31662
CRYSIS
  • DarkSector
    #24828
    Jah akkor holnap elmegyek szemészetre, mert énnekem már megfájdultak a szemeim, annyira közelről vizsgáltam, de nem vágom attól függetlenül, hogy a bal oldali kép egy kicsit gyengébbek a színek.

    És azt végképp nem vágom, ha így nem látom a különbséget, akkor játék közben amikor rohangálok a pályán, akkor ebből mi marad meg az emberben?
    Én tudjátok ebből már simán levágom mi a különbség (aki nem látja a különbséget, az valszeg ért a 3D-hez) :

  • grebber
    #24827
    Crysis 1.21 Hotfix Patch (37MB)

    Patch v1.21 Changelog:

    * Fixed security hole in code that caused client and server crashes.
  • Jaffa 2843
    #24826
    hány ijen képet kaptunk már.... pl anno a crysisnál, vagy bármi DX10esnek beharangozott játéknál..
    az a fránya Cefet Yerli is azt nyilatkozta (még a megjelenés elött) hogy a Crysis DX9 és DX10 közt ég és föld lesz a különbség, holott ő is nagyon jol tudta hogy ez kamu... sőt sztem azt is nagyon jol tudta hogy ez ki fog derülni.. akkor miért nyilatkozta? mert mire rájöttek az emberek hogy mindez kamuszarság, addigra több száz, több ezer ember megvette már a GF8as kártyát.. és már hiába csuklik Cefet annyja... a pézüket nem kapják már vissza az emberek. ezzel nem azt mondom hogy aki GF8at vett az balek és rosszul járt - mert lehet hogy pont egy radeon 9600rol ujitott- , hanem akinek pont egy erös DX9es karija volt és pont azért vett uj DX10es karit hogy majd hude marhajo lesz ultrabrutál graffal játszani, az szegényem csalódott, hogy "némá bazeg fullon ugyanugy néz ki a szomszédnak is akinek csak 7900GTX-e van..wtf?"

    szóval ha kijön a far cry 2 és kb 4-5hónap eltelik és senki nem tudja meghekkelni ugy a gamet hogy ezek az "only DX10es" effektek benne legyenek a DX9 módba akkor azt mondom hogy azt tényleg nem tudja, vagy a Ubisoft ügyesebb mint a krájtek...
    amugy ez az indirect lájtning sztem semmit nem dob az összképen... jobban örülnék egy FPS-t nem lehuzó élsimításnak...
  • lac coo
    #24825
    A textura átszínezés valójában árnyék....A környezetben szereplő objectektől függően ( ami árnyékot vet, szórja afényt esetleg tükrüzi valahová ...) változik a fény "sűrűsége", ezért látható az autón az az árnyék oda kevesebb fény jutott...
    szokták példaként mondani az egy fa alatt látható árnyékokat: a szleken világosabb van belül sötétebb...Ha úgytestszik fényszóródás.. De DX10 ennél sokkalta jobbakat is tud majd .

    Bordy-nál a pont :)
  • Shep
    #24824
    Hol írtam én a grafikáról, DX10-es játék alatt azt értettem, hogy arról fog szólni amit beígértek, tehát több effekt/shader stb. megjelenítés sebességcsökkenés nélkül, mert elvileg erről szólna.
  • bertino
    #24823
    hát akkor ezek szerint te is vaksi vagy :(

    na áruljátok el mi a pontos különbség, különben
  • DarkSector
    #24822
    Jah vágom már.
    Észrevettem végre. (hát mégsem vagyok én olyan hülye ehhez)

