136
Tegyétek ti is fel kérdéseiteket és ha valaki találkozott már ilyesmivel próbáljon meg segíteni! Semmi szükség itt a 14 alattiak beszólásaira! Arra ott a Gumi vagy a játszótér! Köszi!
  • grizzly21
    #81
    jol van az lesz, probalok azert legalis utat talalni mindenkepp.
  • nemzetes
    #82
    Az a furcsa helyzet állt elő, hogy egy kifizetett gépjárműadót akar végrehajtani rajtam, illetve csak a feltételezett munkadíjját követeli tőlem egy bírósági végrehajtó amit természetesen nem vagyok hajlandó kifizetni.

    A történet a következő:

    Volt egy gépjárműadó hátralékom a budapesti lakóhelyem polgármesteri hivatala felé,a hivatal felszólított a kiegyenlítésére amit én banki átutalással meg is tettem, ennek ellenére a mai napon 2008 03 18-án megjelent a postás és hozott egy ajánlott-tértivevényes levelet, szép nagy betükkel feltüntetve rajta a "bírósági végrehajtó" szöveggel. Meglepetten vettem át, és vegyes érzelmekkel bontottam ki, mivel tudtam, hogy nincs semmi tartozásom sehol.

    A kibontást követően az alábbi levéllel szembesültem:



    Nos ha figyelmesen végig olvasod a levelet, akkor kiderül, hogy a végrehajtó csak a saját bérét akarja behajtani rajtam, amiért természetesen nem dolgozott meg, mert engem soha semmilyen formában nem keresett meg és nem szólított fel a tartozásom kiegyenlítésére. Ha ilyen eset lett volna akkor feltételezem, már végrehajtotta volna az összeget és azzal együtt a saját bérét is.
    Teljessen jogtalannak tartok egy olyan próbálkozást mint a fenti eset. Nevetséges, hogy a magyar jog megenged ilyen bírósági végrehajtói túlkapást. Ez a húzzunk le még egy bőrt tipikus esete. A végrehajtónak, iszonyú drága lehet az alkalmazotti gárdája, és a postaköltsége, mert ha jól belegondolok, hogy 6000 ft egy levél megírása, 1000 ft a postaköltség, akkor még bele is nyugodtam volna, igaz háborogva, de belenyugodtam volna. Ám mivel nem tartozom semmivel senkinek, kicsit túlzásnak tartom a 20.117 forint követelést!!!
    Disznóság, hogy ez megengedhető a mai magyarországi jogban. Sajnos egyenlőre fogalmam sincs, hogy mi a teendő ilyen esetben és hogy hova lehet fordulni jogorvoslatért.
    Ha valaki tud segíteni ebben az ügyben, akkor nagyon hálás lennék érte.
  • Max7
    #83
    Hasonló behajtási papírt kapott egyik ismerősöm igaz más indokból! Felhívta a végrehajtói irodát ahol egy bunkó uriembernek nem nevezhető egyén felvette a telefont és közölte hogy a szociális problémái nem érdeklik fizessen vagy mennek és behajtanak mindent!

