238
  • dez
    #158
    Hát persze.
  • dez
    #157
    "Először is ne végy rá mérget."

    Abból következtettem, hogy te még egy jóval korábbi fázisban vagy. Persze vannak, akik azon nem is jutnak túl.

    "Másodszor: "My cock is much bigger than yours""

    Látom, te mindent átfordítasz a saját fogalmaidra, csak úgy tudod bekategorizálni.
  • mainruler
    #156
    A rossz kedv az elsődlegesen veszélyes egy nem gyakorlott egyénnek (viszont ha tapasztalt vagy, épp az ellenkezője). Ha már nagyon bezuhantál, akkor tényleg elég nehéz legyűrni a dolgot. A leesett vérnyomás egyáltalán nem vicces.
  • sz4bolcs
    #155
    JA, sok dolog összejátszott, hogy így jött össze, rossz kedv, éhség, fáradtság. Fizikálisan... túl mohó voltam, nekem nagyon kis része is elég lett volna annak, amit elszívtam, ahogy befejeztem, léptem 3 lépést, és puff, elájultam. De amikor föl is ébredtem, akkor nem hogy járni nem tudtam, ujjamat nem tudtam megmozdítani.
  • sz4bolcs
    #154
    Tudtad, hogy egyes állatok kimondottan szeretik a vadkendert? :-) Mesélték, hogy a közelben elvittek a rendőrök egy 60 éves nénit, akinek fogalma nem volt, mivel eteti az állatokat. :-)
    Jó lehet egy finom vastag cannabisos hússzelet.
  • smokedoc
    #153
    tequila sex marihuana... a mexikói indiánok tudták !.. amit többlet agysejtet termeltek a pszichodelikumokkal lerombolták az alkohollal, így az egyensúlyi állapotukban csak szaporodtak boldogan gond nélkül :)
  • mainruler
    #152
    Ilyenkor kell (kéne) felverekedned magad a "felszínre", mind mentálisan (akár külső segítséggel is, mint pl. egy nóta, amit szeretsz vagy valami olyan téma, ami érdekel és tudsz beszélni róla a haverokkal), mind fizikálisan (felkelni, mozogni, menni, semmiképp se leülni egy helyre és ott maradni).
    Mondjuk a legszomorúbb az egészben, hogy a legtöbben, akik tisztában vannak ezzel sem segítenek azoknak, akik tapasztalatlanok/gyengék és hagyják őket bezuhanni, mert az kevésbé strapás számukra. Nem szép.
  • sz4bolcs
    #151
    Húúú de közlékeny vagyok ma. :-) Tegnap vbk-val basztam szét magam, nem kellett volna hozzá kola, de az már nem vbk, mert hiányzik a k. De jó volt, ennyit még nem dumáltam, folyamatos töltés volt, mást nem ittunk, és végig tudatomnál voltam, nem estem át a túloldalra. :-) Ennek örülök. De annak nem, hogy ma reggel a másnaposítlanító levest magamra öntöttem véletlen. Meg nem találtam meg a reggelhez legjobban illő zenét, de ma már nem érzem magam olyan elveszettnek, hogy a You could be mine-ba beleéljem magam annyira, mint egykor, tudjátok.. a vége:

    While you're breakin' down my back n'
    I been rackin' out my brain
    It don't matter how we make it
    'Cause it always ends the same
    You can push it for more mileage
    But your flaps r' wearin' thin
    And I could sleep on it 'til mornin'
    But this nightmare never ends
    Don't forget to call my lawyers
    With ridiculous demands
    An you can take the pity so far
    But it's more than I can stand
    'Cause this couchtrip's gettin' older
    Tell me how long has it been
    'Cause 5 years is forever
    An you haven't grown up yet


