1089
Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • mrzed001
    #81
    És hány komolyabb űrcsatás scifi volt a kettő között ? (komoly, nem Pirx tipusú :))
    A régi BSG a Star Wars után volt 1-2 évvel, szóval ezért tekintem én a Star Warst a "realisztikus" űrcsatás scifik ősének :))

  • Bandy
    #82
    huh megnéztem a 8. részig és nagyon ruva a vége :), elvileg ott volt a dokinő hullája a vizben nem? Szal akkor tényleg valami féle másolatok lehetnek.
  • mrzed001
    #83
    Ott volt, ettől akadt ki teljesen a serif is :)
  • Bandy
    #84
    jah de ő a végén nem azt mondta, hogy nem látott semmit?
  • mrzed001
    #85
    Hazudik a feleségének, mert talán még nem látja megfelelőnek az időpontot, hogy beavassa, hogy kik is ők valójában. Talán azt várja, hogy az idegen "gondolatok" erősödjenek a csajsziban, mert még nagyon emberi
  • Bandy
    #86
    Én is erre tippelek, de az a csaj aki kinyirta az anyósát az egésszen tudatában lehet hogy kik is ők valójában nem ?:)
  • mrzed001
    #87
    Igen, valahogy többet tud, mint a serif.
    Meg az anyai megérzés is olyan furán jött ki, mintha ő lenne a serif anyja
  • Bandy
    #88
    jaja eléggé érdekes volt :) kiváncsi leszek mi fog kisülni belőle. Kiváncsi leszek a katonaságnak mennyi köze lesz a dolgohoz :).
  • mrzed001
    #89
    Sztem próbálja csendben megállítani az inváziót :))
    Azaz lehet, hogy nem tudja, hogy invázió, azaz emberesedni tudnak a halacskák, de mivel ismeretlen veszélyforrás, ezért próbálják begyűjteni mindet
  • Bandy
    #90
    Vagy lehet már rég megállapodtak az idegenekkel :)
  • mrzed001
    #91
    Nem elképzelhetetlen.
    És akkor amik a szürke izékben vannak a halottak tetemei :))
  • Bandy
    #92
    hehe lehet :))
  • Gorvik #93
    Wow...nem semmi rész volt.
    Azt hittem, hogy a nő átalakul, vagy mást valamit csinál, erre meglátja a hulláját. :D
  • Bandy
    #94
    :DDD hát igen, én azt hittem megtalálja a kaptárt vagy valami fészket :)
  • mrzed001
    #95
    Én sejtettem, hogy mit fog találni :)))
  • Bandy
    #96
    mit ?:D
  • Bandy
    #97
    megnéztem a köv. részt, a serif ott a néger dokival elvileg a felesége hulláját nézte a zsákban nem? Szóval mégis csak magát látta a vizben csak már elötte valaki kiszedte a vízből nem?
  • mrzed001
    #98
    Sztem nem.
    A dokival ott egy a hurrikán idejéről maradt ismeretlen női holttestet nézett, és mivel eléggé hasonlított a feleségére, ezt vitte ki a felesége holtteste helyett a vízbe (azt meg gondolom elvitte/eltemette, vagy valami)
  • qper
    #99
    Milyen ennek a sorinak a nézettsége?
    Remélem az Inavsion nem jut a Thershold sorsára... Nagyon szomorú lennék.
  • mrzed001
    #100
    Én is. Ahogy láttam egész jó, bár ez nem sokat jelent. Ha átteszik egy rossz időpntra ... láttuk mi történt az Enterprise-al is :((
    Ekkora egy idióta köcsögöket ....
  • winnie
    #101
    az invasion sem erős, de jóval jobb, mint a threshold - köszönhetően az előtte adott lost-nak.

    Ha átteszik egy rossz időpntra ... láttuk mi történt az Enterprise-al is :((

    nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat.

    az enterprise-t a nagyon gyenge nézettség ellenére is megpróbálta megmenteni a 4. évben a upn, ahelyett, hogy a 3.-ban lelőtte volna. a sorozat pénteken sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az egyik leggyengébb egy órás sorozat volt abban az évben amerikában - teljesen jogos a cancel.

    Ekkora egy idióta köcsögöket ....

    mármint? a nép vagy a tévék?:) megint nem vitatkozni akarok, de ehhez értenek. a threshold cseréje az év egyik húzása volt, hiszen így nem olyan erős péntekből és egy gyenge keddből csináltak egy több évre nyerő pénteket és (szerintem most ki fog derülni, hogy) egy nem olyan rossz keddet. (szerintem a threshold helyére bekerülő ismétlés erősebb lesz, mint a threshold és az előtte kedd esti close to home)

    én örülök annak mindenesetre, hogy a tévék bevállalták, hogy a nagy országos scifi szünet után hirtelen 3 scifi sorozattal is előálltak, de az eredmény igazolta sajnos nemlétüket. a threshold volt a 3 közül a leggyengébb - de szerintem évad végén a másik kettő is menni fog. szerintem.

