33535
  • StevN430
    #33415
    Üdv, kirándulás előtt kicsit betekintenék egy A340-600-ba, mert miért is ne ha azzal repülök :D. Sosem repültem még FSX-el, se X-plane, se P3D, csak DCS-vel. El tudtok látni általános tanácsokkal a kezdéshez? Milyenek a lehetőségeim modulokkal kapcsolatban?
  • papa10000
    #33414
    A Navigraph PMDG.exe és a FSC.exe 1713 -el van frissítve. Ha alapból a géppel a ZSWZ-re állok és összekötöm a FSC vel, akkor a gép látszik, de nincs ott reptér. A gép a semmi közepén áll.
    Ha beakarom tenni az útvonalat a FSC-be, akkor nem engedi végig futni, mert nem találja a ZSWZ-t.
    De aza az érdekes, hogy a SIDSTAR-ban benne van. Ez egy intl. reptér.
  • Hypo #33413
    PMDG FMS data-ban a reptér benne van, nekem nincs meg a scenery, default meg nincs hozza.
  • Hypo #33412
    most akkor ket problema van?

    1. PMDG FMC be ha megadod ezt: ZSWZ nem talál ilyen repteret? Pedig fent van a legfrissebb Navigraph fms data?
    2. FSC ben szinten legfrissebb adatbazis es fsx scenery libary updatelve es ugyan ez a gond?

  • papa10000
    #33411
    Üdv!
    Már többször tapasztaltam, hogy egyes repterek a SIDSTAR-ban megvannak, de a PMDG FMC és az FSC nem fogadja el.."No airport for this ICAO code found!!! Jelenleg a ZSWZ-vel jártam így. Pedig scenerym is van feltéve, ahol tökéletes a reptér és a gép is ott van. Az FSX és az FMC összekapcsolva a gép megjelenik, de nincs reptér az FSC.ben. Nem tudom, hogy érthető-e:) A legfrissebb AIRAC 1713 van fent.
    Mi lehet a hiba?
  • [HUN]FaTaL
    #33410
    Nincs.
  • Hypo #33409
    szerintem, ahogy az eredetiben sincs és mivel ez arra hajaz nem hiszem, sajnos fs2crew sincs hozza, MCE-vel meg mintha gondjai lennének.
  • szili01
    #33408
    sziasztok!
    Az Fslabs a320-nál nincsen copilot lehetőség az FMC-ben?
    Aerosoft nál a jobb oldali FMC-ben lehetett copilot funkciót kapcsolni....
    Tud segíteni vki ebben?
  • Hypo #33407
  • Hont
    #33406
    Boldog Karácsonyt kívánok én is Nektek! :K
  • Clidey
    #33405
    WingBest

    A Rucz Gabi meg évek óta Angliában él, szóval talán ez az egyik magyarázat a Pilot Center szüneteltetésére...
  • Pelsodriver
    #33404
    Valaki tudja, hogy mi történt a Wing Best webáruházzal? Egy éve elérhetetlenek. Pilot Center szintén...Megszűntek? Létezik jogutódjuk?
  • CptSAB
    #33403
    Töltöttem le én is ilyen fps, cpu, gpu, ram usage progit. Felteszem a napokban, csak most takarítom ki a vinyókat. Archiválok ezerrel, meg törlöm a rengeteg letöltött FS9 addont. Annyi mindent töltögettem le régen de minek. FS9 már nem fog felkerülni, mert W8.1-el nagyon fura dolgokat csinált. W7 meg.. hát sokszor tele a f*om vele. XP alatt ment minden. De az ottani kompromisszumok már rég meghaladottak. No support. Kíváncsi leszek hol merre a gyenge láncszem. A monitorom egy régi Philips 197E, amikor vettem gyorsan és megfizethető kellett, ugyanis bekrepált a monitorom (CRT), vettem egy használtat az is hamar kipurcant, és hitelkártyán már csak annyi pénz volt, hogy erre futotta. Gondom nincs vele, Furi volt 4:3 után a 16:9. Amíg megy ez lesz.
  • polluxware
    #33402
    Szeva! longtájmnóóószíííí....

    pár észrevétel:
    GTX750Ti 2giga Vram-al fsx-nek 1366x768al bőőven jó.. még 1600x900ban is elég DX10 moddal (amit én ajánlok is)
    a monitorra azt mondom ,hogy 19es Asus CFL TFT-t cseréltem le egy asus VX229H-ra.. HA NEM KELL a full hd, és jó a monitorod (úgyértem szép a képe, színe mégha tft is, nincs backbleed) akkor kár váltani

    proci? i3 3220 gtx750-el fullHD-val lockolt 24fps-el szépen vitte DX10-ben a Majestic Q400at HUD-al aerosoft német reptereken.. ha az ember marad FSX-nél és DX10 moddal akar továbbra is ezen a platformon maradni akkor lockolni kell az fps-t OTT és azon a ponton ahol cpu még nem kezdi el tolni maga előtt a gpu-t. Ezt teljesítménymérő progikkal belehet lőni, és akkor szinkronban a kettő kevés fps-el se tűnik úgy hogy szaggatna.

