33535
  • endy papp
    #33335
    Mondjuk én a 11 ventit picit sokkkknak vélem....
    De gondolom ott már a ventilátort is a ventilátor hűti....
    Nálam a gpu 3 van alapból,cpu-n egy komolyabb ezen kívül a házon csak 2 de elég,pedig 5750x1080 felbontáson használom a játékokat(igen köztük szimeket is.....)és grafikai beállítások mindenhol fullra vannak téve....
  • saca79
    #33334
    Nem. Bocsi. @papanak akartam osztani az észt :D. Tudom hogy te házmester vagy :)
  • nibron
    #33333
    nekem mondod?
  • saca79
    #33332
    Eleve úgy vannak tervezve a házak(a minőségi házak) hogy alapból valahol (általában elől) beszívják a hűvös levegőt és hátul vagy felül vagy alul ki . Szabályozott a keringés. Ha leveszed az oldalát akkor gyakorlatilag úgy fog mindenhova összevissza áramlani mint a fing a gatyán.
  • nibron
    #33331
    izé...a vas-ra gondoltam mint mindig.:) a pmdg szivárogtat rendesen.
    oldallevétel tekintetében osztom hont bátyó véleményét, bazira nem szerencsés ha le kell venni az oldallapot. egyrészt teljesen megváltozik a ventik szerepe, másrészt komoly tervezési hibára utal. aki összeszerelte a géped, hogy tervezte meg a hűtést, ha ilyet ajánl?
  • Hont
    #33330
    Milyen házad van?
    Nem feltétlen jó, ha le van szedve az oldala!
    Ez nagyon sok összetevős! Az egyik legfontosabb, hogy milyen ventik vannak a házon!
    Elképesztően fontos! Én hónapokig teszteltem és alakítottam mire össze állt! Most 11 venti hűti a cuccokat néma csendben!
  • papa10000
    #33329
    16Gb RAM, a VGA kb. 1 hónapos, abban is van 8 gb memoria
    De közben beszéltem azzal aki a gépemet összerakta. Javasolta, hogy ilyen meleg időben vegyem le a gép oldallapját.
  • nibron
    #33328
    ha túlmelegedés okozta, akkor jó eséllyel a gpu melegedett el. ilyenkor mindig felmerül, hogy mikor volt utoljára takarítás. a mostani vga kártyákat ki kell venni a helyükről, és a hűtőfelületet külön lefújatni, szabaddá tenni a nyílásokat is. ha a gpu-n van alapból 50C, az nem tűnik amúgy soknak, ált. ekörül szokott lenni. de sosem üresjáratot nézünk, hanem terhelést, és abból is inkább a felfutási idő ami mérvadó.
    de ezt a hibát az fsx a pmdg repcsijeivel akkor is produkálja, ha kevés a memória. nézetváltás olyankor kerülendő.
  • Hont
    #33327
    Igen, én linkeltem rossz szoftvert...
    Kipróbálhatod a HWINFO64-t is! Az is jó!
  • Clidey
    #33326
    Én ezt használom amikor kiváncsi vagyok valami értékre. Mutat hőfokokat, terheléseket, fordulatszámokat, szóval tökéletes. És van neki widgetje is, amire azt rámolsz ki amit akarsz, és mindig látható.
  • saca79
    #33325
    Javitson ki valaki ha tévedek de a CPU Z önmagában nem mér hőfokot csak az órajeleket mutatja stb. Neked CPUID HW monitor kell. Ez gyakorlatilag az összes lapon lévő hardware hőfokát mutatja. Csak oda kell görgetni az adott vga vagy proci nevéhez.
  • papa10000
    #33324
    Letöltöttem és feltettem a CPU-Z 1.79.1-et, de nem látom, hogy hol mutatja a cpu hőfokát. A GPU-z-nél mutatja a hőfokot. A Bench-re kattintva látom a "Bench CPU" és a "Stress CPU" lehetőséget. De nem látok hőfokot.
    Lehet, hogy bennem van a hiba:)
  • saca79
    #33323
    Amit @Hont linkelt az tökéletes( CPUZ HW monitor) szim közben háttérben futtasd, Vagy indíts el egy benchmark (3DMark stb)progit ami teljesen leterheli...
    az én véleményem és tapasztalatom az hogy hiába van bármennyi ventilátor akármelyik hardware-en ha a háznak nem jó a szellőzése. GYakorlatilag a benti forró levegőt keringeti, és ez ugye ilyenkor nagy melegben szokott jobban kibukni. Én annak a híve vagyok hogy a bódén se érdemes spórolni
  • Hont
    #33322
    CPU-Z
  • papa10000
    #33321
    A CPU hőfokát mivel tudom mérni?
    A GPU-n 2 ventillátor van. GB RX 480