    Ilyenkor jogorvoslatért ahoz lehet fordulni aki kiadta az engedélyt a behajtásra! Nézd meg honann jött a levél és probálkozz a finom érdeklődéssel! De nem mond el ki vagy csak érdeklődj hogy kaptál egy ilyen papírt és szeretnéd emgtudni hogy hol tudsz panaszt tenni!
  • Taranov
    #84
    Nem egészen értem, hogy van-e jogerős bírósági határozat.
    Ha nincs, akkor még a pár hónapos/éves bírósági eljárás előtted van, ami alatt nyilván tisztázod magad.
    Ha van, akkor nem világos, hogy erről hogyhogy nem tudsz.
    Abban az egy esetben lehet bírósági határozat nélkül behajtani, ha közjegyző előtt ismerted el a tartozásod. (Pl. ha kölcsönt kapsz, és közjegyző előtt írjátok alá a szerződést.)
  • nemzetes
    #85
    Nos, bírósági határozat nincs. És mielőtt bármilyen egyéb fizetési felszólítást kaptam volna, már rendeztem a tartozásomat. A gépjármű adó alól egyébként sem lehet kibújni, így értelemszerűen azt nem is akartam megkerülni tehát fizettem. A kalamajka az ügyben azért jelentkezett, mert időközben többször váltottam lakóhelyet és a fizetési csekkek egyszerűen nem jutottak el hozzám, mivel a gépjármű az első címemre volt bejelentve így a befizetési csekkek oda érkeztek, amit nekem nem továbbított senki, minek utánna végre vettem egy ingatlant és mostmár minden bejelentésem erre a címre történt, akkor talált meg az önkormányzat és szólított fel a hátralékom rendezésére, amit természetesen meg is tettem azonnal 2008 február elején. Az önkormányzati felszólításon kívül más levelet nem kaptam. Kizárólag ezt az egy levelet kaptam, aminek a másolatát itt lentebb közzé tettem. A végrehajtó valószínűleg így tartja fent az irodáját, hogy munka nélkül hajt be összegeket, mert az emberek nagy része megijed egy végrehajtói felszólítástól és azonnal fizet. Engem nem az összeg nagysága zavar, hanem az a tény, hogy ez az ember, gusztustalan és gátlástalan módon próbál pénzhez jutni.
  • Taranov
    #86
    Ilyen esetről még nem hallottam, de az utóbbi időben egy rokonom problémái miatt kénytelen voltam kiképezni magam a parkolási társaságok ügyeire.
    A végrehajtók ott is kísértetiesen hasonlóan viselkednek, és enyhén szólva megkérdőjelezhető a behajtandó bírságok valódisága.
    Ami nagyon fontos, és minden esetben köti a cégeket, hogy bírósági döntés nélkül nem lehet végrehajtani.
    Az más kérdés, hogy ebben az esetben te is követtél el hibát, mégpedig azt, hogy figyelmen kívül hagytad a bejelentett címedre érkező leveleket. (Ezalól nem mentség, hogy elköltöztél, hiszen az okmányirodában, illetve a gépjármű-nyilvántartásban nem vezetted át a változást.)
    Ha viszont nem ajánlott levelet küldtek neked a régi címedre, akkor ugye nem "kötelességed" megkapni, ha érted, mire gondolok.
  • nemzetes
    #87
    A végrehajtótól nem kaptam semmi levelet csak amit lentebb bemutattam.
    Az önkormányzattól viszont kaptam felszólítást de az az önkormányzat volt és nem a végrehajtó!!!!
  • Max7
    #88
    Ha szeretnéd rendezni menj be abba az okmányirodába ahonann a felszólítást kaptad hogy a hátralékot rendezd (nálunk az okmány iroda foglalkozik ilyesmivel)tedd meg a panaszod hogy te befizetted az elmaradt adót mégis a végrehajtó zaklat téged. Két lehetőség van az okmányiroda elintézi hogy a végrehajtó ne zaklasson hiszen téves adatokat adtak át nekik vagy ad egy igazolást hogy neked semmi féle hátralékod nincsen és rendezted azt amivel mehetsz a végrehajtóhoz panaszkodni hogy hogy képzelik ezt!

    Elégtételt nem fogsz kapni vagy ha akarsz nagyon sokat kell rá várnod és nagyon sokat kell rá költened (ügyvéd) a pert felejtsd el mert ha mindenki perelne mindenért aminek jogalapja van akkor az egész ország átalakulhatna egy nagy bírósággá!

    Tudom ez nem vigasztal mert zaklattak és 1 teljes napod rá fog menni az ügyintézésre, de legyél te az okosabb és hagyd rájuk! Ha minden magyar így gondolkozna akkor nem lenne annyi ember a pszihiátrián! Görcs nélkül old meg a problémát ez a legjobb neked is szerintem :)
  • nemzetes
    #89
    Már jó régen nem történt semmi a dologban.
    Talán azért mert a kedves végrehajtót feljelentettem a kamaránál, ahonnan kaptam egy válaszlevelet, miszerint a végrehajtónál teljes és átfogó ellenőrzést hajtanak végre a dolog miatt. Most várakozó állásponton vagyok, és kíváncsian várom a fejleményeket, ha történik valami a dologban, akkor jelzem. Remélem nem ússza meg a rohadék!! Már nagyon elszemtelenedtek az utóbbi időben.
  • Hixer
    #90
    Hello!

