261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • Pheel
    #1
    Egyre több ismerősöm panaszkodik, hogy hátrányos megkülönböztetést érzékel a többi autós irányából csupán azért, mert dél-koreait, neadjisten :) Suzukit hajt. Nem engedik be őket a sávba, nem előzékenyek velük, megpróbálják legyorsulni őket. Én nem érzem mindezt, mert egy - igaz régi -, de Renaultban utazom. Ki mit gondol erről?
    Valós helyzet vagy csak üldözési mánia?
    Vennél ilyen autót?
    Lecserélnéd más gyártású verdádat ilyenre?
  • Punker
    #2
    szerintem simán csak bunkók azok, és nem adott tipus miatt nem engednek be, amúgy nem lett volna jó ez a közlekedés topic-ba? :)
  • akyyy
    #3
    tiszteld a buszokat városon kivül is mert azok jóak:) (ivéve ami füstől és majd szétesik és feltart ezer trabantot; adja ki magából anagy füstöt, mögötte a sok trabant és mérik a levegő szenezettségét...és pápá trabant, mikor a busz szenyezzi alegjobban:C))
  • Pheel
    #4
    Szerintem inkább külön részleg kellene az autós topikoknak, de ezzel nem vagyok egyedül. :-P
  • Punker
    #5
    1 éve mondtam.....
  • Dying Soul
    #6
    Suzukisok nagy részével van vmi, ez biztos :D
    Akinek nem inge..
  • Dichter
    #7
    Szerintem csak a rendőröktől kapnak kitüntetett figyelmet bizonyos márkák. Sötétített üvegű SEL600 Merciből pl emberi testrészek is lóghatnak ki, akkor sem állítják meg őket. Egyébként soha nem azt nézem ki milyen autót vezet, hanem hogy nő-e, vagy férfi. Sajnos előítéleteim vannak a nőkkel szemben ilyen téren.
  • Pheel
    #8
    Bizonyos szintű előítéletem nekem is van, és sajnos napról-napra kapok megerősítést hozzá.
  • DanielT
    #9
    Hasonlóképp. A nőktől egyenesen félek.

    Egy példa: Állok párhuzamosan a járda mellett a parkoló kocsisorban, vártam valakit. Látom, hogy mögöttem egy NŐ száll be a SUZUKI-ba és ki akar kanyarodni. Éreztem. Végignéztem a visszapillantóban, ahogy jön előre, de nem tekeri eléggé ki a kormányt és nekimegy a 2 NAPOS ROHADÉK KOCSIMNAK! Azonnal kiugrottam, de szépen gázt adott és elhajtott. Ha sikerül elkapnom és nem esdekel/könyörög azonnal bocsánatért esköszöm, hogy bevertem volna egyet ököllel az arcába és a kocsiján sem marad sima lemezfelület. Nem azért mert nekem jött, hanem azért mert tetű módon otthagyott.
  • Toroco
    #10
    Ez nem üldözési mánia, ez tényleg igy van. És nem csak a suzuki ilyen hanem a régi autók is. Pl nekem egy 1.3as wartburgom van és azt hiszik szegény öreg verda nem megy és hurrognak meg legyorsulnak. haha. volt már nem egy nagy szájú clióval, meg valami nissannal hogy azt hitték, aztán csak néztek mikor integetve legyorsúltam őket, és még nem is tettem 4. sebességbe. a cliót ráadásul ugy gyorsultam le hogy 3 autónyi előnye volt, és nekem csak széria wartburgom van. haverom ugyan igy van, de ő ért az autóhoz és a wartburgját otthon kicsit átalakította, de az eredeti motor van benne. és csak sasolnak mikor az öt megelőző autót 140 fölöt vissza előzi.

