261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • DanielT
    #181
    "én akkor sem hiszem el, hogy készség-szinten gyengébbek a nők"

    Pedig pontosan erről van szó. Teljesen más a viszonyuk az autóhoz, a vezetéshez és általában mindenhez ami a technikához, a mechanikához kötődik. Nincs hozzá érzékük, nem volt, nem is lesz. Vannak területek, ahol a nők a jobbak, de a vezetésben sajnos nagyon nagyok a különbségek.
  • Pheel
    #180
    Egyébként nem elég, hogy nem dolgozott érte egy hetet sem, de jellemzően még nem is ő tankolja!
  • BontottCsirke
    #179
    Nyeh, sajnos tényleg van a leírtakban igazság de én akkor sem hiszem el, hogy készség-szinten gyengébbek a nők, betudom a nulla rutinnak.
    Ja és tessék bemondásra elhinni, hogy ismerek jól, dinamikusan vezető nőket :D
  • Dichter
    #178
    Cégesautó megy át mindenen, 4-kor úgyis teszi le; vénember nyomul 30-al, ahogy előznéd, mégátérek, még gyorsan megfordulok és rádhúzza; 18 éves zseléagyú gyerek félig fekve nyomja mint az állat (mind1, hogy kockagolf, vagy bömös, garantáltan nem dolgozott érte egy hetet sem).

    Teljesen igazad van benne. Ők ugyanannyira veszélyesek, mint a nők nagy százaléka.
  • Dichter
    #177


    Egyébként nem akaronám, hogy átforduljon a topik nőellenesbe, de tényleg messziről meg lehet állapítani, ha egy nő megy előtted, és még látnod sem kell. Sőt, parkoló autóról is meg lehet mondani, hogy nő tette be a helyére. 1 méter mindkét oldalról, ferde, és rosszabb esetben se kézifék, se sebesség..
  • Pheel
    #176
    A kedvencem az, amikor a kemény kockaladás rámgyorsít, mikor előzném, és párhuzamosan haladunk, amíg el nem fogy a Ladából a szufla. 110 körül :)
    Ezt tipikusan pasik művelik. Azok sem tökéletesek.
  • Pheel
    #175
    Nekem csak 80% körül van a találati pontosság, de amúgy dettó. Ha nem nő, akkor kalapos öregúr. :)
  • Pheel
    #174
    Képesek betartani a 30-as táblákat olyankor is, amikor kis belátással mehetne a forgalom akár 70-nel is. Talán nem kell mondanom, hogy 2x olyan gyorsan érsz célba, ha nem tötymörögsz.
    Ha egy nő áll előttem egy forgalmas útra való kikanyarodáskor, akkor üresbe teszem az autót. Még a pirosnál is egyesben tartom. Olyankor ráérek ugyanis.
    A visszagurulás teljesen igaz, bár én mindenkinél tartok másfél-két métert.
    Lámpánál 2-3 autó is elmegy a másik sávban, mire egy női sofőr hajlandó észrevenni a zöldet, kinyomni a kuplungot, egyesbe tenni és elindulni.
    Valamiért nem képesek a sávjukban haladni. Két sávos úton félek őket előzni, mert rámmásznak a szembejövő sávban.
  • DanielT
    #173
    Kortól függetlenül beazonosítom 90%-os bizonyossággal, hogy nő megy -e előttem. Ha ez nem jelent valamit akkor semmi. Ja, Bp-n közlekedek, de vidéken is ezt tapasztalom.
  • BontottCsirke
    #172
    Ezek szerintem a friss jogsi ismérvei, gyermekbetegség, én anno 1 hónap alatt kigyógyultam belőle - nem a nagy tehetség, hanem a kitartás - míg nem ment a már saját autóval a tolatás, megfordulás, a saját udvaromat romboltam.

    Ha idősebb muff töketlenkedik, be lehet tudni annak, hogy nagyritkán kaphatja el az autót 'apucitól', nulla rutin - vénemberek szintén veszélyesek - az ilyet én is kikerülöm, mert ha megijednek, még nagyobb bajt csinálnak.

