261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • gz8
    #141
    Csacsi vagy. Az elefánthús sokkal finomabb, ráadásul ha csak egy elefántot is fogsz, azon is jóval több van, mint a lebökött hízón.
    Ergo: a malac húsát szépen el kell adni, az elefánthúst zsupsz, be a mélyhűtőbe/jégverembe, aztán lehet porciózni magatoknak, meg persze a szomszédoknak is bizti jól jön, hiszen ilyen egzotikus étkeket nem ehet csak úgy minden nap az ember.
  • Toroco
    #140
    Kiványcsi vagyok mikor leszünk kinyírva offolásért
  • Pheel
    #139
  • Toroco
    #138
    ya ya a legjobb. viszont a hús eladó lesz, mert ma vólt disznó vágás a nagyszülőknél ugyhogy husunk az van.
  • gz8
    #137
    Úgy is lehet.
    A táblával kiásod a gödröt, majd a már nélkülözhető táblát el tudod cserélni mézre, amivel megfogod az elefántot, és a csövet a már említett módon felhasználva egy nagy halom húsra tehetsz szert.
    Azt hiszem, ez az egyik legzseniálisabb és leggonoszabb terv, amit itt az SG-n olvastam!
  • Toroco
    #136
    ha megvan a tábla akkor ások és mézezek :D
  • gz8
    #135
    Áss egy mély gödröt, helyezz el az alján egy csupor mézet, hidd el, egy fél tucattal biztosan fogsz másnap reggelre.
    Malacka is így csinálta.
  • Toroco
    #134
    hát igen a hő... akor nem kipuffanó lesz hanem fúvőcső, csak szerezzen valaki nekem egy elefántot!
  • gz8
    #133
    Az az alumínium nem nagyon fogja kibírni a hőterhelést, bár elefántölő fúvócsőnek még egész jó lenne!
  • gz8
    #132
    Ami a márkák megítélését illeti: eddig az opelosok azok, akiket nem nagyon szeretek (ezen belül is a Vectra a kedvenc). Zöldre vált a lámpa, 300 méter után már el is bírják érni a 40-et. Komolyan, mintha lajhárok versenyét nézném lassított filmen.
  • Toroco
    #131
    akkor nekem lekéne vadászni egy ilyen táblát, ugy is most terverem a kipuffanó rendszert lecserélni egy kicsit nagyobbra.
  • gz8
    #130
    Kész ötletbörze lesz a topicból!
  • gz8
    #129
    Jó fél éve már csak célforgalommal lehet behajtani a 2,5 tonna feletti járműveknek (autópálya rulez), így abszolúte fölösleges a sebesség ilyen távolságon történő drasztikus korlátozása.
    A pokolba az ilyenekkel.
  • fifi
    #128
    a csőből tudod milyen jó kipufogót lehet csinálni?
    a lapból meg hólapátot...
  • Dodo55
    #127
    Azok a 40-es táblák állítólag azért vannak, mert így akarják elzavarni onnan a kamionokat. Csakhogy ezzel a személyautósokkal is kibasznak. Nekünk Agárdon van nyaralónk, úgyhogy majd nyáron ha ott leszünk, akkor tudok segíteni a táblák eltüntetésében
  • gz8
    #126
    Belgiumban jó pár olyan falun autóztam keresztül, ahol szépen ki volt fittyentve a 70-es tábla. Igaz, hogy ott meg is állnak a gyalogosnak, meg ennél a sebességnél talán valamivel kisebb a zajterhelés és a károsanyag-kibocsátás.

    A 7-es főúton, a Velencei-tó déli partján még mindig kint figyelnek a 40-es táblák. Na, ha valaminek semmi értelme, akkor az a táblák megléte. Este kimenni villás- vagy dugókulccsal, leszerelni a tetves táblákat, aztán kettéhajtani.
  • Toroco
    #125
    az tény hogy kevés az 50 a városban. én általában 60al megyek. szerintem városban 60 az ideális
  • Taranov
    #124
    A fogyasztás a másik. A városi 50 km kicsit kevés, de mindenképpen indokolt.
    Aki betartja a sebességkorlátozást, nagyobb biztonságban van és gazdaságosabban utazik, ez kétségbevonhatatlan.
  • Toroco
    #123
    hát igen. magyar utakon meg föleg be kell tartani a megengedett sebességet. a 6os uút annyira szar hogy szinte pesti végig ki van rakva a 60as tábla, de vannak olyen helyek is ahol 60nal sem mennék rajta vegig.

