136
  • Inquisitor
    #16
    A témáról sok publikáció készült. (Mármint, hogy milyen lenne a társadalom 200-400 éves maximum életkornál.)
    Valószínüleg nemcsak az aktív munkával töltött idő nőne meg, de a "fiatalkori" tanulási szakasz is. Szóval sokaknak lenne 3-4 diplomájuk, meg ilyesmi. :)
    Ha meg a családmodellek nem változnak, akkor ahol eddig nem volt túlnépesedés (átlag gyerekszám 2 vagy kevesebb), ott ezek után se lenne, ahol meg futószalagon gyártják a kölyköket, ott ezután is durva lesz ...
  • Vers
    #15
    a dns-t tuti a microsoft találta ki a jövöben, ennyire szart csak ö tud csinálni
    a dns csak egy program , ha okosan nyulunk bele jobb is lehet
    de lehet rémálom is
  • Robko
    #14
    Igen is erre szükség van mire az ember rengeteg információt, megtanulja bölcsesség, kialakulna, megöregszik.
    Ebben a gyorsan haladó világban rövid ez az élet csak úgy repülnek az évek 30 felet.
    Rengeteg minden vár még a jövőben ránk!!!
    Egyre magasabb tudásfejlődés lesz később már nem az embernek, kell elvégezni a fizikai vagy egyéb munkákat. arra majd ott lesznek a robotok
    Embernek csak gondolkoznia kell..
  • Darth Sith
    #13
    mér jó a szervezetnek ha saját magát öregíti? minden élőlénynek alap és legerősebb ösztöne az élet ösztön. Akkor miért akarja öregíteni magát? Ez így kissé ellentmond egymásnak... nem?
  • assdf
    #12
    Nem olvastad el rendesen a cikket.A sejtregenálódás sokkan gyorsabb lesz. Azaz a szervezeted ugy fog viselkedni (meg kinézni is) mint egy fiatalé. És a fiatalokat sokkal kevésbé gyötri mindenféle nyavalya mert ezek pont akkor jönnek elő mikor már öregszel és nem elég aktiv a szervezeted meg "elkoptak" a szerveid. Szóval pont forditva lenne, egyre több egyre egészségesebb ember lenne.Ha meg vki megunja az életét még mindig leugorhat a hidról.

    Viszont a túlnépesedés tényleg probléma lenne.De én azt hiszem hogyha a nagy koponyák nem halnának meg 50-60 évesen hanem pl két-háromszáz évig élnének fitt testben (ugye nem öregszel) akkor sokkal hamarabb ki tudnánk találni vmi megoldást a bolygóközi utazásra, más bolygók benépesitésére, bolygóformálásra (hogy lakható legyen a mars pl) és igy tovább.
  • Cat #11
    aha
    és mi lesz a munkanélküliséggel? ha az öregek nem esnek ki, akkor a fiatalok hogy állnak munkába?
    mi lesz a nyugdijakkal? a kevés dolgozónak még több öreget kell eltartania, ha meg megnövelik a nyugdijkorhatárt, akkor abból tüntetések vannak
    mi lesz az egészségüggyel? a hosszabb életkor még több betegséget, nyavaját jelent, még több gyógyszert kell támogatni, ugyanis az hogy valaki tovább él, nem jelenti hogy 100 éves korig egészséges, aztán hirtelen meghal.
    stb.

    ez baromi komplex probléma.
  • assdf
    #10
    Meg az is lehet hogy vkik direkte timelimitesre terveztek minket mint a shareware programokat. Én szeretnék sokáig (örökké) élni ha közben nem öregszem testileg.Ettől még nem lennék isten,de én imádok élni. És amig nekem be nem bizonyitja vki hogy van túlvilág meg élet a halál után addig bizony nem szeretnék meghalni.Mert mi van ha nincs a halál után semmi?
    Ugyhogy máris kezdem gyüjtögetni az ösztöndijam hogy beruházzak egy ilyen szérumra :D
  • Sanyix
    #9
    Hát nemis az afrikaiak vannak legtöbben ;) inkább a kínaiak meg az indiaiak.
  • Kelta
    #8
    má engedtessék meg nekem, hogy ha ugy akarom hadd jáccak már istent :) mér ne?? kinek mi köze??
    Másik: ki és mit tervezett el???? és nem gondolod, hogy már késö?, ugy elcsesztünk itt mindent ezen a bolygón, hogy jó vona már odébb állni :)
    és igenis örökké akarok élni :)te nem, nem baj majd dobok egy virágot a sirodba :)
  • FtranX
    #7
    egy öregedést lassító szer/kezelés megoldást nyújthana a nyugati társadalmak gyors elöregedésére.
  • KILROY
    #6
    esz bisztozs mekveszem!43
  • jefferson83
    #5
    Hidd el nem az afrikaiaknak fogják szánni.
  • Hmuda
    #4
    Hm, mintha nem lenne már így is túlnépesedve az emberiség, még hosszabbítani is akarják az élettartamot.
  • Teppik Amon
    #3
    nemtom megéri-e Istent játszani. Valószínüleg nem véletlenül lett így tervezve az emberi génsor ahogy most van. Nagyon alaposan meg kell vizsgálni mit okoz ha belepiszkálunk a génekbe. Lehet hogy nem 5-10 év lesz az az idő mire "lecsapódik" a végeredmény. Unokáink fogják látni?
  • sped
    #2
    Kell nekem ilyen upgrade. Akarok játszani a Duke Nukem Foreverrel.
  • Cnut
    #1
    Na, ez érdekes!