    el kell fogadni. minél több évet van az ember a sorozatok világában, annál több fájdalmasabb cancel fogja érni...:( ez a sorozatok sorsa. (OFF, de a threshold-é igazából a 2. héten eldőlt félig)
  • mrzed001
    #102
    nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat.
    Akkor ezek szerint a West Wing, meg az Angel egy nagy szar, mert 23:30-kor csak a legfanatikusabb rajongói (párezer) nézik meg
    Sorry, de ez sztem LOL :))

    az enterprise-t a nagyon gyenge nézettség ellenére is megpróbálta megmenteni a 4. évben a upn, ahelyett, hogy a 3.-ban lelőtte volna. a sorozat pénteken sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az egyik leggyengébb egy órás sorozat volt abban az évben amerikában - teljesen jogos a cancel.
    Persze ha nézted az online adatokat, akkor talán észrevehetted hogy ugyan amcsiba nem aratott osztatlan sikert (Tv-ben), de a netezők körében a Stargate-et überelte letöltöttségi számokban (pedig a torrent komoly beindulásának egyik alapköve volt a Stargate !!). Csak a Smallville-nél láttam magasabb számokat (ami jelenti, hogy 20 ezel seeder, 60-70 ezer leecher csak 1 oldalon! Itt a letötlések száma überelte a 100-200 ezret 1-1,5 napon belül !)
    Szóval nem volt az olyan rossz, csak nem volt meg az ottani nézőkben a megfelelő IQ hányados a megértéséhez
    Persze ott az Outer Limits sem volt siker, gondolkodni arrafelé nem szokás

    "Ekkora egy idióta köcsögöket ...."
    mármint? a nép vagy a tévék?:)

    A köcsögök a TV társaságok (na jó, az amcsik is 90%-ban :p IQ_Lite egy nemzet).

    de az eredmény igazolta sajnos nemlétüket. a threshold volt a 3 közül a leggyengébb - de szerintem évad végén a másik kettő is menni fog. szerintem.
    Szörnyű ilyet olvasni tőled. Csak nem te is gagyulsz ?? Szóval szüntessék be az összes igényesebb/gondolkodtatóbb/scifi sorozatot??? Itt tényleg Hollywoodi nyáltenger lesz, ez elszomorító :(

    ez a sorozatok sorsa. (OFF, de a threshold-é igazából a 2. héten eldőlt félig)
    Egyébként a 2. héten hogy dőlhet el egy sorozat sorsa ? Merthogy gyenge volt a nyitás? Csak mert nem volt elég erős a hype ? Ezt nevezem hosszútávú tervezésnek.

    Tényleg, hogy is mérik a nézettségi adatokat? Kiválasztanak párezer családot, felszorozzák egész lakosságra, és ennyi? Annyira gyengusz.
  • winnie
    #103
    Akkor ezek szerint a West Wing, meg az Angel egy nagy szar, mert 23:30-kor csak a legfanatikusabb rajongói (párezer) nézik meg

    hmm. írtam én valahol ilyesmit???

    amerikáról beszéltünk, magyarország szóba sem került. sőt. amerikai főműsoridős sorozatokról beszéltünk. itthon természetes, hogy egy éjszakai sorozatot nem néznek annyian, mint egy fűműsoridőset, szóval nem is értem mi a lol.

    Persze ha nézted az online adatokat, akkor talán észrevehetted hogy ugyan amcsiba nem aratott osztatlan sikert (Tv-ben), de a netezők körében a Stargate-et überelte letöltöttségi számokban

    nem számít. az enti, akárcsak az sg vagy a smallville, alig 3-5 milliós nézettségű sorozatok, hiszen réteg sorozatok, ellenben mind netes kultsorozat, hiszen az a réteg, amely nézi nagyrészt a netezők által kerül ki (dettó igaz ez a filmekre, érdemes megnézni, hogy mik a neten mondjuk itthon a legnépszerűbb filmek. ld. tavaly a saw volt, ami moziban itthon nulla volt)

    Szóval nem volt az olyan rossz, csak nem volt meg az ottani nézőkben a megfelelő IQ hányados a megértéséhez

    szerintem ez nagyon gyenge védekezés. ha valami tetszik neked és az amcsiknak nem, akkor az amcsik a hülyék. (lehet, hogy azok, de a gondolkodásmód sántít - mondom, a threshold a jó példa, mert ha valami, az nem IQ-sorozat, nincs mit megérteni rajta - (te nem így gondolod, kíváncsi vagyok mások véleményére)

    nem az volt a gond a threshold-dal, hogy nem jött be a nézőknek, hanem hogy
    1. nem érdekelte őket, vagyis alapból em kezdték el nézni
    2. nem volt jó szájhagyománya ("te, ezt nézd már meg, tök jó."
    3. akik nézték nem voltak hűségesek, vagyis csak jobb híján nézték (mert ugye mik is voltak az ellenfelek? két gagyi női sitcom az abc-n, egy reality az nbc-n, egy brutál nyomozós a foxon, 2 női sitcom a wb-n és panráció a upn-en. a threshold mind simán megverte. de a péntek 9 a legkevésbé nézett sáv és a néző inkább be sem kapcsolta a tévét)

    nem. el kell fogadni, hogy a scifi rétegműfaj - a tévézésben. miért van vajon scifi channel külön? miért nem volt évek óta normális nézettségű scifi országos tévén. a válasz egyértelmű.

