105
  • Caro
    #65
    Desktop home
  • Caro
    #64
    Egy desktop user a következőket csinálja:
    1) Net
    2) Játék(ez híjas, de nem is mindenki, csak sokan)
    3) Multimédia
    4) IM
    5) E-mail
    6) Kis office
    7) Kis képszerkesztés
    Ezek közül egyet kivéve mind előrecsomagolva ott van a linuxban ingyen!
  • mousee
    #63
    Szép írás, de vajon amikor én először láttam linuxot, én miért nem így reagáltam rájuk, mint a cikkíró "lélekben hekker" emberke? Bár bevallom, a gépem sulinetes, énis suse linuxxal kaptam, első dolgom az volt, hogy format, és fel az xp... Én is ilyen voltam... dehát istenem... azelőtt volt egy 300 MhZ-s celeronom 128 rammal, 4 gigás vinyóval, most meg vót egy 2,8as, 256 ramos, 40 gigás gépem... És hűűű fel az ikszpé, és rá 1 mp-re meg már az enter the matrix... Játék, nekem ez volt akkor a fő... És ugyebár linux alatt a játékok elég hullák, ugyanis minden game-t winre fejlesztenek... Ez okból kifolyólag nekem is itt csücsül a gépemen a win egy 10gigás partíción játék célra :)
    Engem épp a kíváncsiság, és a problémamegoldási vágy hajtott, hogy kiismerjem a linuxot... Szerintem nem volt annyira vészesen nehéz... Ma már a játékokon kívül mindent meg tudok csinálni linux alatt, amit win alatt, csak épp fele annyi idő alatt... A linkelt cikkben írták, hogy nem ment se nyomtató, se pendrive, se semmi más hw normálisan... Én miért nem találkoztam ilyen problémával? Nekem miért nyomtatott gond nélkül a nyomtatóm? Miért tudtam írni a flashdrive-omra? És a másik: Ha a cikkíró elolvassa a live cd-k ismertetőjét, meg van 1 pöttynyi logikája, akkor rájönne egyik válaszának a kérdésére, mégpedig abba, hogy reset után miért szállnak el a file-jai... Na most egy olyan rendszer, ami alapból csak a memóriába ír, ami ugyebár resetkor törlődik (aki ezt nem tudja, az le se ülljön a gép elé) akkor ne csodálkozzon, hogy nincsenek meg a file-jai. Alapból meg a live cd-k is tudnának a winyóra írni, csak az ntfs partíciókra nem tud írni a linux :P

    Még egy apróság végszónak:
    A blackpanther-t főleg azért csinálják, hogy hasonlítson a windows-ra, ezáltal felhasználóbarátabb legyen...

    Najó, abbahagytam a hülyeségeimet... További kellemes estét...
  • NEXUS6
    #62
    Nem igaz, mert azt veszik meg, amiről azt hiszik, hogy a legjobban megéri!;))))
  • FTeR
    #61
    nem, az emberek nem a legolcsóbbat veszik, azt veszik, ami a legjobban megéri nekik. ez nem ugyan az, sőt.

    #59 ezt nem értem.
  • NEXUS6
    #60
    "Linuxon mindig olyan dolgokkal szívnak az emberek mint winnel 5-6 évvel korábban vagy sohase..."

    És hogy teljesen reális képet kapjunk, el kell mondani, hogy ez ugye forditva is igaz!!!!
    ;)))))
  • NEXUS6
    #59
    Örülök, hogy ezt te irtad le, mert igy nem tünik savazásnak az egész.;)
  • NEXUS6
    #58
    Kösz a választ!

    Van is abban valami amit irtál, ez a fajta kötődés viszont tök ellentmond az emberek érdekeinek, akik a legolcsóbban a legjobbat akarják megvenni, illetve optimális áron a legkevésbé kockázatos termékhez hozzájutni.
    A kötődés a vevő szempontjából káros, hiszen akkor is kitartanak a cég mellett, amikor már nem származik belőle előnyük, bár a cég helyzetét mondjuk stabilizálhatja, hiszen marketing költséget takarithatnak, amit másra tudnak használni.

