33535
  • cintula
    #33375
    Sziasztok!

    Családi elfoglaltságaim miatt felfüggesztem tartósan a fotelpilótai szenvedélyem ezért eladóvá vált az Aivlasoft EFB licenszem.
    Imádtam használni hasznos cucc.Akit érdekelnek a részletek keressen fel.
    [email protected]
    Utoljára szerkesztette: cintula, 2017.08.22. 11:51:48
  • Hypo #33374
    :)))) na akkor nem vagy ezzel egyedül:))
  • Hont
    #33373
    Én először leugattam, de bátran mondom, hogy a legszebb ami eddig született!
    Imádom és nem tudom megunni...
    Kötelező darab!
  • Hypo #33372
    Na kihasznalva ORBX Sale-t vegre beszereztem LOWI-t, atyaég micsoda scenery.......ilyennek kéne lenni az osszes reptér scenerynek:) igaz itt a táj a reptér körul fantasztikus, de a kidolgozotság ami igazán megfogott, kevés ilyen reptér van Flytampa es Flightbeamen kivul nem sok.
    Szóval akinek nincs meg javaslom beruhazni rá, akinek meg megvan az úgy is tudja miről beszélek:)) Screent nem lottem mert 8 approchot probalgattam miközben a szám tátva volt:) és ez csak FSX SE dx10, semmi extra kepzelem p3d V4 ben mit tudhat.
  • mustangdc3
    #33371
    Már meg is oldódott...
  • mustangdc3
    #33370
    Sziasztok!
    Van egy kis gondom aerosoft 320 1.31, repülés előtt, közben, leszállás után bekapcsol a rádió panelen a morze jel, és hiába kapcsolom ki mindig visszanyomja.
    Nem lehet kezdeni vele valamit?
  • papa10000
    #33369
    Üdv!
    Nekem az ASE /Aktiv Sky Evolution/ van meg.
    Hol van az a beállítási lehetőség, amivel ezt a jelenséget meglehet szüntetni?
    Ez nem köd.
  • slider00
    #33368
    Siker! Köszönöm! Nagy élmény lett így játszani! :)
  • endy papp
    #33367
    Dobtam össze egy kis vidit nálam hogy működik és hogy lehet bárhova állítani.
    Mint írtam is csak azt az értéket írtam át én is,de onnantól tökéletesen jó.
    Majd a vidit 3 monitoros felbontással is nézd meg úgy jól látszik miről is beszélek.
    A felvétel az nem a legjobb minőségű de most azzal nem akartam vacakolni,no meg amúgy sem egyszerű 3 monitorról játékon belül vidit készíteni.
  • Hypo #33366
    haze layer, Active Sky megoldja
  • m814
    #33365
    Köd.
  • papa10000
    #33364
    Üdv!
    Miért tejfehérek a völgyek?


    Nagyon halványan lehet látni az alatta levő tájat.
    De ez a jelenség csak akkor jön elő, ha hegyek felett repülök.
    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.08.17. 14:48:47
  • endy papp
    #33363
    Hi.
    Én is hasonló gondokkal küzdöttem anno,ide aztán rákerestem a neten ,ezt te is megteheted és megtaláltam a megoldást.
    A steam fórumon pontosan le van írva mit és hol kell átírni és működik rendesen a FOV.