    hát én elhamarkodottan vettem egy I5 7400at mondván nekem full autogen coverage nem kell, csak maga a komplex gép fusson szépen.. vidkarit ezért nem akartam cserélni plusszban:)

    a lényeg hogy a saját kérdésemet megválaszoljam: DX10-ben igenis több magot használ mint 2.. csodálkoztam is rajta (főleg Q400nál látványos)

    ha én neked lennék és ezek a feltételek igazak:
    -fsx se+dx10 steve
    -felbontás marad 1600*900 v. 1366*768
    -főleg VFR

    akkor vidkari sztem bőven maradhat, a prociból felesleges 6magos, elég egy i3 8300(ennek már lenne értelme) vmilyen B360chippel

    i3 8100 neked nem lenne akkora ugrás sztem a haswell miatt
    i3 8350K sztem ez i5 8400 árban lesz
    i5 8400 drága volt/lesz

    használt proci? soha nem vennék olyan dolgot géphez amit más bontott ki előttem vagy épített meg (vagy ért hozzá:))

    kivéve az intel proci (nem K-s)
    idővel egy i5 4690 megéri a rizsikót.. én azért nem vettem i5 3570-et mert így is csak annyit tud mint egy i5 6500 v i5 7400 és még melegszik is.. és így is 10%al lassabb órajelen belül a Haswell-nél

    új deszka + mem -> számold ki...

    ~ i5 4690+jó venti

    Utoljára szerkesztette: polluxware, 2017.11.12. 17:42:44
  • CptSAB
    #33401
    Hali Pollux! Nálam is a dilemma ugyanezen témakörben forog. Jövőre váltanám le a jó öreg Haswell i3 4130-at. Minden progiban repeszt full beálítással 1366*768-ban (monitor nem tud többet igényem pedig nincs se 4k-ra sem másra elvégre 50 centiméterre ülök tőle) 50-110 fpsel GTX Ti750-el. FS9 is verte a 100-at, de FSX alatt nagyon hullámzik a teljesítmény. Persze állítgatom, reszelgetem a beállításokat, de még mindig érzem a MHz-ek hiányát (elég hektikusan 14-50 FPS), no meg a memóriáét. Gondoltam első körben veszek + ramot és egy 3,8 GHZ-es i3 4370-et. De borzalmasan drága a proci. (használtan nem veszek procit a sok tuningbajnok huszár miatt) És a vicc, hogy 2014 nyarán olcsóbb volt a ram és a proci, mint ma. Most ugyanezt a konfigot ami van drágábban tudnám megvenni, ami azért gáz.. Láttam teszteket, hogy kiegek nélkül pl. az i3 8350K 0-5-10%-ot ráver az i5 8400-ra default grafikával GTX 1060 mellett FSX-ben. Vagyis boost mentes nyers erő olyan helyeken egyenlít ki, ahol az i5 még csak éppen melegíti a motort. Igaz lehet, hogy egy csilivili csini kieges fsx alatt az i5 még simán rákontráz 10-15%-ot, átlagban ennyivel volt alacsonyabb az i5 teljes CPU kihasználtsága. Az i3 esetében a 2. szálat takarta be 100%-ban, az i5 esetében a 3. szálat. Időm van várni tavaszig.. elvégre Kávénál még csak egyetlen alaplap chipset van. A procik árváltozásában nem nagyon reménykedek, max 10% esés több nem, elvégre ma oda jutottunk, hogy a termékciklus abszolút lerövidült. 2014-ben a Haswell még hú de új volt.. most 3 évvel később csak vakargatom a fejemet, mert intel 2x is cserélt foglalatot. Én csak VFR-zek, így kisgépek és a táj a lényeg.
    Utoljára szerkesztette: CptSAB, 2017.11.12. 14:40:13
  • szili01
    #33400
    Igen arra gondoltam! De már láttam a vidikben is, hogy ott nincs lehetőség!
    Köszi :)
  • Clidey
    #33399
    Ha az Aerosoft Airbus-ra gondolsz, akkor nem.
  • szili01
    #33398
    Sziasztok srácok!
    Segítséget szeretnék kérni!
    Az airbus A 320 / A 321es instrument panelnél nincs zoomolási lehetőség, hogy a panel egyes részeit kitudjam nagyítani, mint pl Boeing esetében??
  • polluxware
    #33397
    Üdvözlet!

