136
  • static
    #96
    Nem hiszem, hogy bármi hév lett volna. Azt hogy ki vagy te meg arra írtam, hogy nem tudhatod mi van a halál után. Vagy már ez is bizonyított tény? Mert akkor bekussolok. Szal jobban olvasd el és akkor nem érted félre.

    Az természetesen bizonyitható amit írtál rendben is van és egy percig se vitattam. Az viszont már nem, hogy emiatt mindenki egy alagúton megy át ezt úgy ki merem jelenteni, hogy egyáltalán nem értek a témához "szerinted".
  • Fenjoy
    #95
    nézzd én ezt tapasztaltam, ti meg olvassátok az orvosi tanulmányokat ez különbség:) de további dolgokat nem mondok, mert ez nem a "közeg" ahogy láttom:)
  • Dracad
    #94
    pontosan
  • valamit
    #93
    persze, még ha igaz is (szvsz. van benne valami), akkor se feltétlen a túlvilágról van szó, de mindenképpen valami olyanról, amit most nem tudunk megmagyarázni
  • assdf
    #92
    Egyetértünk. Csak azt mondom hogy jelenleg csak olyanoknál tudunk testen kivüli élményről akiknek az agya élő volt. Agyhalott embereknél nem tudunk ilyet (érthető okokból...) és a halált pedig pontosan az agyhalál beálltától számitjuk. Ergo ez nem bizonyit semmit sem.
  • valamit
    #91
    testen kívüli élménye már sokaknak volt és biztos vagyok benne, hogy ez olyan kérdés amit érdemes kutatni
  • assdf
    #90
    Nos ez nem bizonyiték. Ugyanis jelenleg nem tudjuk pontosan hogy ilyen kémiai folyamatok lezajlása mellet (oxigénhiány, rengeteg különbözö felszabaduló hormon a vérben stb) hogy viselkedik az ember agya. Lehetséges hogy olyan érzékelés is fellép ilyenkor ami normális esetben nem. Speciel ezt én ahhoz tudnám hasonlitani mint mikor feliratos filmet nézek. Már sokszor megfigyeltem magamon hogy pár nap múlva ha visszaemléxem a filmre, meg mernék esküdni rá hogy magyarul beszéltek benne.Pedig nem, feliratos volt, csak az agyam vhogy úgy összekötötte a felriatot a hangal hogy később már egynek tünt a kettő.
    A halál utánni életre egy bizonyiték lenne, mégpedig az ha vki az agyhalál után is életre tudna kellni és elmondaná hogy mi volt.Sajnos ez esetben eddig akit újra tudtak éleszteni az az agyhalál miatt komában volt és gépek tartották életben a szervezetét és igy nem tudott semmit sem mondani.Azaz a szervezete még élt, az agya halott volt és lélek ide vagy oda, ez az ember már nem számitott emberi értelemben élőnek csak biológialiag. Egy kivétel volt aki elmondhatta volna mi van odaát, Lázár akit Jézus állitólag felélesztett több nappal azután hogy meghalt, de vhogy ő meg nem nyilatkozott a témáról vagy csak én nem tudok róla...
  • Fenjoy
    #89
    Nem akarlak elkeseriteni, de van "élet" a halál után... tudom ez neked most kellemetlen hír, hiszen az ORVOSOK ezt meg azt mondták...:) Nos, nem ide tartozik, de volt egy "halálos" balesetem, nem volt alagut meg ilyenek nyugi:) de azt semilyen dopamin szintel meg nem tudom mivel, nem tudod, meg magyarázni mikor láttam magam kivülről mikor műtőt a doki, vagy a barátnőmet, anyámat, rokoknokat,barátokat, etc mikor látogatak, és testen kivül voltam... érzékeltem sok mindent...és köze nem volt semmilyen agyi "cucnak"... de nem mennénk bele mélyen, mivel már kialakult véleményed van:)

    Nos a témához is hozzászolva, előbb utobb ez várható lesz, de még a Mostani gyogyszereinknek sem tudjuk a mellékhatásait, azaz mégis egyre több a nemzőképtelen:DDDé Szoval, türelem:)
  • assdf
    #88
    Ez csak viszonylat kérdése.A mai népességet ismerve igen kevesen voltak. De az ő számukra már ezer ember is soknak számitott és ha szintén elmondtad volna nekik hogy 2005ben több mint 6 milliárd ember él majd a földön akkor ki lettek volna akadva és azt mondták volna hogy ez lehetetlen...