    Tanácsokra volna szükségem.
    Eléggé peches sztori, de ez van.

    Szóval most nyáron öcsém bringázott a Városligetben, a közlekedési múzeumnál eltanyált és a biciklije nekicsúszott épp az egyik parkoló autónak.
    Itt jön a pechsorozat, ugyanis 50 méterre volt egy rendőrautó, unatkozó rendőrökkel, akik jobb dolog híján baleseti jegyzőkönyvet, tanúvallomást, személyi adatokat vettek fel, helyszíneltek, körülbelül 8 rendőr jött még ki a kapitányságról ezért. MEgjegyzem, amikor betörtek hozzánk, kettő jött ki összesen, plusz egy helyszínelő, aki levett ujjlenyomatot a kilincsről, majd elment, úgy kellett apámnak visszarángatnia őket, mert talált egy zseblámpát eldobva a kertben. Amit nehezen értek, mert tulajdonképpen bizonyos kár alatt semmi köze nem kell legyen a rendőrségnek a dologhoz. Mindegy, kiszórakozták magukat.

    Persze azt senki nem kérdezte, hogy öcsém jól van-e nem sérült-e meg. Ott fenyegették, hogy micsoda kárt okozott, meg meg kell várnia, amíg a tulaj visszaér. Öcsém szerint nem is látszódott semmilyen sérülés a kocsin, a bicikli csak a tehetetlenségi erőből fakadóan csúszott neki épp az autónak.

    Azt hittük minden rendben lesz, legalább extra óvatos lesz máskor. Nade most érkezett a számla, hogy a csávó, aki mint kiderült jogász bakker, 60.000 Ft-ból újra fényeztette az autójának a hátsó részét, illetve vett 48.000 Ft-ból új ablaktörlőt. MI A LÓTÚRÓ? A bicikli nekicsúszik az autónak és ez vesz egy új ablaktörlőt???

    Természetesen értetlenül állok az eset mellett, hogy akkor most ilyenkor mit lehet tenni ezért? Mert, jó oké most akármit magyarázhat, hogy karcolás volt és bla-bla-bla, meg tényleg bunkó dolog most egy tizenévest, aki elesett a bringájával és semmi feltűnő kárt nem okozott, fizetésre kényszeríteni. Főleg amikor, az iwiw lapja tele van a tunéziai, meg egyiptomi utakról készült képeivel. DE AZ ABLAKTÖRLŐ??? Ezért csak lehet valamit tenni, mert ez rohadtul nem igazság, hogy belerúgok vki kocsijába, az vesz egy új üléshuzatot és kifizetteti velem. Pláne, hogyha nem belerúgok, hanem baleset történik.

    Kérem segítsen aki valamennyire jártas a dolgokban! Mit tudunk tenni?
  • Max7
    #91
    Ez kb olyan mint a parkoló cédula kérdése, ha nem is volt de szereztél (pl megvártál egy másik autóst akinek volt és leboltoltad vele) akkor ügye te kifizetted a parkolást "persze nem de nem ez a lényeg" akkor el kell engedjék a büntetést, hát nem szokták! Ez egy személyes tapasztalat! Ebből jön a te részed is:

    Kijelentette hogy nem hajlandó kifizetni ezt az egészet, bíróságra ment a dolog, valami 140e ft-ot követeltek, a bíróság megállapította hogy nem bűnös az autós de mivel nem volt kint a cetli 5000ft-os ügyintézési díjat ítélt meg a bíróság!