    Amúgy a jósolgatásról csak annyit, hogy ha jövőre végre télleg elhatározza magát az amcsi versenyhivatal (vagy mi van arra felé), akkor egy év alatt szétkapják a céget. Szal abban a 3-4 évben nincs semmi meglepő. Pl csak annyi kell, hogy az EU. Japán, D-Korrea együttesen lépjenek fel az amcsi kormánynál, akkor talán belátják, hogy rontja az amcsi IT piaci helyzetét ezekben az országokban.
  • Equ
    #57
    Egy kis olvasnivaló a hittérítőknek, linux helyzet 2005 év vége...
    A pingvin és a láma

    Linuxon mindig olyan dolgokkal szívnak az emberek mint winnel 5-6 évvel korábban vagy sohase...
  • mousee
    #56
    MIt szopatják már szerencsétlen ms-t... Nekem se a kedvenc cégem, de már unalmas ez a folytonos hülyeség... Vennének fel pár jogi szakértőt, és átnézetnék a szoftvereiket, hogy hol a bibi, azt ahol gáz van, azt kivennék onnan, és máris nem lenne támadásnak helye...
  • FTeR
    #55
    :DDDDDDDD a közmondásértelmező kéziszótár, szálkás/gerendás közismert bejegyzésénél a te képed mosolyog vissza =P

    most jó kedvemben vagyok, ezért reagálok.
    1. még elvakult, de értelmesebb linux fanok is belátják, h desktopra a linux nem az igazi, sőt. legtöbben saját bevallásuk szerint egyáltalán nem szeretnék minden gépen a linuxot viszontlátni.
    ügye nem kell idéznem a redhatos csávó kijelentését.
    2. ugyan hozzsázólásod jellegéből adódóan az erényeket a teljesség igénye nélkül soroltad fel, de az os (kernel/shell/gui) sebbesége egy szerveren édeskevés érv. ugyanis az összhatás az ami számít.
    3. a konfigurálhatóság _száma_ egy egyszeű júzer szempontjából fordított arányos. minnél kevesebb van előtte/minnél kevesebbet kell tennie, annál jobb neki. ezért szeretik azt a távirányítót, amin kevés a gomb. linuxon még mindíg funkció központú a konfigurálhatóság. ms már ezer éve felismerte, h az embereknek a felhasználás központúság a csábítóbb. gyakran használt funkciók 1 kattintás távolságra, sosem hsználtakat ne is lássam.
    nem minden ömlesztve mint linuxon. és mint már ezerszer mondtam, winen is minden átállítható, csak akarni kell. érdekes, h fájlba irogatás linuxnál elfogadott dolog, de winnél mégis egyből azt várja az emberünk, h kattintani lehessen, pedig ott sem árt néha fájlba irogatni. igaz, még erre is van kezelő felület - csak ismerni kéne, nem fikázni: MMC ügye..., vagy regedit ha nagyon geekesek akaruk lenni, habár van nála barátibb alkalmazás is.

    egyébként az Open Source Development Lab felmérést készített, h mérnem terjed a linux. arra az eredményre -amit ms már rég belátott- meg rácsodálkoztak.
    a fentantrási összköltség 3., a licensz költség 4. és a biztonsági szempont csak az 5. helyre jutott.
    de ami a legviccesebb, h az a sokat hangoztatott érv, h használj linuxot, mert az nyílt, senkit nem érdekel. kb annyira érdekli az embereket, mint a vegetáriánusok (ezt a párhuzamot most jutott eszembe, de asszem elég taló - mind a hozzáállást, mind mentalitás tekintetében).
    persze a legnagyobb gond az alkalmazások hiánya és a hw támogatás szerény volta. ami sjana a 22es csapdája, mert amíg nem terjed el, addig nem lesz rá egyik sem bőségesen, és amíg ezek nem lesznek rá bőségesen nem fog eltrjed. és nincs mögötte akkora erő, h kiharcolja magának.
  • FTeR
    #54
    BG egy korai céges levelében azt írta (nem szó szerint) a munkatársaknak, h sw szabadalom tekinthető a legnagyobb gondjuknak, mert hihetetlen mértékben akadályozza a fejlődést. de mivel megszüntetni nem lehet, az előnyükre kell fordítani (ami általában elég jól megy nekik). minnél több szabadalmat kell beadni, mégtöbbet felvásárolni és másokkal kereszt licenszeléseket kötni.
    EUban még nincs ilyen, de valszeg előbb utóbb lesz (sajnos), ms meg azért támogatja, mert elég nagy szívás neki, h még neki usában megvan kötve a keze, addig euban az ellenfelek mindent megtehetnek. és egyszerűbb valahol bevezetni valmait, mint egy meglévőt megszüntetni (fogalmazzunk úgy utóbbira semmi esély).
    és mint már lentebb írtam, msnek nem szokása senkin számonkérni az sw szabadalmakat.
    Az Eolas meg egy tipikus amcsi cég, pereskedésből akar megélni. Ha ennyire fontos számára a szabadalma, akkor mér most jutott eszébe? Kár, h nincs elavulási idő. ha a szomszédod _önszorgalomból_ gondozza a telked, míg te elhanyagolod és ez neked 10 évig nem szúrja a szemed, akkor a 10 év lejárta után átszáll a tulajdonlási jog...
  • Caro
    #53
    eleje:
    vége:hát ha neked az jobb, akkor hajrá, de akkor legalább annyira tisztában kell lenni a másik oldallal, mint a sajátoddal.
    1xű otthoni felhasználásra a linux sokkal kényelmesebb a winnél. Szerveren gyorsabb. A konfigurálásával meg el lehet szadulni.
    De egy SuSE pl mindent megcsinál helyetted, és semmivel sem bonyolultabb, mint egy win.
  • Caro
    #52
    Ez a "márkahűség" kissé fogyasztói társadalmas lett.
  • CAD
    #51
    Azert az meg kulon vicces, hogy az ilyen hozzaszolok 90% meg 1 fel darab programot sem irt, es jo eselyel soha nem jut el olyan szintre, hogy barmilyen kodjara is a szoftverszabadalom remkepe, vagy aldasos kezenek arnyeka vetuljon ;)
  • CAD
    #50
    Persze, lehet finomitani a dolgon en cska egy egyszeru gondolatot vetettem fel, amely esetleg reszlegesen hiheto magyarazatot ad a kerdesre.