    Másrészről meg igy is úgy is túl fogunk népesedni ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak.És ebből egyenesen következik hogy erre megoldást kell találni. És remélhetőleg nem azt a megoldást találják majd ki hogy akkor mostantól kezdve minden 30 évnél idősebbet ki kell végezni(vagy hogy akkor senkise élhet 200 évig) mert sajnos túl sokáig élnének és igy egyre többen lennénk...
    Szóval a túlnépesedésnek nem az életkor hosszának megnővése az oka hanem a létszám.Ha hiszed ha nem a fejlett országok lakosai élnek a legtovább és egyuttal ők azok is akiknek a népeségge nemhogy nőne hanem fogy (lásd pl magyarország) Azaz az életkor hossza nincs arányban a népességszámmal!

    Azt meg már csak csendben jegyezném meg hogyha mondjuk 400 évig élnénk akkor nem biztos hogy az emberek huszonévesen gyereket szeretnék hisz 100 évesen is ugyanolyan fitt állapotban lennének mint 20 évesen ráadásul egy már kellően bölcs ember nem feltétlen szeretne 100 gyereket hanem csak 2-3at mert tudja hogy nagy élethossz. Pontosan a rövid élethossz az ami arra vezet hogy az emberek rengeteg gyereket szülnek.Erre szintén jó példa a történelem, manapság a nők már inkább a 30 éves koruk felé közeledve vállalnak gyereket mig néhány száz évvel ezelőtt a 15-16 éves lányokat már férjhez is adták és 17 évesen már gyereket szültek!
  • Ma2ska
    #87
    Ugy a 200. év táján elkezdenéd győzködni magad, milyen hasznos vagy, és mennyi feladatod van még, amit más helyetted nem tudna megcsinálni, aztán rájönnél hogy ez nem igaz, a gyüjtögetésbe már rég beleuntál, fizikailag topon vagy de 1000 évesnek érzed magad...hmmm..
  • TomiBone
    #86
    Golyóálló egybe van.
  • Mo.Organ
    #85
    Ez mind szép és jó, de golyó állók is lennénk?
  • Ma2ska
    #84
    Például a különböző mesékben a félmillió éves lényeket irigyeljük? Inkább kicsit szánalmasak, nagyon bölcsek, mert sokat láttak, sok mindent megéltek de az emberben ott van mindig, minek él ez ennyit, nem kellene helyette valaki másnak jönni?
  • Ma2ska
    #83
    Pontosan, arra senki sem gondol hogy az emberi psziché mennyi életet kiván, most fiatalon mindenki 500 évig akar élni de nem tudja hogy a 200 adik éve táján nem bolondul e már meg mikor már semmi sem motiválja mert rájön hogy mi a faxnak van még itt..
  • TomiBone
    #82
    Én pedig az alábbiakat:
    utána 1 n

    Nem olvastam végig a rengeteg hozzászólást, de assfd, azért a Te elméleted ott sántít, hogy amikor 20-30 év volt az átlagéletkor, akkor élt vagy néhány emberke az egész bolygón... most viszont már MA is default gond a túlnépesedés...arra meg már gondolni is durva, hogy mi lenne, ha 2x-es lenne hirtelen az átlagéletkor...
  • assdf
    #81
    én még az alábbiakat jegyezném meg:
    Ha nagyon hosszú ideig élnénk az sem okozna problémát mert a társadalom erre rendezkedne be. Ha például visszamegyünk pár ezer évet az időben akkor azt látjuk hogy az ókorban a 30 éves ember öregnek számitott a 40 éves meg egyenesen aggastyánnak.Sőt a legtöbb ember már babakorban meghalt!És ha nekik mondtad volna hogy eccer majd 70 éves korodig fogsz élni (vagy tovább) ők is elszörnyülködtek volna hogy dehát akkor ki fog dolgozni ki fog tanitani és mégis akkor össze omlana a rendszer stb stb... És lön világosság mégis müködik a rendszer pedig az emberek sokkal tovább élnek.