    Tehát: először is tudni kéne mi van a baleseti jegyzőkönyvben, gondolok itt az autóban keletkezett sérülésre ugyanis ha a hátsó ajtónak dölt neki az ablaktörlő megfizetése nem indokolt! Továbbá egy karcolás javítása kb 5-6e ft és szintén nem, indokolt pl. az egész autó hátsó részének fényezése, ezért azt javaslom, hogy ne fizessetek, menjen bíróságra az ügy, meg fogják hallgatni tanúként az öcsédet akkor mondja el hogy azért nem fizetett mert baleset történt, az autoban keletkezett fényezési hiba nem arányos a számlán szereplő összeggel, továbbá olyan kárt akarnak megfizettetni amit nem ő okozott illetve nem adódhat ebből a hibából! A bíróság meg fogja ítélni a kártérítést, de nem a 60+40e ft-os bírságot hanem mondjuk 10e ft-ot! A lényeg hogy a pert megnyered!
  • Hixer
    #92
    hát az tuti, hogy nem arányos az egész újrafényezés. azt mondta öcsém, hogy csináltak egy pár képet a rendőrök a "keletkezett károkról", vagyis a hátsó lökhárítóról, az ablaktörlő benne sem volt.
    Azt nem tudod, hogyan lehetne megnézni a képet, elolvasni a jegyzőkönyvet? Ezt csak ügyvéd tudja kikérni, vagy kaphatunk másolatot?
  • Max7
    #93
    már kellet volna hogy kapjatok másolatot! elvileg amikor készül egy feljelentés vagy egy jegyzőkönyv abból 2 példány készül vagy 3 amiből 1db minimum a tied! de ha bemész a rendőrségre akkor elvileg ott kérhetsz másolatot mint gyalusított!
  • rooney8
    #94
    Siasztok!

    Egyik ismerősömnek van egy kamionos cége (BT). A könyvelője egy *** volt és csomó kifizetni való számlát meg nem tudom én még mit, nem fizettetett be és ez felhalmozódott... Plusz jött még a kamat, meg mindenféle ilyen "hülyeség". A lényeg, hogy a végére legalább 5 millió tartozás lett az apeh-nak... Mára ez lecsökkent 2 millióra, de ezt már nem tudják kifizetni, minden spórolt pénzük elfogyott... Egyébként a céget már nem használják, de amíg tartozás van nem lehet megszüntetni. Az a kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet csinálni? Neten olvastam ilyen cég közvetítőket vagy nem tudom miket, akik egy bizonyos díj ellenében elintézik az egészet, de hát ez meg nem túl megbízható nem?
  • Max7
    #95
    Szia!

    Nos hasonló cipőben járunk most mi is ugyanis áprilisban felszívódott a könyvelőnk és mint utóbb kiderült 3 éve nem sok munkát végzett! A lényeg hogy méltányossági kérelmet kell írni az apehnak és elengednek minden féle kamatot! A másik ha megszüntetnek egy céget, akkor 5 évre visszamenőleg olyan ellenörzést csinálnak hogy tuti lesz még vagy 5-6 milliós büntetés ezért azt javaslom hog el kell menni egy normális könyvelőhöz aki méltányosági kérelmeivel bombázza az apehot míg ki nem jön nulladósra a cég majd várni 5 évet de biztos ami biztos 6 évet és utánna megszüntetni!

    amúgy nagyon oda kell figyelni mert a bt beltagjai a teljes vagyonukkal felelnek magyarán ház autó stb stb! a kültag meg a befektetett pénzével!
  • rooney8
    #96
    Köszi, megmondom nekik.
  • gurubefree
    #97
    Sziasztok

    Nem is tudom hol kezdjem. Kulfold mas jogszabalyok de jo lenne hallani masok velemenyet arrol , amit teszek meg kell tennem es van ertelme. Kisse el vagyok keseredve mert ami elott allok arra ramehet a hazassagom , mindenem de ugy erzem meg kell lepni nem csak ertem de masok erdekeben is.