    Persze ott az Outer Limits sem volt siker, gondolkodni arrafelé nem szokás

    ???

    most miről beszélsz? az outer limits, mind a 63-as az elején, mind a 95-ös siker volt. utóbbi 7(!) évadot ért meg.

    A köcsögök a TV társaságok (na jó, az amcsik is 90%-ban :p IQ_Lite egy nemzet).

    hidd el, mi magyarok sem vagyunk szerintem sokkal jobbak.

    Szörnyű ilyet olvasni tőled. Csak nem te is gagyulsz ?? Szóval szüntessék be az összes igényesebb/gondolkodtatóbb/scifi sorozatot??? Itt tényleg Hollywoodi nyáltenger lesz, ez elszomorító :(

    én nem akarok elfogaultan gondolkodni, de amikor kijöttek a kedd eredmények azt írtam a másik fórumban, hogy ennyi. a thresholdot ilyen eremdénnyel le kell lőni. másnap bejelentették, hogy lelövik.

    tavalyelőtt ott volt a tru calling. gagyi volt, de nagy kedvencem. a fox, annak ellenére, hogy a felénél le kellett volna lőnie, mág 2. évadot is rendelt (amit aztán gyártás közben lelőttek, LOL:)

    egy dolog, hogy én mit akarok. (kit érdekel egy 16. évében járól law and order?) a másik, hogy mi a realitás. a thrshold olyan gyenge keddet produkált, hogy én is azonnal lelőttem volna. (persze nézni továbbnénzném, de nem én döntök.)

    Egyébként a 2. héten hogy dőlhet el egy sorozat sorsa ? Merthogy gyenge volt a nyitás? Csak mert nem volt elég erős a hype ? Ezt nevezem hosszútávú tervezésnek.

    1. azért dőlt el második héten, mert a közeoes nyitást nézővesztés kísérte. ekkor lehetett már sejteni, hogy nehéz lesz neki. aztán megállapodott a sorozat, de nem szzerzett nézőket.

    hosszútáv. egy sorozatot azért vesz meg egy csatorna, mert 1 rész alapján úgy hiszi, hogy van benne potenciál. ha az alapján a rész alapján nem lesz nézettség, akkor el kell gondolkodniuk. egy csatorna nem teheti meg, hogy akár egy hétnél is tovább tartson fent olyasmit, ami helyett tudna jobbat. (ld. az inconceivable-t és a head cases-t is lelőtték a 2. héten (mindkettőt jogosan, pedig a HC állat volt), mert helyettük még az ismétlések is nézettebbek voltak.

    Tényleg, hogy is mérik a nézettségi adatokat? Kiválasztanak párezer családot, felszorozzák egész lakosságra, és ennyi? Annyira gyengusz.

    ???

    ez a statisztika lényege. egy mindentbele levesből elég egy megfelelő nagyságú merőkanál, hogy minden részét megízleld. (ld. választási közvélemény kutatások, vagy bármilyen felmérés. mindig más ebereken mérik a dolgot ésmégis ugyanazok az eredmények, melyek követik a politika eseményeit. (ott 1500-as a minta)

    ezek a mérések, mint azt a november és májusi naplózott mérések is megerősítik, teljesen korrektek. (ha abszolút számban nem is, de abban biztos, hogy pl. a csi-hez képest feleannyian nézik a mittomén, a numb3rs-t). dettó megerősítik azok az adatok, amik a háztartások rotációja során keletkeznek.
  • mrzed001
    #104
    hmm. írtam én valahol ilyesmit???
    Idézek: "nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat."
    Ezek szerint van, adtam rá két példát. Ennél kevésbé egyszerű, de hasonló példa, ha úgy teszik, hogy ütközzön mással (pölö tegnap az egyébként igencsak nézett Irigy Hónajmirigynek is a béka segge alatt lehetett a nézettsége, mert a Pottyerrel nem versenyezhetett)
    Nos, akkor az állításod ezek szerint megcáfolódott :))
    Szóval egy sokakat érdeklő sorozat is lehet sikertelen rossz időpontban ?!

    nem számít. az enti, akárcsak az sg vagy a smallville, alig 3-5 milliós nézettségű sorozatok, hiszen réteg sorozatok,
    Talán ezért is nem csak az idióta félrevezető nézettségi adatokat kellene a csatornáknak nézniük (pláne, mivel utána eladják külföldre is, abból még bőven behozhatja a sorozat magát)

    szerintem ez nagyon gyenge védekezés. ha valami tetszik neked és az amcsiknak nem, akkor az amcsik a hülyék.
    Nem, az amcsik alapból hülyék és ebben sztem egyetértünk :))

    az nem IQ-sorozat, nincs mit megérteni rajta
    Az idegenedés terjedés lehetőségének eddig majd minden részben külön lehetőséget vetettek fel (és keverik). És nem gyerekeskedtek, amikor kellett EMP-t egy városra :)) Hol láttál te már ilyet?

