261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • GregSB
    #221
    No azért pesten se minden fenékig tejfel. Engem dudált már le kanyarodó A6-os zebráról (az a vicc hogy lámpa is volt és zöld volt).

    A gyalogosokat, bicikliseket, motorosokat még mindíg sz@rba se nézik az autósok...
  • the nolan
    #220
    na ez fura...lehet idővel fordulnak a szerepek?
  • Toroco
    #219
    én is tudok varrni, jobban mint a muter, meg hímezni is
  • Pheel
    #218
    Hehe! Tudok varrni, csak nem gyakorlom ezt a tevékenységet :-P
  • the nolan
    #217
    a nők a beléjük ívódott természetüknél fogva idegesebbek a kormánynál, lévén alapvetően az autót (szekeret, kocsit, motort, ekét...) férfiak kezelték és később amikor már az igények úgy kívánták kezdték el a nők is használni. magyarán kicsit idegen területen érzik magukat, mint amikor először tanítottak engem varrni (pheel, nem fogod bemesélni, hogy tudsz varrni...) tehát ez már akkor probléma volt amikor az asszony legyalulta a kertet a szekérrel...

    az én kedvencem amúgy az a típus aki nem ül be kicsi autóba mert nem látja az elejét...
  • Pheel
    #216
    Én előrelátó voltam: a környéken nem volt semmi, csak azok a fránya oszlopok :)
  • Toroco
    #215
    Én még az összel ültettem be a mutert hogy vezessen. Kettesbe még betudta tenni, de mint mondtad nekem is kormányozni kellett hogy ne törjük meg a parkoló autókat. Eddig nem is volt gond, de amikor jött a kanyar... anyu azt hitte az is elég ha addig fordítja a kormányt ameddig engedi a karja, és nem fogta át hogy tovább tekerje. mire ezt észre vettem csak a kéziféket tudtam berántani. szerintem ha belekormányzok neki mentünk volna egy parkoló autónak a kanyar után. annyit nem tudtam volna tekerni hogy jó legyen. 90 fokos kanyar volt. igy szerencsére csak átcsúsztünk a patkán, ami szerencsére csak 2 cenit magas volt mert jól megvan súllyedve, és a jobb első kerék a patka mögött kis dombra felment. Mivel a warbtburg jó magas ezért nem lett megnyomva a lökháritó, és a kicsi szegély miatt nem horpadt be a gumi. a gázt nem nyomta tovább igy lefulladt az autó. ha meg ijedtében lepadlózza akkor az álló hátsó kerekek nem sokat segítettek volna. Meg fordítottam az autót, de vissza fele már nem mert vezetni, pedig mondtam neki.
  • Toroco
    #214
    :D
  • BontottCsirke
    #213
    Jól van pasi, ahelyett, hogy türelemmel állnál a dolgokhoz, a csajból is tipikus női vezető lesz, ha nagynéha autóhoz jut :D

    Ti tehettek az egészről! :DDD
  • Pheel
    #212
    Én két hete ültettem be a lányt, hogy vezessen. Igaz, nem mondtam el neki, de nem volt triviális számára, hogy amikor megáll, kuplungoljon. Természetesen lefulladt.
    Indítózáskor úgy szóltam rá, hogy ne köszörülje, ha már két másodperce jár a motor.
    Az egyesből kettesbe váltás olyan szinten terhelte a feldolgozó képességét, hogy elfelejtkezett útról-kormányról, és ha nem nyúlok bele, nekimegyünk egy olyan oszlopnak, ami eredetileg közel sem volt az útirányhoz. Persze mikor próbáltam arrébbkormányozni, hirtelen olyan erővel kapaszkodott a kormányba, hogy alig-alig sikerült. Mikor már ordítottam, akkor rálépett a fékre, és megint lefulladt.

