238
  • mainruler
    #117
    A kérdés, hogy honnan szedted ezt a hajmeresztő szösszenetet.
    Ha a véráramban/testben jelen lévő vegyületek egyet jelentenének a függőség fogalmával, akkor a csípős paprika a legdurvább drogok egyike lehetne.
    Leálltál már a fizsóról? Vigyázz, függőséget okoz...
  • nickname
    #116
    mi a kérdés? :)
  • mainruler
    #115
    ???????????????????????????????????????????????
  • nickname
    #114
    Figyi a fű nemhogy okoz fizikai függőséget, hanem a fűnek van ez egyik leghosszabb fizikai függősége... Addig vannak fizikai elvonási tünetei valakinek amig a drog vagy a drog lebomlott molehulái a testben, véráramban van. Ez nem azt jelenti hogy erős a fizikai függőség, csak hogy van, és elég sokáig tart.

    A mennyire tudom az LSDnek nincs egyedül fizikai függősége, mert olyan kicsit a dózis.
  • mainruler
    #113
    Hát neked van? ;)
    Akkor miről beszélsz, ha megkérdezhetem?
  • BlackVoid
    #112
    Tenyleg nem okoz fizikai fuggoseget. Nemtom hol talaltal olyat, hogy okoz.

    Massziv felretajekoztatasi kampany zajlik az ugyben. Dehat amit az ujsag ir, az csak igaz lehet, nemde?
  • dez
    #111
    Jópofa, hogy az egyik fél feketének látja a dolgokat, a másik meg fehérnek, és arra igazából (kvázi) senki sem kíváncsi, hogy szürke. Ez már valami felfoghatatlan komplexitású dolog...
  • nickname
    #110
    A mexikóiak is nagy szerepet játszottak abban hogy betiltották...
  • dez
    #109
    Hidd ezt (mindkét esetben). Ne zavarjon, hogy kissé "sematikus".
  • papabear
    #108
    Én is találkoztam egyszer egy emberrel, akinek a haverjának a bátyja egyszer látott vkit, ahogy ránézett egy megtekert spanglira.
    Úgyhogy tudom, miről beszélek, amikor azt mondom, hogy a fű rossz, öl butít és nyomorba dönt.

    És azt tudtátok, hogy azért tiltják mert anno az usa-ban többnyire a fekák szívták?
    És az ötvenes években ott nem nagyon szerették őket a hatalmasok, ezért gondolták, h az biza rossz lehet. vicces nem?
  • dez
    #107
    Attól, hogy nem veszed észre, még lehet negatív hatás. Nincs összehasonlítási alapod. Mivel nem tudod, hogy néz ki, amikor valakinek egyszerűen nincs szüksége a fűre. Egyszerűen nincs hiánya abból az anyagból, amit a THC utánozni próbál. És másból sem, amit a THC-vel már nem tudsz kiváltani. (Szerinted ezt most azért írom, mert érdekemben a félelemkeltés?)
  • HUmanEmber41st
    #106
    bocsi dez, nem neked ment, hanem a füvesembereknek..
  • HUmanEmber41st
    #105
    szívjátok csak...
  • dez
    #104
    "És a lényeg fizikai fügőséget a fű nem okozhat!"

    Sajnos, mint már kiderült, ez nem igaz.
  • BlackVoid
    #103
    Tobb mint 10 ev fuvezes utan 0 problemam van, pedig rendszeresen fogyasztom a mai napig. Egy csomo ismerosom ugyanez es nekik sincs problemajuk.
    Sot, soha nem hallottam rola hogy barkinek baja lett volna tole, pedig allandoan talalkozom olyan emberekkel akik rendszeres fogyasztok. Egyes korok tudatos felelemkeltest folytatnak, hogy bedilizel meg hasonlok. Akinek emiatt pszichomokus kell, az fu nelkul is oda jutott volna.

    Mertekkel gyakorlatilag nem karos a fu.
  • sz4bolcs
    #102
    "Nem arról beszéltem, ha túlszívod magad."
    -Erre lehet azt mondani, hogy "Nem arról beszéltem, ha lerészegedsz a sárga földig"
    Alkoholizálni is lehet mértékkel.