    most miről beszélsz? az outer limits, mind a 63-as az elején, mind a 95-ös siker volt. utóbbi 7(!) évadot ért meg.
    De nem azért, mert a nézettsége az egeket verte, és jobb volt mint a Dallas-é !
    Ezek a bugyuta összehasonlítások, amik mára teljesen lenullázták az értelmesebb scifiket (tiszteletakivételnek)

    hidd el, mi magyarok sem vagyunk szerintem sokkal jobbak.
    Ne politizáljunk, de a magyarok 20% hitte, hogy az iraki háború tömegpusztító fegyverek miatt indult, szemben a 75%-os amcsival. De a legjobb, amikor WTC-s, meg irakos, meg Bush-os kanadai és EU (német) doksifilmeket néznek, és elcsodálkoznak, hogy errenemisgondoltam/dehülyevagyok.

    tavalyelőtt ott volt a tru calling. gagyi volt, de nagy kedvencem.
    Nállam csak a "megnézem ezt is" kategóriáig jutott, ott leírtam miért. A threshold azért 2-3 fokkal jobb volt.

    egy csatorna nem teheti meg, hogy akár egy hétnél is tovább tartson fent olyasmit, ami helyett tudna jobbat ... mert helyettük még az ismétlések is nézettebbek voltak.
    Én pedig a vevő (azaz néző) átverésének/meglopásának tartom amit tesznek. Kialakítanak egy képzeletvilágot (egy univerzumot), ahova szivesen menekül az ember, amit ismer, majd egy karlendítéssel megszüntetik.
    Ezt én büntetném, és törvényileg tiltanám. Végülis értünk a nézőért van az a k.rva csatorna, nem a tulajok szórakoztatására.
    Ráadásul ahogy említettem, japán tőzsdének komoly érvágás volt, hogy a kedvenc sorozat befelyeződött, és lehangolt volt a fél ország vagy 2 héten át (szóval igenis van kihatása a mindennapi életre, tehát károkat okozhat!)

    ez a statisztika lényege. egy mindentbele levesből elég egy megfelelő nagyságú merőkanál, hogy minden részét megízleld.
    Igen, ez egy szép elmélet, DE csak egyenletes eloszlás alapján (leveses példádnál maradva sok tészta az alján). Persze ezt próbálják javítani azzal, hogy mindenfelöl szedegetik a tesztalanyokat, de ilyen kis számok esetén HATALMAS a tévedési ráta.
    Nem lenne egyszerűbb weben gyűjteni, hogy kinek melyik sorozat mennyire tetszik ???
    Nem lenne az sokkal reálisabb, sokkal jobban statisztikázható és előrejelezhető ???
    Nem kerülne sokba, a visszaélések száma sem lenne jelentősen több, mint a mostani rendszerrel (mert van!), szóval én ezért is küldöm el őket a jó .......

  • winnie
    #105
    hmm. írtam én valahol ilyesmit???
    Idézek: "nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat."


    nagyon rossz fele jársz, ha azért szarozol le valamit, hogy mennyien nézik. mióta volt a minőség és a nézettség ilyen kapcsolatban egymással? én a nézettségről beszéltem, te meg félreértettél.

    nézett Irigy Hónajmirigynek is a béka segge alatt lehetett a nézettsége, mert a Pottyerrel nem versenyezhetett)

    ezt nem értem.

    Szóval egy sokakat érdeklő sorozat is lehet sikertelen rossz időpontban ?!

    nem. nem értetlenkedni akarok, de tényleg nem értelek. ami sokakat érdekel az sikeres lesz. ennyi. ami keveseket érdekel, az bukik.

    ezt írtad: "Ha átteszik egy rossz időpntra ... láttuk mi történt az Enterprise-al is :(("

    az enterprise nézettsége mindig gyenge volt. pétneekn is az lett. és mi az, hogy rossz időpont? miért lenne az az időpont rossz, ahol az enti bukás más sorozat pedig siker?

    erre írtam, hogy nem az időpont rossz, hanem a sorozat érdekel keveseket.

    Talán ezért is nem csak az idióta félrevezető nézettségi adatokat kellene a csatornáknak nézniük

    csakis azt kell nézniük. mi mást? ezen szerintem nincs mit vitatkozni. a smallville itthon sincs a nagy sorozatoknak még a közelében sem.

    miért van az, hogy minden országban ugyanazok a sorozatok a legnépszerűbbek? miért van az, hogy minden országban a scifi-t a többihez képest viszonylag kevesen nézik? (miért van az, hogy az idei 3 scifi, mind, mind papírforma nézettséget produkált? ezek mind annyira előrejelezhető dolgok a múltbéli általad megbízhatatlannak tartott adatok alapján - és mégis.)

    Nem, az amcsik alapból hülyék és ebben sztem egyetértünk :))

    mégis ők csinálják a legjobb sorozatokat.

    De nem azért, mert a nézettsége az egeket verte, és jobb volt mint a Dallas-é !

    hogy jön ide a dallas. a thresholdot két dologgal lehet összehasonlítani. a másik 2 konkurens műsorral és azzal a sorozattal, ami jöhet helyette. (ha utóbbinak jobb lenne a nézettsége, akkor azonnal meg kell szüntetni a thresholdot. holnap ez kiderül.)

    Ezek a bugyuta összehasonlítások, amik mára teljesen lenullázták az értelmesebb scifiket (tiszteletakivételnek)

    a scifit a sicifvel is össze lehet hasonlítani. egy kábeles stargate röhögve verte az országos entit. például.