  • Hypo #33362
    ORBX nal meg tart a 48% akcio akit erdekel. ha még nincs meg esetleg LOWI itt a jo alkalom :)
  • slider00
    #33361
    Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Végre sikerült beüzemelnem a 3 monitoros témát (5040x1050) FSX SE verzión. Egyetlen bajom, hogy a széles képernyőn nagyon ráközelít, így gyakorlatilag játszhatatlan. Ezcam-ot használok, de abban sem találok ezzel kapcsolatos beállítást. Van esetleg aki ezeken a gondokon már túl van? Köszi! :)
  • Clidey
    #33360
    Holnap délután lehet kinézek, jah. Ha még nem szólok későn...
  • napstR
    #33359
    szuper, köszönöm :) a hétvégén kinézek érdeklődni :) te nem leszel ott valamikor?
  • Clidey
    #33358
    Bocsesz, elfelejtettem írni ide... Szóval múlt 7végén utánakérdeztem; pár napja megkapta a klub az ATO engedélyét, ráadásul az országban elsőként teljes körűt, szóval elvileg már nincs akadálya a kiképződésnek.
    Szerintem valamelyik 7végén menj ki, és személyesen érdeklődj - tuti lesz kint kompetens személy, aki tud válaszolni a kérdéseidre!
  • napstR
    #33357
    köszi! :) a szívem csücske még mindig LHDK :) Jó lenne ott folytatni, ahol elkezdődött repülős pályafutásom a sárkányon 20 évvel ezelőtt :D
  • Clidey
    #33356
    Az elmúlt időszakban kicsit széthullott a dolog, volt vezetőségváltás, gépeladások, gépvételek, szóval eléggé bizonytalan volt a dolog, de talán mostanság már normalizálódni fog mind a képzés mind a vihornyászás. Hétvégén utánaérdeklődöm, és jelzem mit tudtam intézni.
    Az Emirécc az jó cég, van ott pár ismerősöm...
  • Hypo #33355
    Szerintem Cessnan (c152) megy a ppl, persze csinalhatod a mason is de arban az jon ki a legjobban. Itt max az a kerdes hogy akesobiekben milyen tipuson repulnel ha felsoszarnyas akkor a cessna tokeletes, es ha kesobb is a kornyezetedben olyan gepet tudsz berelni, ha also szarnyas akkor van a diamond de az dragabb. Az egyetlen hatuluto az egeszben hogy a c152 cuki meg olcso de a tobbseguk egy kalap fos sajnos, es amit ott tanulsz megszoksz az igazabol nem nagyon er sokat kesobb:) Kb olyan mint ha automata autoval tanul az ember vezetni:)
  • napstR
    #33354
    Köszönöm előre is Tibi! :) Nem tudom, hogy a Malév hogy áll most LHDK-n?! Azért szenvedek ennyit rajta, mert én azóta már a Wizz Air helyett az Emirates-nél tologatom a trolley-kat, hogy egy kicsit jobban álljak anyagilag. Dubajban sajnos rettenetesen drágák a képzések, így meg kell találnom a legjobb megoldást otthon, mert havonta 1-2 napokat tudnék repülni, ha BUD-ot csinálok vagy szabadság idején.

    Haha átadom neki! Augusztusban biztosan kinézünk a reptérre, előtte írok neked mindenképp! :)
  • Clidey
    #33353
    Úgy tudom, csak nemrég szerezték meg (vissza) azokat az engedélyeket LHDK-n, amelyek az új megváltozott rendelkezések értelmében az oktatáshoz szükségesek. Ha akarod, hétvégén utánaérdeklődöm hogy állnak.
    Feltételezem, ha indul tanfolyam, azok elsősorban C-150 típussal lesznek illetve van egy Falkéjuk is már, de nem tudom azt mennyire fogják bevonni az oktatásba.