    Hozzátartozik, hogy legeslegelső alkalom volt neki. Anno én jobb voltam. Klasszisokkal. Mondjuk ettől még imádom a csajt, de ezerszer is meggondolom, mire slusszkulcsot lát. ;-)
  • Pheel
    #211
    Egy ismerősöm egy ilyen kerékpáros fószer miatt vágta totálkárra a vadi új Megane-ját.

    Egyébként pont erről beszélünk. Mármint az előzékenység dologról. Na ez Pesten jobb. Itt még nem volt olyan, hogy egy percnél többet álltam volna valahol. Legalább minden huszadik ember rendes és kienged. Én tanulok ebből: én vagyok a tizenkilencedik, aki már kienged a huszadik előtt. ;-)
  • DanielT
    #210
    Hű, mekkorát fogsz kapni :D
  • Toroco
    #209
    Ami poén lesz, és hogy teszteljem a női vezető képességet: nyáron fogom barátnőmet tanitani vezetni (valami kies úton hogy nelegyen baj véletlen sem), és ráfogok kiabálni hogy JOBBRA!!!! tippem szerint 1. azt sem fogja tudni hogy holvan
    2. balra megy, esetleg lesatuzza és lefollad a motor

    Tudom, hogy gonosz vagyok, de ezt nem tudom kihagyni. :DDDDDDDD
  • Toroco
    #208
    ya ez tipikus. én azt utálom amikor este biciklisek sötétben fekete ruhában tekernek a kát település közti úton, ahol persze közvilágítás nuku. Tavaly majdnem elcsaptam egy bringást. Gondolj bele ha 90el hátba kapom, mert még egy buzi prizma is luxus hátulra nekik. éppen eltudtam kerülni, azt nem garantálom hogy nem esett el a kocsi szelétől, vagy az ilyedségtől.szerintem csak pár centin múlott. meg jó hogy senki sem jott szembe, mert ugy elkellett rántanom hogy az ut másik szélénél huztam vissza a kocsit.

    Egy ilyen esetben egy nő lehet hogy elütötte volna, vagy azért mert nemtudja lereagálni a vészhelyzetet, vagy lesatuzza és akkor hiába kormányoz úgy is neki csúszott volna. "Csak azért is hogy kötekedjek, hamár a nők úgy is szóba jöttek :DDD"(nem szánom sértésnek)
  • Toroco
    #207
    Tudjátok mit utálok a legjobban az összes magyar emberben aki vezet, persze tisztalat a kivételnek. Azt hogy az előzékenység szinte teljesen hiányzik, és akkor sem tanulnak az estből, ha ők ketülnek ugyan abban a helyzetbe. Nálunk tipikus ilyen egy utkereszteződés, ahol már majdnem egy éve építettek rendőrlámpát, de még az életben nem mutatott mas szint a sárgán kívül. Én már jártam úgy ott hogy csak nem tiz perc volt mire kijutottam, és akkor is ugy hogy meguntam, egyesbe be padlógáz és nyomás ahol volt annyi hely amit ugyvéltem kiférek. Persze volt akkor fékezés oldalról, de csak vállat vontam hogy ez van.

    Én ebből tanultam, és például tegnap is feltartottam csúcs forgalomban az egész sort és kiengettem magam elé egy betonkeverőt. Ha én nem akkor ott állt volna még egy darabig. Igaz 40él többel nem tudott menni, de engem nem is zavart hiszen tudtam előre mire vállalkoztam.

    Meg hogy akkor sem képesek megállni amikor a gyalogosok már elindúltak, inkább kikerüli öket, még ha nem is gyorsan. Én már volt hogy ilyen esetben rácsaptam a z adott kocsira. Én sem mindig autóval járok tudom milyen az ha nem lehet átmenni az úton. De a gyalogosoknak sem ártana tanulni egy kis kerszt. itt pécsett mér láttam hogy a rendőr megbuntetett több gyalogost mert átment a piroson. Kb öt másodpercen mult hogy ne büntessék meg, én meg jöt röhögve elmentem mellette.
  • Pheel
    #206
    Nekem 35 ezres város, a többi stimmel :)
  • DanielT
    #205
    Alátámasztom a BP-n jobb vezetni álláspontot. Mikor hazamegyek szülővárosomba vidékre (45-50ezres, tehát nem kis városka) ahogy elhagyom a helyiségjelző táblát 500 méteren belül legalább 1, de inkább több veszélyes helyzetbe kerülök! Egyszerűen RÖHELY! Már rettegek, amikor beérek a városba, hogy na vajon most melyik barom kanyarodik ki elém, melyik biciklista csalinkázik, melyik paraszt áll úgy az út mellett, hogy alig lehessen kikerülni (a szembejövő persze nem is lassít) stb.