    Talán megláttam a kiutat.
  • sz4bolcs
    #150
    Hát nem tudom.. Én a leírt alkalom után sem tudtam megítélni, mennyivel romlott a memóriám. Most sem. Amúgy nem volt erőm hisztizni, utolsó mondatom volt, hogy "hívjátok a mentőket" aztán elájultam, és amikor magamhoz tértem, jött a halálfélelem, magamba roskadás, összezuhant a tudatom. De nagyon intenzíven éreztem a testem egész működését, hogy hogyan áramlik a testemben a cucc, mint ha a véremben lett volna, és éreztem, mikor, hol, hogy zsibbaszt. Éreztem, hogy egyre gyengébb vagyok, de nem tudok ellene küzdeni, mert végül "ő" fog győzni. Éreztem, hogy fokozatosan lassul a légzésem, sztem odatalált az agyban az ezt szabályozó részhez, minden levegővétel nagyon nehéz lett, úgy éreztem megfulladok, zöldült a fejem, de előtte már ujjaimmal fogtam a nyelvem (amég el nem zsibbadt teljesen, és utána már nem éreztem), nehogy lenyeljem, mert azt már az elején nagyon nem bírtam szabályozni...mármint a nyelvem. Az még poén volt, hogy az ágyon úgy tekeregtem, mint egy rossz buzi (Dzseki Csan - részeges karatemester, vagy mi - abban volt egy ilyen technika), nem éreztem a testem, elhagytam magam, de valahogy normális pózba kellett feküdnöm... :-) Aztán elaludtam, fölébredtem, és ez a memóriazavar jelentkezett. Úgy éreztem, beütöttem a fejem, nem tudtam elhinni, hogy haver elkapott, amikor estem, olyan furán éreztem az álkapcsom, azt hittem beütöttem magam. Azóta nem szívtam (előtte is csak 1x ez alőtt 3 évvel)

    ...De nem bántam meg, hogy megtörtént.
  • mainruler
    #149
    "Erre egyszerű a magyarázat: mivel eredetileg pont erre született. Azaz, a marihuána azt a védekezést fejlesztette ki az állatok ellen, hogy egy anyaggal egy agyi mechanizmus stimulálásával félelemérzetet kelt. Aztán mivel az emberi agy összetettebb, kiterjedtebb a hatás. (Amúgy önmagában sem minden szempontól annyira pozitív.)"

    Ez akkor lenne igaz, ha a növény leveleiben lenne a THC koncentráció túlnyomó része, mivel a kártevők azt fogyasztják erősszeretettel, nem pedig a nőstény virágzatot, amiből kissé kevesebb van, meg túl specifikus is lenne. Azonban ez nincs így, úgyhogy ezt kilőheted.
    Másrészt nem kelt félelemérzetet. Ezt már kitárgyaltuk a #131-ben.
    Viszont érdekes lenne Indiában szuperintelligens, az élet és univerzum kapcsolatán rágódó -meg a THC-s leveleken- hernyókat megfigyelni... :)
  • mainruler
    #148
    Hopp, ez kimaradt:

    "szerinted a szappanopera vagy az autó a "substance" kategóriába tartozik?"

    Abszolút mértékben. Eszközök arra, hogy az agyad boldogsághormont (és egyebeket) szabadítson fel saját magában. Ha egy hétvégét áldoztál a kocsid tuningolására, utána meg büszkén csodálod és mutogatod a haveroknak, akkor épp intéztél magadnak egy dózis szerotonint, dopamint, talán adrenalint is, no meg egy kis endorfint.
    Az emberi élet jóval egyszerűbb lenne, ha nem csinálnánk belőle színielőadást.
  • mainruler
    #147
    Elnézést, de épp az ellenkezője történik. Itt ti vagytok azok, akik győzködni próbáltok, mi maximum kompenzálni próbáljuk a babonáitokat.
    Mint ahogy a józan ész nevében azt is kompenzálni próbálnám, ha valaki azt akarná bebizonyítani egy board-on, hogy a tej feloldja az agyad és halálfélelmet, hallucinációkat okoz. Ráadásul (nemtől függetlenül) péniszed nő tőle.
    Mondjuk szórakoztató, csak a félretájékoztatás/félretájékozottság nem igazán mozdítja előre az intellektust és ezért egyben bosszantó is.
  • mainruler
    #146
    Először is ne végy rá mérget.

    Másodszor: "My cock is much bigger than yours" életérzés?

    Hát gratulálok. :)
  • mainruler
    #145
    Mennyiben változtat a dolgon, ha azt mondom, hogy én mindegyik kategóriádba beletartozom? Jobban hiszel akkor nekem? És, ha azt mondom, hogy egyikbe sem? Akkor hiába igaz esetleg, amit állítok, akkor sem fogod elhinni, ha az életed múlik rajta?

