238
  • dez
    #77
    Szal az oldószerek szokták oldani a zsírokat.
  • dez
    #76
    Mondjuk ezt, hogy a fű (mely alkotórész?) bontaná a zsírt, még és sem hallottam. Hiszen pl. a fő alkotórész, a THC rokon vegyült egy az agyban amúgy is termelődő anyaggal. (Inkább ennek túladagolása a problémák forrása.)
  • nickname
    #75
    Linket sajnos nem tudok adni. Kortársegítő képzésre jártam Budaörsön és ott "tanították" amikor a drogokkal fogalalkoztunk. Amúgy azt nagyon régen tudják hogy a fű az bontja a zsír, ez eléggé köztudott, csak azt nem tudták sokáig hogy hol teszi ezt. Amugy a kutatást hollandiában végezték.

    Kortársegítőn volt szó arrol is hogy a szipusok 2-3 alatt gyakrolatilag ugyanazt az utat járják be amit mindenki amikor felnő -csak visszafelé. Akkor mondta az "oktató" hogy gyakorlatilag eltűnteti a barázdákat. Azt nem tudom hogy ez pontosan milyen mértékben lenne látható szemmel az emberi agyon, mert ezt nem demonstrálták.
  • dez
    #74
    Azt nem tudom, hogy 2-3 alkalom után eltünhetnek-e a barázdák, de idővel tényleg fizikailag is azonosítható roncsolódás következik be. Persze az illető vislekedésében még szembetűnőbbek a "változások".
    [szipuról van szó]
  • dez
    #73
    Hát, ahhoz túl lassan teszi, és nem eléggé... :p
  • Ironka
    #72
    "Egyetlen másik olyan drog van ami hasonlót tesz; ez pedig a szipú (oldószerek). Ez 2-3 után gyakorlatilag legyaluja az agyadat - eltünnek a barázdák."

    Eltűnnek a barázdák??? Jézusom. ROTFL
  • dez
    #71
    Igen, ez már túlhaladott. Keletkeznek új agysejtek, még ha lassan is.
  • Ironka
    #70
    Ez volt a régi dogma, de az utóbbi évek alatt kiderült, h nem így van.
  • Komolytalan
    #69
    Ne is indíts, hadd szívjanak. Elhülyülnek, mi kevesen akik meg nem drogozunk maradunk normálisak, mi leszünk az uralkodóosztály őket meg behajtjuk a sóbányába dolgozni:-D
    Javaslom hogy mindenki kapjon TBre drogot amennyit csak akar. Ha romlik az átlag intelligenciaszínvonal a drog mentesek esélye meredeken növekedni fog mindenre:-D
  • ubuntu
    #68
    Bár már egy ideje nem voltam biológia órán, de határozottan úgy emlékszem, hogy azt tanították,
    Az idegsejtek (és ebbe az agyi idegsejtek is beleértendők) képződése a csecsemőkotta befejeződik. Utána nem osztódik egy idegsejt sem, csak az idegnyúlványok (receptorok) nőnek továbbra is, de ugyanannak az idegsejtnek a részeként. Ezeknek az idegnyúlványoknak a növekedése összefüggésben áll a megszerzett tudással gondolkodással is. A hippocampus szerepe még nem teljesen tisztázott, (ahogy az agy működése sem) azt tudjuk, hogy megsérülése esetén romlik az egyén képessége arra, hogy új információt raktározzon el, ugyanakkor a már megszerzett információ megmarad.
    Szaporodni csak az agyi csontvelősejtek szaporodnak, de azoknak semmi közük a gonolkodáshoz.
  • dez
    #67
    Próbálj valami más elfoglaltságot találni magadnak... (És hagyj némi időt, amíg érdekelni is kezd, és az alkesz már kevésbé vonz.)
  • dez
    #66
    Persze itt nem akarok "össztámadást" indítani a fű ellen, meg ilyenek, csak arról van szó, hogy azért nem olyan jó, amilyennek látszik. Mindegy, pár év alatt midnenki rájön magától is.
  • dez
    #65
    Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a "komoly gondolkodóknál" csakis nyit, és semmit sem zár.
  • dez
    #64
    Gondolod, hogy pusztán hallomások alapján foglalok állást (akár ebben, akár másban)?
  • dez
    #63
    Mert az ugye nem korlátoltság, hogy ha valaki nem magasztalja az egekig a füvet, az csak korlátolt személy lehet, aki bizonyára csak rendőrségi feljelentés-szövegek alapján alkot ítéletet...
  • static
    #62
    "és nagyon szar, mikor én józan vagyok, és látom, hogy ő részeg"

    Na ez a gáz. Total alkesz vagy szerintem hagyd abba. :))
  • sz4bolcs
    #61
    volt 3 héttel ezelőtt olyan 2 hetem, hogy minden nap részeg voltan, de azóta nem ittam, pedig nem fogyott el a pénzem. Akkor alkesz vagyok? Mondjuk haverom azóta is ugyanazt csinálja, és nagyon szar, mikor én józan vagyok, és látom, hogy ő részeg, és olyanokat csinál, ami tök gáz, de részegen én is megcsinálnám. Ilyen embereket el kéne kerülnöm, talán ez a legjobb megoldás.
  • sz4bolcs
    #60
    Akkor ez inkább volt személyes, mint érvelés... Jobban érdekelnek az érvek.
  • slackface
    #59
    a mari jó meghiszem azt
  • semi
    #58
    nem a 42-esben! hanem benne!
    csak így könnyeb volt hivatkozni rá, hogy az első látható üzenetére klikkelve válaszoltam neki, amiből látja, hogy neki szól!
  • static
    #57
    Lol mariuhána biztos nem Sry. :)
  • static
    #56
    Sztem a második jobban néz ki......
  • static
    #55
    Most akkor mariuhána vagy marijuana?
  • static
    #54
    Hát ez valami nagyon ultragyenge fű lehet, azért azok között is vannak nem kis különbségek. Nagyobb THC tartalmú fűből egy ilyet megcsavarsz azt az első slukktól meg is fulladsz. Hiába szívsz el napi 2 g-t. Plusz a spangli külalakja is igen gyenge, szal én ezt nem vettem volna fel.