    Azert sztem mind a ket oldalon vannak elvakult fanok es olyanok is akik mint eszkozkent tekintenek ezekre a dolgokra nem mint cel es - az altlad is emloitett -, a dolog moge vetitett baromsagokra.
  • fflx
    #49
    szerintem az ilyen tipusu hozzaszolo, aki ilyeneket ir, hogy:

    "haha szemét ms megszívja, de _jó_ nekünk"

    szimplan arra gondol, hogy a microsoft, mint a szoftverszabadalmak egyik legnagyobb elharcosa uton-utfelen ennek a teljesen rossz szabadalmi elvnek a problemaiba esik bele. (legalabbis a hirek kozott eloszeretettel emelik ki ezeket)
    es az az ember aki ellenzi a szoftverszabadalmakat termeszetesen orul ennek a tenynek, mert esetleg elofordulhat hogy talan egyszer majd belatjak masok is, hogy ez a szoftverszabadalom igazabol nem jo senkinek.
  • FTeR
    #48
    ...h döntésünket konkréten a termék jellemzői...
  • FTeR
    #47
    a döntéses résszel egyet értek, de a márkahűséggel nem.
    ugyanis, ahogy már sokan írták, egy linuxos ezer év múlva is linuxot fog használni, mert eszméket párosít hozzá (mint szabadság. linuxot használok = szabad vagyok mint a madár, mint egy pingvin ), és nem azért mert ezer év múlva is olyn jó lesz, mint amilyen még ma _sem_. míg, azok akik ms terméket használunk, szívbaj nélkül átállunk egy másik rendszerre, amint kijön egy olyan, amit jobbnak vélünk.
    ennek az az oka, h döntésünk mögött, konkréten a termék jellemzői alapján hozzuk és nem a termék mögé állított eszménykép, mozgalom behatására. és itt kiemelném, h markteing nem egyenlő eszménykép/mozgalom.

    szokták mondani, h ez a ... akkor sem kéne, ha ingyen adnák. nah, linux tökéletes példa erre. mivel ingyen adják, a többségnek mégsem kell. felmerülhetne a pingvinek fejében, h talán mégsem a többséggel van a hiba.
  • FTeR
    #46
    asszen itt az általános hír topikban megváltozott valami.
    ezt abból gondolom, h nexus jön a fanolással, amikor az egyértelműen az ő reszortjuk.
    a nem ms oldalról mindig jönnek, h mér használsz ms terméket hiszen az szar meg nem jó, meg akármi, inkább használd az X-et mert az milyen jó, én is azt használom.
    erre jön egy válasz, h azért használom, mert sztem ezért meg ezért jó, és ebben jobbnak találom, abban és abban meg nincs igazad.
    erre jön, h nem érti, hogy lehet fanolni. asszem ez a szálka/gerenda tipikus esete.
    jómagam már vagy 5-6 éve egyáltalán nem használok _böngészésre_ IE-t, de a fönti cikk témája akkor is egy baromság. és ezen véleményem végett reagálok olyan beszólásokra, mint "haha szemét ms megszívja, de _jó_ nekünk", mert belátom/átlátom, h ennek a bíróságnak a döntése jóval nagyobb szívás annál, mint h ms meg lett büntetve.
  • digital
    #45
    Pontosan! Van, aki pl. Linux és AMD stb. ajnározása már-már egyenesen hitvallás. És így van, ahogy írod. Az önérzetébe gázolnak az ilyeneknek, ha nem a szemellenzős nézeteit vallják mások is. Márkahűség (imádat) is egyfajta klán, kaszt stb. önigazolás, modernkori formája.
  • CAD
    #44
    Mindenek elott ha okoskazni akarsz akkor egyreszt menj ki a jatszoterre, masreszt pedig higadj le mielott berobban a fejed es szetvered a monitort.