    Egyébként szajkózd csak a betanított szöveget. Úgy sokkal egyszerűbb. :)
  • dez
    #144
    A 19-est is olvastad?: "Ha a THC és a dopamin-háztartás kapcsolatáról beszélünk, akkor nem az az érdekes kérdés, hogy miért okoz függőséget, hanem az, hogy miért nem okoz olyan erős függőséget, mint az alkohol vagy a dohány, annak ellenére, hogy a marihuánától is jól érzi magát sok ember. Miért nem annyira jellemző a kényszeres sóvárgás a marihuána után még akkor sem, amikor a megvonás fiziológiai hatása elég karakteresen megmutatkoznak."

    A másik: "Vagy az is egy érdekes kérdés lenne, hogy miért okoz szorongást és pánikot a marihuána."

    Erre egyszerű a magyarázat: mivel eredetileg pont erre született. Azaz, a marihuána azt a védekezést fejlesztette ki az állatok ellen, hogy egy anyaggal egy agyi mechanizmus stimulálásával félelemérzetet kelt. Aztán mivel az emberi agy összetettebb, kiterjedtebb a hatás. (Amúgy önmagában sem minden szempontól annyira pozitív.)
  • dez
    #143
    De persze azt csináltok, amit akartok. Csak kicsit szánalmas, ahogy úgy győzköditek magatokat, és másokat, hogy ez full jóság, nuku probléma.
  • dez
    #142
    Helyesnek tűnik, amit írsz. Annak tűnik. (Persze az már jól benne van, hogy egyenlőségjelet teszel a szerelem, életcél, az idő hasznos eltöltése, valaminek tudás és tehetség révén való összehozásában lelt kedv, és a füvezés között...)
  • dez
    #141
    Újság? Ehh. Te sem értesz a szóból. Nem akarsz érteni. Nem akarsz tudni róla.

    Figyu: a kívülről bevitt THC pont olyan hatást kelt, mintha a természetes kannabiol szintje nagyon alaposan megemelkedne. (Ez túlhajt néhány agysejtet, stb., részletkérdés.) Namost, az agy nem szereti, ha kívülről (kémiailag) borogatják a belső egyensúlyát, és próbálja ellensúlyozni a hatást. Először csak rövidebb ideig, aztán hosszabb. Hatás -> ellehatás. Egyszerű.
  • dez
    #140
    Nem figyelsz. Mondtam, hogy én nem másoktól származó információk alapján foglalok állást. De nem értesz ebből, leírom konkrétabban is: már akkor igen jól ismertem, amikor te még kakaószagot szívtál. És ki is ismertem.
  • Crokin
    #139
    Ebben a cikkben az van írva, hogy: Although HU210 was injected, Zhang said there would be no difference if it was obtained by smoking marijuana.

    Tehát nem csak a HU210-ben, hanem a mezei fűben is benne van ez az anyag, mely elősegíti az új idegsejtek képződését.
  • nickname
    #138
    Azért kérdeztem hogy mi a végzettségedet, mert részemről, volt drogosoknak, orvosoknak, pszihologusoknak, szociális munkásoknak jobban hiszek, a tudományos folyóíratoknak meg méginkább... Amúgy még annyit az agymosásról hogy a kortárssegítő nem a drogol ellen szól!!!...de ettől függetlenül érdekes amiket mondasz.

    Ezen túl...amiket te mondasz az még mindig csak függőség és nem drog.

    "A drug is any substance that can be used to modify a chemical process or processes in the body, for example to treat an illness, relieve a symptom, enhance a performance or ability, or to alter states of mind" itt a hivatalos megfogalmazás... szerinted a szappanopera vagy az autó a "substance" kategóriába tartozik?
  • Crokin
    #137
    Hm, az az előadás elég rendesen le lett oltva, ezen a fórumon olvasgass, ajánlom a 18-as hozzászólást.
  • azbeszt
    #136
    Bocs ezt már írták.
  • mainruler
    #135
    Jó kérdés. Hát azt, hogy a piás apuka nadrágszíja súlyosan károsítja a környezetében lévők egészségét?
  • azbeszt
    #134
    http://www.mindentudas.hu/freund/index.html

    Érdemes megnézni Freund Tamás előadását a mindentudás oldaáról. Érthetően elmagyaráz pár dolgot a Marihuánáról.
  • mainruler
    #133
    Függővé drogtól válsz. Drog lehet bármi. Autó, számítógép, családtag, szerelem (ez különösen összepasszol a cikk témájával, mivel alapvetően mindkét esetben endorfinról van szó), háziállat, kaja, pia, fű, még egy nyomorult családsorozat is, ésatöbbi ésatöbbi.
    Méghogy a boldogsághormon nem tartozik a drogok közé? Bwahahahaha
    Minden emberi lény a függője. Ki így, ki úgy jut hozzá. Ki cannabissal, ki nővel, ki a kedvenc kocsijának babrálgatásával. Ne áltasd magad.