    Elhiszem, hogy a rossz tapasztalat alapján kialakult egyfajta véleményed de szerintem más állatfajok veszélyesebbek.
    Cégesautó megy át mindenen, 4-kor úgyis teszi le; vénember nyomul 30-al, ahogy előznéd, mégátérek, még gyorsan megfordulok és rádhúzza; 18 éves zseléagyú gyerek félig fekve nyomja mint az állat (mind1, hogy kockagolf, vagy bömös, garantáltan nem dolgozott érte egy hetet sem).

    Ezek közül a 'végremegkaptam a családiautót' anyukák a leglightosabbak - ami veled történt, az meg egyszerű patkányság volt, elkövetőtől függetlenül, sry.
  • Dichter
    #171
    Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy nem elég körültekintőek, a kresz táblákat csak hírből ismerik, az autó kezelésével nagyon nincsenek tisztában. Ja, és soha nem köszönik meg, ha előzékeny vagy velük :)

    Persze vannak kivételek, de a nagy átlag ilyen.
  • DanielT
    #170
    Összefoglalva: Bizonytalanok, nem urai tökéletesen a helyzetnek, főleg ha váratlan. A lehető leglogikátlanabb, legveszélyesebb manőverekre képesek. Tökölnek, képtelenek időben, jó döntést hozni. Nem tudnak lejtőn egy kilóméteres visszagurulás nélkül elindulni, ami rossz esetben egy másik autó elejébe kerül és hosszan, nagyon hosszan sorolhatnám még.
    A mostani kedvencem az, amikor végignéztem, hogy az 1 hete megvásárolt autómnak hátulról nekimegy a hülye picsa, amikor ki akar kanyarodni mögülem. Benne ültem az autóban, végignéztem mit művel a tükörből és éreztem, hogy itt baj lesz. Lett is. Én kiugrottam a kocsiból ő pedig elhajtott.

  • BontottCsirke
    #169
    Arra voltam kíváncsi, hogy mi jókat tudnak elkövetni, hogy ahányszor szóbakerülnek a 'nőivezetők', mint külön kaszt, lincshangulat lesz?
    Én nem tapasztaltam még semmi egerengetőt nők részéről (betudhatom a nem tizenéves jogsinak; az is lehet, hogy u.a. csinálom, mint a többi nő, csak még nem téptek meg :DDD) - abból a napi 20 esetből tényleg írjál párat, a miheztartás végett.

    Nem kötekszek, érdekel!
  • DanielT
    #168
    Ebbe kár lenne belemenni, a nők másban jobbak, ne akarja nekem senki bebizonyítani, hogy ugyanolyan jól, vagy jobban vezetnek mint a férfiak. Több baleset meg azért van férfiak szereplésével, mert kevesebb nő vezet JÓVAL! Konkrétan naponta 20x legalább őrjöngök a kocsiban és az esetek 99.9% -ban nő ül a kormánynál.

    Volt a Fókuszban erről egy műsor is, hogy mennyire jó sofőr lehet egy nő is. A riportot egy ralliversenyző nővel készítették. Ott volt egy autó is és mondták neki, hogy menjen pár látványos kanyart. Nos. Elütötte az operatőrt. Valahogy nem győzött meg.
  • BontottCsirke
    #167
    Nő még sosem kötött belém, sőt férfi-ismerőseimbe sem, csupán a kekeckedés kedvéért.
    Mi tudunk úgy vezetni, hogy nem bámuljuk a többi autót, nem kötexünk :D

    Autómárkák: suzuki sose kéne, vezettem pár hétig húgom volt wagonr-jét és én is túladtam rajta, mert egy fapados, virslikerekű fűnyíró volt; 80-nál majd elvitt a kamionok szele.
    Tudom, hogy az új ignis és sx4 jobb de a márka általános megítélése miatt bukó, + vicces lehet rendszám alapján keresni az autód mondjuk a tuskó parkolóban, mert több tucat ugyanolyan van.
  • Dichter
    #166
    Ez azért is lehet, mert nagyobb a férfi autósok száma, mint a nőéké.
  • Pheel
    #165
    Nincs értelme ezen vitatkozni, mert mindkét oldal másképpen látja. A nők szerint a férfiak száguldoznak, a férfiak szerint a nők csigalassan mennek stb.
  • BontottCsirke
    #164
    Mert mér?
    Nem bírjátok idegekkel, hogy ált. tartjuk a segességkorlátozást?
    Esetleg romlik a férfiak nemzőképessége, ha nem kapcsolnak fel ötösig egyik lámpától a másikig, ami sokszor 200 méter?

