31662
CRYSIS
  • Peetboy
    #19533
    Hehe, ez jó vicces lehet a Tátogató hulla. Ezeket inkább benne kéne hagyni a játékba, ne javitsák ki. poénnak tök jó.
  • gduck
    #19532
    Na! Ebben egyetértünk :) Nálam a Portal az év játéka ;)
  • Skyline
    #19531
    JHah igen ezt nemtom valaki már tapasztalta-e (hullagrimaszolás) ez a kedvencem...A tátogó hulla:)





    Na kb ez ismétlődött a hullán 5 mp-enként egy halálgrimasz aztán higgadtarc:)
  • Skyline
    #19530
    Csak hogy ne csináljak segget a számból tessék kb minden második hulla vagy nagy széttett karokkal hal meg vagy nevetségesen,pl:







    Az nemérdekelne hogy nemlehet buzerálni a hullákat...de legalább a fizika összképét ne rondítanák el ezekkel a baromságokkal..:)
  • Peetboy
    #19529
    Látom megint ott tartunk,hogy Far Cry -Crysis összehasonlitás.
    Az a Far Cry kép elég szépen néz ki. A Crysisos meg eléggé gyengusz, mintha száradt, fakó növényzetet látnék. De amúgy a Crysis most már egyre jobban tetszik nekem, az új Driverrel szebb grafon is tudok vele játszani és így szebb.

    (Ja és Boldog Szülinapot nekem!!!!)
  • Skyline
    #19528
    Öhm....Pont ezaz...Konzolra vannak inkább a nagy történetü játékok..:)
    Csak hogy MGS-nél maradjak...A 3. rész befejező videója kb 15-30 perc közé lőhető,a játék sztorija is über mókás fordulatokkal..Pc-n általában egy félperces befejezéssel le van tudva minden...
    Én nemvok se konzol se pc párti,mindkettő elfér itt,de sajnos egyre inkább azt látom hogy pc-n a grafikán kívül mással nemnagyon nyomulnak a készítők,és ez így édeskevés..
    Amúgy ha egy ak-val a kezemben 5-10 emberrel mögöttem elémkerülne valaki? Hát nemtom,de reflexből telilőném sztem,a rák tudja..A játékban az ordítva elfutás amúgy kb az alarm alarm..:)
  • Dante73
    #19527
    Van igazság abban amit mondasz, nem is kevés. De sajnos, a mai játékfelhozatalban, már az is nagy szó, ha egy játék szimplán normális, az hogy jó? igen ritka....
    Nem vagyok konzolutáló, de ezt sajnos annak köszönhetjük, hogy a kétféle platform, a kiadók fejében nincs szétválasztva. A legtöbb konzolos, ugyanis csak puffogtatni akar, NFS-ezni, stb. (tisztelet a kivételnek) míg a Pc-s történetet, fantáziát, hangulatot, ötletet vár. (legalábbis a többség) Ezt saját környezetemből kiindulva mondom. Lehet persze tévedek.
    Szerintem azoknak egy része, amiket felhoztál, pont az ötletességet bizonyitja. (másik része meg... hát igen... khmmm.) Pl; megjelenne a szobádban egy körvonal, amiből ember lessz... Sikítasz, vagy sem? Gyanitom, még a szar is vigyázzba állna bennem... Sok apróság van, ami elsőre szokatlan, de ha belegondolsz, logikus. Kivéve ami nem. De például nekem minden fószerra vadásznom kelett a kocsival, mert elugráltak. gondolom, ez a script kiválasztásának-betöltésének függvénye lehet, nem tudom. Az a feltevés, hogy év játéka lessz, biztos. Abban egyet érthetünk, hogy hibássan. Pl a Bioshock sokkal jobb, vagy hogy rpg-t mondjak witcher.
    De sajnos, tényleg sokan keverik a grafikát az élménnyel, amit egy játék nyújt. Ettöl függetlenül, nálam ez egy erős átlagos FPS, néhány jó ötlettel, gyönyörű, előremutató grafikával, de ez a világ megváltásához kevés.