    A kovetkezorol van szo: az egesz marka, markahuseg egyik celja - peldaul a minosegi mutatok rogzitesen kivul -, pont az, hogy valamilyenfele kotodest eppitsen ki a vevo a markaval kapcsolatban. Ezen talan meg neked sem kell tul sokat magyarazni.

    Nah, ha leteszed a voksod egy marka (vagy ceg) mellett, akkor egy dontest hoztal. Ha valaki ilyen vagy olyan modon ezt a markat, ceget tamadja, akkor gyakorlatilag a dontesed tamadja... ezzel kerdojelezve meg a markat, a dontesed es teged is.

    Nah, ugy hiszem, hogy ez egy rovid, konnyen attekintheto aspektusa a dolognak... persze a teljessseg igenye nelku.

    Ha pedig josolgatni akarsz, akkor legyszi kezd a lotto otossel, aztan megjatszuk. De azert felhivom a figyelmed, hogy az MS nem egy darab entitas, hanem egy szervezet :) igy eleg vicces a nemletezesrol ilyen modon beszelni (ha gondolod ezt is elmagyarazom neked, mielott leokoskazol).
  • JeD
    #43
    "Ha nem erted, hogy miert kotodnek hozza, akkor lehet, hogy te nem is a mai vilagban elsz, mert erre eleg egyszeru valaszt lehet adni."

    Hat nem tom, imho azert van valasztek, hogy az ember eljen vele; olyan nincs, hogy valami mindenben a legjobb. Szoval azert az tenyleg jogos kerdes, hogy mivel kesztet egy ilyen ceg rajongasra vkit, aki (induljunk ki ebbol, bar ki tudja ;)) nem az alkalmazottja. Foleg ha az a ceg, valljuk be, annyira azert nem szolgalt ra :)
  • NEXUS6
    #42
    Akkor add meg azt az egyszerű választ, okoska!

    Lehet hogy nem a jelenben élek, mert 3-4 év múlva már nem bizti hogy lesz M$!;)
  • CAD
    #41
    Es kit erdekel, hogy mit meritett ki a hozzaszolasaival, miert zavar ez teged?

    Ha nem erted, hogy miert kotodnek hozza, akkor lehet, hogy te nem is a mai vilagban elsz, mert erre eleg egyszeru valaszt lehet adni.
  • NEXUS6
    #40
    "Nezd, mas cikkekbeli hozzaszolasoknal tok jogos lenne a kritika, de itt aztan nem sok olyasmit nem mondtak, ami "M$ fan-seg" lenne... Sokkal inkabb jogos elegedetlenseg egy nevetseges dontes miatt."


    Szerintem ezek a hozzászólások Equ-tól kimerítik az M$fan-ség fogalmát:
    "megjegyzem az ilyen férgek meg is érdemlik, hogy egyetlen centet se kapjanak, hanem kikerüljék őket, hiába meg se kottyanna a ms-nak, ha kilóra megvenné az egész bagázst..."

    "OK, de akkor MINDENKI fizessen aki felhasználta! Azt hiszem ez a ms-nak lenne a legkissebb probléma, míg másoknak a halálát jelentheti. De, ha ez kell..."


    Másrészt, a szoftverszabadalom szerintem is állatság, de pont az M$ az aki a legnagyobb híve, ezek után az M$-t beállítani, mint szegényke kis áldozatot, az egy kicsit elfoigultságrea vall.

    Amúgy tényleg érdekel, hogy egyesek mi pozitív dolgot látnak egy multinacionális cégben, hogy képesek hozzá ilyen erősen kötődni érzelmileg?
  • droland
    #39
    Nexus6 a probléma az ott kezdődik, hogy ha A nevű egyén támad egy dolgot, ami lehet cég, személy, vagy bármi és ezt B nagyon érthetően egyszerűen cáfolja, de olyan szinten, hogy A-nak be kéne ismernie, hogy tévedett, ekkor jön A-nál az úgynevezett "BÉterv", miszerint:

    "Mi van B, nyalsz a cégnek?"

