31662
CRYSIS
  • toarpad
    #24868
    AZ nem lehet a gond hogy először azt a Crysis Dedicated Server Package-t telepítettem fel ? VAgy az hogy a Crysis DVD-je nincs benn a mghajtóban ?
  • toarpad
    #24867
    Sziasztok !

    Lenne egy kis baj . AMikor felszeretném telepíteni ezt a Patch 1.2 Hotfix-et és már majdnem telepítené amikor ki írja ezt a gép :

    A javítás telepítéséhez a Crysist először 1.2-es verzióra kell frissiteni .

    Amikor ezt megláttam meglepődtem hisze a 1.2-es pathc fönn van a gépen . Késöbb az 1.2-es patch-ot föl akartam újra telepíteni akkor is ugyan ezt írta ki . Kérlek segitsetek hogy mi lehet a gond ... Köszi .
  • lobig
    #24866
    sziasztok!

    nektek ezzel a ULTRA HIGH GFX Config-gal van sunshaft?
  • Jaffa 2843
    #24865
    még nem próbáltam, de szerintem nem. de ez csak tipp
  • csgj
    #24864
    THX!
  • VRSDM
    #24863
    keresek egy képet, nemtudom hol láttam szintén erről a lightning módról. azon már szemmel látható a különbség :]
  • lac coo
    #24862
    Ezen a képen nem az a lényeg . Amúgy szemre jóval elmarad a grafika a Crysis.től, de gondolom jobban is fog futni....Meg ahogy olvasgatom értelmes játék is lesz alatta .....
    Tudom ....vannak pletykák, hogy lassabb mint Crysis, de én ezeknek egyelőre nem hiszem, semmi okát nem látom miért lenne lassú. :))))))
  • gduck
    #24861
    LOL! Ennek sokkal többet érne egy kis AA, mert így elég FOS a kinézete a járgánynak
  • bordy
    #24860
    és az befojásolja a szerverhez való kapcsolódást?
    márhogy 1.2.1-el lehet csak kapcsolódni?
  • Jaffa 2843
    #24859
    csak az uj 1.2 hotfix-szel nem akaródzik menni
  • Extraneous
    #24858
    Szerintem ezzel az unlocker progial sokkal szebb minden, mint az eredetileg átírt ultra- veryhigh módokkal. Érdemes használni.
  • Viktor9202
    #24857
    1.1-es patch-et felrakod csak akkor
  • csgj
    #24856
    Hol lehet vnsync-et, vagy miaszöszt állítani? (Mert nem vmi jó, hogy darál a kép)
  • Peetboy
    #24855
    Nem sok különbség van a 2 kép között. Szerintem is csak más a szinezés az egyik kocsin. Ha csak ennyi lenne a DX10 akkor nagyon gagyi. Árnyék, és fény szétszóródás? A lényeg az,hogy majd vegyük is észre a játékban, mert ha ezek alig észrevehetőek lesznek, akkor az a gyanúm a Far Cry 2 is marad szépen DX 9.

    Jaffa 2843 jól gondolja, szerinem is a legutolsó nagyobb grafikai újítás a Shader Model 3.0 és a HDR alkalmazásával jött el.
    Azóta Csak a Shader Model 4.0 jött, de ki tudja, lehet az is csak kamu.
  • Shep
    #24854
    Gyakorold még az írást is :)
  • arty
    #24853
    egyértelmü, h a vista kényszerítése váltotta ki a legnagyobb elégedetlenkedést

    nem lett volna azzal se gond, ha TÉNYLEG azok a játékok jönnek ki dx10re, ahol VALÓDI előnyt kapsz az uj API használatátol. ehelyett a régi tákolt sz*r motorok minimálisan dx10esitett, LASABB verzioi jelentek meg az uj oprenceren :(
  • eyecandy
    #24852
    Kösz, de hiába kezdtem újra akkor is ez volt a gond.
    Végül úgy oldottam meg, hogy elmentem a vízesés melletti barlanghoz és onnan már ment rendesen
  • MaSzKa
    #24851
    megjavultak e már a jeep kerekei az 1.2-es patchba?
  • Jaffa 2843
    #24850
    vagyis emlékszel...