    én városon kivül mindig betortam a 90et(néha városban is), de nem is csak a szabály miatt hanem mert akkor már +3 litert falna az autó, aztán nagyon nem volna jó már ha 10 felett kajolna
  • Pheel
    #122
    Ez mindaddig így is marad, amíg be nem ülsz egy hasonló kategóriájú olasz vagy francia autóba. Utána valószínűleg elmúlik az egész előítélet dolog. Mióta ugyanazt az elektronikát szerelik mindbe, azóta gyakorlatilag már csak a kinézet és az ár különbözik.
  • Barni
    #121
    én személy szerinte francia és olasz (kivéve Lambo, de az Audi úgyhogy más) autót sohasem vennék na meg persze dél koreait sem. De ezt szerintem mindenki maga dönti el és nem utolsó sorban pénztárca függő is.
    Aki megteheti, hogy egy Mercit, BMW-t, Audi-t vegyen az sohasem fog mást venni látva a minőséget...
  • DJ Bee18
    #120
    igen, mert nem mindenki 10-20 percet vezet, hanem fél-egész napokat. Falun lakok, és a falutól kb. 3-5 percnyire van egy bútorbolt. Na annak a tulajdonosa egy 1,9 tdi A4-el jár, de csak arra használja, hogy reggel, délután megteszi azt az 5 perces utat. De úgy teszi, hogy kifordul az országútra, megy 50-60 nal. És csodálkozik meg föl van háborodva, ha türelmetlenek mögötte. Hóban meg egyszer 20-al ment, és állati balesetveszély volt, mert mindenki előzni akarta.
  • DJ Bee18
    #119
    90 nél többel nyugodtan lehet menni mások veszélyeztetése nélkül is, a baj csak az, hogy sokan nem így teszik.
  • 0ppika
    #118
    Meg sajnos a magyar utak sem engednek sokkal nagyobb sebességet, de a megengedett max-al az életbe nem érsz oda sehova ...
  • Taranov
    #117
    Toroco pont azt mondja, hogy szerinte érdemesebb betartani. Mellesleg szerintem is.
  • DJ Bee18
    #116
    a kis naiv :DDDDD, nem valószínű, hogy a megengedetett próbálja tartani :DDD
  • DJ Bee18
    #115
    másfél évig volt céges Lagunánk, előtte Passat. Rengetegszer belénk kötöttek az úton, szándékosn nem engednek be a sávokba. Most cégváltás történt és Megane kombi, észrevehetően sokkal kevesebb az ilyen eset. Szóval sokminden az irigységből fakad.
  • Csacsi
    #114
    Hát azért a turbós benzines motoroknál van előnye.... de a többivel egyetértek.
  • DanielT
    #113
    Válogass.
  • CICKO
    #112
    SZiasztok van valakinek tapasztalata a RENAULT GRAND SCENIKRŐL 1.5dci köszi
  • Toroco
    #111
    sztem az a 30-40 km/h nem éri meg azt a több 10k ft. ugyis csak 90 a megengedett, autópályán meg 140 asszem. azt meg ugyis viszi a gép
  • ChevyG #110
  • DanielT
    #109
    A benzines autóknak a chiptuning annyi mint halottnak a csók. Semmi értelme foglalkozni vele, jó esetben nyerhetsz 6-10%-ot, míg ez a turbódízeleknél 30% felett is lehet. A végsebesség pedig a váltóttételtől függ inkább, felejtsd el, hogy ettől gyorsabb lesz. Inkább motor-optimalizálásnak lehetne nevezni.
  • Csacsi
    #108
    Itt nézz körül...én náluk fogom csináltatni a seatomat. Mondjuk nálad nem tudom mennyit dob...de nézd meg, meg esetleg érdeklődj náluk telefonon.
  • mornar
    #107
    Bocs melléütöttem 24 szelepes természetesen
  • mornar
    #106
    BMW 520i 1991 es 20 szelepes.Valaki tudja-e hogy hol és menyiért chipturingolják(a fedélzeti számítógép szoftverének frissítését jelenti,talán) de 30-40 km rel nő a végsebessége és a start.
    Allítólag.
    Van valaki ki -e témában jobban othon van?
    Kösz
  • Pheel
    #105
    Kis előítéletet vélek felfedezni ebben a postban ;-)
  • Taranov
    #104
    BMW, Peugeot 206, Honda Civic, Opel Corsa, Punto... bármi lehetett.
  • DanielT
    #103
    Tud valamit! :D Mi volt az? Kettesgóf? :D Netán egy spoilerezett VW Vento?
  • Rafaelo
    #102
    nekem swiftem volt és megállt mellettem egy barom és pirosnál elkezdte bőgetni
    a gépét aztán kilőtt mellölem :D