    Én pedig a vevő (azaz néző) átverésének/meglopásának tartom amit tesznek. Kialakítanak egy képzeletvilágot (egy univerzumot), ahova szivesen menekül az ember, amit ismer, majd egy karlendítéssel megszüntetik.

    kialakítanak egy képzeletvilágot, amiről aki belép az tudja, hogy egy karklendítéssel megszüntethetik. azzal, hogy belépsz, vállalod ezt.

    anno leírtam a 2. héten a másik fórumba, hogy milyen sorozatokat érdemes elkezdeni nézni, azoknak, akik félnek a canceltől. (a threshold nem tartozott közéjük)

    Végülis értünk a nézőért van az a k.rva csatorna, nem a tulajok szórakoztatására.

    és ez az a pont, ahol szerintem igazad van, csak rosszul következtetsz

    1. egy tévécsatorna csakis a profit miatt működik.

    2. ha valamit kevesen néznek. meg kell szüntetni. cserébe indítani kell olyasmit, amit sokan néznek.

    megszűnt a threshold - több lesz a néző. ennyi. mondd azt, hogy ez nem a nézőért történt.

    de ilyen kis számok esetén HATALMAS a tévedési ráta.

    tévedsz - viszonylag kicsi. mint írtam ott a naplózás, ami pont most novemberben a sweeps idejét is igazolja az eredményeket. ott vannak a tendenciák (egy sorozat nlzettsége viszonylag állandó, még cserélődő háztartások mellett is)

    (tipikus és közhelyes dolog. miért van az, hogy mindenki akkor szapulja a nézettséget, ha a kedvencét kevesen nézik? bezzeg, ha a másik kedvencét sokan, akkor nem mondja, hogy tuti csak feleannyi a nézettsége)

    (a CiC nagy siker. A west wing nagy siker volt.)

    (a másik. azt mondod, hogy nézettség. akkor a thresholdot többen nézik. vagyis a konkorenciát kevesebben. vajon melyik sorozat az (law and order svu, boston legal), amelyiknek teljesen véletlenül a nézettségmérés hiányosságai miatt pár milliói nézője a thresholdot nézte?)

    (most komolyan. vicces lett volna, ha egy sorozat nézettsége, amelyben összefüggőek valamennyire a részek, más napra átpakolva nem csökken.) - dettó tökéletesen érthető, hogy két családcentrikus sorozat jözé helyezett családcentrikus "1 rész - 1 eset" sorozat nézettsége szinte biztosra vehető volt, hogy nőni fog a scifihez képest)

    Nem lenne egyszerűbb weben gyűjteni, hogy kinek melyik sorozat mennyire tetszik ???

    nem, mert azzal sokkal súlyosabban torzulna a minta. (lehet, hogy csak poén volt, de ez durva lenne:)
  • _Vegeta_
    #106
    Nekem a threshód pedig begyött, bugyuta volt meg baromsag, de jok voltak a szineszek es ez nem semmi.
  • mrzed001
    #107
    Sztem elbeszélünk egymás mellett, vagy direkt értetlenkedsz (Bocs).
    Írtál egy állítást ("nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat"), példákkal megcáfoltam. QED ennyi. Logikailag nem tudtad megcáfolni a cáfolatom :p

    minden országban a scifi-t a többihez képest viszonylag kevesen nézik
    Igen, egyetértek ebben. Az arányokban viszont nem.
    A scifiket jelentősen többen töltik le, mint az egyéb sorozatokat. ER nézettségre igencsak übereli SmallVille-t, letöltésben viszont a Smallville übereli sokkal, jelentősebben az ER-t.
    Más a nézőközönség, fiatalabbak, internet közelibbek, ezért nem törik magukat, hogy ott üljenek a doboz előtt. Letöltik és megnézik. Nemzetközileg ez hatványozottan igaz.
    Én pölö nem szégyellem bevallani, hogy letöltöm az összes kedvenc sorozatom minden részét, ahogy megjelenik.
    Miért? Mert én egy köcsög bantu néger vagyok sztük, akinek nem kell szolgáltatni. Ha én nem kaphatom meg a többiekkel megegyező időpontban azt a részt, akkor letöltöm és kész. Aztán csak ha nagyon tetszett nézem meg ismét tv-ben, különben nem.
    Szóval már csak ezért is hamis az összes nézettségi statisztika (És mint azt említettem, eladják külföldre is a sorozatokat)


    a scifit a sicifvel is össze lehet hasonlítani. egy kábeles stargate röhögve verte az országos entit. például.
    Viszont mindkettő hogy elmaradt a Dallas mögött :D
    Erre céloztam, hogy egy DH-t nem lenne szabad összemérni egy Lost-al, vagy egy Threshold-al.
    Más műfaj, más nézőközönség. Ugyan kisebb, de sokkal hűségesebb az utóbbi nézőközönsége.
    Biztos nem hallottál mostanság Dallas, vagy TJ Hooker, vagy S&Hutch, vagy (mi volt még akkortájt?) fanclubról, VISZON SW, ST és B5-ről igen !!
    Szóval hosszútávon a scifi sokkal kifizetődőbb lenne nekik, csak hát ehhez is ész kellene, a zsíragyú manager uraknak abból viszont nem adatott túl sok.