    lenne szükségem egy kis segítségre (tesztelésre), így gondoltam egy próbát megér...

    i3 7100 v. i5 6400(esetleg7400) között vacillálok, és szükségem lenne egy olyan egyénre aki tökéletesen tudná "szimulálni" ezt a két procit egy I7es segítségével. Tehát szükség lenne egy minimális bios állítgatási tudásra, valamint lehetőleg DX10 fixerrel működő FSX(SE)-re. Csak annyi kellene ,hogy biosban egyrészről letiltani két fizikai magot, és HT engedélyezve hagyni 39es szorzóval(ez lenne a szimulált I3 7100), valamint 4fizikai mag és HT kikapcs állapotban adni egy 33as szorzót.

    a teszt fsx-ben egy egyszerűbb reptér (flytampa LOWW, vagy LHPR) vmelyik standjén egy NGX vagy mégjobb Majestic Q400al nézelődni jobbra-balra és úgy alapvető feelingre (fps-re) vagyok én kíváncsi...

    az ötlet és az ok:
    a gép amiben ez a két jelölt szerepelne jóformán netezésre, youtube-ra, film nézegetésre van használva.. fsx se+dx10 valamint néha world of warship (magyarán nem legújabb fps játékok, virtu maszti, és csili-vili p3d)
    perpill egy régebbi i3on is szépen fut a Q400 közepes beállításokkal ami nekem elég, mivel nem a tájat nézegetem inkább a gép és rendszerei érdekelnek. Idáig úgy tudtam a minél magasabb egy magon mért (G)mhz a lényeg az fsx-nek, ugyanakkor láttam olyan tesztet ahol egy I3 8100 messze gyorsabb volt egy G4560-nál pedig ott 100mhz a difi + pár mega cache plusszban. (plussz két fizikai mag:/)

    tehát nem a minél magasabb elérhető beállításoknál mért fps -hez keresek konfigot, hanem csak az érdekel hogy kicsit alacsonyabb órajelen az NGX, Q400 (amik szeretnek fsx-től külső legyen az akár HT magon számolgatni dolgokat maguknak), a valós 4 fizikai maggal dobnak e valamit az I3 nyers majd 4ghz-e mellett ,vagy legalábbis hogyan viszonyulnak..

    hát köbö ez lenne;)

  • papa10000
    #33396
    Találtam egy ilyet:
    https://flyawaysimulation.com/downloads/files/2794/fsx-cfg-file-editor-finder/
  • litlebubu
    #33395
    Még egy érdekes dolog, hátha valaki belefut. Most letöltött és , regisztrált és frissített Windows 7 Professional 64-bit -es rendszeren meg el sem akart indulni az FSX! A kiválasztott helyszín és repülő után indítottam és ...................................45 perc múlva is csak töltötte be a scenery-t.
    HDD ellenőrizve, memtest ok, VGA ok! 3 x próbálkoztam a Windows újratelepítésével, majd ment fel az Ultimate, amin gyönyörűen fut, viszont nincs meg a cfg, mint lentebb azt már írtam. Fura!
  • litlebubu
    #33394
    Persze!
  • macleody
    #33393
    A rendszerfájlok is láthatóvá vannak téve?
  • litlebubu
    #33392
    Van lemezképem 2013 körüli Windows 7-ről, majd fel kell rakjam azt, rendszert frissítések nélkül, és arra telepíteni az FSX-et Valami azt súgja, hogy meglesz a helyén akkor az FSX.cfg. Most hallottam többektől, hogy az új frissítésekkel települnek olyan frissítések is, amik például a régebbi gépek chipsetjeit már nem támogatják. Sorban lövik ki a számítógépes szervizekben a frissítéseket, mert vannak akik nem tudják használni a gépeiket.
  • litlebubu
    #33391
    Ezt csináltam 10 évig, de most hol van? :-)))))))))))))))))))
  • litlebubu
    #33390
    20x telepítettem már az FSX-et, de ilyet még nem láttam. Valami a Windows 7 -el lesz, illetve frissítéssel, mert a Total Commanderem is furcsán viselkedik. Nem másol reg, vagy konfigurációs fájlokat, hanem valami rendszergazdai jelszót kér. 10 éve használom ezt a TCMD verziót. Sosem csinált ilyet.
  • litlebubu
    #33389
    Persze, hogy rejtett......... :-) a ..../Roaming/-ban sem mirosoft, sem FSX mappám nincs. Local-ban van, de ott nincs a cfg.
  • papa10000
    #33388
    Ha a Start-ba beírod %appdata%, akkor előjön és kiviheted az Asztalra.
  • macleody
    #33387
    Az nem rejtett mappa? Mintha az rémlene, hogy láthatóvá kell tenni a beállításokban a rejtett fájlokat és mappákat.
  • papa10000
    #33386
    Hát ez nagyon érdekes. Én megnéztem a win7 és a win8-as gépemen is. Mind a kettőnél a ..../Roaming/Microsoft/FSX mappában van.
  • litlebubu
    #33385
    /Win 7: C:\Users\(Your Windows User Name) \Appdata\Roaming\Microsoft\FSX Ugye alapból itt kellene lennie, de ott nincs Microsoft/FSX mappa.
    A local-ban van egy Microsoft/FSX mappa , de abban két mappa van "Shaders és Shaders 10" , más semmi. Vajon hol lehet a config fájl? :-O
    Az sem egészen világos, hogy mitől produkál, majdnem full beállítások mellett 40-45 FPS-t, úgy, hogy semmit nem mókoltam a cfg-n, lévén, hogy nem is találom. akartam volna egy mentést csinálni róla, de.........! Eddig nem futott ilyen szépen! :-O
    E6850 + GT9800 512mb + 4Gb RAM. Elég érdekes!
  • litlebubu
    #33384
    Sziasztok, szép napot! Segítségetkérnék, újratelepítettem egy asztali gépen a Windows-t , (Windows 7 Ultimate 64 bit) és feltettem az FSX-et.
    Viszont az "fsx.cfg" -t nem találom sehol. Külön partíción van az FSX nem a rendszerpartición. Tudom, hol kellene lennie, számtalanszor csináltam, de ott most két "shader, shader 10" mappa van, más semmi. Tanácstalan vagyok.
  • zsbuum
    #33383
    Köszi szépen a tippet!
  • papa10000
    #33382
    Ha el tudja valaki küldeni, akkor megadom az e-mail címem.
    Kösz
  • papa10000
    #33381
    Üdv!
    Segítséget kérnék. Két .bgl fájlom hiányzik az ORBX FTX_NA_PNW07_MESH könyvtárból. Megköszönném, ha valaki elküldené. Nem tudom, hogy mekkorák. Lehet, hogy csak a DRIVEN kaphatom meg.