    Már rájöttem...át vannak kicsit színezve a textúrák....ez télleg faxa.
    Vagy nem jól láttam...
  • bordy
    #24821
    vaksik.
    az árnyékot nézzétek hogy ott elhalvnyúl, vagy mi a fene van. fától nem kap annyi fényt a kocsi része.
    valami ilyesmi. pontos történést nem tudom.
  • lac coo
    #24820
    Hogyne lennének ;) Illetve abban igazad van, hogy ma még nem létezik egyik játékban sem ...
    Ott a kép előtted elmélkedj rajta :D
  • bertino
    #24819
    magát a konkrét különbséget én sem látom, de én ugyse értek szart se a 3Dhez
  • DarkSector
    #24818
    DX10 létezik.
    Csak arról van szó, hogy "DX10-es effectek nincsenek".
  • DarkSector
    #24817
    Én nem értem.
  • lac coo
    #24816
    Aki kicsit ért a 3D-hez vagy csak jó a szeme az rögtön vágja mi a különbség ;) És hogy DX9 nem tud ilyent az tuti ...
  • lac coo
    #24815
    Hülyeség .
    Google elmond neked mindent a DX10-ről, és a világ legnagyobb könyvtára előtt ülsz ugye ....Az, hogy sok kiadó DX10-ként adja el a cuccát pedig köze nincs hozzá, nem hiszem, hogy a Microsoft hibája ....És pláne nem bizonyítja, hogy DX10 csak valami legenda :DDDDDD
  • DarkSector
    #24814
    Igaz

    #24785
    #24797
  • kifli
    #24813
    Én úgy hallottam a dx10 nem csak az hogy új efektek hanem a dx9-es efektek gyorsabbak leszenek.
    Lehet baromság de valami ilyet hallottam.
  • Jaffa 2843
    #24812
    feltette már vki ezt az uj hotfixet?
    ügyesen kiütötték az unlockert vele :D
    lehet valami mással elérhetővé tenni a menüben a very high beállitásokat? (nem cvar turkálás)
  • lac coo
    #24811
    FC2-ben valszeg lesz, ha keresel találsz majd szuper új megvilágítással készült képeket ...

    Még annyit a Crytek-DX10 balhéhoz: én azért elővenném bátran az NVidiát is !!!!
  • lac coo
    #24810
    Na akkor továbbra is lehet utána nézni, hogy DX10 tartalmaz-e olyan efekteket, shadereket amit DX9 nem !

    És a Crysis továbbra sem egyenlő a DX10-el, hazug banda semmit nem elhinni nekik !
  • Szasza20
    #24809
    DX10:
    Elk...uk, hazudtunk éjjel-nappal!
  • DarkSector
    #24808
    Jah meg ALIEN-eket küldünk ellenük.
  • theodor
    #24807
    C4 a gyárra
  • DarkSector
    #24806
    Hidd el másképpen is vissza lehet vágni. Vagy már vissza is vágtunk???
  • DarkSector
    #24805
    Bővebben??????
  • Quki
    #24804
    de viccesek egyesek....a monitorom csak 1280x1024 ig bírja :P ennyit erről...
  • simonl #24803
    Be lehet perelni, de mindenképpen valamelyik angolszász országból indítsd el a kereseted, ottani ügyvédi irodával:DD

    Sok sikert....
  • hapi
    #24802
    Már régóta azon gondolkodom nem lehetne e a microsoftot valahogy beperelni a DX10 miatt.
    Egyértelmű vakítás erősebb hardware vásárlására kényszerítés. Saját szoftware megvásárlására kényszerítés.

