46641
  • Orionk
    #38667
    Tényleg, akkor bocsi.
    ITT fizetni kell érte. :)
  • bon
    #38666
    Simán letölthető a google segítéségével, én pl. innét szedtem le: link próba képpen.
  • Orionk
    #38665
    szia !

    neked sikerült beszerezned az EasyBCD programot, ami a cikk szerint a win 7 boot menü helyreállításhoz kell?

    köszi
  • talpi
    #38664
    Sziasztok!
    Kis segítségre lenne szükségem. Tegnap lehalt a COD 4. Nehezen lépett, be és lefagyott belépéskor.
    Sebaj uninstall. Igen ám, de az újra installnál nem engedte feltenni a pacheket, hivatkozva arra, hogy fent van. Win 7 64 bit. Eltávolította a fiam a regeditből az összes ilyen bejegyzést, de nem használt, viszont rendszeresen összeomlott az intéző. A patcheknél azt javasolta, hogy uninstalláljam, de amikor ezzel próbálkoztam akkor azt írta ki, hogy nem találja a patcheket, az újboli patch telepítésnél ugyanez. Mi lehet a baj? Frissítsem be a Win 7-et a telepítővel? Bocs, hogy ideírtam ezt, de nem hiszem, hogy a játékkal lenne gond, miután ezt xp-vel nem egyszer gond nélkül megoldottam. Köszi a válaszokat
  • xblades
    #38663
    Köszönöm.

    bon

    Nekem bizonyos programok futatásához szükséges, amihez nem elég a virtual pc, és köszönöm a válaszokat.


  • bon
    #38662
    Telefonos aktiválást hajtsd végre.
  • bon
    #38661
    1. winyót nem kell lehúzni
    2. 2011-ben xp már felesleges
  • [HUN]FaTaL
    #38660
    Aktiváld telefonon.
  • morcosqtya
    #38659
    Sziasztok!
    Újraraktam a rendszert, telepítéskor el is fogadta a termékkulcsot de ma (kb. 3. nap) jelezte, hogy nem használhatom, vegyek újat vagy telefonos aktiválás stb.
    Újra beírtam, hiába, "hibás".
    Szerinte...

    Alaplapot nem cseréltem.
  • aate
    #38658
    Megoldás Win 7 mellé Xp hogyan ...
  • xblades
    #38657
    No oké szivás, de ha úgy telepitem az Xp hogy nem látja nem tudja felül írni a win 7 telepitést, mert az a vinyó amin van nincs bedugva. Akkor ha utána mindkét vinyó megy melyik indul előbb?
  • bon
    #38656
    Mert a régi rendszer felül írja az rendszer indító beállításokat, úgyanis nem simeri az újabb Windows indító beállításait (hogyan is ismerhetné, amikor régebbi). Vista óta meg merőben máskép van megoldva a rendszer indítás így ezét is fontos a sorrend betartása. Ez egy feltétel a kezdetek óta. De a hivatalos Microsoft oldal is írja: link
  • Orionk
    #38655
    szia !

    miért nem mindegy, hogy milyen sorrendben telepíti fel?


    EGyébként a BIOS-ban átállítottam a AHCI drivert a SATA beállításainál automatikra. Most elindult az xp. köszi :)
  • bon
    #38654
    Két oprendszer telepítési sorrendje a következő, először a régi útánna az újabb, tehát a te esetedben XP és utánna a Windows 7 ha fordítva telepítetted szívás.
  • bon
    #38653
    Próbáld meg az, hogy letöltöd a lenono oldaláról az AMD AHCI drivert kicsomagolod (Total Commander alt+f9-es gomb) és beleintegrálod az XP telepítőbe (pl. vlite-al) vagy ha van usb-s floppy az is jó és betöltőd az xp telepítőbe (a telepítő elején van rá lehetőség F6-os gomb)
    De megoldás lehet még, hogy a gép bios-ába megkeresed a winyó vezérlőt elvieg AHCI-t kell ott is látnod és átállítod IDE módra.

    Szerintem ez a baja a telepítőnek, de közel se biztos.
  • xblades
    #38652
    Hello

    Ha elsőnek a win 7-et telepitem a gépre majd utána a win Xp-t( a sorrend már nem variálható), az elején hogy tudom elérni hogy választható legyen mind a kettő Op. és a win 7 legyen az alapértelmezett, tehát a Xp-t én választhasam.
  • Orionk
    #38651
    Sziasztok !
    Bocsi, hogy ebbe a topic-ba jövök az alábbi problémával, de szerintem BON tudnál segíteni, mert te rendszergazdai tudással is rendelkezel.