    Dante.
  • Narxis
    #19526
    Nem csodálkozom, ez minden népszerű játék végzete.
  • xotyi
    #19525
    Crysisbe is megérkeztek a csalók.. 2 srác a levegöből szorta az áldást kifogyhatatlan rakétavetővel és még légvédelmi páncélossal sem lehetett öket leszedni.. hát szép mondhatom.. :((
  • lac coo
    #19524
    Hát igen az ötletesség....
    Valahol ott ahol Portal van, ott kezdődik .....
  • Skyline
    #19523
    A grafikát mindig leszartam ha van hangulat,a mai napig a metal gear solid 3-at tartom (a 4hez nem volt szerencsém) az eddigi legkomolyabb akciójátéknak (lehet fújoni konzolutálók,de ezvan,meglehet vizuálni),hiába gyér a grafikája mai szemmel...
    Ez a játék csilivili,de ha lejebb veszem a grafikát még azt a minimális élvezet is eltúnik belőle az első 1-2 óra játék után....
    A szabadság semmivel sem több mint a far cryban,nagyok a pályák,de amúgy lneárisan haladsz előre,előrescriptelt eseményekkel tarkítva,5lettelen megoldásokkal..Még ez sem lenne baj...De ekkor jönnek elő a bugok...Ezt is el nézné azember...De nekem azt ne mondja senki hogy emberszerü az amikor láthatatlanul az ellen mellé lövök,megjelenek,rámnéz ordibál hátatfordít és keresgél...Vagy amikor 1 méterre áll tőleg észrevesz,de ahelyett hogy tüzetnyitna ordibálva elrohan...
    Plussz előszeretettel maradnak a száguldozó autó elött,igenritkán láttam félreugrási szándékot.
    Az MI szó szerint az esetek 70-80%-ban ostoba,bugos hiába raktam fel kemény fokozatra a játékot.Poweres emberdobálás is eleinte jópofa aztán egyre szánalmasabb,mitől hal meg a csóka másfél méter repüléstől,vízbehajítástól,egymásnakhajítástól?:)
    A sérülésmodell sem egy nagy szám,nekem azt ne mondja senki hogy ha shotgunnal 1 méterről lábonlövök valakit akkor az elszalad és visszalő:) Sniperral meg oldalról becélozva a csóka fejét a sisak alatt 1lövses headshot helyett lerepül a rohambili a csóka meg ordibálva elfut..:) A hullák igengyakori nevetséges halálpozícióját nem említem már.:)
    Az egész játékban számomra az egyetlen élményt a pár hangulatos akció,az eltalált fizika és a grafika adja,de ez édeskevés nekem....Év végi szavazásokon persze valószínüleg az év játéka lesz,a sok pctuning grafikamajom azonnal ezt fogja bejelölni mint legjobb játék,az elvakult,megjelenésig videókra crysis videókra,beta-ra cerkarázó vérpistik szintén...
    No én nem,ahhoz túl kevés az a 3-4 hangulatos akció..:)
  • Prince23
    #19522
    Nahh sikerült!! Csak az a gondom, h 0 munició, nincs semmim, csak a nanotehetségem a következő pályára:(
    Hamar berakhatták voln ezt a fagyos pályát... én azt hittem -komolyan- , h már a 3. pályán belecsapunk a lecsóba... ha így vesszük akkor talán még a FC-nak jobb volt a küldetés felépitése, na meg egy az, h ott nem 10 pályás volt a történet... sejjtésem szerint még a Crysisnek van vagy 3 pályája....
    Amúgy nekem is sikerült vagy 6ot leütni, de csak vagy 3-at tudtam elintézni szimpla szóróval.
  • Tigristank
    #19521
    Igen, az is 1 megoldás. :D
  • [Walaki]D`Lair
    #19520
    Én kézzel csaptam szét 5 vagy 6 zöld taknyot mire kinyílt, mert nekem is elfogyott a skúló...szal csak gyerünk...:)))
  • Tigristank
    #19519
    Gondolom voltál már abban a teremben, ahol lehet látni üvegen keresztül, hogy indulnak az idegenek harcolni gépekkel, mert amúgy onnan mész be oda, ahol most vagy. Nos, ott ha körülnézel, van 4 ilyen kis beugró, és ott vannak lőszerek.
  • kenderzen
    #19518
    Végre 1 normális vélemény olyantol akinek fut veryhighba és nem csak a nyálát veregeti hogy gtx vagy gt a jobb :D (divatmatyikrlZ)
  • Prince23
    #19517
    Igen ám, de kevés a municióm Shotgunból semmi lőszer sincs. Egy gépfegyverem van 1 tárral és plusz még 28 golyóval. És pusztakézzel csak egyet tudok megölni... Nagyon sokat próbáltam... de ez nem jön össze:(
  • Skyline
    #19516
    Mindent fullratolva (+high-vhigh cserebere xp miatt) nyomom 1680*1050-beelsőre nagyon bejött de pár óra játék után csakúgy megyek lövöldözök elvagyok de semmiextra...Hiába az agyongrafika egy idő után LAPOS GAME:) És ezen nem segít a grafika sajna..:)

