173
Minden, ami erről a sorozatról szól.
  • qper
    #1
    Hi!


    Tegnap töltöttem le az első két epizódot (jobb későn, mint soha), nekem határozottan tetszik a dolog, rá is izzítottam a letöltésvezérőt a további epizódok lerántására.

    A történet eddig egész érdekes, kíváncsi leszek mit kerekítenek ki belőle.

    Kinek hogy tecc?

  • geri15
    #2
    És miről szól ?
  • mila69en
    #3
    nem is tudom, hogy ez mi

    tényleg miez?:D
  • qper
    #4
    Egy szerintem kifejezetten kellemes sci-fisorozat, ahol az "idegenek" nem a világűrből, hanem a tenger mélyéről érkeznek (és támadnak)

    TAláltam egy egész jó kis leírást az
    autofreeblogban, bár én nem hiszem hogy ez lenne a leggyengébb láncszeme az ősszel indult sci-fi sorozatoknak Threshold/Invasion/Surface -->, főleg hogy a Tresh már be is halt.

    Valamint itt a hivatalos weblap, érdemes ezt is meghesszölni.
  • mrzed001
    #5
    Vannak benne nagyon jó, és nagyon komoly részletek (az scifi), meg vannak benne teljesen uncsi, sőt egyenesen blődli részek, pölö a
    kissrác amit elszenved azzal a kisizéve, az förtelmes. Meg ahogy szenved a munkanélküli kutatónő (nem mintha 1 percig is be tudná adni, hogy van diplomája :pp) szóval ezek a részek egyszerűen szenvedések.
    Gondolom csak azért tették bele, hogy legyen nézettsége, és ne úgy járjon, mint jópár scifi sorozat. Ami viszont érdekes benne és nézhetővé teszi, az az idegenek, amiket csinálnak, ahogy kutatnak utánuk a "profi" kutatók (akik amúgy teljesen érthetetlenül mindenféle külső segítséget elutasítanak ....)

    Szóval összegezve egyszer nézhető, nem rossz, de azt ne várd hogy úgy leszögez a fotelba hogy felállni sem tudsz a végéig :)
  • winnie
    #6
    én megnéztem az első 4 részt, majd réjöttem, hogy tökéletesen élvezhető a sorozat úgyis, ha mindig csak a részek elején lévő 2 perces összefoglalót nézem meg. már tűkön ülve várom a keddet, hogy meg tudjam mi történt a mostani hétfői részben:)
  • _Vegeta_
    #7
    Az uj "scifikbol" ennek megy a legjobban. Azert "scifi", mert igazan egyikse ebbe a kategoriaba tartozik. Foleg nem a surface, ami arrol szol h a Fold magja kozeleben talalnak egy uj fajt. Viszonylag kellemes sorozat, bar nem mondanam izginek. :D

    Winnie szerint nem lesz season2, de szerintem nem kizart. Meglatjuk a tapasztalat fog-e gyozedelmeskedni. :D

    mrzed: A kissrac volt benne az egyetlen ami valami kis akcijót adott az egesznek. :D
  • Gorvik #8
    Az első rész tele volt amatőr megoldásokkal. Kicsit erős szó, mert gondolom nem egy zöldfülü stáb készíti a filmet, de olyan baromságokat belerakni, minthogy a kamera követi a lényt, és mindig csak a hátsóját látni, valamint többször, jópár másodpercig mutatják a lényt a vízben, de csak homályosan... hát nemtom, ezek a régebben lehet hogy bejöttek, de most 2005-ben elég iritáló.

    Általában ha elkezdek nézni egy filmet, végignézem, de itt nem sok hiányzott, hogy abbahagyjam.
    Egy pozitívum volt: iszonyat jól nézett ki a kisscrác nővére :D
  • qper
    #9
    Az, hogy a víz alatt nem látszik a szörny, és a kontúrjai töredezettek illetve részben kivehetetlen, egyáltalán nem volt amatőr húzás.

