173
Minden, ami erről a sorozatról szól.
  • Gorvik #12
    "vagy csak kevés pénzük volt az effektezésre, ezért nem dolgozták ki"
    Rossz kifogás, elég igénytelenül dolgozták ki. Hogy nagyképűen fogalmazzak, ezt egy kis utánajárással gyakorlatilag én is meg tudnám csinálni, mint bárki más is. (persze nyílván nem kevés időbe telne)

    "A srác egy csomó vascső között lőtte át a szigonyt, a dög meg a találat után le felé úszott."
    Igen, nézőpont kérdése... :)

    Na mind1, a második részt még megnézem, hátha megváltozik a véleményem, de nem fűzök hozzá sok reményt...
  • qper
    #11
    akkor biztos közrejátszott a hitchkocki tényező: mi nézők leginkább az ismeretlentől félünk. meg aztán hadd mutassanak meg valamit majd a legutolsó részben is :)

    vagy csak kevés pénzük volt az effektezésre, ezért nem dolgozták ki. mindegy, attól még hogy nem pompázott úgy mint a T-Rex a JP2-ben, szerintem abszolute hiteles volt, és a célnak tökéletesen megfelelt. :)

    Szerintem nem is akarták félelmetessé tenni, hiszen ez nem egy horror, hanem egy "tudományos"-fantasztikus ssorozat. Gondolom, hogy a céljuk nem a nézők megijesztése volt az adott részben, hanem az érdeklődésük felkeltése a sorozat iránt. Azért gondolom akármilyen kezdő rendező meg tudta volna effektezni azt a jelenetet, hogy garantáltan becsokizzon a nézők háromnegyede :)



    Azt már végképp nem értem hogy hogy csavarodik a kötél egy cső köré (mikor húzza maga után az embert a lény)

    Nem csavarodott köré a kötél. A srác egy csomó vascső között lőtte át a szigonyt, a dög meg a találat után le felé úszott.

  • Gorvik #10
    Thx, de nem vagyok hülye ;D
    Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet tisztán látni dolgokat a víz alatt adott körülmények között.
    De ha mégegyszer megnézed a videót, láthatod, hogy közelröl is mutatják egyszer a lényt, és ott is ugyanolyan homály/elmosodás/franctudjamilyen effektet nyomtak rá, mint mikor messze volt.
    De ha már annyira félelmetes nagy melák volt (mert ugye elvileg az is), akkor mért nem tették félelmetessé? Rám jellemző, hogy egy totál lájtos X-aktás résztől is fosok (Invasionnál is jópár méterre elhúzódoka monitortól. []) Ennél meg csak az agyvizem forrt fel.
    + Egy nagy bestiától elméletileg fosni kéne, gyakorlatilag nem hogy nem fostak, az egyik még meg is akarta mutatni, hogy fasza gyerek. Azt már végképp nem értem hogy hogy csavarodik a kötél egy cső köré (mikor húzza maga után az embert a lény), de ez legyen már az én bajom. :)
    Szóval szvsz itt (is) eléggé elszúrtak valamit...
  • qper
    #9
    Az, hogy a víz alatt nem látszik a szörny, és a kontúrjai töredezettek illetve részben kivehetetlen, egyáltalán nem volt amatőr húzás.

    Egy búvár szemszögéből láttuk a bestiát, aki egészen pontosan valami hasonlót lát egy nagytestű valamiből a szemüvege mögött, hiszen a víz teljesen eltorzítja az alakzatokat. Pont az volt benne a poén, hogy a két búvár csak azt látta hoyg jön feléjük valami hatalmas nagy melák állat, de ők sem tudták mi az.





  • Gorvik #8
    Az első rész tele volt amatőr megoldásokkal. Kicsit erős szó, mert gondolom nem egy zöldfülü stáb készíti a filmet, de olyan baromságokat belerakni, minthogy a kamera követi a lényt, és mindig csak a hátsóját látni, valamint többször, jópár másodpercig mutatják a lényt a vízben, de csak homályosan... hát nemtom, ezek a régebben lehet hogy bejöttek, de most 2005-ben elég iritáló.

    Általában ha elkezdek nézni egy filmet, végignézem, de itt nem sok hiányzott, hogy abbahagyjam.
    Egy pozitívum volt: iszonyat jól nézett ki a kisscrác nővére :D
  • _Vegeta_
    #7
    Az uj "scifikbol" ennek megy a legjobban. Azert "scifi", mert igazan egyikse ebbe a kategoriaba tartozik. Foleg nem a surface, ami arrol szol h a Fold magja kozeleben talalnak egy uj fajt. Viszonylag kellemes sorozat, bar nem mondanam izginek. :D

    Winnie szerint nem lesz season2, de szerintem nem kizart. Meglatjuk a tapasztalat fog-e gyozedelmeskedni. :D

    mrzed: A kissrac volt benne az egyetlen ami valami kis akcijót adott az egesznek. :D
  • winnie
    #6
    én megnéztem az első 4 részt, majd réjöttem, hogy tökéletesen élvezhető a sorozat úgyis, ha mindig csak a részek elején lévő 2 perces összefoglalót nézem meg. már tűkön ülve várom a keddet, hogy meg tudjam mi történt a mostani hétfői részben:)
  • mrzed001
    #5
    Vannak benne nagyon jó, és nagyon komoly részletek (az scifi), meg vannak benne teljesen uncsi, sőt egyenesen blődli részek, pölö a
    kissrác amit elszenved azzal a kisizéve, az förtelmes. Meg ahogy szenved a munkanélküli kutatónő (nem mintha 1 percig is be tudná adni, hogy van diplomája :pp) szóval ezek a részek egyszerűen szenvedések.
    Gondolom csak azért tették bele, hogy legyen nézettsége, és ne úgy járjon, mint jópár scifi sorozat. Ami viszont érdekes benne és nézhetővé teszi, az az idegenek, amiket csinálnak, ahogy kutatnak utánuk a "profi" kutatók (akik amúgy teljesen érthetetlenül mindenféle külső segítséget elutasítanak ....)

    Szóval összegezve egyszer nézhető, nem rossz, de azt ne várd hogy úgy leszögez a fotelba hogy felállni sem tudsz a végéig :)
  • qper
    #4
    Egy szerintem kifejezetten kellemes sci-fisorozat, ahol az "idegenek" nem a világűrből, hanem a tenger mélyéről érkeznek (és támadnak)

    TAláltam egy egész jó kis leírást az
    autofreeblogban, bár én nem hiszem hogy ez lenne a leggyengébb láncszeme az ősszel indult sci-fi sorozatoknak Threshold/Invasion/Surface -->, főleg hogy a Tresh már be is halt.

    Valamint itt a hivatalos weblap, érdemes ezt is meghesszölni.
  • mila69en
    #3
    nem is tudom, hogy ez mi

    tényleg miez?:D
  • geri15
    #2
    És miről szól ?
  • qper
    #1
    Hi!


    Tegnap töltöttem le az első két epizódot (jobb későn, mint soha), nekem határozottan tetszik a dolog, rá is izzítottam a letöltésvezérőt a további epizódok lerántására.

    A történet eddig egész érdekes, kíváncsi leszek mit kerekítenek ki belőle.

    Kinek hogy tecc?