    01.08.2007 Uj munkat kaptam hatalmas lehetosegek , karier , szebb jovo ( :-) ) Ez egy ugyfelszolgalat , biztonsagi felugyelet ( concierge service )
    A feladatunk tartani a kapcsolatot vevokkel , tulajdonosokkal ( lako park 50-400 millos lakasok ) es termeszetesen biztosagi feladatok ellatasa is CCTV rendszer kezelese , terulet ellenorzes stb.
    Minden tokeletes volt , nagyon jo kapcsolat a vezetessel mind az alkalmazo ceg eseteben mind pedig a teruletet felugyelo ceggel ( mas ceg az alkalmazo es mas cegnek " dolgozunk " a teruleten egyszerubben a teruletre felugyelo ceg berli ezt a ceget aki ezt a szolgaltatast nyujtja )
    Nem igazan ment meg az idegen nyelv de megkaptam az allast mert van katonai multam ( Idegen Legio stb ) Szepen ossze allt az elso csapat , traningek stb. Ment a munka is szepen de kezdodtek a problemak. Folyamatosan hullottak az emberek mellolem egyebb okbol kifolyolag . Itt kotelezoen engedellyel kell rendelkezni ha ilyen munkat vegez az ember es ennek az engedelynek a megszerzese nem egyszeru feladat . ( 6 het - akar 1 ev )
    Eleinte elsiklottam a problemak felett de , vagy inkabb nem akartam problemat abbol hogy kinyitom a szam. De tavaj tortent valami ami kiutotte a biztositekot . Kituntetett katona vagyok , nem tokeletes ember de probalok azon az uton jarni amin az ember ember maradhat. Nem igazan torelalom ha nem az en hibambol krealnak egy hibat amit nekem tulajdonitanak.
    01.12.2008 egy uri ember ( ?? ) aki a teruletunkon takaritokat alkalmaz megkert arra hogy ha tudok par szabad embert aki akar egy kis penzt keresni akkor 3 hetre tud nekik munkat biztositani. Ebben meg nincs is semmi rossz , es kozoltem vele semmi gond holnapra meglesz.
    El is inteztem neki ... 4 takarito kezdett dolgozni neki. Az elso dolog ami fucsa volt hogy penteken egy penzzel teli boritek vart es egy par soros level arror hogy fizessem ki a takaritokat. Nem igazan tulajdonitottam ennek semmit tehat megtettem. Ugyan ez tortent a kov. penteken is. Ezek utan a teruletre felugyelo ( nem az alkalmazom ) felhivta ra a figyelmem hogy ezt nem tehetem mert torvenytelen ( holott ez a ceg napi kapcsolatban volt a takaritoceggel ) mert o ( manager ) nem tud errol semmi . ( ????? ) Egyetertettem es azzonnal felhivtam a takarito ceg tuljdonosat es kozoltem vele hogy nem vagyok hajlando kifizetni a takaritoit .
    24.12.2008 delelott dolgoztam es a takarito ceg vezetoje felhivott es a takaritoi utan erdeklodott , mivel az egyik nem jelent meg a teruleten hogy elkezdje a munkat. Tudattam vele hogy fogalmam sincs az egeszrol de ha gondolja utana jarhatok . Meg is tettem es kiderult a takarito betegseg miatt nem jelent meg. Ekkor kezdodott a problema ..... Mit mondtam a manager elmondasa szerint ennek az embernek semmi dolga nem lenne a teruleten ( ettol fuggetlenul a manager beosztotjainak napi kacsolata volt ezzel az emberrel ) keresi rajtam a takaritot. A beszelgetes utan par percel 3 masik manager allitott be az irodamba es kozoltek velem hogy veszhelyzet van es hasznalniuk kell a teruletre kihelyezett allando ( ful time ) takaritott aki nem az emlitett feketezo takaritocegnek hanem egy jegyzett cegnek dolgozik mas feladatkorrel. En vettem a batorsagot es nem engedtem oket utasitani a masik takaritot hogy kozremukodjon veluk. Hogy miert : - Tisztaban voltan azzal hogy feketezo ceg informalta ezeket a managereket arrol hogy a takaritoja nem jelent meg a teruleten es szamara 24.en karacsony elott lehetetlen talalni takaritot aki elvegzi a munkat ezert kerte oket hasznaljak azt a takaritot aki amugy is ott van . Supervisor vagyok az teruleten tehat akarmi is tortenik a teruleten az az en felelossegem is. A nagy szovaltas kozepette elmergesedett a helyzet , es a 3 kozul az egyik felhivta azt a
    szemelyt aki utastott engem arra hogy fejezzem be a kozremukodest a feketezo ceggel es megkerdezte hogy hasznalhatjak e a teruleten levo takaritot arra hogy elvegezze azt a munkat amit masnak kellene .. ez a szemely azt mondta igen , szoval hagyta a 3 managert hogy kozremukodjon a feketezo ceggel. Bennem egy vilag omlott ossze hogy engem kerdore vonnak de masok problema nelkul tehetik. Hat nagyon beragtam es felhivtam a takarito figyelmet hogy nem kell elvegeznia a munkat ha ugy erzi es mindeneppen hivja fel a manageret es informalja az esemenyekrol. A takarito meg is tette es nem tett eleget az utasitasna. Engem jelentettek es a ceg egyik vezetoje ( a teruletrol ) kerdere vont hogy miert nem mukod egyutt az alkalmazottaival . En meg kerdere vontam ot hogy miert engedi a beosztotjait egyutmukodni azzal akivel valami oknal fogva nekem nem szabad. Ezek utan a kapcsolatom a vezetessel olyan szintre sullyedt hogy mar tarthatatlan.
    Par pelda mik tortennek :
    -Az alkalmazo es a teruleten jelelevo ceg vezeto mamagere zsarolja az alkalmzottakat ( ha nem csinalod elveszited a munkad stb. )
    - Engedely es kepzes nelkuli alkalmazottakat utasit hogy olyan munkat vegezzenek amit a torveny TILT !!!1
    - Ram ujjal mutogat ( vezeto manager ) es ellensegnek nevez es kozli velem hogy elveszitek mindent