    1. egy tévécsatorna csakis a profit miatt működik.
    Nem a nézők szórakoztatásáért ??? Ja kapitalizmus van, OK, de sztem kijelenteni, hogy az ő feladatuk csak a pénzszerzés egy kissé hmmmm .... sértő a néző szemszögéből.

    2. ha valamit kevesen néznek. meg kell szüntetni. cserébe indítani kell olyasmit, amit sokan néznek.
    No itt kezdődik a másik probléma, mégpedig hogy lassan NEM LESZ NÉZŐJÜK !
    Ennek egyik oka pont az internet, amerre már kb 3-5 éve el kellett volna indulniuk (talán akkor kezdték el felpakolni SG1 részeket, és hatalmas volt a letöltések száma). VoD a jövő, a TV meg szépen ki fog halni. Vagy észreveszik és váltanak, vagy mi fogjuk szívni, hogy nem csinálnak újat


    Nem lenne egyszerűbb weben gyűjteni, hogy kinek melyik sorozat mennyire tetszik ???
    nem, mert azzal sokkal súlyosabban torzulna a minta. (lehet, hogy csak poén volt, de ez durva lenne:)

    Volt egy kezdeményezés, amit még nem értékeltek a kiadók: Szerzői jogi általánydíj
    Ez igen könnyen lenne megvalósítható semmi pénzekért, és a TV-s nézettség mellett bevonásra kerülhetne a letöltések száma is a nézettségi statisztikába (hivatalos torrent központ :DDDD )
  • winnie
    #108
    akkor pontról pontra. egyszerűbb és nem beszélünk el.

    Írtál egy állítást ("nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat"), példákkal megcáfoltam. QED ennyi. Logikailag nem tudtad megcáfolni a cáfolatom :p

    mivel cáfoltál meg? ez az, amit nem látok. leírtad, hogy a WW és az angel nagy szar - ennyi.

    én meg azért írtam azt, amit.

    miért? mert ezt írtad: "Ha átteszik egy rossz időpntra ..."

    hogy miért írtam a mondatot?
    - a keveseket érdeklő sorozat minden időben megbukik (ergo nincs rossz időpont)
    - a sokakat érdeklő sorozat minden időben siker (ergo ez esetben sincs rossz időpont)

    enny.
  • winnie
    #109
    A scifiket jelentősen többen töltik le, mint az egyéb sorozatokat. ER nézettségre igencsak übereli SmallVille-t, letöltésben viszont a Smallville übereli sokkal, jelentősebben az ER-t.

    szó se róla, ezt én sem tagadtam, sőt. ezt írtam. a netes célközönség a smallville-re jobban bukik.

    de hogy ez számít is valamit? nem, semmit. letöltik amerikában, nem tudom hányan? 100ezren? (és akkor már nagy számot mondtam) akkor nem 3.3M, hanem 3.4M lenne a nézettség. (letöltik itthon 2000-en? akkor nem 850ezer, hanem 852 ezer lenne a nézettség)

    a különbség láthatatlan - ezért mondom, hogy nemzetközileg is bukik az összehasonlítás.

    a másik aspektus. amerikában miért töltik a smallville-t. mert lehet, hogy mást néznek közben. mondjuk. akár. (vagyis,máris nem fals a szám. smallville-t nem nézik, a survivor-t vagy a joey-t igen.)

    dettó. amerikában van a tivo, a merevlemezes felvevő. annak a számaival (ugye bérleteket kell váltani a sorozatokra) nem lehet vitatkozni, mert nem mérések, hanem adatok. a legnézettebb 5 sorozatból 4 ot van a legtöbbet rögzített sorozatok között - és a további sorrend is tükrözi a nézettségi listát - "természetesen" a threshold nincs top25-ben (ellenben az invasion terészetesen ott van)

    ha a netezős közönség a háziasszonyok csoportja lenne, akkor nyilván a női sorozatok lennének a legletöltöttebbek, de abból sem szabad következtetést levonni, csak annyit, hogy őket az érdekli.
  • winnie
    #110
    Erre céloztam, hogy egy DH-t nem lenne szabad összemérni egy Lost-al, vagy egy Threshold-al.

    jó. és mivel mérjük össze? a dh-t, mondjuk. vagy a lostot.

    Más műfaj, más nézőközönség. Ugyan kisebb, de sokkal hűségesebb az utóbbi nézőközönsége.

    nem, nem, nem. sorozat, sorozat. (ha valamivel, akkor a lost-tal összahasonlítható a threshold - ugyanis a lost sikere az elsődleges oka, hogy megszületett a sorozat - illetve, hogy helyet kapott a képernyőn)

    miért kisebb? van a dh-hoz hasonló sorozat, a sex, love and secrets és 1M-an nézték, le is vették 4 adás után. ennél nagyobb volt a threshold.

    VISZON SW, ST és B5-ről igen !!