    Tehát amikor már kifogyott a szufla, a szimplán logikai érvelés, e mellett pedig a bizonyítás, átmegy az egész személyeskedésbe, ennek a dolognak pedig megint van egy elnevezése, de ezt most hagyjuk....
  • JeD
    #38
    +t
  • JeD
    #37
    "Nem kéne ilyen látványosan nyalni az M$-nek!

    De, magyarázzátok már el, mi az M$fan-ség lényege? Valami birodalmi nosztalgia, vagy mifene?"

    Nezd, mas cikkekbeli hozzaszolasoknal tok jogos lenne a kritika, de itt aztan nem sok olyasmit nem mondtak, ami "M$ fan-seg" lenne... Sokkal inkabb jogos elegedetlenseg egy nevetseges dontes miatt.

    Most nem azert, de az teljesen nyilvanvaloan latszik, hogy a szoftverszabadalmaknal nagyobb hulyeseget nagyon regen nem talalt ki az emberiseg Ez a fenti is rohejes, csak gondolj bele a kigondolas trivialitasa, koltsegei es a "jutalom" merteke kozti aranytalansagba! Az, hogy most eppen egy kevesse szimpatikus ceg esett aldozatul, az nem mentesiti a rendszer.
  • savior
    #36
    az ms mar egy jo ideje hanyatlik, es egyesek a sztarolasaval probaljak fenntartani a hatalmi latszatot
  • blackeagle
    #35
    Nem tudnák , simán csak sztárolják. Soha nem értettem. Millió cég van a földön ami korrektebb terméket gyárt ,legyen az autóipar ,v. repülés , v. bármi ,egyiknek se nyalnak ,de az m$-nek igen. Pedig egy rakás szemetet raktak össze és ha jól emléxem erre 20 évük volt már.
  • NEXUS6
    #34
    Nem kéne ilyen látványosan nyalni az M$-nek!

    De, magyarázzátok már el, mi az M$fan-ség lényege? Valami birodalmi nosztalgia, vagy mifene?

    Most komolyan kérdezem!
  • fflx
    #33
    europaban ugye nincsenek egyelore szoftverszabadalmak. es remeljuk sose lesznek.
  • blackeagle
    #32
    de a konqueror a linuxxal együtt megvan és az ingyenes ,v. free ahogy nevezzük
  • FTeR
    #31
    ennyi erővel a konqueror sem ingyenes, mert benne van a GUI-ban...
  • FTeR
    #30
    "#28 nem," lemaradt egy vessző
  • FTeR
    #29
    #27
    1. nem az activexenm van a lényeg. hanem egy alap eljáráson.
    2. ff extjei ugyna ilyen biztonsági rés, szted telepítésüknél mér számol vissza telepítő mielőtt rányomhatnál, meg mér kell trusted list?
    2b. activeXben semmi lengendás biztonsági rés nincs, ha a telepítés nem automatikus (és sp2óta nem az)

    #28 nem az IE ingyenes. amikor volt macre, akkor oda is ingyen volt. de abból is látni, h ingyenes, h az új verzsönért nem kell fizetni. IE5 után felrakhattad az IE6ot és ez így lesz az IE7tel is.
    ugyan olyan ingyenes mint az ff. (csak értelemszerűen ms-nek ez kevesebbe fáj)
  • Komolytalan
    #28
    Meg mondjuk azt se kellene elfelejteni, hogy az IE az pénzbe kerül (ugyanis a Windows árába bele van intergrálva az IE ára, mint kapcsolt szolgáltatás), viszont a firefox és társai ingyenesek (mivel nem csak egy pénzbe kerülő oprendszerrel együtt kaphatod meg).
  • Komolytalan
    #27
    Nem teljesen. Más böngészők alatt a flasht pl nem active-x vezérlővel oldják meg (mert az active-x egy nagy büdös biztonsági rés), hanem pluginekkel. Egyébként ezt a döntést nem teljesen értem. Az MS elkövetett egy szabadalom bitorlást. Ilyenkor szabvány eljárás, hogy az eddig értékesített termékek után fizet egy bíróság által megállapított összeget, a jövőben pedig vagy nem használja a technológiát, vagy megalkudott összeget fizet licenszdíjként. De ez az eljárás hogy szívassuk meg a népet, mert MS fellebbez mikor fizetnie kellene, ezt valahogy nem látom valami korrektnek.
  • kbupdate
    #26
    jaja:)