  • edeleny
    #19515
    Skacok,lehet hogy nem jol csinálok valamit?
    A vizes rész végén a vizesés mellett a barlangba nem tudok bemenni,teljesen elzárja egy köomlás,csak egy kis rész van szabadon.Hogy lehet bejutni?
    Probáltam hasalva,gugolva semmi.
  • Tigristank
    #19514
    Ölj meg néhány idegen lényt, azután ki fog nyílni az egyik kapu, és már kint is leszel a szabadban, meleg öltözet ajánlott. :)
  • Prince23
    #19513
    #19495? Valaki help....
    Amúgy mikor visszajött a fény, egyszer csak 3 űrlény áltt és várt... gopndoltam hátha kinyítják, mert nem vettek észre:D
  • kenderzen
    #19512
    Ezzel akkor jönebe fullra a játékélmény ha tényleg max grafikán és 4xerex AA -val tudnák játszani .
    Amugy meg 1 nagy kattogás "cloak engage" és "maximum armor" között ,az egész játék erröl szol.
  • Prince23
    #19511
    Ez nem jött össze a strenght mod. Nem akar kinyílni az a szondakapu.. elsötétül minden... semmi.. az a rész
  • lac coo
    #19510
    És ez most mire is magyarázat ? :DDDD

    De hagyjuk ..SDK-ról van hír ?
  • KILLER2
    #19509
    Viszont igaz, hogy nem sok minden van egy üres mapon.
  • KILLER2
    #19508
    Jedi Knight 3 egy igényesebb pályán van, hogy 120 FPSre lemegy, de 300nál több még nem volt sehol. Akkor az is röhelyesen kevés, mert nem 3x jobb a Crysis a JK3nál.
  • KILLER2
    #19507
    FarCryból én mindig hiányoltam a növényeket. Tök jó, erdős az egész, de sosem annyira, hogy rendesen el lehessen bújni. Most a Crysisban ez teljesen megoldható, főleg, hogy irtani is lehet a növényzetet.
  • lac coo
    #19506
    A gépedhez mérten, és ami egy üres pályán mejelenitődik, hidd el nekem röhejesen kevés az a 100 fps ! ;)
  • KILLER2
    #19505
    Ha kijött az SDK, a végén még valami ügyes ember optimizálja itt nekünk vagy újraírja az engine-t xD
  • gduck
    #19504
    JA csak lac coo mindeg jön ezzel a szöveggel :) Berak a FarCry-ból (4 éves játék, ami a mai hardvereken vígan elfut) egy FULL és a Crysis-ból egy LOW képet és azt hasonlítgatja és jön itt a textúra méretekkel és a mikroszkópos fűszál vizsgálataival :D
  • gduck
    #19503
    A jeges részen sokkal lassabb :( Egyébként milyen VGAid vannak?
  • lac coo
    #19502
    564 202 554 .
  • KILLER2
    #19501
    Azé őj üres pálya megy 100 FPS-el maxon xD
    Én azt bírom a Crysisban, hogy vitathatatlanul jól néz ki és teljes felszerelést kaptunk ahoz, hogy telepakoljuk modokkal. CVarokkal, meg pálya csinálásánál lehet azért csiszolni azon a gépigényen. Amúgy az utólsó pálya lehet, hogy azért olyan lassú, mert 3x van. Editorban megnéztem és bizony egy látóhatár fallal vagy valami olyasmivel el van választva egymástól a 3 helyszín. Külön meg van csinálva az alap hajó, amikor odamész, külön egy, amikor már támadnak az alienek és van még1, amikor már ott van a hunter és utána az alien hajó. Igaz, nem látszanak, de szerintem azért figyelembe veszi mind a 3 részt a játék és azért olyan marha lassú az egész.
  • Prince23
    #19500
    Sok igaz, amit leírtál, de eddig ez a játék az Év egyik legjobbja lett, s a scifi fantas stílusában az év legjobb játéka lett véleményem szerint.
    Mondjuk a gépigényére én 7-est adnék, mert igaz van egy 7300 gt-ém, és mindenestre textura highon van, a többi közepes beállítással. (kivétel: hang maxon, és a viz, valamint a fizika is maxon van) Alacsonyon van a 2 árnyék grafikai beállítás. Én megvagyok elégedve a gépigénnyel. Bár lehet, h a 2 gb ram felveszi a harcot a kis elavult (?) 7300 gtémen.
    Hát Mi-re (normálon tolom) adnék egy 7-est. Hangulat: 9 De majd meglátjuk.... ez csak átmeneti vélemény.
  • Doom 4
    #19499
    ok működik csak az a bajom amikor a bánya előtt az iroda épületnél olyan mintha 1 diavetítés lenne -168x es sebbességen
  • lac coo
    #19498
    Hát a játékészítés magasiskolája mindig is a "hogyan csináljunk minél egyszerűbben, minél kevesebből látszata nagon szépet" volt....Aki ezt nem tudja alkalmazni az ne csináljon játékot !!!