    Felhivtam az alkalmazom figyelmet a problemara. Erre az alkalmazom ahelyett hogy orvosolna a problemakat megprobalt eltavolitani errol a helyrol es mas munkahelyet ajanlott . Ebbe bele is egyeztem volna de arra kertem irja le .. persze nem kaptam semmit , es az az uj munkahely nem is letezik . Ott jarok hogy a 4 havi terror utan felfuggesztettek visszaeles es a parkol engedely nelkuli hasznalata miatt.

    Eppen ugyvedet keresek.
  • Max7
    #98
    Basszus kifolyt a szemem mire a végére értem és ott van a végén a megoldás... keress egy ügyvédet... és irány a munkaügyi bíróság! Ügyvédnek mond meg hogy vigyen bele mindent hogy megronlott az egéségügyi állapotod a folyamatos terorizálás és problémák miatt... stb stb :)

    Amúgy a gatyád rá fog menni az ügyvédre én is most járok ügyvédhez lentebb olvasható probléma miatt... 16000ft csak az hogy meghallgatja a problémámat (óradíj=16.000) és 0.5%-ot kér abból amit követelünk .... pofátlanság... de ez van gondolkozok hogy elmegyek valami jogi egyetemre!
  • gurubefree
    #99
    Ez tenyleg tatrhatatlan . Amugy hulyet csinalnak magukbol . Szerdatol fel voltam fuggesztve erre fel tegnap kaptam egy levelet hogy beszuntetik a vizsgalatot es Hetfoig minden kiesett napomat fizetnek :-) Szerencsere jelentettem hogy ilyen korulmenyek kozott nem vagyok hajlando dolgozni ugy hogy nem fogok vissza menni . Ha vissza mennek csak bohocot csinalnek magambol . Szerintem probalnak mosakodni , de majd az ugyved ugyis megmondja mit kell csinalnom.
    16.000 ........ itt olyan £80-£100 korul van orankent. Az elso konzultacio kb. 5-6 ora kb £500-£600 .( 200.000- HUF )
  • Max7
    #100
    Angliában vagy? Tré de én 3 dolgot elhadartam az ügyvédnek 40 perc alatt kérdeztem tőle tud e követni ha gyorsan elmondok mindent egybe utánna kérdezhet 40 percig beszéltem és 3 ügyet elmontam visszamenőleg kb 6 évre :D
  • gurubefree
    #101
    En kenytelen leszek mert csak az elso 1/2 ora van ingye. Mar azt sem tudom mit csinaljak . Irtam par jogi forumba de semmi valasz otlet mit lehetne tenni.
  • Nightwish006
    #102
    Üdv! Olyan problémám van, hogy a munkahelyemen memória kártyákkal dolgozunk. Bazi sok van belőle, és könnyü kilopni. Viszont hangsúlyozom, hogy én NEM loptam. Viszont nekem is ugyan olyan kártya volt a telómban. Namost a mai napon az történt, hogy a biztonsági őrök minden dolgozót kisgatyára vetkőztettek csak úgy, és mindenki öltöző szekrényét átkutatták. A telefonokat átnézték, és a memória kártyámat kivették, mondván biztos onnan loptam, mert ugyan olyan ! Azt mondják bizonyítsam számlával, hogy azt vettem máshonnan, de a számla nincs meg, mert egyszerüen minek tartanám meg 1 memoria kártya számláját? :D Namost mit tudok én velük csinálni? A kártya értéke egyébként kb.8000ft. Nem nekik kellene bizonyítaniuk, hogy én azt onnan loptam??? Megtehetik ezt??? Nagyon felidegesítettek, és rohadtul lincs hangulatom van, vki mondjon vmi okosat pls
  • Nightwish006
    #103
    Jah lehet nemjó helyre írtam, sry
  • Gladiator
    #104
    helo