    épp ez a lényeg. rétegműfaj, csoportosulnak a rajongók.

    már megbocsáss, de az ST-filmek mikor voltak sikeresek igazán? (az utóbbiakra gondolok)

    Szóval hosszútávon a scifi sokkal kifizetődőbb lenne nekik

    ez iszonyatosan nagy csőlátás. egy pármilliós sorozat sohasem lesz kifizetődőbb, mint mondjuk a helyszínelők vagy egy 16. évében járó law and order - csakis ha rétegszokásokat nézed. az nyilvánvaló, hogy egy ilyen sorozatot pl. dvd-n viszont több példányban adnak el.

    miért?

    a scifiknek sokkal kevesebb rajongójuk van, viszont rajongásuk mértéke sokkal nagyobb, mint a csi-rajongóké.

    vagyis: SF: x néző * y rajongási fok , CSI: 5x néző * (de csak) y/20 rajongási fok.

    nézni mindig többen fogják és most tévéről beszélünk, tehát csak ez számít. (és ismétlem, ezt észrevették odakint és ezért szorult a scifi egy kábelcstornára, egy tematikus adóra) (dettó ez a helyzet a sportközvetítésekkel - ld. sport1. a nagy eseményeket (star wars - olimpia) mindenki megnézi. a kicsiket csak kevesen.
  • winnie
    #111
    Nem a nézők szórakoztatásáért ??? Ja kapitalizmus van, OK,

    te, most komolyan. a mcdonalds azért van, hogy jóllakasson minket? a nike azért, hogy ne fázzon a lábunk?

    No itt kezdődik a másik probléma, mégpedig hogy lassan NEM LESZ NÉZŐJÜK !

    ez azért is meglepő, mert a 2004/2005-ös évben rengeteg rekordot megdöntöttek az új sorozatok. rengeteg országos tévés és kábeles rekord is megdőlt - a reklámbevételi top várható idén (még nincs adat!) - ez tudom, hogy nem mond semmit, csak célzok rá.

    (ez olyan fajta dolog, mint a videó vagy a tévé kinyírja a mozit) - letöltések ezerrel és mégis. a mozi iparág tavaly minden idők legnagyobb bevételét érte el. (az sw szétrobbantotta a pénztárakat, pedig mindenki leszedhette volna - vagy, ha nem látványfilm, akkor tarol a wedding crashers)

    lehet, hogy idővel ki fog halni minden - de az messze van még. halált jósolni akkor, mikor mindkét iparág virágzik, szerintem felelőtenség.


    mellett bevonásra kerülhetne a letöltések száma is a nézettségi statisztikába

    ld,. amire céloztam. TiVo. mint írtam tökéletesen fedi a nézettséget. (ami mondanom sem kell pl. kihozza azt, hogy 18-34 éves fiúk körében a smallville 2. helyezett (!) az idősávjában, vagyis valamiért (a sokat szidott) mérés itt hozza a helyes eredményt)
  • _Vegeta_
    #112
    Jo nezni(olvasni) ezt az eszmecseret. :D
    Mrzed: Enis azon a velemenyen vagyok, h az interneten letoltok csak egy "rétegközönség", tehat semmit nem arul el mien sikeres az adott zene,film,sorozat akarmi.
    Ezert van az h az anyatok kozt annyira "sikeres"(nezett), mert hirado vagy mittomenmi elott ugyis bekapcsolva van a tv. :D
    Ezert hagytak abba az entit is, es jogosan.
  • mrzed001
    #113
    nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat
    1) Szóval állításod magyarra fordítva a sorozat vetítési időponttól függetlenül mindig azonos nézőszámot produkál.
    2) Volt egy másik állításod is, mégpedig, hogy a sorozatok közel azonos nézettségi arányokat produkálnak az országokban.
    Namármost, nézzük meg az Angel és West Wing sorozatokat.
    Mindkét sorozat elég jó nézettséggel büszkélkedhetett a legtöbb országban.
    Mindkét sorozat nagyon rossz nézettséggel büszkélkedhet itthon (mert szar az időpont).
    Ergo valamelyik állításod megcáfolódott.
    Mivel az azonos nézettségi arány logikus, az első pedig már első olvasatra is blődlinek látszik, ezért én a második cáfolatát látom ebben, tehát igenis egy rossz időpontban a jó sorozat is gyenge nézettséget ér el.
    Ennek a további igazolását láthatod a múltheti Harry Potter és Irigy Hónaljmirigy egybeesés esetén is, azaz lenyúlta a potter a IHM nézők jelentős részét.
    QED ?
  • winnie
    #114
    ja, egy valamit elfelejtettem.

    egy-egy soorzatnál nagyon sokat számít, hogy a közönség hogy reagál. az első rész után nő-e a nézettsége (ld. lost, PB) vagy csökken. vagyis, aki ingerküszöbét elérte a reklám az mennyire tart ki a sorozat mellett.

    és ez az, amit dettó lehet mérni konkrét számokkal, letöltéssel és feliratletöltéssel is. ez alepján hasonló módon kezdett mindhárom scifi az invasion legjobban, a surface a leggyengébben - MINDHÁROM 40%-át elvesztette a 2-3. részre a nézőinek és utána stabilizálódtak, nagyjából ugyanabban a sorrendben)
  • _Vegeta_
    #115
    #113: Vagy pl 24, kulfoldon mindenki imadja itthon meg senki se tudja mirol is van szo.
    #114: Most a surfacénak megy a legjobban nem?
  • mrzed001
    #116
    Invasionnak sztem
    Jó döntés volt a főtűzótómestör :))
  • mrzed001
    #117
    és ez az, amit dettó lehet mérni konkrét számokkal, letöltéssel és feliratletöltéssel is. ez alepján hasonló módon kezdett mindhárom scifi az invasion legjobban, a surface a leggyengébben - MINDHÁROM 40%-át elvesztette a 2-3. részre a nézőinek
    Ebben is vitába szállnék veled, de csakis a tények talaján :))
    Invasion 1x01: 30.000 letöltés
    Invasion 1x09: 76.000 letöltés

