb. 4-10 ktonna.
    Szerencsére leszerelték már, de tudnának másikat készíteni.
  • RelakS
    #28
    Fat Man tervrajz

    Mik nincsenek a neten
  • Laci73
    #27
    KBAGyula: Gondolom azokra érted akiknek van annyi "szerencséjük" hogy azonnali halált okozó sugárdózist kapnak. Mert akik nem, azoknak az öngyilkosság a legjobb alternatíva: az erősen ionizáló hatású sugárzás szétroncsolja a rendkívül érzékeny szöveteket egészen a fehérje-molekulák szintjéig: a folyamat éppen ezért irreverzibilis (visszafordíthatatlan). Heves hányással, erős fájdalommal, testen megjelenő sebekkel és elváltozásokkal akár hetekig eltarthat a sugárfertőzött (helyesebben a sugárzás által sérült) ember szenvedése, mire bekövetkezik a halál.
  • RelakS
    #26
    Jah, ezért fontos, hogy ki indítja az ELSŐ csapást. Kis szerencsével még azelőtt megsemmisíti a jenki rakétákat, hogy elindulhatnának a kilövőállásból.

    Cifu, lesz-e szó a hidrogén, meg a neutron bombáról?
  • kBagyula #25
    ...még mindig a neutronbomba a leghumánusabb fegyver a nukleáris arzenálból - szerintem.
  • Pash
    #24
    Az atomfegyverekkel vívott 3. világháborúra nem sok esély van, mivel még a legelvakultabb államok sem áldoznák fel a teljes népüket, országukat, hatalmukat azért, hogy néhány amerikai várost elpusztítsanak. Ugyanis az amerikai ellencsapás teljeskörű megsemmisítés lenne, és ezt még Irán vagy a KNDK sem vállalná be, nem éri meg nekik. Ami viszont komoly fenyegetést jelenthet, az ha terroristák kezébe kerül ilyen fegyver. Bár itt sem inkább a hagyományos atomfegyverektől kell tartani, inkább a terroristák által könnyebben hozzáférhető vegyifegyverektől, vagy 'piszkos bombák'-tól. Ezeket jóval könnyebb előállítani, beszerezni, célbajuttatni, mint egy atomtöltetet, amely azért nem bőrönd méretű, bármit is sugallnak bizonyos amerikai filmek.
  • JimKirk
    #23
    Nagyon remelem nem valik valora es meg idoben eszhez kap az emberiseg!
  • Dr4gonlord
    #22
    Hogy ez mennyire igaz, csak valóra ne váljon. Amúgy gratula a cikkért, nagyon jó!
  • Librarian
    #21
    Azaz nem tudok... :)p
  • Librarian
    #20
    Hát igen... a fenébe is, mindenki mindig elmondta, ezerszer, hogy milyen király cikk, meg ezért szeretem az SG-t, de mást (sajnos) tudok mondani... No meg boldog szülinapot! :)
  • Tiberius B
    #19
    Boldog szülinapot!
  • kukacos
    #18
    A Manhattan tervben elég sok párhuzamos dúsítási eljárást kipróbáltak, amíg végül a gázcentrifugás bizonyult a leghatékonyabbnak. Igazából ezért volt ilyen költsége, mert akkor még senkinek sem volt világos, mivel lehet a leghatékonyabban megoldani az uránium-szétválasztást.
  • JimKirk
    #17
    Akkor mielobbi erot egeszseget!:)
  • [NST]Cifu
    #16
    Remélem hamarosan (hétvége - ha minden jól megy, és kilábalok a náthából).

    A HBD-ket pedig köszönöm mindenkinek. :D