99
  • Komolytalan
    #59
    Nem tom, én fél gigán dolgozom cégnél is, otthon is, sőt játszom is (WoW) - most vmit elcsesztem hogy nekem nem lassú? XP indulás után 200 megát foglal, 300 meg marad alkalmazásokra. Ha valaki olyan alkalmazást használ amire ez nem elég, annak nyilván nem árt a több mem. Játéknál meg játéka válogatja, van aminek elég az 512M, van aminek kevés az 1G is.
  • MacrosTheBlack
    #58
    Senki nem mondta hogy 512-vel már nem is fut. De azt igen hogy 1 gigával szemmel látható a gyorsulás.
  • MacrosTheBlack
    #57
    Sőt, SETI is fut a háttérben meg dvd-t is rippelsz és atomkutatást is folytatsz, közben megy a FEAR 1000 fps-sel. ;D
  • MacrosTheBlack
    #56
    Elfut rajta valahogy, de próbáld meg 1 gigával, meglátod a különbséget. Kevesebb swappelés, gyorsabb betöltés, stb.
  • irkab1rka
    #55
    cs?
  • MacrosTheBlack
    #54
    Persze, a 7800 SLI még pc-ben is jó legalább 2 évig. Az x360-ra is valszeg lesznek később jobban optimalizált játékok, amiket eddig látni lehetett, az nem volt túl meggyőző. Nem volt szar, de kb. egy mai jobb pc-s játék szint, egy nextgentől ennél többet vár az ember, főleg 5 éves távlatra. A PS3 igazi ereje a Cell, viszont ott is igaz ami a pc-knél: a proci nem minden. Ha a videochip ugyanaz marad, akkor hiába raksz alá akár 100 Cellt is. Egy jóideig persze király lesz, szerintem sokkal jobb is mint az x360, de hogy a 10 éves életciklust a Sonynál se gondolták komolyan az tuti.
  • reloader
    #53
    Én anno a Doom 3-al játszottam egy 1.8-as AMD procival, egy 9200-es ATI Radeonnal és 384 MB Rammal. . .

    Nem mondom, hogy folyamatosan ment, néha, be-be szaggatott, de játszani lehetett vele.

  • MacrosTheBlack
    #52
    Valszeg nem teljesen, de az biztos hogy a videokártya upgrade jobban meglátszik játékoknál mint a proci. Az egy szint felett már inkább csak finomhangolás.
  • MacrosTheBlack
    #51
    Azért F.E.A.R.-ezni nem nagyon fogsz azzal. ;D
  • viizo
    #50
    hogy 512 RAM olyan félelmetesen kevés lenne, ezt én is kétségbe vonom, nekem is 1-2 gamma kivételével (D3, Q4) vígan megy minden... kicsit túlzó a cikk, nehogymár szinte csak netezéshez legyen elég fél giga...
  • moha
    #49
    Az XP nek ha jól emlékszem 64 mega RAM kell minimálisan (próbáltam, ezalatt azthiszem nem ment fel...) persze ilyenkor senki ne számítson semmi jóra :) csak arra elég hogy a rendszer elinduljon.

    Szerintem a normális gördülékeny futáshoz min 512mb ram nem árt.
  • Sadist
    #48
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    Ahhoz képest én vígan CoD2-zök, NFS:MW-zek, sőt még a Splinter Cell 3 is vígan elfut, pedig nekem is csak 256 mb ramom van. És képzeld, netezés közben még winamp 5 is megy, mellette MSN + IRC. Meg persze NOD32, de az úgysem sok vizet zavar.
  • reloader
    #47
    512 hol kevés játékra?
    Én 512-vel játszottam Splinter Cell hármat, meg Fable-t. . .
  • BiroAndras
    #46
    "Pedig igaza van, az x360 legjobb esetben is egy mai csúcspc-vel veheti fel a versenyt, és még hol van az 5 év amíg ki kéne tartania. Talán a PS3 jobb lesz valamivel, de hiába a Cell, ha a videochip ott se fog fejlődni az elkövetkező 5 (10?) évben."

    Az x360 is bírni fogja még 1-2 évig biztos, kb. 1 4 magos csúcs proci lehet ellenfele. A PS3 viszont egy egészen más kategória, sok területen messze lekörözi a PC-ket (máshol meg nem). Ami visszafogja a teljesítményét, az a kevés RAM. Emiatt a memória igényesebb játékoknál könnyen lemaradhat(pl. sim-ek). Ahol viszont a memória nem jelent korlátot, akár 5 év múlva is megelőzhet egy PC-t (hacsak nem történik architektúra váltás).
    A videokártya ugyan hamarabb elavul, de nem csak a grafika számít egy játéknál. Sőt, elég baj, ha az a legfontosabb szempont.
  • waterman
    #45
    bocsika, hogy beleszólok - semmi közöm hozzá, de szerinted a 3000+ os amd képes lesz kihajtani a 7800gtx-et?
  • BiroAndras
    #44
    "Pedig így van. Maga az XP elmegy 256 megával is, sőt állítólag 128-al is feláll, de hogy mást nem csinálsz rajta, az is biztos."