    Tényleg nem értem :)
  • Pheel
    #163
    "a baleseteket szinte kizárólag férfiak okozzák"
    Legtöbbször a nők miatt ;-)
  • Super DANTE
    #162
    Épp autóvásárlás előtt állunk, szerintetek melyik lenne a jó választás: Opel Astra H 1,6 vagy Seat Leon 1,6 esetleg Ford Focus 1,6 kb. max 4,2 millióig gondoltuk, ha esetleg van valakinek ilyen autója van, mint a fentiek, akkor leírhatná róluk a véleményét. Köszönöm!
  • BontottCsirke
    #161
    Nem tudom, miért nézik le ilyen sokan a női vezetőket, mikor a baleseteket szinte kizárólag férfiak okozzák.
    Női baleset: parkolóban elviszi a tükröd; férfi: min. 2 elem festése, stb és kórház.
    Én is imádom, minden nap kifog valami tizenéves harcihörcsög, aki le akar söpörni az útról, mert szőke nő vagyok.
    ~1 órája állok a pirosnál, szigorúan külső sávban, mellémér egy zselézett gyerek egy 55 lovas agyoncicomázott Punto-val, bámul át és bőgeti a motort.
    Állva hagytam a kis piros 140 lovas alfával, hogy legyen is mit néznie :D
    Az ilyen mit akar az embertől, miért bunkózik?
  • Toroco
    #160
    Ya szinte mindenki hitelre veszi, aztán úgy meg még drágábban jön ki.
  • Toroco
    #159
    majd mondom faternak hogy nézzünk hondát is
  • Toroco
    #158
    Hondára én is gondoltam. Civic re, esetleg accord, de az szerintem nagyon drága.
  • NeoMaN
    #157
    Hondának adj egy esélyt....
  • fifi
    #156
    és az autók 95%-a hitelre van...
  • Toroco
    #155
    Na ja. Ebben van valami. Mongyuk nekem feltünt hogy már nem olyan olycsók a suzukik. régen tényleg az volt, hamar átvette a magyar népautó szerepét. Manapság ez már nem jellemző rá. ma már minden autóból sok van. Rengetek g astra ami nekem a leginkább szembetűnik. de nagyon sok van a rohadt drága audikból is. ebben meg az az érdekes hogy mindenki panaszkodik hogy kevés a pénz szar a fizetés, minden drága, a benzin is, de mégis szépen szaporodnak a méregdrága autók is. ez a város (pécs) már képtelen befogadni ezt a forgalmat ami napjainkban van. reggelentem már a buszok is csinálnak egy órás késékeket is néha, fél óra az átlagos. Az utak darabokra esnek. És egyretöbb lesz az autó.
  • Pheel
    #154
    Legtöbben azt hiszik, hogy a Suzuki olcsó, csak mert régen az volt, és körül sem néznek a piacon, csak megveszik életük sokadik Suzukiját, abban a hitben, hogy minden kocsi drágább. Érdekes, hogy pl egy Clio, Grande Punto vagy éppen Yaris sem drágább azonos felszereltséggel.
  • fifi
    #153
    mamost azért ugy azt tudd, hogy attól még hogy vékony lemezből van, lehet biztonságos, és fordítva...tehát a vékony a lemez-nem biztonságos a kocsi című klisét el lehet felejteni, mert ütközéskor NEM a lemez fogja elnyelni az energiákat...
    pl az új Swift és az SX4 is 4-es az NCAP-n...
    na erről ennyit.
  • Toroco
    #152
    legtöbben ugy is az árát nézik, nem a teszteket
  • Dichter
    #151
    LÁL, ez jó szöveg :D:D:D Egyébként a népeket látszólag nem nagyon érdekli ez a dolog, mert már többet is láttam furikázni az utakon.
  • Pheel
    #150
    Jah! Lehet akármilyen olcsó, akkor sem kellene. Az NCAP értékelésén azt mondták, hogy biztonságosabb SZEMBEN ülni vele, mint benne.
  • Toroco
    #149
    hallottam valamit hogy a kasznija nem jobb a suzukiénál, de konkrétan nemtudtam hogy milyen.
  • Dichter
    #148
    Aveot márcsak az 1!! csillagos töréstesztje miatt sem vennék...
  • Toroco
    #147
    Hi!