  • Toroco
    #204
    én tudom hogy működik :P
  • Toroco
    #203
    ez sem igaz mindenkire. én is fatertól kaptam a wareszom, mert nem akarta hogy az audival járjak. Aztán annyira megszerettem hogy már lesem cserélném más autóra. Néha azért én is tövig nyomom neki, meg legyorsulok néhány autót, néha 2esben kihuzom 75ig, néha egy két kézifékes kanyar, de azért vigyázokrá és féltem. Nem hiába vettem bele riasztót is, és a riasztón kívűl elláttam még egy körös inditásgátlóval.
  • Pheel
    #202
    Azért elég sok bunkó van, akiben fel sem merül egy kis villogás. Mondjuk székes fővárosunkban többen köszönik meg a figyelmet, mint máshol. Valahogy Bp-en konstruktívabban vezetnek az emberek.
    A másik undorító dolog, amikor a kézfeltartást arra használják, hogy csakazértis beengedd őket (furakodás). Őszintén megvallva párszor már én is csináltam ilyet, de nem szoktam visszaélni mások kedvességével.
    A múlt héten műveltem egy elég rondát, arra nem is vagyok büszke. Mentem a kanyarodósávban, de indexeltem befelé (hajtottam fel a Szentendreire), viszont nem használtam ki egyből a kínálkozó alkalmat (gyorsabban jutok előre felkiáltással). Elég szerencsétlenül vágtam be egy busz elé, ráadásul nem fértem be, így behúzott farokkal lekotródtam a kanyarban jobbra. Elmentem másfelé, nem volt nagy kerülő, de elég gáz szitu volt. Persze nem ez a jellemző.
  • Toroco
    #201
    de az is feltünt már hogy a kalaposok is rosszúl vezetnek.
  • DanielT
    #200
    LOÁL :DD
  • Toroco
    #199
    Nem nehéz felismerni a nőket, vagy nem mennek rendes sebességgel, vagy ami a legjobban tetszett eddig hogy minden nagy kátyún átment és utána próbálta kikerülni. Ez nagyon tetszett.
  • Dichter
    #198
    Jólvan, látom nemcsak felénk ilyenek a nők. :)
  • Dichter
    #197
    Pedig tényleg hasznos amit DanielT linnkelt. Ha esetleg lerobbansz, nemcsak nézel ki a fejedből, és várod, hogy valami segítőkész ember (úgyis olyan sok van belőle Mo-on) segítsen. Plusz, tudod mire kell figyelni vezetés közben, hogy épek maradjanak a fékek, kuplung, lengőkarok, stb.
  • BontottCsirke
    #196
    Ez tetszik :D
  • Toroco
    #195
    Ez teljesen igaz, még egy nö sem volt képes arra hogy meglengesse a kicsi kacsóját vagy benyomja az elakadásjelzőt pár villanás erejéig, hogy megköszönje hogy kiengedted. Bár elképzelhető hogy ha elengedné a kormányt, akkor vége lenne az autózásnak, főleg ha éppen kikanyarodik.
  • DanielT
    #194
    Abszolút nem szántam lekezelőnek, ha annak érezted, akkor elnézést.
  • BontottCsirke
    #193
    Köszönöm a lekezelő stílust de ha megtanulom ezt a magastudományt, adott esetben gyorsabb lesz a reakcióidőm és soha többet nem fogok bizonytalankodni?