    Más: a túlvilágról, igen akiket visszahozta a halál állapotában (de még nem károsodott az agyuk) azok mesélnek szép dolgokat. És vszinü ők azt is látták. Csak épp senkise tudja, még ők maguk sem hoyg azt mikor is látták. Azelőtt hogy leállt volna az agyuk és még oxigénhiányos állapotban volt, vagy utánna.Úgy képzeljétek el mint amikor álmodunk. Este lefekszünk, reggel felkelünk és azt hisszük hogy azt az álmot láttuk egész este amit mi kb 5 percnek éreztünk, miközben eltelt 8 óra és ezen el is csodálkozunk hogy hogy lehet hogy már reggel van.Nos a kutatók kideritették hogy a rem (gyors szemmozgásos) időszakban álmodik az ember és utánna meg semmi.Csak a semmire nem emléxik csak az előtte lévő álomra. Na sztem vhogy a halálközeli élmények is ilyenek. Vki hallucinál vmit majd leáll az agya.Aztán újraélesztik és utolsó emléke ez a hallucináció lessz, és azt fogja hinni hogy ez már azután történt vele hogy meghalt. Pedig nem... Na én nem vok tudós de szerintem ez kb. igy történhet.
  • Hege15
    #80
    Nos ez a dolog egyátalán nem egyszerű
    bennem mikor elolvastam a cikket 20 30 kérdés is felmerült
    szerintem ennek nem sok értelme lenne
    egyszerűen megszünne az ÉLET ÉRTELME a tulnépesedés csak kisebb próbléma
    és a " nagy emberek " Einstein és a többiek rengeteg dolgot találtak fel és nem éltek ők se többet
    A túlnépesedés hatalmas háborúkat keltene nincs hely a földön és ezér szerintem EZ AZ EGÉSZ CSAK MINKET ÖLNE MEG
    mi van akkor ha 30 évesen meghalsz egy háborúban (erre volt példa eddig is, de most tömegesen következne be)
    a háború csak egy ici pici dolog a többihez képest rengeteg dolgot megfogalmaztak az elöttem szólok és igazuk van !!!
    és ne feledjünk el: AMIHEZ AZ EMBER EDDIG HOZZÁNYÚLT MINDEN ROSSZUL SÜLT EL !!!!
    gondoljatok erre
  • Dracad
    #79
    Mi nem bizonyitott teny? Az hogy az agyban dopamin szabadul fel ami euforiat es vizionalast okoz, vagy az, hogy a holtestben merheto a dopamin es egyeb agyi "turbo" vegyulet szint es ebbol kiszamolhato hogy nagyobb mennyiseg szabadul fel a halal soran mint normalis esetben az eletben barmikor? Hol van ebben az orvosok hulye magyarazata? Ezek mind lemert bebizonyitott ismert tenyek. Olyan temaban amit meg egy kicsit se ismersz legkozelebb kevesebb hevvel szolj le masokat, es ezt nem sertesbol mondom. koszi
  • OrioN the S
    #78
    Vagy megölöd magad!
  • Ma2ska
    #77
    Hát nem tudom az örök élet...200 év után azért könyörögnél hogy nyirjon már ki valaki.
  • Inquisitor
    #76
    Hát ... más nézetek szerint meg az "élet" és a "halál" ugyanannak a látszatvalóságnak és szívásnak a két oldala. ;)
    Szóval ha nem tettél rendet életedben, ne várj nagy bulit utána se.
  • Inquisitor
    #75
    Ismerek olyanokat, akiknek ehez még klinikai halál se kell ... de valahogy még se örülnek neki.
  • Prof William
    #74
    "A halhatalanság remek dolog, amíg rá nem jössz hogy egyedül maradtál."