    A suzukit én is elitélem és soha nem is vennék olyat. láttam már összetörve párat és iszonyatul néztek ki. itt nálunk is volt egy suzukis ütközés. a suziki hátulról belement egy ford mondeóba, nem nagy sebességgel. a mondeónak megrepedt a kölháritója hátul, de még a festék sem jött le róla, a suzukinak még az első kerekeis hátrébb nyomódtak. az ismerőséről meg a kézi autómoso leszedte a festéket. igaz ezek még régebben voltak, de én azóta is koporsónak tartom a suzukit. De átvette a trabant helyét az autók világában, és népautó lett elég hamar.

    Az hogy meg nem engednek be a sávba, vagy kikanyarodni az azért van mert bunkók az autósok és a vezetésikultúra hiányzik a magyarokból. Azt nem ondom hogy a béka segge alatt van, mert hazudnék, egyszerüen nincs. havonta talán egyszer látok olyan autóst aki megáll a zebra elött hogy átengedje a gyalogosokat.
  • Pheel
    #11
    "Havonta talán egyszer látok olyan autóst aki megáll a zebra elött hogy átengedje a gyalogosokat."
    Akkor is engem látsz ;-)
  • Toroco
    #12
    a női vezetőktől én is tartok. Tényleg találkoztam már olyannal hogy jobbra indexelt és balra kanyarodott. Meg a sebesség váltásnál tapasztaltam gondokat. Volt hogy az induláskor csak 5. próbálkozásra sikerült 1esbe teni, a többiben csak daráltak a fogaskerekek. sajnáltam szegény astrát.
  • DanielT
    #13
    Visszaolvasva, azért ököllel nem vertem volna arcon :D (de még most is ilyen indulatot kelt bennem, pedig 3-4 hónapja történt)
  • Toroco
    #14
    vagy magamat :D de én nem havonta, hanem a lehető legtöbbször csinálom ezt. meg erőszerettel szeretem feltartani a kocsisor a telezöldes kereszteződésben, hogy elengedjem a balra kanyarodó autókat. álltalában 3-4 et elengedek, több nem is szokott lenni általában :DDD
  • Dichter
    #15
    Az kemény Soha nem ütnék meg egy nőt, de lehet rátenyereltem volna egyet a visszapillantójára.

    Ami viszont szabályosan idegesít a nőkben, hogy egyikük sem képes megemelni a kezét, ha előzékeny vagy vele. Az elakadásjelzővel való megköszönést, meg hírből sem ismeri egyik sem.
  • 0ppika
    #16
    Figyelembe kéne venni hogy a régi Swift 1989-es konstrukció, és a mostani új Swift megjelenéséig a motoron és minimális külső dizájnon kívül semmit nem változtattak rajta!
    Esetleg megkéne nézned közelebbről az új Swiftet, és nem ezt az előítéletet nyomnod hogy "soha nem vennél ..."
  • Toroco
    #17
    de felrugtad volna!? :P én nem tudom mit tennék ilyen helyzetben, de lehet hogy ablakon keresztül nyulnék be érte a kocsiba.
  • Toroco
    #18
    persze azért a nőknél nem igy járnék el.
  • NeoMaN
    #19
    Én meg úgy tapasztalom, hogy pont fordítva van. Ha engem szívatnak az 99% suzukis, főleg az új switesek. Nemtom mér (lehet azé, mer idegesíti őket, hogy ellátnak felettem :P ). 88-as 2gen CRX-em van.
    Pl. ma reggel is: nem engedett át a sávba egy swiftes, félórája indexelek, jön mellettem, ha lassítok lassít, ha gyorsítok gyorsít. Meguntam, vissza tettem kettőbe, bementem elé. Majndnem megszívtam, mert jó nagy slunggal bevágódtam a sávba, de az elötte lévő autós (aki mögé most bekerültem), pont akkor fékezett. Padlóztam én is, de hídon voltam kora reggel, szal csak csúszott a kocsi. Mákom volt, mert mire odacsúsztam, már gyorsított...
  • Toroco
    #20
    a régi suzukinak csak a kasznijával volt gondom, a motorja nagyon is jó volt, nem hiába volt annyi töröt suzuki. Az uj swift szerintem iszonyatosan csúnya, az ezért nem kéne. akor már inkább a régi suzukit választanám, csak annak iszonyat gyenge kasznija van.
  • NeoMaN
    #21
    Ja, és tényleg, az új swift és az ignis wwt is kurvajó gép (motorilag), csakhát suzuki. Kb olyan szinten veszti az értékét, hogy nagyon. :)
    A váltó és a kinézet viszont orbitálisan szar sztem (ráadásul az új swift egy pofátlan koppintás is).