    Amúgy a túlszívás az tényleg nagyon über brutál. Ne tudd meg, mikor túlszívtam magam, mennyi kínlódás, halálfélelem után sikerült annyira jól lennem, hogy "csak" annyi volt a gond, hogy kimondtam valami, válaszoltak rá, és 3 másodperc után nem emlékeztem arra, amit az előző pillanatba mondtam. Fenomenális volt. Azt hittem, megőrültem, és ha így marad, akkor hogy fogok tovább élni... Szerencsére elmúlt, de nekem nem vmi könnyen felejthető dolog.
  • SYA
    #101
    Hali! Csak hogy tudjátok az fű nem öli meg az agysejteket csak "csiklandozza" azokat, ellentétben az alkohollal ami a hatás végeztével öli is azokat. Ezért mondom hogy ígyatok is + szívjatok is mert jó:D.Ja akik szívnak azok 30 éves korúkra végleg abbahagyják(99,*%-ban),bár csak az alkoholnál is hasonló lenne az arány! És a lényeg fizikai fügőséget a fű nem okozhat!
  • Drawain
    #100
    Nem arról beszéltem, ha túlszívod magad. Egyébiránt én magam nem szívtam soha tehát közvetlen tapasztalatom nincsen, de ismerőseim pl azt mondták, hogy ezért tetszik nekik sokkal jobban a fű, mint az alkohol.
  • uniu
    #99
    illetve #94 :)
  • uniu
    #98
    jah, szintetikus kannabinoid. Lattam, hogy nem uaz es vegigolvastam a hozzaszolasokat is, es inkabb a hozzaszolasokra is valaszoltam, pl #95.
  • dez
    #97
    Ne ess abba a hibába, hogy hagyod magad félrevezetni a félrevezető cím által. :P Szal, egyelőre nem THC-ről volt szó, hanem egy hasonló, de másik vegyületről.
  • uniu
    #96
    Ha a fubol tulszivod magad, azt is megemlegeted, hogy megszulettel, es nem lehet kihannyni... es napokig erezheto meg a mellekhatasa. Mig alkoholbol max 3. napon ma jovan az ember:) Amugy igenis erezheto, hogy szepb@ssza az agyat(memot, koncentralo kepesseget)Amugy fu egyik vicces hatasa a hoszutavu memo kiesese(20sec utan kiesik minden:) a szivas alatt. Aki gyakran sziv azoknal meg ez allandosul.
    Valoban lehetnek fantasztikus vizalizaciok illetve bizonyos erzekszervek kielesedese (pl hallas), de egy ido utan ezek nyomasztoak inkabb.
    Valoszinu a szerencsetlen patkanyoknak azert indult be az agysejttermelodese, mert a szervezetuk kompenzalni akarta a THC pusztitasat.
  • Caprioli
    #95
    Volt egy másik tanulmány is az agysejtek szaporodását vizsgálta. Abból az derült ki, h szex közben és anyáknál gyerekük szoptatása közben olyan hormon szabadul fel, ami serkenti az agysejtek szaporodását. Én maradok a kufircnál, és másnak is ezt ajánlom!!! :)
  • Drawain
    #94
    Szerintem a fű legnagyobobb problémája az alkohollal szemben, hogy ugyanazt az eredményt mellékhatások nélkül lehet elérni vele, így az emberben kialakul az a képzet, hogy milyen keveset árt, és egyre kíváncsibbá válik keményebb drogok iránt. Ezért van az, hogy a legtöbb füves kipróbált, vagy erőteljesen eljátszott a gondolattal, hogy kipróbál nagyobb izgalmakat rejtő anyagokkal is. Az alkohol esetében óriási visszatartó erő, hogy egy egy kiadósabb ivászat után kétszer meggondolja az ember, hogy a közeljövőben berúgjon.
    És arról se feledkezzünk meg, hogy aki füvezik az általában nem veti meg az alkoholt sem, így együtt viszont károsabb mint egyébként.