    Most voltunk klipróbálni a Shevroleteket. Lacetti 1.6, meg aveo 1.4 -t. Hát lehidaltam tőlük, de nem azért mert olyan jó. Kényelmes meg elég jól is néz ki belül, de a teljesítménye az siralmas. Aveo: 96 lóeró a papiron, DE 5600 as fordulaton adja le. Úgy képzeljétek el hogy kettőben padlógázzal mentem, és minden sebességben fölfelé. A motor képtelen elérni az 5600 as fordulatot. Arra hogy kapásból padlógázt nyomok 3ban már nem is reagál szinte, csak annyira mint egy sima gázadásnál. és csak dombon lefele tudtam elérni a 160at padlógázzal, pedig asszem 200 ig van órázva. Könnyü kormányozni, meg nagyon fasza a fék, de nem megy. A lacetti teljesen ugyan ilyen. A csomagtartó mérete legalább jó, 330L.

    Ezek után beultem egy Saab vektorba... na igen, az már autó, sajna az nem tesztautó volt és nem lehetett manni vele. Asszem 9 milla a gép.

    Voltunk nézni suzuki SX4 et is. azt sajna nem lehetett kipróbálni, csak bele ültem. Mitne mondjak kényelmentlen volt akár hogy is állitgattam az ülést. A belseje szerintem kifejezettem csúnya. A hásó ülésre csak ugy tudtam beülni hogy kézzel huztam fel a térdeimet. A csomagtartó mérete az meg nulla. még bevásárolni sem lehet vele menni. A warbi csomagtartójába sem szokott beleférni mindig, pedig az 525l. De ezt a suzukit valahol még kifogom próbálni.
    Beültem az új swift be is annak jobb volt a belseje, de az sem volt kényelmes.

    Néztünk skodát is, fábiár, meg oktáviát. a fábia is elég gyengevolt kinézetre, kényelme közepes. Oktáviába nem ültem, csak az adatait néztük. Annál az volt a durva, hogy legalább másfél tonna a kocsi úgy ránézésre, mert nagyobb méretü, mint az audink, 1.4es motor, és csak 75 lóerő van benne. Az audink 140 lovas 2,3 motorral, és még az is nagyon lomha induláskor, ehez viszonyitva a 75 lovat nem nagyon tudom elképzelni hogy mehet. Azt mondták jövö héten lesz megint teszt autó majd kipróbálom.

    Egyre inkább ott vagyunk hogy nem akarunk uj autót venni. Jók az öregek, azok legalább menek. Eddig nagyon úgy nézki hogy fater marad az öreg audinál, én meg a warbinál. Vagy összeszedünk egy halom pénzt és valami autót nézünk 6 milla körül, ami nemhiszem hogy megtörténi.

    Az a legszarabb az új autók belsejében, hogy szinte mindent abból a szar müanyagból csinálnak. nagyon kevés ami le van burkolva valamivel.

    Jövő héten valszeg elmegyünk még VWt, audit, meg fordot nézni, aztán majd meglátjuk.
  • gz8
    #146
    Mondhatod a múzeumnak azt is, hogy több elefánt vitte oda neked azt a csontvázat, önként és jószántukból. Hinni fognak neked.
  • Toroco
    #145
    ya vagy nem pénzt kapok a csontok ért hanem 20 évet a sitten.
  • gz8
    #144
    Öklömnyi darabokra kell felvágni a húst, a csontváza(ka)t meg egy természettudományi múzeumnak kell eladni, rengeteg pénzt kapsz érte, amit mélyhűtőládákba fektethetsz.
    Aztán amikor elfogyott a hús, el is adhatod a hűtőládákat.
  • Toroco
    #143
    de fél tucat fáni nem férne be még a lakásba sem. Akkor egyet megtartók és a többit adom el.
  • gz8
    #142
    132-nél volt is egy nem off hsz-om