    Egy búvár szemszögéből láttuk a bestiát, aki egészen pontosan valami hasonlót lát egy nagytestű valamiből a szemüvege mögött, hiszen a víz teljesen eltorzítja az alakzatokat. Pont az volt benne a poén, hogy a két búvár csak azt látta hoyg jön feléjük valami hatalmas nagy melák állat, de ők sem tudták mi az.





  • Gorvik #10
    Thx, de nem vagyok hülye ;D
    Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet tisztán látni dolgokat a víz alatt adott körülmények között.
    De ha mégegyszer megnézed a videót, láthatod, hogy közelröl is mutatják egyszer a lényt, és ott is ugyanolyan homály/elmosodás/franctudjamilyen effektet nyomtak rá, mint mikor messze volt.
    De ha már annyira félelmetes nagy melák volt (mert ugye elvileg az is), akkor mért nem tették félelmetessé? Rám jellemző, hogy egy totál lájtos X-aktás résztől is fosok (Invasionnál is jópár méterre elhúzódoka monitortól. []) Ennél meg csak az agyvizem forrt fel.
    + Egy nagy bestiától elméletileg fosni kéne, gyakorlatilag nem hogy nem fostak, az egyik még meg is akarta mutatni, hogy fasza gyerek. Azt már végképp nem értem hogy hogy csavarodik a kötél egy cső köré (mikor húzza maga után az embert a lény), de ez legyen már az én bajom. :)
    Szóval szvsz itt (is) eléggé elszúrtak valamit...
  • qper
    #11
    akkor biztos közrejátszott a hitchkocki tényező: mi nézők leginkább az ismeretlentől félünk. meg aztán hadd mutassanak meg valamit majd a legutolsó részben is :)

    vagy csak kevés pénzük volt az effektezésre, ezért nem dolgozták ki. mindegy, attól még hogy nem pompázott úgy mint a T-Rex a JP2-ben, szerintem abszolute hiteles volt, és a célnak tökéletesen megfelelt. :)

    Szerintem nem is akarták félelmetessé tenni, hiszen ez nem egy horror, hanem egy "tudományos"-fantasztikus ssorozat. Gondolom, hogy a céljuk nem a nézők megijesztése volt az adott részben, hanem az érdeklődésük felkeltése a sorozat iránt. Azért gondolom akármilyen kezdő rendező meg tudta volna effektezni azt a jelenetet, hogy garantáltan becsokizzon a nézők háromnegyede :)



    Azt már végképp nem értem hogy hogy csavarodik a kötél egy cső köré (mikor húzza maga után az embert a lény)

    Nem csavarodott köré a kötél. A srác egy csomó vascső között lőtte át a szigonyt, a dög meg a találat után le felé úszott.

  • Gorvik #12
    "vagy csak kevés pénzük volt az effektezésre, ezért nem dolgozták ki"
    Rossz kifogás, elég igénytelenül dolgozták ki. Hogy nagyképűen fogalmazzak, ezt egy kis utánajárással gyakorlatilag én is meg tudnám csinálni, mint bárki más is. (persze nyílván nem kevés időbe telne)

    "A srác egy csomó vascső között lőtte át a szigonyt, a dög meg a találat után le felé úszott."
    Igen, nézőpont kérdése... :)

    Na mind1, a második részt még megnézem, hátha megváltozik a véleményem, de nem fűzök hozzá sok reményt...
  • qper
    #13
    Igen, nézőpont kérdése... :)

    Attól fűgg, milyen (és melyik) nézőpontból nézted a monitorodat. Valszeg rosszból :D

    Az igénytelen kidolgozás. Na ez viszont tényleg nézőpont kérdése. Ahoz képest, hogy ez egy televízióban futó filmsorozat, egy szó nem lehet a kidolgozás minőségére. EZ nem egy halivúdi "A" listás sztárokat felvonultató megaprodukció, ahol csak az effektekre elszórnak 50-60 milkót.
    De tudnál említeni olyan sorozatot, ahol igen erősen rágyúrtak a CGI effektekre?


    Na mind1, a második részt még megnézem, hátha megváltozik a véleményem, de nem fűzök hozzá sok reményt...