    Tehát ha jól értem szerinted ez most a "hogyan csináljunk jó sokból iszonyat rondát" példája???? Akkor ahoz is grat Crytek :DDD

    A kisördögöt meg csak nem lelem, pedig elhiheted , tudom mit kell nézni ;) De már csak magamat ismétlem. egy kis pálya 10 fával ugyan ilyen indokulatlanul lassú, a kinézethez képest.. Szal itt valami már az alapoknál el van cseszve az tuti .
  • gregtom6
    #19497
    Maximum strengh-el üss bele:) Csak egy ötlet,én még nem játszottam vele,de hallottam,h volt ilyen rész már.
  • Skyline
    #19496
    Nemtom minek van úgy mindenki elszállva igaza van annak aki szerint ez egy mezei Far Cry 2....Akinél full grafin fut vagy szép isteníti,holott csakúgy mint a far cry semmimás az egész mint nagyonlátványos grafikával megáldott fps hatalmas gépigénnyel (igen a far cry idejében is ugyan ez ment) amúgy egy totál ellaposodó történettel, Fc-hoz képest mégtöbb buggal,hangulatos jelenetekkel,ittott bugos nevetséges de soxor korrekt fizikával...Kb ennyi a program nemtöbb nem kevesebb...
    Ha olyan graf lenne a full graf mint most a LOW akkor a sok grafikamatyi agyigfikázná az egészet és szarnának bele,ezt a játékot a grafika adja el semmi más.
    Ha már az 5leteknél tartunk...Na az nem sok jutott belőle,egy gyengébb grafikájú kisebb hírnevü Timeshift-ben korrektebb ötletek lapulnak (idővisszatekerés rlz)...
    Ez a game sokkal sokkal komolyabb is lehetett volna ha több időt fektetnek a sztoriba,hangulatba,játékmenetbe és nem egy hüdemegalátványosdebazegagépigényt szintű agyonbug tucatfps-t csinálnak.
    Nállam ez 1-2szer végigtolható és csá
    Graf 9.5 hangulat 7-8 (agyonlaposodik,de sok helyszín faja,pl tankcsata),játékmenet lapos,egyszemélyes hadsereges időutánunalmas (az milyen amikor beküldenek nanoruhástúl az ellen bázisára közben a másik nanoruhás fasz áll a darun és nézgelődik..), Mi 7-8 (jólenne ha nemlenne soxor buggancs,zsírhülye),hangok 9,zene 9 gépigény....3-4...:)
  • Prince23
    #19495
    Helló!
    A Core nevű pályán vagyok, a szuperutazás max speedel már megtörtént, és most ott vagyok, ahol elsütétül a képernyő, és Nomad felkiabál, h a fenébe Strickland vigyetek innen kifelé, na de az a gond, h nem akar kinyílni a szondakapu. Valamit szét kéne lőjjek, h nyíljon ki???

    Már a tököm tele van ezzel a pályával, olyan nyomott és torz a hangulata
  • gregtom6
    #19494
    19486# help me!