    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.06.22. 17:35:17
  • saca79
    #33320
    Terhelés közben kéne megmérni mind a Gpu mind a proci hőmérsékletet.( 50 fok GPU alapjaraton szerintem picit soknak tűnik) a környezet hőmérséklete is sokat számít, nyár van melegebb a szoba stb. Nálam os hasonló volt a szitu, GA soha nem repültem másfél óránál többet, viszont737 ngx el LHDC-LGSK közben szintén ugyanez mint nálad.Főleg ha fut közben még külső app is fut liveweather stb. Ha nem jo a házikó hőelvezetése akkor sajnos hajlamos túlmelegedni, bar nálam elsősorban a cpu tette ezt. Raktam rá egy vízforgatót :D no more problem! De egyébként lehet memoria gond is.
  • Papirzacsi
    #33319
    Összehasonlítás képpen az otthoni és irodai gépem is sima adminisztrtív munka közben, másik monitoron futó stream videóval, stb. 40 fok 27 fokos levegő hőmérséklet mellett.
  • papa10000
    #33318
    Kösz!
    Futtattam a Force Migrationt. Az asztalról az ikon meg töröltem.
    De tegnap jelentkezett egy másik hiba.
    Amióta van az i7-es gépem, csak kis géppel repkedtem. Tegnap egy PMDG 747-el LHBP-HEGN között repültem, mert az egyik ismerősöm ment Hurghadára:) Meg akartam nézni az útvonalat.
    Ez a valóságban 3 óra 50 perc. Kb. 2 óra repülés után egy nézetváltás után lefagyott a kép, abban az állásban ahol éppen akkor volt és fátyolos lett. És elkezdett pörögni a karika, mint a betöltéskor. Egy darabig vártam, majd a jobb felső sarokban leállítottam,. Előjött a táblázat, hogy kilépek, vagy folytatom a hibakeresést. Felül a "Program nem válaszol" szöveg jelent meg.
    Két monitort használok. Az egyiken a gép, a másikon az FSC fut. Mind a kettő befátyolosodott .
    Kisgépnél nem volt ez a probléma. Talán túl melegszik a gép. Mert elég meleg levegőt fúj a ventillátor.
    A GPU-Z programmal néztem a GPU hőfokát. Ha csak be van kapcsolva a gép, 50 C fok.
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.06.22. 15:48:38
  • Vesporigo
    #33317
    Thrustmaster T.16000M joystickem van, szeretnék hozzá venni külön gázkart, mert a rajta lévő kis "pöcök" nem igazán nagy élmény. :) Mit ajánlotok?
  • Hypo #33316
    ha felupdatelted az FTX Centralt v3 ra akkor menjel a settings reszhez es a FORCE MIGRATIONT csinald meg utana valoszinu mar nem lesz ilyen
  • papa10000
    #33315
    Az Asztalon megjelent egy ikon, aminek a neve: ftxc_error_162
    Beírtam a keresőbe, de nem adott ki semmit erre. Találkozott már valaki ezzel? Mit jelenthet?
    Az fsx működésében nem tapasztalok hibát.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    System.Windows.Markup.XamlParseException: „Kivétel történt a konstruktornak a megadott kötési korlátozásoknak megfelelő „Orbx.FTXCentral.MainWindow” típusra való meghívásakor.” sor száma: „6”, sorbeli pozíció: „9”. ---> System.IO.DirectoryNotFoundException: Nem található a következő elérési út egy része.: „C:\Program Files (x86)\Lockheed Martin\Prepar3D v3\ORBX\Scripts\FTXCentral\Regions”.
    a következő helyen: System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
    a következő helyen: System.IO.FileSystemEnumerableIterator`1.CommonInit()
    a következő helyen: System.IO.FileSystemEnumerableIterator`1..ctor(String path, String originalUserPath, String searchPattern, SearchOption searchOption, SearchResultHandler`1 resultHandler, Boolean checkHost)
    a következő helyen: System.IO.Directory.GetFiles(String path, String searchPattern)
    a következő helyen: Orbx.FTXCentral.RegionSwitch.UnifiedMigration.RegionsInstalled()
    a következő helyen: Orbx.FTXCentral.RegionSwitch.UnifiedMigration..ctor()
    a következő helyen: Orbx.FTXCentral.MainWindow..ctor()
    --- Vége a belső kivételek veremkivonatának ---
    a következő helyen: System.Windows.Markup.WpfXamlLoader.Load(XamlReader xamlReader, IXamlObjectWriterFactory writerFactory, Boolean skipJournaledProperties, Object rootObject, XamlObjectWriterSettings settings, Uri baseUri)
    a következő helyen: System.Windows.Markup.WpfXamlLoader.LoadBaml(XamlReader xamlReader, Boolean skipJournaledProperties, Object rootObject, XamlAccessLevel accessLevel, Uri baseUri)
    a következő helyen: System.Windows.Markup.XamlReader.LoadBaml(Stream stream, ParserContext parserContext, Object parent, Boolean closeStream)
    a következő helyen: System.Windows.Application.LoadBamlStreamWithSyncInfo(Stream stream, ParserContext pc)