    Emlékszem mikor az intel váltott pentium 3-ról pentium 4-re. Akkor is volt ilyen per mert az első pentium 4 esek szart sem értek a legjobb pentium 3-as processzorokhoz képest. És meg is nyerték a pert, mert igazolhatóan lassabb volt az új proci, tehát megtévesztették a vásárlókat.
  • DarkSector
    #24801
    Jah biztos.
  • Szasza20
    #24800
    Ez a DX10 unlock csak az 1.2-es patch-el működik?
  • Jaffa 2843
    #24799
    havernak is volt ijen gondja...
    kezd ujra a mapot vagy próbálj meg régebbi állást betölteni
  • eyecandy
    #24798
    Sziasztok! Egy kis segítséget kérek.
    Felraktam az 1.2 patcht, ettől a régebbi mentéseim nem működtek. Újrakezdtem a játékot, de mikor ki kell szabadítani a nőt az iskolánál, nem lép tovább a game. A tankokat kilőttem, az összes kóreai halott semmi. Ezek ketten ott várakoznak a kihallgató szobában. HA egyedül megyek tovább akkor se ad új küldetést. Valakinek javaslata?
  • DarkSector
    #24797
    Nem háát.
    Bakker!
    A DX10 egy hülyeség.
    A DX10 nem új effectek csoportja hanem DX9-es effecteknek egy gyorsító eszköz.
  • Peetboy
    #24796
    Ezt rosszul írtam, nem nézne ki úgyanúgy DX7-en a grafika. Nem úgyanazt látnánk mint DX9-en.
  • Peetboy
    #24795
    Akkor már értem, rávezettél arra, hogy mégjobban rájöjjek nincs még DX10-es grafika. Mert ami a Crysisban Very High az a valóságban DX9.
    Azt pedig amit én írtam úgy igaz lehet, mert a COD-2-vel is lehet játszani DX7-en ,csak nem úgy néz ki.
    Akkor lehet,hogy a Crysis is menne a DX7-en, csak rosszabbul nézne ki.

    De akkor ez a DX10 mennyire kamu? Ez már van, de akkor melyik játékban? Mert se a Crysisban se a Lost Planetben nincs, se a Call of Juarezben. Akkor a Far Cry 2-ben sem lesz még, mert grafikára semmi különbség nincs ezekben.
  • Peetboy
    #24794
    Nem poénkodásnak szántam, amit irtam a Cfg-ről. Én komolyan gondoltam lehet,hogy DX7-en is el lehetne inditani a Cryisist és ugyanazt látnánk. De lehet nem így van. Talán azért mert még valóban nem csináltak DX10-es effekteket.

    A COD2-ben tudom milyen az ,ha DX7-en játszok full grafikán és milyen ha DX9-en fullon. Hatalmas a különbség. DX7-en ha minden maxon van, sok effekt nem látható, nem beszélve a textúrákról, mert azok is simák (DX7-en), a bordázottak (DX9-en) helyett.
  • DarkSector
    #24793
    Azért ezt kicsit durvának tartom...amit a cfg-ről mondasz, mert én nem poénkodásnak szántam!

    DX7-DX8 és főleg DX8-DX9-nél van látványos változás.
    Ez nem CFG kérdése.
    Viszont a DX9-DX10-közötti különbség, csak szóbeszéd.

    Tudod .... mindenki erről beszél, csak még senki sem látta.

    Menj Cod2-be. DX7-VS-DX9.
  • Peetboy
    #24792
    Igen a DX10-re azt mondják más a szerkezete és gyorsabb lesz tőle a játék, meg a grafikát gyorsabban dolgozza fel.
    De a Crysisban pont ez a lényeg, hogy úgy hirdették, a DX-10-es effekteket csak Vistán és DX10-es kártyával lehet csak megjeleníteni. Aztán közben csak le lett tiltva a Very High opció DX-9-en.
    Na most azzal a konfig átállítással ha nem jelenne meg a kép rendesen, akkor csak elmosódott képet látnánk, vagy ugyanazt mint High-on.
  • bordy
    #24791
    ez így van.
    röviden
    Elvileg dx9=dx10 -> 1szerűbb programozása az effekteknek, kevesebb kód...
  • KILLER2
    #24790
    Ez mind szép és jó, de ha létezik a DX10, ha nem, semmi bizonyítékot nem lehet tudtommal felmutatni ennek igazolására, mivel hogy jelenleg nem tudok semmiről, ami használná. Azt mondták, hogy gyorsabb lesz, de csak Vistára van, ami lassabb, így ez nem derült ki. Meg most jött ez az unlocker, ebből kideült, hogy szar se DX10 a Crysisban. Szóval ez a DX10 ha van, ha nincs, szart se érünkt vele egyenlőre.
  • grebber
    #24789
    LOL nem grafikában lesz újjítás már lett mondva párszor.Arra a full dx10-es gamere is azt mondja majd mindenki nem is dx10 mert ilyet lehetett volna dx9alatt is.