    Az agymosásnak mi köze a végzettségemhez? A végzettségemnek mi köze a tudásomhoz?
  • Crokin
    #132
    Egyetértek. Akinek ilyen túlszívás élménye van a fűtől, hogy rosszul lesz az tényleg jobban teszi ha többet nem csinálja (ha esetleg alkohol+fű a hunyó, az magára vessen). Túlszívás egyetlen jele nálam (és baráti körömben)az, hogy bealszom.
    Meg kell találnia mindenkinek a saját határait. Mennyit tud inni anélkül, hogy rosszul lenne, mennyi cucc kell hogy megérezze stb.. aztán ezeket a limiteket betartva nem érheti baj az illetőt szvsz.

    Ja, alkoholra miért nem irják rá, hogy halált okozhat, úgy mint a cigire?
  • mainruler
    #131
    Mert gyenge vagy.

    A legtöbben azok hozzá egyébként.

    Az alapvető különbség, amitől a többség visszariad a cannabistól az etil alkohollal szemben, hogy míg a sörtől/bortól/rövidtől ugyanúgy tudsz mulatni, a befolyásod nélkül is ugyanúgy hat rád, addig a cannabisnál neked kell tenned azért, hogy jó legyen az élményed és tapasztalatlan/gyenge használók ezt sokszor nem tudják megtenni és bezuhannak.
    Csak azoknál az embereknél tapasztalható általános elbutulás, motivációhiány, rövidtávú memória ideiglenes zavara, akik az alkohol mintájára passzívan várják, hogy történjen valami, engedik maguk fölé kerekedni a vegyületet.
    Aki "felhasználja", annál a fent felsoroltak szinte egyáltalán nem állnak fenn.
    Vegyük azonban a legnegatívabb esetet: Cannabist fogyasztottál, jócskán. Beszédbe elegyedsz valakivel és nem jut eszedbe egy név/kifejezés -ideiglenesen (tíz perc múlva gond nélkül). Ámde ha ezt atompiásan próbálod megtenni, még a saját neved sem fog eszedbe jutni, nemhogy Nagy Sándor lovának neve. Ráadásul rosszabb esetben filmszakadás, az pedig nem ideiglenes memórizavar, hanem kőkeményen permanens.
    De mindegy, a félelem a legjobb kordában tartó erő.
    Ja, nem bassza szét az agyat. Maradandó károsodást nem okoz, a THC-től túlterhelt receptorsejtek természetes úton regenerálódnak egy idő után. Az alkohol viszont nemes egyszerűséggel szétrohaszt mindent.
    Jó sörözést. :)
  • nickname
    #130
    Megkerdezhetem, hogy neked mi vegzettseged?