    a következő helyen: System.Windows.Application.LoadComponent(Uri resourceLocator, Boolean bSkipJournaledProperties)
    a következő helyen: System.Windows.Application.DoStartup()
    a következő helyen: System.Windows.Application.<.ctor>b__1_0(Object unused)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.TryCatchWhen(Object source, Delegate callback, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.DispatcherOperation.InvokeImpl()
    a következő helyen: System.Windows.Threading.DispatcherOperation.InvokeInSecurityContext(Object state)
    a következő helyen: System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
    a következő helyen: System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state, Boolean preserveSyncCtx)
    a következő helyen: System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
    a következő helyen: MS.Internal.CulturePreservingExecutionContext.Run(CulturePreservingExecutionContext executionContext, ContextCallback callback, Object state)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.DispatcherOperation.Invoke()
    a következő helyen: System.Windows.Threading.Dispatcher.ProcessQueue()
    a következő helyen: System.Windows.Threading.Dispatcher.WndProcHook(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
    a következő helyen: MS.Win32.HwndWrapper.WndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam, Boolean& handled)
    a következő helyen: MS.Win32.HwndSubclass.DispatcherCallbackOperation(Object o)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.InternalRealCall(Delegate callback, Object args, Int32 numArgs)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.ExceptionWrapper.TryCatchWhen(Object source, Delegate callback, Object args, Int32 numArgs, Delegate catchHandler)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.Dispatcher.LegacyInvokeImpl(DispatcherPriority priority, TimeSpan timeout, Delegate method, Object args, Int32 numArgs)
    a következő helyen: MS.Win32.HwndSubclass.SubclassWndProc(IntPtr hwnd, Int32 msg, IntPtr wParam, IntPtr lParam)
    a következő helyen: MS.Win32.UnsafeNativeMethods.DispatchMessage(MSG& msg)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrameImpl(DispatcherFrame frame)
    a következő helyen: System.Windows.Threading.Dispatcher.PushFrame(DispatcherFrame frame)
    a következő helyen: System.Windows.Application.RunDispatcher(Object ignore)
    a következő helyen: System.Windows.Application.RunInternal(Window window)
    a következő helyen: System.Windows.Application.Run(Window window)
    a következő helyen: System.Windows.Application.Run()
    a következő helyen: Orbx.FTXCentral.App.Main()
  • papa10000
    #33314
    Kösz! Igazad van. Megnéztem az ORBX oldalát és letöltöttem a Central 3-at.
    Rögtön meg is próbáltam egy Freeware sceneryt feltölteni és működik!!:)
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.06.20. 15:42:37
  • Hypo #33313
    le kene tolteni az FTX CENTRAL V3 at a legutolsot teljesen megvaltozott minden FTX v2 mar nem tamogatott.
  • papa10000
    #33312
    Üdv!
    Az FTX Central 2-t ha megnyitom, a jobb felső részben nincs az APPLY. Nem tudok választani a területek között.
    Eddig volt és most nincs:)
    És a Global sem aktiv. Valami belenyúlt a rendszerbe.
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.06.20. 13:23:14
  • Clidey
    #33311
    Akkor ez ügyben ott érdeklődj ahol levarezoltad.
  • endy papp
    #33310
  • gonosz88
    #33309
    sziasztok nem vettem meg ajátékot hanem torrentről sztem le
  • papa10000
    #33308
    Nekem ebből a szövegből a gyenge angol tudásom mellett, az jön le, hogy nem tudja telepíteni a programot, mert hamarabb kiveszed a lemezt , mint kellene. Vagy híbás maga a program a lemezen. Ha ezt a lemezt vásároltad hivatalosan, boltban, számlával, akkor vidd vissza.
    De..........ISO fájl torrentként van általában feltéve és az simán, csak betéve a lemezt, nem töltődik be, ahhoz kell egy segédprogram. Ha valakitől vetted, kéz alól, akkor meg attol kellene megkérdezni, hogy mi a dörgés.
    Mert ha már ezt a lemezt valaki feltelepítette és a kódokat beírta, akkor egy másik gépre nem nagyon fog felmenni.
    Egyáltalán addig eljutsz, hogy a dobozban levő kodot kérje?
    A Product key: egy sárga csíkon van, ami felvan ragasztva egy fehér lapra. Leolvasó csikok felett van 5x 5 betű és szám kombináció, amit be kell írni, amikort kéri.
  • gonosz88
    #33307
    nibron és papa10000 Köszönöm a válaszokat !

