Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • mrzed001
    #107
    Sztem elbeszélünk egymás mellett, vagy direkt értetlenkedsz (Bocs).
    Írtál egy állítást ("nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat"), példákkal megcáfoltam. QED ennyi. Logikailag nem tudtad megcáfolni a cáfolatom :p

    minden országban a scifi-t a többihez képest viszonylag kevesen nézik
    Igen, egyetértek ebben. Az arányokban viszont nem.
    A scifiket jelentősen többen töltik le, mint az egyéb sorozatokat. ER nézettségre igencsak übereli SmallVille-t, letöltésben viszont a Smallville übereli sokkal, jelentősebben az ER-t.
    Más a nézőközönség, fiatalabbak, internet közelibbek, ezért nem törik magukat, hogy ott üljenek a doboz előtt. Letöltik és megnézik. Nemzetközileg ez hatványozottan igaz.
    Én pölö nem szégyellem bevallani, hogy letöltöm az összes kedvenc sorozatom minden részét, ahogy megjelenik.
    Miért? Mert én egy köcsög bantu néger vagyok sztük, akinek nem kell szolgáltatni. Ha én nem kaphatom meg a többiekkel megegyező időpontban azt a részt, akkor letöltöm és kész. Aztán csak ha nagyon tetszett nézem meg ismét tv-ben, különben nem.
    Szóval már csak ezért is hamis az összes nézettségi statisztika (És mint azt említettem, eladják külföldre is a sorozatokat)


    a scifit a sicifvel is össze lehet hasonlítani. egy kábeles stargate röhögve verte az országos entit. például.
    Viszont mindkettő hogy elmaradt a Dallas mögött :D
    Erre céloztam, hogy egy DH-t nem lenne szabad összemérni egy Lost-al, vagy egy Threshold-al.
    Más műfaj, más nézőközönség. Ugyan kisebb, de sokkal hűségesebb az utóbbi nézőközönsége.
    Biztos nem hallottál mostanság Dallas, vagy TJ Hooker, vagy S&Hutch, vagy (mi volt még akkortájt?) fanclubról, VISZON SW, ST és B5-ről igen !!
    Szóval hosszútávon a scifi sokkal kifizetődőbb lenne nekik, csak hát ehhez is ész kellene, a zsíragyú manager uraknak abból viszont nem adatott túl sok.


    1. egy tévécsatorna csakis a profit miatt működik.
    Nem a nézők szórakoztatásáért ??? Ja kapitalizmus van, OK, de sztem kijelenteni, hogy az ő feladatuk csak a pénzszerzés egy kissé hmmmm .... sértő a néző szemszögéből.

    2. ha valamit kevesen néznek. meg kell szüntetni. cserébe indítani kell olyasmit, amit sokan néznek.
    No itt kezdődik a másik probléma, mégpedig hogy lassan NEM LESZ NÉZŐJÜK !
    Ennek egyik oka pont az internet, amerre már kb 3-5 éve el kellett volna indulniuk (talán akkor kezdték el felpakolni SG1 részeket, és hatalmas volt a letöltések száma). VoD a jövő, a TV meg szépen ki fog halni. Vagy észreveszik és váltanak, vagy mi fogjuk szívni, hogy nem csinálnak újat


    Nem lenne egyszerűbb weben gyűjteni, hogy kinek melyik sorozat mennyire tetszik ???
    nem, mert azzal sokkal súlyosabban torzulna a minta. (lehet, hogy csak poén volt, de ez durva lenne:)

    Volt egy kezdeményezés, amit még nem értékeltek a kiadók: Szerzői jogi általánydíj
    Ez igen könnyen lenne megvalósítható semmi pénzekért, és a TV-s nézettség mellett bevonásra kerülhetne a letöltések száma is a nézettségi statisztikába (hivatalos torrent központ :DDDD )