    Hmm... Egy rész után azért ne ítélj, főleg ne egy sorozat esetében :)
    Én eddig ötöt tekintettem meg, részről-részre egyre jobb. Rugaszkodj neki, nem bánod meg! :)"
  • Gorvik #14
    Nézd, nem azt mondom, hogy A sithek bosszúja szintű kidolgozottság, minőség kéne, de azért 2005-ben elvárható, hogy minőségi legyen.
    Akármilyen hülyén hangzott a kettővel ezelőtti komment, fenntartom (Hogy nagyképűen...).
  • winnie
    #15
    itt nincs annyira gond az effektekkel, egyedül a yeloowstone-os jelenet volt über gyenge - ellenben az tetszik, hogy nagyon szépek a sorozat színei.
  • #16
    Az tényleg nagyon gáz volt:)
    De a 2. rész zárójelenete viszont nagyon tetszett!
  • mrzed001
    #17
    Én a kissrácos részeket alig birom. Egyszerűen annyira a bugyutaságra mentek ott rá, hogy az már durva. Az nem baj, ha nincs eksön, attól még egy scifi lehet überbrutál a tartalma miatt (régi beszélgetős scifik lásd Outer Limits)
    Ezt lecsökkentenék, és a tudós részeket növelnék sokkal komolyabb lenne.
    Persze nem teszik, mert ez nézőszámeséssel járna: hiányozna az a cuki kissrác meg azzza cuki kis lénykéje és olyan édesek együtt [broá] .... [öklendezik]
    :)
  • Gorvik #18
    Ugye nem alszanak együtt (kissrác+lény)??? :DDD
  • mrzed001
    #19
    Ameddig láttam még csak együtt ettek és "játszottak".
    Nekem már ez is sok volt, lehetne a részletek címe a Lessie a tinikrokodil és bugyuta barátai
    Majd meglátjuk mi sül ki belőle :)))
  • _Vegeta_
    #20
    Hát.. sajna ez ilyen 4400fele tiniscifi. Uj stilus kialakuloban? :D
  • mrzed001
    #21
    A 4400-at sztem ne keverjük ide.
    Annyiban hasonlóak, hogy VANNAK bennük globális storyline-ok (hál isten végre megint ilyen is van :)), de egyéb szempontot nem tudnék mondani, ami szerint hasonlóak.
  • qper
    #22
    A tini sci-fi jelző azért egy kicsit erős. Najó, van benne egy Miles-Norb tinivonal, ami szerintem sem tesz túl jót a sorozat komolyságának, de azért túlzás lenne ezért letinizni a sorozatot.
  • Gorvik #23
    Most néztem meg a második részt.
    Egy fokkal jobb, de hihetetlenül idegesített a két hülyegyerek. Egyszerűen tényleg nem értem a storiírókat, hogy mért kellett ilyennel elrontani az egészet.

    Hogyha nem lett volna az utolsó jelenet, akkor nem nézném tovább, de így kíváncsiságom rákényszerít... :/
  • #24
    A vörös gyerektől még a hideg is kiráz!
  • WTH
    #25
    "hihetetlenül idegesített a két hülyegyerek"

    Engem is! És úgy látom, másokat is! Hagyhatnák őket a fenébe.
  • _Vegeta_
    #26
    Mar tobbszor eljatszottuk mi ketten ezt a vitat. :)
    A globalis sztorivonal nem azt jelenti h huu de igenyes ez a sorozat. Hanem epp az ellenkezoje, h nemtudjak mashogy az embereket ottmarasztalni a TVelott ez inkabb negativ dolog mint pozitiv, mar elnezest. :))
    A 4400pedig tokeletesen idevag, ottis csak az elso szezonnak volt némi sztorivonala lévén egy minisorozatnak keszult, de ez a masodik szezonra teljesen eltunt.. olyan az egesz mint a Threshold. (Van is sztori meg nincs is.)

    #22: A "tini" jelzot nem ugy ertettem ahogy te leszurted. Egy tini sorozat tini film nem attol tini h tinik a foszereploi. :DDD
    Hude sok a tini... szoval attol Tini, h vesznek egy bevalt receptet, ami mostansag divatos.
    Vegyunk egy csomo jokepu fiatalembert egy csomo dogos kiccsajt termeszetesen a szereplok legyenek az amerikai felsobb negyedbol szarmazo egyének..
    adjunk hozzajuk egy kis bonyodalmat es mindezt ontsuk mai divatos formaba.
    Ettol lesz tini valami az en szememben. Szoval divatos klisék alkalmazasa egymondatban.
  • qper
    #27
    Aki még nem látta: van benne SPOILER is

    sry, akkor félreértettelek.