    Ma megpróbáltam mégegyszer,elindítottam a telepitést ahogy kell,elsőnek disk1-el mikor kérte a disk2-öt beillesztettem azt is,ment tovább a telepítés hiba nélkül, a legvégén ismét kérte a disk2-öt amit úgy oldottam meg hogy az elöző két disk-et kivéve,és ismét megadva a disk2-öt elvileg feltette,de viszont dobot fel egy hibát. Ezt nem tudom mire vélni,mi lehet a probléma? Néztem a telepitésen belül még exe fájl sincs,de az asztalon az ikonja sincs kint.

    Itt van képen a hiba amit feldobot.


  • papa10000
    #33306
    Nekem nemrégen lett újra rakva a windows7 és így az fsx-et is újra kellett telepítenem. Nekem a FSX Gold Edition van 2 lemezen meg a Acceleration Expansion Pack a 3. lemezen. De ezek nem ISO fájlok. És a kodokon kívül nem kért semmit és indításnál sem kér újból lemezt. Az FS9-nél volt az, hogy minden betöltésnél be kellett tenni a lemezt.
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.06.12. 18:21:26
  • nibron
    #33305
    mindig is így csinálta, de úgy emlékszem, hogy a disk1-et kéri vissza.
  • gonosz88
    #33304
    Üdv !
    Egy kis segítségre lenne szükségem és információra.
    Hogy felszeretném tenni a Flight Simulator Deluxe-t , de telepités során mikor a két disk1 és a disk2 iso fájlt beillesztem egymás után,végig telepiti,de a végén ismét kéri a disk 2,hogy miért azt nem tudom,ennél az egy dolognál akadok el,és tovább menni a telepités végére nem tudok eljutni. Ebben kérném a segítségét valakitől,aki tudna ebben segíteni. Válaszokat,segítséget előre is megköszönöm.
  • papa10000
    #33303
    Köszönöm!! Megoldva:)
  • Papirzacsi
    #33302
    FSX general beállításaiban van egy olyan, hogy "pause on task switch". Na ezt kell kikapcsolni.
  • papa10000
    #33301
    Üdv!
    Valami amatőr hibát vétek és nem jövök rá a megoldásra, ezért segítséget kérek.
    Két monitoros módban repülök. Az 1 sz. monitoron a fsx van a 2. -en az fsc megy. Ha menet közben a 2. monitoron valamit csinálok, pl. nagyítom, akkor a z 1-es monitoron a fsx "Pause" állásba kerül, vagyis megáll. Meg kell nyomni a "P"-t, hogy menjen tovább.
    Kösz!
  • gruppen
    #33300
    Köszönöm szépen a válaszokat! :)
    IVAO-t nem ismertem, és most ott rengeteg kézikönyvet találtam, magyarul, szóval ezer hála, mégegyszer! :D
  • saca79
    #33299