    Threshold 1x01: 35.000 letöltés
    Threshold 1x09: 43.000 letöltés
    Forrás mininova.org

    Szóval az invasion nem hogy leesett, hanem töb mint megduplázta a letöltőtáborát, a Threshold csak 22%-os javulást ért el (de jobban kezdett)
    A magyar szervereket azért nem érdemes nézni, mert 1/2 - 2 napos csúszással kerülnek fel rá az anyagok, én is speciel ezért szoktam nemzetköziről szedni
  • mrzed001
    #118
    de hogy ez számít is valamit? nem, semmit. letöltik amerikában, nem tudom hányan? 100ezren? (és akkor már nagy számot mondtam) akkor nem 3.3M, hanem 3.4M lenne a nézettség. (letöltik itthon 2000-en? akkor nem 850ezer, hanem 852 ezer lenne a nézettség)

    Hohohóóóó, nem úgy van az ám kérem :)))
    Elősször is összehasonlítani a 3 kiló búzát és az 5 burgonyát darabszámra nem szokás. Az egyik pontos adat (!!!!), a másik egy sacc.
    Továbbá nézőszámról beszélünk, nem néző háztartásról. Az a 3.4M néző, az megközelítőleg 1-1,3M háztartás! Így már az a 100E nem is olyan kis szám, pláne ha belegondolsz, hogy ez csak 1 internetes hely 1 p2p letöltővel.
    Márpedig van 2-3 további nagy letöltő rendszer, és sokszáz p2p portál, szóval én azt mondanám (hasraütve, mert szép nagy :))) hogy a valós szám kb 500E körül mozog, és hogy hány embernek van meg valójában (belterjes cserebere által) ez akár >700E is lehet !!!
    No ha innen nézzük ugyebár már teljesen más a baba fekvése :))
    Jelenleg sztem 20-40%-a reálisan a nézettségnek az internetes nézettség, de ez minimum lineárisan növekszik, tehát 2 éven belül én az arány >50%-ra növekedését várom.
    Ha sikerült leállítani a jogvédő vadbarokat, és megértik a T. nézők, hogy ők ezt megtehetik, és ezt nekik szabad, akkor még egy hirtelen növekedés várható a letöltések javára (esetleg beindul egy normális VoD szolgáltatás is)
  • mrzed001
    #119
    Elfelejtessz egy apróságot: mercsendájsz :p
    George Lucas nem a Star Warsból építette fel a birodalmát (az első részból szinte semmi nem jött neki, annyit kért hogy övé lehessen a mercsendájsz)
    Szóval lennének itt egyéb bevételi lehetőségek is egy scifi sorozat esetén, csak kellene egy kis IQ, hogy élni is tudjanak vele (és jelentősen több jönne be, mint a reklámokból, ugyanis hypeolni is tudni kell, és ha jó a rajongók költeni is fognak rá)
  • winnie
    #120
    1) Szóval állításod magyarra fordítva a sorozat vetítési időponttól függetlenül mindig azonos nézőszámot produkál.

    nem. én azt mondom, hogy egy sorozat amely sikeres lenne amerikában 8-tól, az siekers lenne 10-től is. és fordítva.

    2) Volt egy másik állításod is, mégpedig, hogy a sorozatok közel azonos nézettségi arányokat produkálnak az országokban.

    igen.

    Mindkét sorozat elég jó nézettséggel büszkélkedhetett a legtöbb országban.

    ööö, az angel magasan a WW alatt van. amerikában a WW top30-as sorozat volt 12-14M-ós nézettséggel, az angel a 100. helyen volt 4-5M-val.

    Mindkét sorozat nagyon rossz nézettséggel büszkélkedhet itthon (mert szar az időpont).

    1. nem tudom hogy jön ide magyarország? amerikáról volt szó és a threshold (vagyis az enti időpontjáról)

    2. az angel nézettsége közepes, a WW-é nagyon jó - még a maffiózókat is veri.

    Ergo valamelyik állításod megcáfolódott.

    nem cáfolódott meg.

    te (valamiért) két főműsoridőn kívüli sorozatot vettél ki. nyilván ezeket a saját időpontjukhoz kell hasonlítani. a WW simán leverte anno a without a trace-t, amit ellene küldtek.

    tehát igenis egy rossz időpontban a jó sorozat is gyenge nézettséget ér el.

    bár eleve a téves következtetést vezeted le, de itt van egy bibi. mi az, hogy jó sorozat??? szerinted jó? nézett sorozatokról volt szó, és nyilván ami nézett azt nem nagyon pakolgatják.

    Ennek a további igazolását láthatod a múltheti Harry Potter és Irigy Hónaljmirigy egybeesés esetén is, azaz lenyúlta a potter a IHM nézők jelentős részét.

    mert? mik voltak az adatok? anélkül nem tudok egyetérteni:)