    Szigorúan saját vélemény persze.
  • Dichter
    #22
    Az új swift csúnya? Tudom, hogy a szép egy szubjektív dolog, de ilyet még senkitől sem hallottam róla.
  • DanielT
    #23
    Az új Swift annyira szép, hogy már fáj. Annak ellenére, hogy azzal jött nekem a muff.
  • 0ppika
    #24
    Ki mondta hogy rossz volt a motorja?
    Volt régi swiftünk is, most az új van, szóval lehet hogy tudok róluk valamit ...
    Izlések és pofonok, csak azt nem mondd hogy a wartburg szebb ...
  • Toroco
    #25
    lehet. engem még nem idegesített hogy ellátok sok, szinte minden autó felett. gondolom tudjátok milyen magyas egy wartburg. meg sem kell emelni ha alá akarok másni, simán beférek :D:P
  • 0ppika
    #26
    VVT

    A váltó nekem sem tetszik, a régi swiftben sokkal pontosabb volt, de ez még így is van olyan mint ami pl a IV-es Golfokban van.
    És szerinted minek a koppintása?
  • Toroco
    #27
    DE igen. számomra a wartburg szebb. Szinte mindennél. elnem cserélném akkor sem ha egy A8 as audit adnának érte, vagy a legújabb mercdest. És elhiheted hogy ezzel nem vagyok egyedül.
  • 0ppika
    #28
  • DanielT
    #29
  • 0ppika
    #30
    Na szerintem folytassuk a Suzuki topikban, ne ezt írjuk tele ...
  • Toroco
    #31
    komoly, és sok ilyen trabantos is van. olyan trabissal is találkoztam már akinek uj 1,1es trabija van, és az karosszéria elemeket lecserélte a kétüteműére. ezen nekem is leesett az állam.
  • Toroco
    #32
  • mila69en
    #33
    valóban van benne valami amit mondasz... én legalábbis messziről elkerülöm a suzukikat nem is azért mert suziki hanem azért mert tuti hogy nő ül a volán mögöt:) és azok meg néha még a csodára is képesek...
    tisztelet a kivétel mert láttam már jól vezető nőt de az viszont nem suzikival nyomúlt

    ja amúgy autót nem vennék suzukit soha.. csakis német autót...
    amúgy motorok-ban viszont toppon van a suzuki volt már suzuki motorom bár most nem aktuális most husaberg-em van de ha úgy adódna szívbaj nélkül vennék suzuki motort megint
  • 0ppika
    #34
    Elhiszem, megértem. Csak ha tényleg egy ilyen cserére kerülne sor nem tudom tényleg megtartanád-e ...
  • 0ppika
    #35
    Na ém meg pl opelt a büdös életbe nem vennék ...
  • Toroco
    #36
    Én azt mondom hogy a wartburg nagyon jó és imádni való egy verda. megbizható, bazinagy csomagtartója van, és akár szántó földön is közlekedhetsz vele gond nélkül. Most jelenleg WV Audi szervizben van mert műszakiztatva lesz, és ott is azt mondta a szerelő hogy jó választás volt a wartburg. érted, szakember mondta!!
  • NeoMaN
    #37
    felpumpált Cooper....
  • NeoMaN
    #38
    Najó, ezeket a hülyeségeket Te sem gondolod komolyan sztem...
  • schrank
    #39
    ennyi erővel a skoda gagyi VW a VW meg gagyi audi
  • 0ppika
    #40
    Egyes részei lehet hogy hasonlítanak, de manapság (extrém kinézetú autóktól eltekintve) hány olyan autó van, ami nem hasonlít másikra?