    Olyan problemam lenne, hogy elmeletileg 1300 eurot fizetunk havonta a lakasert, ebbol 200 euro a rezsi. Viszont most a foberlo bedobott egy levelet, hogy a mult evben sok energiat hasznaltunk, ezert ki kellene meg fizetni 4300 eurot pluszba. Van ennek barmifele alapja? A szerzodesben tisztan le van irva, hogy az 1300 eurobol 200 a rezsi, es nincs semmifele megjegyzes arrol, hogyha esetleg tobbet hasznalunk, akkor ki kell fizetnunk a kulonbozetet.
  • DIESEL DOG #105
    Tisztelet Mindenkinek!

    Olyan kérdésem lenne, hogy immár 3-ik éve üzemeltetünk egy KFT-t mint családi cég. Tehát alkalmazottaink nincsenek, csak KFT tagok. A tegnapi nap folyamán felmerült az a dolog hogy vásárolnánk egy kishaszon gépjárművet. A kérdésem az lenne hogy a jelenlegi jogszabályok szerint milyen esetekben kellene a kishaszon gépjármű után cégautó adót, és ha kellene is milyen szankciók szerint kellene elszámolni vele. Pl: miként lehetne elszámolni az üzemanyag költségeket, útiköltségeket...

    Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
  • Max7
    #106
    Szia!

    Pár napra eltüntem de ha még aktuális akkor én inkább lebeszélek téged a céges autóról, ugyanis nem jut sokkal előrébb viszont sok a macera!

    Először is mielött elindulsz menetlevelet kell kitöltened, idővel idegesítő a dolog pláne ha sietsz!

    Nekem a könyvelő valahogy úgy magyarázta az üzemanyag leírást hogy nem kell áfás számlát kérnem mert az apehnak az oldalán fel van tüntetve milyen áron számolja az üzemanyagot így ők diktálnak, de ha magánszemélyként használod az autót akkor is irhatsz le bizonyos %-ot az üemanagból/hó mert használhatod céges feladatokra az autót!
  • Max7
    #107
    Attól függ ez melyik országban van, nem vagyok ügyvéd de nyilván minden országban más más törvények uralkodnak, és az sem mind1 hogy mi van illetve az hogyan van megfogalmazva a szerződésben! Ha az van megfogalmazva hogy a rezsit neked kell fizetned ami a szerződéskötéskor 200euro volt akkor az nem azt jelenti hogy annyit fizetsz és nem többet!

    viszont ha úgy van benne a szerződésben hogy 1300 euro +200euro rezsiköltség címén és semmilyen más költség vagy egyébb felmerülő költség nem terhel akkor elvileg nem kell de ez mondom szerintem függ a szövegkörnyezettől!
  • Cowie
    #108
    Hello!

    Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy cég kiadásában jelenik meg egy üzleti magazin, ami ingyenesen van terjesztve, de a benne megjelent hirdetésekből van bevétel, akkor ezután a bevétel után kell-e kulturális járulékot fizetni?
  • jancso22
    #109
    Nos nekem egy kicsit sürgető és fontos kérdésem lenne.
    Belekezdtem 3 emberrel egy viszonylag komolyabb vállalkozásba. A tőke megvolt hozzá. Ötletünk is volt hozzá csak tapasztalatunk az kevesebb. Emiatt így azt vesszük észre,hogy lassan-lassan kezd kifolyni a pénz a kezeink közül és picit kezd káoszba borulni a helyzet. Tartunk attól,hogy ha valamit nem cselekszünk sürgősen akkor ebből csőd is lehet.
    Mit tudnátok ajánlani? Nagyon köszönöm előre a választ!
  • magenta point
    #110
    Mikor én kezdtem neki a vállalkozásomnak, apámból merítettem, az ő cége elég sikeresen működik..meg elolvastam pár hogyan vezessünk céget könyvet, de nem kaptam igazi naprakész tanácsokat. gondolom neked is azok kellenének..
    én először mindig az embereimmel foglalkoztam, megnéztem kik ők, hogy végzik a munkájukat. ha kellett, átszerveztem, minőségi cserét csináltam, ilyesmit. A cég most egész jól megy. nem mondom, a válság minket is érintett, de kit nem?
  • laserdawn
    #111
    Az én cégemnél a jó és megbízható munkatársakat volt nehéz kiválasztani. Sajnos sokszor előfordult, hogy le kellett őket cserélnem egy dinamikusabb csapatra. A cég mindenekelőtt.
  • magenta point
    #112
    sajnos ez így van. de még a legrosszabb dolgozót is megfelelő ösztönzéssel rá lehet venni arra, hogy dolgozzon..
  • jancso22
    #113
    Az a baj,hogy nem tudom kiszűrni,hogy melyik alkalmazottam nem megbízható. Látszólag mindegyik az...de tudom,hogy innen ered a probléma. De sajnos ezek csak sejtések és addig míg nem tudok semmi tényt felhozni nem is veszik komolyan amiket ezzel kapcsolatban mondok. Kicsit lehet nekem se ártana átrendszereznem az embereket, kiszűrnöm,hogy kinek hol a helye és mit kell és mit szabad csinálnia. De ez se olyan egyszerű ahogy erről most beszélgetünk.
  • laserdawn
    #114
    Én azt éppenséggel megfigyeltem, hogy ha nem vagyok az irodában akkor minden olyan lassan folyik, alig halad a munka. Ha bent vagyok van egy lökőerő ami hajtja őket.
  • magenta point
    #115
    Hát igen, kellene vki, aki ellenőrzi őket, vagy nem tudom. Fogalmam sincs miért kell ennyit lógni.. De ha meg büntetek és megvonok valamit, akkor meg én vagyok a rossz és az is kiütközik. Akkor hogy lenne ez jó?:S
  • laserdawn
    #116
    a válasz: sehogy; igen erre én is gondoltam, hogy valami plusz munkát adok, vagy csak kevesebb fizetést, de nem akarok még rosszabban módon feltűnni
  • jancso22
    #117
    én is így vagyok ezzel...félek attól,hogy azt a kevés tekintélyemet is elveszteném. Szóval valami radikális de mégis humánus megoldást kéne találnom.
  • magenta point
    #118
    Viszont egy főnöknek vállalnia kell a rossz szerepet is.. Én manapság nem vagyok túl népszerű az embereim körében..:S
    na de majd kidolgozok vmi normális bütetési-jutalmazási rendszert, hátha az megoldja a feszültségeket.
  • jancso22
    #119
    amúgy már gondolkodtam azon is,hogy érdemes lenne egy érdemleges személy vagy szervezet tanácsát kikérnem aki már nem 1 ilyen esettel találkozott
    ..nem kicsi a tét.
  • laserdawn
    #120
    mondjuk lehet nálam az is a probléma oka, hogy nagyon jutalmazni sem szoktam senkit, csak egy-két dicsérőszóval, lehet erre is ki kellene találnom valamit, kicsit növeljem a munkakedvüket