    Anne Rice:Interjú a Vámpírral
  • látogató
    #73
    Az ember akkor szerezte ezt a gént, mikor Isten kiűzte a Paradicsomból! Ez köztudott! :)
    Ha meg 200-400 évig élhetek, akkor nekem ne mondja senki 80 éves koromban, hogy öreg, hiszen akkor én még egy fiatal ember vagyok!
  • static
    #72
    Mindenesetre érdekes, hogy mennyire eltér az emberek gondolkodása. Egyesek szerint semmi nem lesz a halál után mások szerint mint pld. szerintem is, akkor kezdődik csak az igazi buláj. :)
  • static
    #71
    Hát ez se teljesen így van ahogy mondod. Végülis parázs vita folyik erről nem csak köztünk. Bizonyitani mindenesetre egyik álláspont se tudja az igazát. Tény, hogy rengeteg ember érzi ezt és tulajdonképpen halottak. De olyat is hallottam, hogy valaki már 10-20 percet is utazott és át is ment azon a bizonyos alaguton ami szerinted egy közös "drogos" élmény ami nyilvánvalóan hülyeség. Az orvosok próbálkoznak ezzel a hülye magyarázattal de szerintem nem állja meg a helyét. Mert ugyanolyan víziói senkinek nincsenek tölthetsz bele akármilyen drogot, itt meg több emberről van szó....
    A másik meg, hogy ki vagy te és ezt most nem sértésből mondom, hogy ilyet kijelentesz? Szal..
  • dez
    #70
    És az baj? Már rég óta tudott dolog (*), hogy a "kellemetesnél" kevesebbet evők, vagy rendszeresen éhezők, ill. böjtölők (de időnként azért jóllakók, legalábbis nem alultápláltak) tovább élnek.

    (*) Apropó, ezt itt mennyien tudták egyébként? Mindenki a tabletta formájú halhatatlanságról ábrándozik, de azt nem tudják, mit lehet tenni itt és most a hosszabb, egészségesebb életért...
  • Prof William
    #69
    Na mondjuk a te megönthetelen bizonyítékodra is van jópár cáfolat....

    Személy szerint hiszek a (ha nem is keresztényi/hindu/keleti)tulvilágban, de attól még nem ugrok le sehonnan, és szeretnék azért még legalább 1000 évet élni mielőtt megtapasztalom. :)
  • dez
    #68
    Ugyebár az evolúcióelmélet azt mondja, hogy vannak a véletlenszerű mutációk, amik utána vagy kiszelektálódnak, vagy nem. Miért ne történhetne meg ez a kiszelektálódás csoport-szinten is, adott esetben? (Csak ez a folyamat persze lassabb.)

    Ne felejtsük el, hogy bár az őskorban kevesen érték meg az öregkort, a későbbi időkben már jóval többen. (Az újabb leletek alapján ez utóbbi időszak többszázezer év is lehet, és ez alatt az idő alatt beszabályozódhatott a kívánatos élethossz.)

    Mondjuk, értem a másik logikát is. De szerintem hiba csak azzal magyarázni mindent.
  • Ironka
    #67
    "A klasszikus csoportszelekció elmélete mára már meghaladottá vált. (mivel génszinten értelmetlen)"

    illetve ezeket a folyamatokat meg lehet magyarázni génszinten csoportszelekció nélkül
  • Ironka
    #66
    A szelekció génszinten működik mivel az a replikátor. (a gén másolja magát, nem az egyed (ritka dolog az állatvilágban a "klónozás"), a gén mutációinak sikeressége hat az egyedre). A klasszikus csoportszelekció elmélete mára már meghaladottá vált. (mivel génszinten értelmetlen)

    Amúgy az érvelésed körkörös, mert hogy alakulhatna ki az öregség génje, ha eleve feltételezed a jelenlétét (az öreg egyedeknek, mint hátrányos tényezői a populációnak eleve tartalmazniuk kell a géneket (mivel öregek), hogy kedvező szelekciós nyomás legyen saját magára (öregség génjére)nézve). Remélem érthető voltam. :)