    Pheel, te nem vagy mérvadó, rólad elhiszem, hogy ezt IS tudod.
  • Dichter
    #192
    Jó oldal. Soha nem tudtam, hogy működik a reduktor a Mercimben :)
  • DanielT
    #191
    Ezennel kiemelünk az autóügyben tudatlan nők sorából :)

    Itt olvasgass utána a dolgoknak

    Nagyon szemléletes, sok helyen videó, részletes, érthető magyarázat rengetek alkatrészről, részegységről.

    Ja, mosógép és mikró működési elv is van :)
  • Pheel
    #190
    "vizsgára átolvastam, nekem ez nem szükséges a használathoz"
    Kötve hiszem, hogy valamennyi kérdésemet tárgyalja a tananyag. ;-)

    "Te tudod, hogy működik a mikród és a mosógéped?"
    Hehe! Rossz példa. Tudom :-P

    Nem mondtam, hogy ne vezessen, de mint írtam, ha nem érdekli, nem lesz benne jó.
  • BontottCsirke
    #189
    Nem tudok válaszolni, feltételezem az átlag férfi vezető sem tud.
    Nem érdekel, vizsgára átolvastam, nekem ez nem szükséges a használathoz.
    Te tudod, hogy működik a mikród és a mosógéped?

    Ez ugyanolyan, mint mikor átlaguser felhív (nő, férfi vegyesen), nem megy a letöltés, doom3, nem tudok nyomtatni, stb - ne használjon gépet, amíg nem tudja csukott szemmel összerakni, mondjuk? :D
  • DanielT
    #188
    Ha nevelték, nem csak nőtt mint a gyomnövény akkor tudja helyén kezelni a dolgokat. A parasztok, meg csak parasztok.
  • BontottCsirke
    #187
    Nem de hidd el, nem is vigyáz úgy rá (máséra sem, mert közút, nem a saját kertje), mint aki havonta átlag 1 hetet a lízingre melózik.
  • Pheel
    #186
    Dehogyis! Csak éppen az ilyen ember nem becsüli a dolgokat. Belefekszik, tapossa, csattan, apucimajdkifizeti. Ha kicsit félti a tulajdonát az ember, akkor nem megy bele minden hülyeségbe.
  • Pheel
    #185
    Egyébként szerinted hány nő érti a sebességváltó és a tengelykapcsoló működését? Nem arról van szó, hogy benyomod, arrébbteszed, kiengeded, hanem fogaskerekek, áttételek, tárcsák stb.
    Mire jó a több szelep vagy a több gyertya? Miben más a négyütemű, mint a kétütemű? Miért jobb a kevesebb vagy éppen a több henger azonos hengerűrtartalommal?

    Az a baj, hogy élből nem érdekli a nőket az egész, csak beleülnek, befogják a szemüket és mennek. [Általánosít]
    Egyébként te tudsz ezekre válaszolni? :-P
  • BontottCsirke
    #184
    Elismerem, 1 méter minden oldalról :D, üres, kézifék de legalább nem ferde - belátom a saját korlátaim és nem nézem a parkolót tanpályának; ha egy helyet neccesnek látok, leteszem hátrébb és sétálok pár métert.
    Húzták már meg a parkoló autóm és 1 tel.számot nem hagytak ott - most lesz aktuális 2 elem festése.
  • DanielT
    #183
    De ha megengedhetik a szülei maguknak, hogy kocsit vegyenek a gyereknek, aki saját erőből csak sokkal később tehetné meg, akkor már le kell köpni? :)
  • Pheel
    #182
    Nézz meg egy-két T-betűs autót! Átlagpasi beleül, kétszer lefullad, aztán már megy neki rendesen. Átlagcsirke még egy hét múlva is a váltókarra bambul, miközben sebességet vált. Persze mindkét oldalon vannak nem átlagos képességű versenyzők, ehhez nem fér kétség.