    Én több gépet is láttam 128 megával menni. Ha jól karban van tartva, jól be van állítva, és nincs agyon instalálva minden szarral, akkor tűrhetően mennek.
  • Inquisitor
    #43
    Na jah, ha játékot akarsz rajta futattni, akkor sovány az 512MB. Csak internetezésre vagy szövegszerkesztésre elég 256MB ... csak akkor az is lassú lesz.
  • kev
    #42
    5-10 ? ugyan már. 1-2 éven belül elavul minden konzol.
  • MacrosTheBlack
    #41
    Nem, a PS3-ban kb egy SLI-s 7800 GTX-nek megfelelő video van. Ez ma még teljesen okés is, nade 5 (vagy 10 ahogy a Sony szeretné) év múlva?
  • Thomas 21
    #40
    ez igy van csak aztnem értem miért vesznek meg olyan tápokat amelyekröl közismert hogy a garancia lejárta után feldobják a talpukat
  • MacrosTheBlack
    #39
    Pedig így van. Maga az XP elmegy 256 megával is, sőt állítólag 128-al is feláll, de hogy mást nem csinálsz rajta, az is biztos. A futtatott alkalmazások az aminek kell a sok memória. 512 ma már inkább csak netezésre, videora elég, játékra minimum az 1 giga.
  • MacrosTheBlack
    #38
    És még sok más stílus, pl. RPG, stratégia. Erre mind pc kell.
  • MacrosTheBlack
    #37
    Pedig igaza van, az x360 legjobb esetben is egy mai csúcspc-vel veheti fel a versenyt, és még hol van az 5 év amíg ki kéne tartania. Talán a PS3 jobb lesz valamivel, de hiába a Cell, ha a videochip ott se fog fejlődni az elkövetkező 5 (10?) évben.
  • wander01
    #36
    nekem is kellett uj táp szept környékén mert bepakolt a friss X850 XTPE-t azt rövid uton (olyan kb 3-4 nap alatt) behalt a régi tápom. valami nemtommilyen 350-es volt és vettem egy 420-as chiefteket. igaz hogy két kissebb venti van rajta de eddig szépen muzsikál. utána szoptam kicsit a memoriákkal mert a 2x256-t nyáron cseréltem 2x512 goodram-ra az is fos volt mert mikor akadt a bf2 kezdtem ideges lenni. ugyhogy vissza minden és végül beujitottam 4x512 Geil-re egész jutányos áron (41k volt). na azota jo. meg a samsung mellett a WD vinyokkal is meg vagyok elégedve igaz elöször féltem kicsit. de nem rossz. kicsit hangosabb a samsungnál de kb ugyanannyira melegszik csak. ugyhogy faxa (320gb)
  • Keldor
    #35
    Ebben egyet értek
  • Keldor
    #34
    LoL Sry:
    Szal:
    Alaplap: ASUS A8N-SLI Premium
    Proci: AMD Athlon 64 3000+ S939
    VGA: Inno3D GeForce 6800GT/256Mb PCI-Expressz
    RAM: 1GB Colsair
    Táp: 550W Chieftek (6 vinyó miatt)

    Lényeg karácsonyra valszeg MSI 7800GTX/512Mb-osat veszek. De a mostani gépem is elég jó. Minden megy rajta Maxon... (még) ezért kell 7800GTX...
  • Keldor
    #33
    Nekem: ASUS A8N-SLI Premium
  • Gabesz amd64
    #32
    "A legjobb lehetőség továbbra is az aktív fórumozás, ahol a tapasztalatcsere révén biztosan nem választunk bele egy előnytelen ajánlatba. Lapunk hardverfóruma tehát várja az érdeklődőket, kezdőket és haladókat is, legyen szó akár tapasztalatcseréről, vagy egyszerű segítségnyújtásról!"
  • BlueGold
    #31
    Egy 10-12 éves gyereknek akinek általában a Sulinetes gépeket veszik, teljesen felesleges 200.000 ft-ért venni egy Számitógépet. Mire komolyabb játékokkal kezdene játszani ( 2-3 év múlva )addigra az úgyis bőviteni kellene a mostani " csúcs gépeket is". Nekik szerintem tökéletesen megfelel az " Iris 024 "-es Sz.gép.
  • Caro
    #30
    Retro rula' :)
  • Sámson
    #29
    Nálam 512 mb ram van és gyakran dolgozom excellel de nem nevezném lassúnak...
  • ebertek
    #28
    Nem azon volt vita pár hónappal ezelőtt, h a 7800 GTX veri a PS3-ba szánt GPU-t?
  • archkoven
    #27
    Gyenge és erőltetett.
  • archkoven
    #26
    Ez a "rágcsáló" annyira gyenge duma, hogy mikor ilyet hallok, nem tudom sírjak, vagy nevessek.
  • Godefroy
    #25
    Bocs 38 ért.
  • Godefroy
    #24
    A 6600 Gt nem szar, hanem árkategoriájának legjobbja, bár 28 ért láttam már x800 ast is az meg legalább halkabb.
  • Godefroy
    #23
    A 400 as szériája (410es, 420as) nem sikerült a Chieftecnek.
    Nekem is volt ilyen 1 óráig de aztán csere 500asra (ami valójában 475)
    Az Enermax jobban tetszik (365ös van belőle nekem) de azt mondták az okosk 7800 ashoz kevés lesz. Nem olyan jkók ezek a chieftec tápok, enermax ua ba kerül de van súlya.

    Ramból sosem elég.
    2 GB elég kellemes, akkro már ki tudom kapcsolni a Ram hdd-re pakolását.

    A 200ezres gép meg szerintem nem csúcs, legfeljebb a belépő szint, márha játszani szeretnél. "Csúcsgépnek" inkább a 400 az ami a kezdet. Ez van ez egy fenketlen kút amibe dobálja az ember a pénzét.

  • sonance
    #22
    640k mindenre elég! - Bill Gates
  • arty
    #21
    talán nem igy van?

    nyiss meg egy komplexebb excellt 512 rammal aztán gondolkozz el azon amit irtál :) időd lesz rá, amig betölti :D
  • Riddick
    #20
    Aki irta a cikket az nincs tisztában a számítástechnikával,csak a hirhajszás volt a célja.
    Méghogy 512 mb ram épphogy elég az xp nek...