    Amúgy valahol olvastam, hogy a havi 4 berúgás az már alkoholizmusnak számít. Pár év alatt tuti belehülyülsz.
  • Aspirin
    #53
    Azért az utóbbi 1 év alatt nagyon legyengültek itt a cikkek. A szerzőknek alkalmasint már a marihuana sem segítene.
    Amiről nem beszél senki, az az, hogy az alkohol is, a cannabis is, érdekes módon azoknál, akik magas szellemi tevékenységet végeznek - nem a "csőcselék élősködő egyetemstákra" - hanem komoly gondolkodóknál valóban a szellemi létet megnyitja, ellenben a nagy-nagy többséggel, akiknél lezárja azt. És ez most nem annak a kérdésae, hogy bejött-e vagy sem, hanem annak, hogy át kell esni hozzá egy beavatáson és használata ne legyen mindenki számára elérhető.
  • static
    #52
    Ha meg igaz is 4-5 év alatt szerintem már az öregedés meg mondjuk ha kétszer fejbevágnak az is okozhat hasonló kárt. :)
  • static
    #51
    Érdekes foglalkozom egy ideje a dologgal de erről a hülyeségről még nem hallottam. Tudnál valami linket ezzel kapcsolatban? Egyáltalán hol hallottad?
  • sz4bolcs
    #50
    huhh. nem értem, mi a korlátoltság a 42-esben. Ő ismer olyat, aki... Ez korlátoltság?
  • sz4bolcs
    #49
    Én beszűkültem, nincs is sok emlékem, vagy lehet, csak nem is akarom felidézni őket. vagy mégis? nagyon sokat játszottam, imádtam a kutyáim, mindig nagyszülőknél lógtam. De eltűntek a régi barátok, és érdekes törés volt az életemben, amikor elkerültem itthonról ált. suliból, és utána már nem is találkoztunk a régiekkel, mert ők is máshol voltak/vannak. Már sokszor megszokásból csinálok valamit, kicsit fejleszteni kéne a kreativitást. Görcsös vagyok, és hiányzik nagyon a spontaneitás. :() HELP
  • semi
    #48
    egyébként eddig tetszettek a komentjeid más témában és meg kell hogy mondjam kicsit ledöbbentett, hogy ez ügyben ilyen korlátolt vagy (mások mellett)!
    sajnálom, hogy sokan előítélettekel felvértezve törnek pálcát egy ügy mellett, ahelyett, hogy utána néznének miről is van szó tulajdonképpen!
    Szval csak óvatosan a továbbiakban! Nem minden igaz ám amit hallasz! :-)
  • semi
    #47
    ULTRA LOL
    szegény!! miért mondasz enkem ilyeneket
    ajánlanám figyelmedbe a következő oldalt ahol több ENSZ tanulmányt is olvashatsz:
    http://www.unece.org/
    sajnos pontos linket hirtelen nem tudok hozzá, de ha nagyon feldühítesz erőt veszek magamon és helyetted fogom meg keresni!
    Jó keresgélést és okosodást kívánok neked!
  • bitubo
    #46
    akkor ezért vagyok én ilyen okos :D
  • Antifasiszta
    #45
    "Más függőséget okozó szereknél, mint az alkohol, a nikotin és a kokain bebizonyították, hogy elfojtja ezt a termelődést." .JAH PERSZE!!!


    NEHOGY ELHIDJÉTEK MÁÁÁÁ! azok az igazán jók a szervezetnek, de azért füvezni is tessék ám!!! azt sem szabad elhanyagólni!
  • zippofcy
    #44
    Különben is tévhit hogy az agynak ártanak az embert érő káros behatások, nézzétek meg Muhammad Alit mit kapott már, és még mindig milyen fitt.
  • zippofcy
    #43
    Dehogynem lehet, te vagy rá az élö példa, hogy akár már egyetlen alkalom is végzetes lehet
  • dez
    #42
    Azért ismerek pár embert, akiket kicsit "egyszerűbb üzemmódra kapcsolt" néhány év bulizás.
  • dez
    #41
    Egy berúgástól nem hiszem. :) Azért persze nem kell erőltetni. :)
  • dez
    #40
    Az a baj, hogy nem nagyon van olyan, hogy az ember agya csak úgy (hipp-hopp) "helyreáll" egy rossz állapotból. Az agyat fejleszteni kell, azaz olyan lesz - évek alatt - amilyenné tesszük. Bizonyos határok között. Ez az agysejtek közötti kapcsolatokban testesül meg. Ha valaki leépíti az agyát, és közben hozzászokik egy beszűkült működéshez, azt is elfelejti, milyen is volt előtte (évekkel-évtizedekkel). (Ilyenkor persze a gyógymód, hogy teletömik antidepresszánssal, ami segíti az új kapcsolatok kialakulását, de az sem csodaszer.)
  • Lazarus
    #39
    kb 28.4g
  • Torry
    #38
    :)
    Látod, szívni kell mellé a füvet aztán ihatsz.:D
    Nemhinném, nézd meg a szüleidet, ugyanezt csinálták, mégsincs semmi bajuk.