    Amugy meg amit te mondasz az a fuggoseg es nem a drog "fogalma"...
    Az mas kerdes hogy egy vegyulet miatt vagy pl szerelmes de ez a vegyulet benned termelodik bizonyos ingerek hatasara... szoval nem tartozik a drogok kategoriajaba.
  • mainruler
    #129
    Elég szomorú, ha ilyesmivel próbálnak agymosni. Még szomorúbb, hogy feltétel nélkül el is fogadsz ilyen hülyeségeket.
    "Mert azt mondták" - Birkamentalitás.
  • mainruler
    #128
    Ha szenvedélyesen szereted és nem tudod a paprikáskrumplit máshogy megenni akkor kőkeményen drog.
    A kedvenc sorozatod is ide tartozik. Vagy a párod, akire kattogsz. Ráadásul nem is olcsó drog.
    Ennyit erről.
  • semi
    #126
    A THC káros, akár csak az etanol (metanolról nem is beszélve :-)). Csak annyit még, hogy kéretik nem DÉMONIZÁLNI! Fogadjuk el; más kultúrákban máshogy b@asszák szét az egyének az agyukat!
  • uniu
    #125
    Ez biza igy van. Ember legyen a talpan aki kibirja ezt hiszterias roham nelkul... Es a hatart nem lehet ugy erezni mint az alkoholnal. En nagyon kevesse terhelem a szervezetem ilyenekkel, tehat ha "valaki veletlen ramfujja a fustot" igencsak megerzem, es tulszivasos hatasok jonnek elo. A tapasztalataimat sehol sem olvastam, sajat magam gyujtottem be. Es mindenki egybehangzoan allitatta azeket a jellemzoket/tuneteket, a memoriakinyirast tobbek kozt. Egyszeruen szetb@ssza az agyat. De ezt csak az veszi eszre aki nem folyamatosan sziv, sztem egy szint utan mar nemerzodik a dolog. Velemenyem szerint durvabb az alkoholnal a hatasa.
  • semi
    #124
    így van!
    ennyi a lényeg:
    "Annyi a kulonbseg, hogy az egyik tarsadalmilag elfogadott es az europaiak mar hozzaszoktak az alkoholhoz."
  • nickname
    #123
    Azt senki nem mondta hogy az alkohol barmivel is jobb mint a fu... sot!!! Sokkal rosszabb bizonyos tekintetben. Ha pl most itt skociaban be kene sorolni az alkoholokat a drog kategoriakba (A,B,C) akkor a sor leggyengebbe kerulne, mig a 40% koruliek es folotte, a legdurvabba - egy osztalyba a heroinnal es kokainnal. (ezt mondjuk nem teljesen ertettem hogy miert van igy, mert ha sok sort iszom akkor "ugyanaz" a hatas mint ha vodkazom - de erre nem kaptam valaszt. Valaki tud erol vmit?)

    Annyi a kulonbseg, hogy az egyik tarsadalmilag elfogadott es az europaiak mar hozzaszoktak az alkoholhoz. Mig indiaban azt a szerepet fokepp a fu (es az opium) toltotte be.
  • nickname
    #122
    Ja es mint elozoekben leirtam kortars segito kepzesrol tudom ezeket... (75#)
  • nickname
    #121
    A drogok definiciojat ismered?...mert a piros paprika nem tarozik a drogok koze.

    Fizikai elvonasi tunet pedig akkor jelentkezik amikor egy fuggo testeben jelen van meg a drog, de elvonason vesz reszt - nem tudja kielegiteni a drog szuksegletet.
  • semi
    #120
    "Tetrahydrocannabinol is a very safe drug. Laboratory animals (rats, mice, dogs, monkeys) can tolerate doses of up to 1,000 mg/kg (milligrams per kilogram). This would be equivalent to a 70 kg person swallowing 70 grams of the drug -- about 5,000 times more than is required to produce a high. Despite the widespread illicit use of cannabis there are very few if any instances of people dying from an overdose. In Britain, official government statistics listed five deaths from cannabis in the period 1993-1995 but on closer examination these proved to have been deaths due to inhalation of vomit that could not be directly attributed to cannabis (House of Lords Report, 1998). By comparison with other commonly used recreational drugs these statistics are impressive."

    Source: Iversen, Leslie L., PhD, FRS, "The Science of Marijuana" (London, England: Oxford University Press, 2000), p. 178, citing House of Lords, Select Committee on Science and Technology, "Cannabis -- The Scientific and Medical Evidence" (London, England: The Stationery Office, Parliament, 1998).


  • semi
    #119
    az ENSZ jelentéseket úgy nézem levették de még keresem, ahol konkrét tanulmányokat olvashattok!
    amint meglesz belinkelem!
  • semi
    #118
    The World Health Organization released a study in March 1998 that states: "there are good reasons for saying that [the risks from cannabis] would be unlikely to seriously [compare to] the public health risks of alcohol and tobacco even if as many people used cannabis as now drink alcohol or smoke tobacco."

    Source: Hall, W., Room, R. & Bondy, S., WHO Project on Health Implications of Cannabis Use: A Comparative Appraisal of the Health and Psychological Consequences of Alcohol, Cannabis, Nicotine and Opiate Use, August 28, 1995, (contained in original version, but deleted from official version) (Geneva, Switzerland: World Health Organization, March 1998).