    EZT A LAPTOPOT VETTEM MEG

    Az Xp-eng-sp2 telepítő lemezt(azért xp-t kell feltenni, mert anyu ezt tudja) helyeztem be a laptopba.
    cd ről bootoltam, és amikor beolvasta az adatokat a lemezről, akkor nem indult el a telepítő, mert egy hibát írt ki.

    EZT A HIBÁT ÍRJA KI

    Mi lehet a gond?

    Megpróbáltam másik laptopon az xp telepítő lemezt, és a lemeznek nincs baja, mert máshol elindul. Ezen a mostani laptopon megpróbáltam Win7-es telepítő lemezt, és az is elindul.

    Akkor mi lehet a baja az xp-vel?

    köszi szépen.
  • bon
    #38650
    Kezd el keresni a nagy méretű könyvtárakat.
  • Mikiller
    #38649
    Köszi.Mondjuk mást nem telepítettem azóta, temp mappát már ürítettem nem volt benne csak 50Mb, lemezkarbantartó még leszedett 120Mb-ot, de valami más gebasz lesz itt:)
  • bon
    #38648
    Vga a leggyengébb pont, de érdemes felrakni a Windows 7-et.
  • bon
    #38647
    Azért a tökéletestől még messze van az a gép, de valóban jól elfutna rajta.
  • bon
    #38646
    A frissítések nem foglalnak ennyi helyet, így más zabálta el. Amúgy meg futtasd le a lemezkarbantartó programot. Na meg ürítsd ki a Users\felhasználói neved\appdata\local\temp mappa tartalmát és az ideiglenes internet fájlokat is töröld.

    Amúgy oprendszer csak külön partícióra érdemes telepíteni, a programok meg nem telepítnek csomó szemetet a C-re, ha a D:-re telepíted (persze időnként nem árt a elhasználói programok munka könyvtárját is átállítani más partícióra)
  • Mikiller
    #38645
    Szerintem tökéletesen elfut rajta.
  • Pharaoh
    #38644
    Hi!

    Ilyen gépen milyen sebességgel futna a win7?

    Intel E6400, 2GB ram, Geforce 7600.
  • Mikiller
    #38643
    Hello!
    Valaki mondjon már pár tippet, hogy miket lehet törölni C-ről, mert elfogyott a hely:) Tegnap még 2.8Gb volt és miután felraktam a héten megjelent frissítéseket 600Mb maradt.Lehetséges, hogy azok a frissítések szedtek le annyi helyet?
    Érdemes még ezt a Win7-et egyáltalán külön partícióra rakni? Én úgy veszem észre, hogy nem sok értelme van, mert bármit telepítek D-re úgyis egy csomó "szemetet" a C-re pakol, ott meg csak egyre fogy a hely:D
  • DarkSector
    #38642
    Hoppá ez nemaz.
    Mindegy majd szerzek valami szar vinyót.
  • DarkSector
    #38641
    thx. találok neki értelmet majd. :)
  • aate
    #38640
    De lehetséges (pendrájvra nincs értelme)Leírás itt >
  • DarkSector
    #38639
    Itt nem az a kérdés hogy mire kell csak hogy lehetséges-e de gondolom akkor nem.
  • [HUN]FaTaL
    #38638
    Minek?

    Virtális környezet nem éles használatra van.

    Tegyél fel VmWaret vagy VBoxot, ott van dx/ogl support.
  • DarkSector
    #38637
    Létező összes vga alaplap dx net.framework minden.
  • DarkSector
    #38636
    Ha valamihez kell akkor legyen lehetőségem feltenni.
  • bon
    #38635
    nem kavar be a rendes rendszerbe, amúgy milyen nem alap driver-t akarsz feltenni?
  • aate
    #38634
    Live cdhez nem kell driver mert hordozható amikor csatlakoztatod ,leszedi a gépre ami kell. A Live cd rendszerjavításra, adatmentésre , víruskeresésre jó.
  • [HUN]FaTaL
    #38633
    "Mert lehet virus kémprogram kerül bele"

    És akkor mi van? Visszamásolod a vhd-t.

    És mi a retekhez kellenek driverek?
  • DarkSector
    #38632
    Mert lehet virus kémprogram kerül bele, és az lehet bekavar a rendes rendszerbe, meghát tudtommal virtual pc-be is csak alap driverek vannak.
  • bon
    #38631
    Ha tesztelni kell akkor miért nem használsz virtualpc-t?
  • DarkSector
    #38630
    De akkor tudok feltenni drivereket?
  • aate
    #38629
    Egy win 7 live lemezt van értelme rárakni ,egyébként nincs.
  • DarkSector
    #38628
    Mostanit nem ismeri fel. Azt hittem van más trükk rá. :)