    Utoljára szerkesztette: papa10000, 2017.09.29. 12:03:20
  • saca79
    #33380
    Szia! Keresd @ekre munkatársat ezzel kapcsolatban a másik fórumonő készített Hungary VFR scenery packot benne LHUD -vel. Illetve ha jól tudom jelenleg is készül egy részletes LHUD XP11 -hez.
  • zsbuum
    #33379
    Sziasztok!
    Új vagyok itt, de pár napja telepítettem az X-Plane 11-et FSX/P3D után, (csak a VFR Hungary scenery miatt, mivel Szeged is benne van) és gondoltam én is feltöltök néhány képet, mert nagyon meggyőzött a végeredmény.
    Annyit még érdekességképpen, hogy én is csináltam Szeged Sketchup sceneryt FSX alá anno, de nem adtam ki, mivel sajnos nem volt időm az autogenre, illetve watermask-okra stb. Csak fotóalap volt és a modellek. Nagyon hiányzik viszont pár modell, ami Google Earth-ben látható még, ha visszatekerjük az időt. Pl. szegedi dóm, belvárosi híd stb. Meg is találtam anno a modellek készítőjét és kértem, hogy küldje el nekem a modelljeit, ha lehetséges, mivel nincsenek fent 3Dwarehouse-on. Kaptam is választ, hogy majd valahonnan előkeríti, de sajna azóta nem jött semmi üzenet...
    Viszont ahogy olvasgattam, a team összeállt és vannak modellkészítők is, szóval ezeket szeretném látni a sceneryben mindenképp, ha lehetséges (volt ilyen kérés, hogy írjuk le miket szeretnénk még látni, ha jól emlékszem). Sok sikert kívánok a készítőknek a továbbiakban és kitartást!
    Végül a képek:






    Utoljára szerkesztette: zsbuum, 2017.09.28. 16:27:43
  • Hypo #33378
    skyvector.com
  • nagyi819
    #33377
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani olyan weboldalt, vagy hasonlót ahol reptér információkat lehet kapni? Az eddig hasznát weboldalak megszűntek, vagy már nem lehet megtudni belőle az elevation, course, ILS frequency stb... adatokat! Egyébként nem tudjátok miért tiltották le az ilyen infók megszerzését?
  • qapmoc
    #33376
    Sziasztok
    Eladó egy Saitek Pro Flight Yoke System + Flight Throttle Quadrant,+1 gázkar-modul.Jó állapotban keveset használt a +gázkar teljesen új!

    Érdeklődni : [email protected]