    Egyébként tényleg idegesítő, és én sem tudom mi szükség van rá :( vagyis hát sejtem, hogy a nézettségi mutatókat ez valamiért feljebb tornázza, de hát akkor sem értek vele egyet.

    Érdekes, én speciel süldőkoromban sem nagyon komáltam azokat a filmeket amiben a rejtélyeket gyerekek oldották meg (illetve a megoldásban nagy szerepet kaptak) ettől valahogy olyan komolytalan lett számomra az egész.

    Na mind1. Remélem Miles-ot és a nővérét is felzabálja az éhes Norb valamelyik epizódban, és akkor tkp. minden gondom elmúlik a sorozattal kapcsolatban :)
  • _Vegeta_
    #28
    "...ettől valahogy olyan komolytalan lett számomra az egész. "
    Enis hasonlokeppen gondolkodok errol a temarol. :)

    "..Remélem Miles-ot és a nővérét is felzabálja az éhes Norb .."
    Egyenlore ugy tunik a ket tortenetszal amit kovethetunk Miles es godzillakolyok illetve az elrabolt unokateso-s figura. :D
    Szal nemhinnem h Miles kollega ki lesz majd teve a sorozatbol. Ellentetben winnie-vel en komolyan vallom h lehetseges 2.szezon. :)
  • mrzed001
    #29
    A globalis sztorivonal nem azt jelenti h huu de igenyes ez a sorozat
    Hát igen, erről tudnánk megint vitázni egy sor, lényeg hogy sztem de :pp

    A 4400pedig tokeletesen idevag, ottis csak az elso szezonnak volt némi sztorivonala
    Hát, ezen is tudnánk vitázni, sztem épp a második sorozatban erősítettek rá a storyline-okra (merthogy van belőle jópár :))

    szereplok legyenek az amerikai felsobb negyedbol szarmazo egyének
    Öööö a 4400-ban 1 személy, a Surface-ben hány is ???

    Ez az egész letinizésed sztem nagyon sántít :)))
  • _Vegeta_
    #30
    1) Tudom, javaslom ne folytassuk azt a meddo vitat. :)

    2) A 4400masodik szezonnya amit lattam(nem vegig még) ua. a struktura mint a thresholdnal pl h van egy alap sztori, es abban a sztoriban tortennek reszenkent dolgok. Az hogy Shawn hogyan eli meg a gyogyito erejet, vagy h Jordan mikent kezeli a kivalasztottsagat vagy h Kyle hogyan eli meg a kettosszemelyiseget vagy hogy Lily kölke mien tulajdonsagokkal bir... hát bocs de en NEM sztorivonal. :)
    Mar az alap sztori is bugyutasag: idoutazos vilag megvaltoztatos baromsag. Persze jo a sorozat a szineszek jok, a rendezes is szuper.

    3) Surfaceben ott a Mileses szep ililli kornyezet, a csóka se nagyon szenved hianyt penzben es a kutato nocike sem. Már ameddig volt ugye munkaja.
    4400ban meg mindenki az atlag gazdag amerikai reteg. Szoval mirol beszelunk? :D

    Szerintem nem santit. :)
  • mrzed001
    #31
    1) Egyetértek :)

    2) van egy alap sztori, es abban a sztoriban tortennek reszenkent dolgok.
    Ez egy kicsit spongya megfogalmazás volt, hiszen ott a star trek, ott is "van egy alap sztori" (az Ent./Voyager... kalandjai a föderációban és azon túl), és ebben "a sztoriban tortennek reszenkent dolgok".
    Ami storyline-ossá teszi az az, hogy a részek kapcsolódnak egymáshoz, egymástól nem függetlenek és nem felcserélhetők sorrendileg.