    Persze egy esetben sem a függőkre gondoltam, abból mindegy, hogy alkohol vagy fű, ugyanolyan káros mindkettő.
  • dez
    #93
    Mint tudjuk, az nagyon hatásos... Főleg, ha az előző 15 évnyi oda nem figyelést hivatott "jóvátenni"...
  • Aspirin
    #92
    Előbb próbáld meg azzal, ami mindíg kéznél van: egy-két atyaival.
  • szombi
    #91
    Holnaptól a gyerekeimmel naponta elszívatok egy-egy füves cigit, ha nem akarnak tanulni...
    Ha nem használ, akkor jön a cannabis...
  • dez
    #90
    Rég az utcán lenne, ha úgy is hatna...
  • FtranX
    #89
    én is erre gondoltam, amikor elolvastam a cikket :)))
  • [HUN]PAStheLoD
    #88
    Milyen ütős cucc lehet ez a HU210, ha 100x erősebb a THC-nál :]]

  • FtranX
    #87
    lásd: #86
  • FtranX
    #86
    Ez így van.
    Attól még, hogy a fűnek nicsenek (vagy minimálisak a) fizikai elvonási tünetei, aki nagyon rááll az nehezen tudja letenni.

    Ismerek egy-két emberkét, akiknek minden napja, egész élete a füvezés körül forog. Elhanyagolják az iskolát/munkahelyet és az összes pénzüket fűre költik. Semmi életcéljuk nincs, csak hogy meglegyen a napi füvecskéjük.
  • dez
    #85
    Nem kis részben az adott személy lelki állapotától függ, mennyire szokik hozzá. (Ma már megdőlt, hogy pusztán "lelki függés" lenne, de ettől függetlenül a lelki függés is tud nagyon erős lenni.) Namost, talán minden 100. ember mentes minden kisebb-nagyobb lelki problémától, főleg fiatal korban.
  • FtranX
    #84
    azért annyira nem lehet hozzászokni. biztos voltak rá elegen. :)
  • valamit
    #83
    ezzel nem azt mondom, hogy senki ne próbálja ki, vagy alkalmanként ha szív, hogy baja lesz, szvsz. kevésbé káros mint az alkohol; viszont éppenúgy ahogy az alkohol (és szinte a világon minden) túlzásba véve nagyon káros
  • valamit
    #82
    volt szerencsém megismerkedni olyan lánnyal aki jó ideig füvezett, majd pár hónap beutaló (nem ugrik be a pontos megnevezése) kellett neki ahhoz (meg pszichológus), hogy leszokjon. aki ma megismeri, ha nem mondja soha eszébe nem jutna, viszont azt is elmesélte, hogy az a pár 3-5 hónap az igencsak szörnyű volt neki...

    továbbá volt szerencsém beszélgetni is olyannal, aki nálánál súlyosabb kezelésen esett át, viszont maradt is látszatja

    más: olvastam a témában egynéhány könyvet, a fűvel kapcsolatban: a fű használata a 60-as években vagy évekig (most passz,h melyik) igen gyakori volt Egyiptomba, és a diliházba is igen sokan kerültek emiatt.
  • nickname
    #81
    Amugy meg azoknak akik ennyire kételkednek abban hogy a drogok (beleértve a fűvet is) eszeveszett jó dolgok(!), csak a következményűk rossz azt tudom ajánlani, hogy üljenek le ex-drogosokkal beszélgetni... az mondjuk majdnem biztos hogy nem egy ex-fűves vagy szipus fogja tartani az "előadást", mert azok pár év után "sz@rnak" mindenre.
  • nickname
    #80
    Szeretem az SGben hogy mindenki mindenkit egyből lefikáz, még az "14 iskolás az atomfizikust is"... nem azt akarom ezzel mondani hogy én vagyok az atomfizikus :D

    Amugy meg hogy valami rokon molekula nem jelent semmit; a metil- és etilalkohol is rokon molekula...

    A THC a fő alkotórésze a fűnek? Azt tudom hogy ez fejti ki a hatását legfőképp... de ez is a fő alkotórésze?
  • Sylvester
    #79
    Én inkább hülye maradok :D
  • Fityfirity
    #78
    Most nem azért mondom, de ezt a "poént" már több mint egy éve lelőtték a Mindentudás Egyetemén.

    Freund Tamás: Hullámtörés - a marihuána hatása az agyhullámokra és a memóriára

    Ha valakit érdekel akkor ide bökjön.