    Üdv Apádnak, rég nem találkoztam vele sajna, igazán kitolhatná a bringát a reptérre egyszer, két Európa kormányolás között! :D
  • napstR
    #33352
    Időben kb ugyanannyi Esztergomba eljutni, mint Tökölre. Km-ben persze jobb, viszont a flyteam szimpatikusabb :) Persze a legjobb még mindig Dunakeszi lenne, nem akarnak átköltözni oda? :D
    Hypo azt esetleg meg tudod mondani, hogy a PPL-t hogyan oktatják? Az a másfél milliós ár a DA20-ason gyanúsan olcsónak tűnik, gondolom egy részét Falkén kell repülni. A kérdés, hogy mennyit? :)
  • Rudi50
    #33351
    Én is repültem velük de mintha néhány hete az ő gépük zuhant volna le Tökölön nem, vagy rosszul gondolom?
    Utoljára szerkesztette: Rudi50, 2017.07.23. 14:51:41
  • Hypo #33350
    Én náluk vagyok klubtag és ott repulok, korrekt nagyon!!!
  • Robertoo21
    #33349
    nekem csak pozitív élményeim vannak a flyteamről :)
  • Papirzacsi
    #33348
    Esztergom messze, de a flyteam (Tököl) érdekel? :-D
  • napstR
    #33347
    az már messze sajnos. külföldön élek, úgyhogy az otthoni lakáshoz (vác) minél közelebbi reptér lenne jó, így nem vesztenék sok időt az utazgatással, amikor 1-2 napokra hazaugrom. flyteam-ről mi a véleményetek? :)
  • Hypo #33346
    esztergom tul messze? https://www.aviator-school.com/pilota-kepzes
  • napstR
    #33345
    Sziasztok! LHDK-n milyen PPL lehetőségek vannak manapság? Illetve milyen árban mozognak? Esetleg valami tuti tipp hol érdemes csinálni? :) Gödöllő van Dunakeszi érdekelne leginkább a távolság miatt :) Köszi előre is srácok! :)
  • mustangdc3
    #33344
    Nekem terhelés alatt 60-65 ig felmegy a pc hőmérséklete, bár egy kicsit szar helyen van, nem nagyon tudja magából kinyomni a meleget.
    de a házban gyári 12cm-es venti megy 3 db, a vga-n van 2 és a cpu-n a gyári venti. Egyébként én úgy tudom hogy ez a cpunál teljesen normális "üzemi" hőmérséklet és a vga mindig magasabb értéket produkál ami szintén normális, ha efölé megy már érdemes keresni az okát.
  • Hypo #33343
    gratula nagyon szép és egyetértek a ventik tobbsege egy szar. En elol kettovel fujatom ki a levegot felul a haz tetejen van a radiator a vizhutesnek, es a gtx1070 ket ventivel tolja, 33C korul mozog a viz BF1 4 ora jatek full grafikan:) viszont hetente takaritas fujas procicazas....
  • Hont
    #33342
    Igen! A házat is én csináltam...
    Egy D5 pumpa tolja az egész rendszert 2 fokozaton. Semminek semmi hangja!
  • endy papp
    #33341
    Értem én de egy jól megválasztott szellős házzal nem kell ventilátor erdő.
    Ja igen a táp ventijét azért nem is írtam mert minek is ,külön van neki, a ház aljában "elszigetelve" semmilyen befolyással nincs a házon belüli hőre...így nem is kell hogy lehúzzon róla bármit.
    Na megyek leveszem a radiátoról a pc-t,már elég meleg, no meg átkapcsolom a ventiket hogy kifelé a lábamra fújja a levegőt mert már eléggé fázik...
  • saca79
    #33340
    A víztorony épített cucc?
  • Hont
    #33339
    Á...! Itt még nem volt meg a GTX, meg a Dominátorok sem, azóta volt egy kis kábel menedzs is...:D
  • saca79
    #33338
    Ott van már rend... Édes isten :)
  • Hont
    #33337
    Felül van egy 360 radi azon három Lepa felfelé fúj...
    Elől egy 280 radi ott 2db AkasaApach tolja befelé...
    Alul a tápot külön csatornába 1 Akasa Viper hátrafelé...
    Hátul alul a GTX-ről lefújt levegőt 2 db 92 Noctua tolja hátra...
    Az alaplapi tálca mögül egy AkasaSlim szippantja a levegőt oldalra...
    A RAM-okról egy Akasa Viper rántja le a levegőt hátrafelé...
    És hát a GTX980Ti is van három...
    Nem is 11, hanem 13.:D
    De ezek mind vissza vannak szabályozva 900-as fordulatra és így 30-32C' körül van a vizem terhelés alatt is!
    Amit én megtapasztaltam, az az, hogy 40-50 fajta ventilátorból 1-2 ér valamit, a többi egy rakás szar! Nálam az AkasaViper a favorit!

    Utoljára szerkesztette: Hont, 2017.06.23. 20:26:58
  • saca79
    #33336
    Nem sok az nalam is 9 van alapbol elől 3,fent3,hatul3, plusz bent van kettő egy ami az északi hídról tereli kifelé a levegőt egy ami a tápról huzza ki. Máris 11 És szinte nyoma sincs.A lényeg hogy normalisan kell berakni a ventiket hogy ne egymás ellen dolgozzanak. Illetve hova
    van rakva a gép. Ablakban, radiator mellett, pincében vagy éppen a napos csibék közé az infra lámpa alá... :D