    BiroAndras kollega jól mondta, a természetben ritkán éli meg bárki is az öregkort, így a fölhalmozódása nem járt feltétlenül hátránnyal. Ez egyszerű logika. Teszemazt egyforma valószínűséggel képződik letális gén minden korosztályra nézve. Nyilvánvaló hogy amelyik embrionális vagy gyerekkorban fejti ki hatását, az kiszelektálódik, mivel nem tud átkerülni a következő nemzedékbe. A felnőttkorban ható már megmaradhat, de a szelekciós nyomás annak kedvez, akinél minél későbbi életkorban hat, mert így előtte több utódja lehet, akiknek átadhatja ezeket a géneket. Ráadásul lehet, hogy ezek a gének a korábbi életszakaszokban előnnyel jártak. Mindenesetre eszerint a logika szerint szép lassan fölhalmozódtak, hatásuk eltolódott az időskorba. És nincs ami kiszelektálja. Dawkins ajánlott egy ötletet hosszútávra az életkornöveléshez. Kezdjük minél később az utódnemzést. Így szelekciós nyomás fog hatni rájuk is, illetve még későbbre tolódnak. Persze ehhez kell pár tízezer év. :)
  • kukacos
    #65
    Mellesleg a cikk fő mondanivalója, hogy minél kevesebbet kajolsz, annál tovább élsz :)
  • kukacos
    #64
    Tök zavaros a cikk szövege, tipikus félig emésztett fordítás. Ha jól értem, a SIRT1 hiánya engedélyezi a sejt speciális állapotba jutását, és ezt a speciális állapotot egyébként pl. a szaporodás hiánya váltja ki. De csak találgatni tudok, hogy mi váltja még ki: a DNS javításának hiánya és a sejt károsodások elleni védelmének csökkenése? De miért itt a feltételes mód? Nem lenne jobb szétvagdalni az olyan angol mondatokat 2-3 mondatba, amit nem sikerül rendesen lefordítani?
  • Dracad
    #63
    "Na de mi van akkor, ha a túlvilágon Hawai Dj napszemüveg? Vannak ezek a klinikai halált átélt emberek akik lebegnek a saját testük felett és azt mondják leírhatatlanul jó érzés megszabadulni a testtől."

    A klinikai halalt atelt emberek azert meselnek euforiarol mert bizonyitott teny, hogy halal kozeli allapotban az agy dopamint es meg egy sor mas finom dolgot szabadit fel nagy mennyisegben. Ez korubelul olyan mintha egy 5 grammos kolumbiai csikot szippantanal az orrodba egyszerre. Innen erednek a feher alagutas meg angyalos vizionalasok is. A halal utan nincs semmi. Egyertelmu hogy mindenki annyira ki szeretne huzni az idejet amennyire csak lehet.
  • Valentino
    #62
    "Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon."
  • dez
    #61
    "Nem "jó". A öregedés valószínűleg az evolúció genetikai mellékterméke, mivel nem szelektálódnak ki az öregkori letális gének. (mivel a szaporodás korábban megtörtént)"

    Dehogynem, csak nem az egyed szintjén, hanem az adott populáció szintjén (ilyenkor már persze el van terjedve a gén-variáns): az a populáció, ahol túl sok az öreg, hátrányba kerül (kevesebb élelem, több veszekedés). Vagy az is hátrány lehet, ha túl kevés az öreg (nem adják át a tudást, stb.). Szal nem véletlenül állt be ez a mostani élethossz.
  • static
    #60
    Ez csak egy hirtelen gondolat de szerintem ezzel a saját evoluciónkba is belekavarunk. Ha jól tudom az ember folyamatosan fejlődik lassan ugyan de nő az agy és gyengül a fizikumunk. Amúgy ezt a mostani fiatalokon én már tökéletesen észreveszem. Nem azért de az én korosztályomba még voltak igazi nagy egyészséges erős emberek most meg az utcán mást sem látok csak, hogy a mai fiatalokat kishíján elfújja a szél. Nem lehet, hogy ezzel az öregedés meghosszabbítással bekavarnánk az emberi "fejlődés" menetébe?
  • PSFüge
    #59
    Kb. 50 év alatt annyira túlnépesedne a Föld, hogy minden elpusztulna.
    Csak akkor szabad ilyeneket csinálni, ha ledobunk atomota Ázsiára és az arabokra is.
    Na jó...ne atom legyen...hanem valami környezetbarátabb dolog.
  • static
    #58
    Na ja de az inkább a betegségek leküzdéséről élelelemhiány megszűnéséről életstílus változás meg ilyenekről szólt. Amiről most beszélünk meg inkább már a tuning kategóriába tartozik. Azt meg senki nem tudja milyen 120 évesnek lenni. Elképzelhetőnek tartom, hogy nem igazán érdekelnének a számítógépes játékok stb. hiszen az ember folyamatosan változik. Lehet nem is olyan jó 140 évesnek lenni mint azt itt egyesek hiszik.
  • dokar
    #57
    "Persze az is lehet, hogy az élet után nincs semmi." Szerintem meg se előtte, se közben sincs semmi! :))))