    3) Surfaceben ott a Mileses szep ililli kornyezet, a csóka se nagyon szenved hianyt penzben es a kutato nocike sem
    Egy kicsit vitatkoznék. Mindkét példa a mi szemünkben a gazdagságot jelenti, de csak a mi szemünkben. Ott azért ez nem a) sokkal van az átlag felett b) ez meg tutira nincs felette, sőt inkább alatta

    4400ban meg mindenki az atlag gazdag amerikai reteg. Szoval mirol beszelunk? :D
    Ööööö kit láttál te ott gazdagot? Megintcsak a mi csóró balkáni szemünknek gazdag, mint ahogy az a mentős is akinek kb 250 nm-es a lakása, vagy az a senki rendőrcsaj, aki egyedül tartja el a családját, és így is fut neki egy min 4 szobás lakásra ...
    Szóval csórók vagyunk wazzzee :pp
  • #32
    "Surfaceben ott a Mileses szep ililli kornyezet, a csóka se nagyon szenved hianyt penzben es a kutato nocike sem"

    A kutató nőci egy étteremben vállalt munkát,hogy legyen pénze.
    Tehát csoró szegénykém.
  • _Vegeta_
    #33
    2)Az Entibe nincs főszál, még a 3.szezon se annyira osszefuggo, a voyrol nemtok még mit mondani, de asse tunik igazan komolyan osszefuggonek. Amolyan X-aktas cool cucc. :)

    3)Hat a Milesék kertvarosi kornyezet nem mutat atlagos szintet, ahogy a 4400 Shawn vonala sem. :)
    #32: Igen ez erdekes nincs munkaja penze sincsen ugye, de attol még mindenre jut lóvé. Jah es nemtom hol hagytad abba a sor nezeset de ugy emlexem dogozni csak 1reszben dolgozott az etteremben, aztan csodaval hataros modon megin lett penze. ;)

    4)Igen vegulis minden csak hozzaallas kerdese, a milliomos azert sirankozik h nincs még 2millioja. :)

    Nem jartam még amerikaba, de ketlem h olyan magas lenne ott az atlag mint ahogy a 4400ban mutatjak Pl. Ott is nyilvan vannak gazdagok, fel gazdagok, atlagosak, szegenyek, mint itt. Es en itt a fel gazgagos vonalat velem felfedezni. :)
  • mrzed001
    #34
    2) a storyline fogalmát nem érted még mindig, ezért beszélsz félre. Olvasd el újra amit írtam :))

    Amcsiba a kertváros azért annyira nem nagy cucc, kb jobb középosztály.
    Aztán hogy nekik villákra tellik, nekünk meg panelra is alig ez már a mi szegénységi bizonyítványunk
    A két példám a 3. műszakból: a mentős 250 nm-es a lakása, rendőrcsaj min 4 szobás lakás az ott alap (még ha bérlik is), itt meg überluxus.

    Szóval ott ez a teljesen normális kereső családnak számít
  • _Vegeta_
    #35
    Nem olvasom, mert felesleges. Kozottunk csak meddo vita alakulhat ki. :)
  • mrzed001
    #36
    Ha nem hallgatsz észérvekre igen. Mindenesetre eddig nem ilyennek ismertelek meg :p
  • _Vegeta_
    #37
    Egyszeruen en nemtudlak meggyozni teged, te pedig engem. :)

    Amit te alapsztorinak hivsz azt en atmoszférának.
  • mrzed001
    #38
    Én nem alapsztoriról beszélek, hanem storyline-ról. Itt lehet a bibi. A storyline az a részek egymásba kapcsolódása, a folytonosság. Az alapsztori pedig az alapötlet, amire építették a sorozatot (idegenek a mélyből, idegen bizgentyű az űrből, idegenek a tengerből ... idegenek folynak még a csapból is :))) )
  • _Vegeta_
    #39
    Igen, de akkor ha igy nezzuk sztorivonala nem minden sorozatnak van, mondjuk akkor h ez egy ilyen uj stilusiranyzat vagy hasonlo.
  • qper
    #40
    Szóval, jó bringa ez a Lake Bell...

    Csak hogy valami ONtopic is legyen :D