    má óvasni se tok ijentályjt XD méxerenytse hogy irni mégtok
  • Jaffa 2843
    #24849
    sztem rosszul érzed :S
  • Shep
    #24848
    xp sp3-ban lesz dx10, vagy rosszul emlékszem?
  • Shep
    #24847
    Ez komoly, nálad akkor már komoly problémák vannak :S
  • DarkSector
    #24846
    Nem ...
    Az emberek lettek rákényszerítve.
  • totya4
    #24845
    DX10-nek természetesen előnyei is vannak (programozhatóság- enyhített korlátok, többfunkciójú feldolgozó egységek, konzolhoz könnyebb portolhatóság...), itt szerintem az fáj sokaknak (nekem is) hogy ehhez rá lett kényszerítve egy oprendszer.
  • Jaffa 2843
    #24844
    jah ezt magamtol is kitaláltam, de kösz :)
  • DarkSector
    #24843
    Valami végett ez az utóbbi hasonlat már meggyőzőbb.
  • Jaffa 2843
    #24842
    ezt rossz embernek postoltad...
    ugyanis én az a fajta ember vagyok aki esőben a macskaköves uccára azt mondja hogy "húúúúú micsoda parallax occlusion mapping"... sajnos nem egyszer fordult elő :D meg hogy "watta shader" xD
    sőt egyszer mentem az utcán és nemtom hogyan csak igy félrenéztem és mire visszanéztem magam elé ugy láttam mintha elöttem lenne az a kis ikon a Crysisbol, amikor netes gamenél brutálnagy a lagg :D
  • DarkSector
    #24841
    Jah a SOK szón lenne a hangsúly.
    Csak a készítők ezt a sok szót a zsetonnal párosították inkább össze.
  • lac coo
    #24840
    Bár nem DX10, csak simán 3D , azért nagyjából ez a lényeg :Link ...
  • DarkSector
    #24839
    Jah meg világverő a halasztgatásban.
    Ami nem csak a játékosoknak mutatott példát.
  • Jaffa 2843
    #24838
    persze...
    elözö hosszabb hszemböl kifelejtettem egy gondolatot..
    szal, sztem a legutolsó nagyobb grafikai update az a Shader Model 3.0 és a HDR alkalmazásával jött el.. azóta semmi nagyszabású ápdét nemvolt
  • bordy
    #24837
    én ezzel úgy vagyok hogy a sok apró részlet teszi realisztikusabbá a hatást, még ha azt nem is veszed észre menet közben hogy hú az ott ilyen meg olyan. mikor az utcán mész tuti hogy nem figyeled ezeket, de mégis látod.
  • DarkSector
    #24836
    Legyen igazad.
    De sajnos a 8800GTS-em kevésnek bizonyult a játéknak, úgyhogy majd jövőre megnézem ezeket az effecteket közelebbről is.

    Ha majd persze lesz olyan játék, ami miatt megéri majd fejlesztenem.
  • lac coo
    #24835
    Hát aki balek az így jár ! :))))
    De ez csakis a Crytek bulija, ők hangoztatták , hogy megaDX10-es cuccot csináltak !
    Ha én csinálok valami tetrist és úgy adom el mint DX10 pedig dehogy az, attól még senki nem hiszi azt, hogy nincs is DX10 .. Illetve mégis :))))

    De értem a problémádat : Crysis világelső lett abban, hogy vásárlásra kényszerítse a játékosokat :(((((
  • DarkSector
    #24834
    Pontossan ez a lényege, hogy feltúrbozzák az engine-t, ami sikerült is. Szebb is lett (a növényzetet leszámítva).

    Minden engine-el ez van. Csak tunningolják. Nem kezdik el az alapoktól.
  • lac coo
    #24833
    Ha majd látod játékban, észre fogod venni , ne aggódj ! :)
  • Jaffa 2843
    #24832
    hmm ennyit találtam róla... nemsok és ahogy gondoltam, az árnyékhoz nemsok köze van

    Through Advanced Indirect Lightning, it's possible that the sun as also other lightning objects create direct light. The immediate environment on an object also creates his own light and provides reflexions on different metal surfaces.
  • DarkSector
    #24831
    Ne haragudjatok, nem cukkolni akarlak titeket.
    Én ezt mind elhiszem nektek, de itt arról van szó, hogy van egy nyomorúságos kenyérzabáló paraszt, aki vesz egy 250-300e forintos gépet, hogy DX10-ben mennyen neki a nyálszisz.
    Na és akkor most mondjátok, háát hogy akkor igen látod, akkor már nem lesz annira szürke a fa alatt a dzsipó a játékba, mint a régi gépeden.
    Vagy ne vegyetek új gépet, azt tekerj egyet a monitor színszabályzóján.

    remélem azt ti is értitek, hogy mi a röhejes ezen az egész témán.
  • lac coo
    #24830
    Hasonló képeket soha nem kaptál Crysis-ről !
    Csak emlékezz vissza mennyit ugattam akkor, hogy ennek semmi köze a DX10-hez és hogy ez egy felturbozott FC motor ....
  • Jaffa 2843
    #24829
    Erről az indirekt lájtningról van valami olvasmány? mindegy mijen nyelven, de lehetőleg angolul.. vagy ha más nincs magyar is megteszi :/