    Szia! Kezd az alapoknál. Ismerkedj meg a repüléssel, tanulj meg" egyedül repülni".. Utvonalat repülni, csinalj sok sok iskola kört, touch and go.jo dolog a műszeres repülés de mi van ha " elmegy az áram" ILS aproachot lehet gyakorolni arra alkalmas GA gépen is. Sőt.....AI nak én a SPAI pakkot ajánlom forumtarsunk @spmd munkája nagyon jól összeszedett kis pakk.
  • Hypo #33298
    Szia

    ATC re a legjobb ha csatlakozol IVAO vagy VATSIM es online repulgetsz. Illetve ezekben a szervezetekben szuper training anyagok vannak illetve online oktatas is. PRO ATC amit talan erdemes.

    Kérdésed alapjan ( félre ne érts nem baj) az alapok hianyoznak, javasolnam nem rogton egy utasszallitoval repulgetni FMC amikor a VFR es IFR kozti kulonbseg se teljesen tiszta. Javasolnam egy egyszerubb gepel a kezdest. ILS megkozelites, VOR navigácio, alap muszerismeret ez utan ugranek bele egy fmc be.

    Ezekre mind talalsz szuper anyagokat illetve segitunk mi is.

    Airbus FMC: Katt a videoért

    ILS AIRBUS TUTORIAL: Katt a videoért

    ILS NAVIGÁCIÓ ALAPOK MAGYAR ( IVAO anyag ezért is érdemes csatlakozni) : Katt a pdf ért


    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2017.05.31. 08:20:01
  • gruppen
    #33297
    Sziasztok! :)

    Sajnos elkövettem a "hibát" és életemben először repültem. Ennyi elég is lett hogy elvarázsoljon ez az egész világ, ott fent, és szerelmes legyek. :D
    Azonnal megvettem az FSX-et, meg rögtön A320/321-es családot. Ismerkedek a rendszerekkel, fogalmakkal. FMC-vel még hadilábon állok, de őt is erősen bújom. :D (Waypontok beírása megy, meg maga az útvonal készítés) Sajnos még nem megy leszállópályára állás, amikor érkezek a leszálláshoz. Erre szeretnék segítséget kérni, hogy FMC-ben mit pötyögjek, hogy konkrétan a leszállósávig vigyen és majd én tegyem le a madarat az utolsó pillanatban.

    Szóval, keresek leírásokat ezekről, ha megoldható. (Akár tutorial videó, konkrét leírás. Sajnos még nem találtam a neten, de lehet én keresem hülyén. :D)

    Meg egy másik kérdés, kérés. Milyen külső programot vagy esetleg DLC-t tudtok ajánlani ATC-re? És még még egy kérdés és abbahagyom. :D
    Jó AI programokat tudtok ajánlani?

    A válaszokat előre is köszönöm. :)

    (És elnézést, hogyha ezekre a kérdésekre válaszoltak és én most újra feltettem, de még elég újonc vagyok és itt nem tudom még mi az etikett. :) )
  • saca79
    #33296
    Lehet tőled vettem anno D..