Tegyétek ti is fel kérdéseiteket és ha valaki találkozott már ilyesmivel próbáljon meg segíteni! Semmi szükség itt a 14 alattiak beszólásaira! Arra ott a Gumi vagy a játszótér! Köszi!
  • gurubefree
    #97
    Sziasztok

    Nem is tudom hol kezdjem. Kulfold mas jogszabalyok de jo lenne hallani masok velemenyet arrol , amit teszek meg kell tennem es van ertelme. Kisse el vagyok keseredve mert ami elott allok arra ramehet a hazassagom , mindenem de ugy erzem meg kell lepni nem csak ertem de masok erdekeben is.

    01.08.2007 Uj munkat kaptam hatalmas lehetosegek , karier , szebb jovo ( :-) ) Ez egy ugyfelszolgalat , biztonsagi felugyelet ( concierge service )
    A feladatunk tartani a kapcsolatot vevokkel , tulajdonosokkal ( lako park 50-400 millos lakasok ) es termeszetesen biztosagi feladatok ellatasa is CCTV rendszer kezelese , terulet ellenorzes stb.
    Minden tokeletes volt , nagyon jo kapcsolat a vezetessel mind az alkalmazo ceg eseteben mind pedig a teruletet felugyelo ceggel ( mas ceg az alkalmazo es mas cegnek " dolgozunk " a teruleten egyszerubben a teruletre felugyelo ceg berli ezt a ceget aki ezt a szolgaltatast nyujtja )
    Nem igazan ment meg az idegen nyelv de megkaptam az allast mert van katonai multam ( Idegen Legio stb ) Szepen ossze allt az elso csapat , traningek stb. Ment a munka is szepen de kezdodtek a problemak. Folyamatosan hullottak az emberek mellolem egyebb okbol kifolyolag . Itt kotelezoen engedellyel kell rendelkezni ha ilyen munkat vegez az ember es ennek az engedelynek a megszerzese nem egyszeru feladat . ( 6 het - akar 1 ev )
    Eleinte elsiklottam a problemak felett de , vagy inkabb nem akartam problemat abbol hogy kinyitom a szam. De tavaj tortent valami ami kiutotte a biztositekot . Kituntetett katona vagyok , nem tokeletes ember de probalok azon az uton jarni amin az ember ember maradhat. Nem igazan torelalom ha nem az en hibambol krealnak egy hibat amit nekem tulajdonitanak.
    01.12.2008 egy uri ember ( ?? ) aki a teruletunkon takaritokat alkalmaz megkert arra hogy ha tudok par szabad embert aki akar egy kis penzt keresni akkor 3 hetre tud nekik munkat biztositani. Ebben meg nincs is semmi rossz , es kozoltem vele semmi gond holnapra meglesz.
    El is inteztem neki ... 4 takarito kezdett dolgozni neki. Az elso dolog ami fucsa volt hogy penteken egy penzzel teli boritek vart es egy par soros level arror hogy fizessem ki a takaritokat. Nem igazan tulajdonitottam ennek semmit tehat megtettem. Ugyan ez tortent a kov. penteken is. Ezek utan a teruletre felugyelo ( nem az alkalmazom ) felhivta ra a figyelmem hogy ezt nem tehetem mert torvenytelen ( holott ez a ceg napi kapcsolatban volt a takaritoceggel ) mert o ( manager ) nem tud errol semmi . ( ????? ) Egyetertettem es azzonnal felhivtam a takarito ceg tuljdonosat es kozoltem vele hogy nem vagyok hajlando kifizetni a takaritoit .
    24.12.2008 delelott dolgoztam es a takarito ceg vezetoje felhivott es a takaritoi utan erdeklodott , mivel az egyik nem jelent meg a teruleten hogy elkezdje a munkat. Tudattam vele hogy fogalmam sincs az egeszrol de ha gondolja utana jarhatok . Meg is tettem es kiderult a takarito betegseg miatt nem jelent meg. Ekkor kezdodott a problema ..... Mit mondtam a manager elmondasa szerint ennek az embernek semmi dolga nem lenne a teruleten ( ettol fuggetlenul a manager beosztotjainak napi kacsolata volt ezzel az emberrel ) keresi rajtam a takaritot. A beszelgetes utan par percel 3 masik manager allitott be az irodamba es kozoltek velem hogy veszhelyzet van es hasznalniuk kell a teruletre kihelyezett allando ( ful time ) takaritott aki nem az emlitett feketezo takaritocegnek hanem egy jegyzett cegnek dolgozik mas feladatkorrel. En vettem a batorsagot es nem engedtem oket utasitani a masik takaritot hogy kozremukodjon veluk. Hogy miert : - Tisztaban voltan azzal hogy feketezo ceg informalta ezeket a managereket arrol hogy a takaritoja nem jelent meg a teruleten es szamara 24.en karacsony elott lehetetlen talalni takaritot aki elvegzi a munkat ezert kerte oket hasznaljak azt a takaritot aki amugy is ott van . Supervisor vagyok az teruleten tehat akarmi is tortenik a teruleten az az en felelossegem is. A nagy szovaltas kozepette elmergesedett a helyzet , es a 3 kozul az egyik felhivta azt a
    szemelyt aki utastott engem arra hogy fejezzem be a kozremukodest a feketezo ceggel es megkerdezte hogy hasznalhatjak e a teruleten levo takaritot arra hogy elvegezze azt a munkat amit masnak kellene .. ez a szemely azt mondta igen , szoval hagyta a 3 managert hogy kozremukodjon a feketezo ceggel. Bennem egy vilag omlott ossze hogy engem kerdore vonnak de masok problema nelkul tehetik. Hat nagyon beragtam es felhivtam a takarito figyelmet hogy nem kell elvegeznia a munkat ha ugy erzi es mindeneppen hivja fel a manageret es informalja az esemenyekrol. A takarito meg is tette es nem tett eleget az utasitasna. Engem jelentettek es a ceg egyik vezetoje ( a teruletrol ) kerdere vont hogy miert nem mukod egyutt az alkalmazottaival . En meg kerdere vontam ot hogy miert engedi a beosztotjait egyutmukodni azzal akivel valami oknal fogva nekem nem szabad. Ezek utan a kapcsolatom a vezetessel olyan szintre sullyedt hogy mar tarthatatlan.
    Par pelda mik tortennek :
    -Az alkalmazo es a teruleten jelelevo ceg vezeto mamagere zsarolja az alkalmzottakat ( ha nem csinalod elveszited a munkad stb. )
    - Engedely es kepzes nelkuli alkalmazottakat utasit hogy olyan munkat vegezzenek amit a torveny TILT !!!1
    - Ram ujjal mutogat ( vezeto manager ) es ellensegnek nevez es kozli velem hogy elveszitek mindent

    Felhivtam az alkalmazom figyelmet a problemara. Erre az alkalmazom ahelyett hogy orvosolna a problemakat megprobalt eltavolitani errol a helyrol es mas munkahelyet ajanlott . Ebbe bele is egyeztem volna de arra kertem irja le .. persze nem kaptam semmit , es az az uj munkahely nem is letezik . Ott jarok hogy a 4 havi terror utan felfuggesztettek visszaeles es a parkol engedely nelkuli hasznalata miatt.

    Eppen ugyvedet keresek.